Malé dieťa a mačka v byte! Máte niekto?

miskachrumka
12. máj 2009

😒 mate niekto babatko a aj macku pri babatku? 😒

luna303
19. apr 2012

@naty1987 no veď práve, toto robí aj naša - schválnosti. Keď sme celý deň preč niekedy aj 12 hodín vtedy je jedovatá a tiež ciká všade, pritom záchodík má prázdny a čistý. No keď sme doma tak je ok. Niekedy si vyčítam, že som ju rozmaznala. Ale pritom dostáva aj bitku 😉 keď sa vyciká a vtedy ju obchádzam aby vedela že urobila zle.
Deti už u nás boli a bála sa ich, lebo ju chceli stále hladkať, no ona im utiekla a schovala sa.
Neviem si predstaviť, že by som ju dala preč, je súčasť rodiny a tak ako ona aj my sme na ňu naviazaný. V inej rodine by si nezvykla a do útulku - tam by uhynula. To jej nemôžem urobiť, stále by som na ňu myslela čo s ňou je.

zunolu
19. apr 2012

Ja mám mačku, psa aj bábo a nemám žiadny problém. Svokra bola strašne proti a chcela aby som ju dala preč - počúvala som to celé tehotenstvo. Dita sa dcérke vyhýba a vôbec k nej nejde. 4o sa tíka toxoplazmózi a iných ochorení rozprávala som sa s veterinárom, gynekologičkou aj detskou doktorkou a dali mi rovnakú odpoveď ak je mačka zaočkovaná, nechodí von a nežerie surové mäso je takmer nulová šanca že sa nakazí.

likiluki
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didka01
20. apr 2012

@likiluki Myslím, že viaceré lutujú teba..... nehnevaj sa....

wadja
20. apr 2012

@likiluki oprav si gramatiku a hlavne chore nazory a vravim ti pal odtial lebo ta nahlasujeme , sa spamataj dievca

irriss
20. apr 2012

@likiluki
Ja lituju Tebe ☹

Venku je slunicko, bez se probehnout! 😉

1ivanka1
20. apr 2012

@likiluki keby malé deti boli choré len kvôli mačkám, aký by to bol nádherný svet!
koľké deti videli zvieratá len v knižke a majú všetky možné alergie... 😖

woman04
20. apr 2012

@likiluki a toto si si z ktoreho prsta vycucala?..a sup sup späť do skoly naucit sa slovencinu...

wadja
20. apr 2012

@woman04
@1ivanka1 uz si to neprecita , slecinka je uz bloknuta 😀

1ivanka1
20. apr 2012

@wadja ja myslím, že ona sem prišla naschvál robiť rozbroje..sú ľudia ktorým to robí dobre a bavia sa na tom..sú to chorí ľudia 😒

wadja
20. apr 2012

@1ivanka1 jj o to ide ze su to chory ludia

kwetinka1
20. apr 2012

ja mam macku aj male dieta a myslim si, ze pre vychovu dietata je to velmi prospesne, ked vyrasta so zvieratom. ohladom toxoplazmozy je to tak, ze macka ak ju aj dostane, tak je infekcna len 2 tyzdne zo svojho zivota a prenasa sa macacim vykalom.... ovela vacsia pravdepodobnost je, ze toxo sa dostane zo zle umytej zeleniny, ovocia alebo neprepeceneho masa.
moja macka a dieta od sameho zaciatku boli spolu. macke som nic nezakazovala, ked chcela isla k malej do postielky, krasne jej tam priadla. jedine co bol trosku problem bol monitor dychu, lebo by reagoval na macku, keby daco 🙂 nikdy jej mackanneublizila, aj ked ju mala taha za chvost, chlpy....nahanaju sa spolu.
co mi torsku vadi su tie chlpy, ale zvykla som si 🙂 to je dan za to ze chcem mat macku. a mala ich ma na rukach obcas v ustach, ale s tym nic nenarobim. jedla uz aj piesok a vsetko mozne. deti s tym rastu.
neviem preco je tolko predsudkov voci mackam, ale su to uzasne zvieratka.

naty1987
20. apr 2012

@zunolu aj moja mama mi cele tehu kaze aby som kocura dala prec moc sa jej to nepaci ale myslim ze si zvykla a presne ako pises ked je o zviera starane tak sa neni coho bat aj ked nas kocur ide von ale len na 5 minut pred barak no ma vsetky ockovania ale niektorym ludom to nevysvetlis
ved macky su casto cistejsie nez niektory ludia!!!!!!!

@likiluki nechapem naco prispievas do tejto temi ak sa ta netyka a ked uz vela ludi lutuje TEBA!!!!
my narozdiel od teba nebudeme matky co sa pojdu posrat s toho ze ich dieta ma spinave rucicky a utekat za nim s Dettolom aby naaaaahodou nieco nechytilo a potom taketo dieta beha po infekcnom a alergologoch lebo nema zadnu imunitu a matka sa ide posrat ze ako je to mozne ked zije pomali v sterilonom prostredi!

kwetinka1
20. apr 2012

@naty1987 neboj vsetci okolo teba si zvyknu. mozno este budes pocuvat hlupe reci, ale to si ani do ucha netreba pustit. rozpravaju to ludia, co realne o zvieratach a mackach nic nevedia a maju to len na zaklade nejakych povier.
aj mna dost za to hresili, ze macka a ze som tehotna a potom ze mam babo, a ako to mozem strpiet, a ci viem co vsetko prenasaju a bla bla....
macka je sucastou rodiny, nevzdala by som sa jej len pre to, ze som tehotna alebo mam dieta....
dokonca by som velmi chcela este jednu macku 🙂))

naty1987
20. apr 2012

@kwetinka1 ja som taka ista keby mozem mam maciek viac ale zas jedna staci a nedala by som naseho kocurika nikdy prec ked mala moja mama 50-ku tak bola casto s nami a ked piekla tak sa bala ze jej bude zakusky jest 😀 tak sme ho dali do hotela aby bol klud doma nechapavo krutila hlavou ze preco ho radsej nedame prec ale nikto nepochopi ako moc ho lubim je to nas clen rodiny a nedokazala by som sa pozerat na to ako ho ma niekto iny co ani nevie co ma rad.............
a co sa tyka toxoplazmozy je len velky mytus ktory sa staale drzi a leze mi to pekne na nervy vela bab sa toxo nakazili prave ked nemali ani zvierata doma lebo jedni surove alebo zle pripravene maso takze o macky tu vooobec nejde

naty1987
20. apr 2012

@kwetinka1 uuplne presne zmyslas ako ja 😀
a v minulosti ludia zili s mackami ani veterinar nebol a dobre bolo a teraz sa idu vsetci posrat s toho pritom macky su lekarmi sledovane vobec tu logiku nechapem 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zunolu
21. apr 2012

Presne to s tím Dettolom robila moja sesternica. Vždy keď sme prišli k chlapcom ( má dvojičky ) umyť ruky dettolom. a žiadne zvieratá a nedaj bože že mal niekto sople ani sa priblížiť a teraz sú obaja sústavne chorý a ona sa čuduje že prečo a narieka že nádchu majú aj tri týždne v kuse. Hygiena áno ale nič netreba preháňať lebo dieťa si nevytvorí žiadnu imunitu. Podobný prípad bola aj moja svokra, keď čakala manžela. Jej svokra zakazovala v tehu chodiť aj domov k rodičom lebo bývali na dedine a chovali zvieratá a manžel bol v detstve tiež často chorý a alergik.

lussy23
21. apr 2012

@zunolu súhlasím. nič netreba preháňať, všetko s mierou.

vivusika
21. apr 2012

my máme aj kocúra aj psa a deti obidve to prežívajú bez ujmy na zdraví https://www.modrykonik.sk/fotoblog/vivusika/alb... 🙂 dokonca ani rodičom detí, ktoré som opatrovala náš zverinec neprekážal. Aj pes aj kocúr sú pravidelne očkovaní a odčervovaní, žerú iba to, čo dostanú doma... takže myslím, nie je problém 😉

bellablonde
21. apr 2012

@babo_dadush na vyčesávanie skús furminator kefu (stojí tuším okolo 15-25€), existuje aj jeho lacnejší variant, neviem si v tomto momente spomenúť na názov...vravia, že je revolučný v tom, že vyčeše aj to, čo obyčajným hrebeňom alebo kefou nejde, najmä tie najspodnejšie odumreté chlpy z podsady... a mnohé baby chovateľky si ho chvália...trošku off-topic, nie je dobré furminátor používať pár dní pred výstavou, pretože cica potom nemá takú bohatú srsť...🙂

naša chovateľka, od ktorej máme krátkosrstého britského kocúra, nám radila vôbec nekúpať...

bellablonde
21. apr 2012

@vivusika náádherný kocúr 😵 😵 pozri na nášho, tiež spávajú spolu

danjelca
21. apr 2012

@bellablonde baby ten furminátor je skvelý..aj v čase plznutia ked vyčešete každý tretí den je to v pohode..on vlastne zbiera ja tie povolené ale ešte nie uvolnené chlpky, takže ked češete vyčešete aj to čo by vypadlo normálne až o tri dni.Ja si to už neviem bez neho predstaviť, češem iba ním.Normálnou kefou iby vyzbierate už vypadané chlpy.Fakt sa s furminátorom výtŕazne zjednoduší problém🙂
Akurát dnes som svoju psicu riadne vyčešala a kedže ide obdobie budem to robiť každé tri dni, zaberie to ani nie 3 min ked to robíte pravidelne, proste ju párkrát tým každé dva dni prejdem a je to🙂
A suhlasím-sterilita je zdroj alergií:D
Ja sama som toho príkladom, mama nás držala v neuveritelnej čistote a obaja alergici..mne to ustalo ked som začala venčiť cudzích psov...a teraz dufam že bábätku vytváram dobru obranu ked žijem so psíkom -a spinká s nami v posteli..častejšie prezlečem a nie je problém,Provokatérov si nevšímajte. Mat zviera je neskutočne zdravé psychicky aj fyzicky!

vivusika
21. apr 2012

@bellablonde to je ako u nás 🙂

naty1987
22. apr 2012

@bellablonde
@danjelca baby a tu kefu kde kupim v obchode pre zvierata ci u veterinara v lekarni ?

a este sa vas chcem spytat citili vasi chlpaci ze ste tehu alebo ze sa blizi porod?? ten moj kocurik je strasne maznavy stale len na ruky sa pyta co nerobil a ked lezim tak si lahne na nohy uplne pod brusko 🙂

danjelca
22. apr 2012

@naty1987 v obchode ale nekupuj lacnu náhradu-nefunguje, pravý frminátor stojí okolo 20 €..
A v obchode a možno aj u veta ho kúpiš🙂

bellablonde
22. apr 2012

@naty1987 alebo ak si zvyknutá kupovať cez e-bay, dá sa aj tam
@naty1987 moji chlpáči nereagovali na bruško nejako špeciálne, nie sú moc maznavé typy...akože také, že by si na mňa slobodne sami od seba ľahli, nehrozí

Micka strážila malého Peťa. Keď sme ho dali preč zo spálne do novej izbičky, stále ležala v noci pri jeho postieľke a ak sa v noci prebudil, hneď bežala za mnou. Ešte ani nestihol zamrnkať a už som vedela, že sa niečo deje. Ťukla mi do nosa - signál 😵 😵

ewellina
9. okt 2012

Včera som dala malej také čokoládové guličky, čo sa dávajú do mlieka a ona to položila pred mačku, ktorá z toho ochutnala. Nemala som veľmi čas to riešiť, tak som tú misku len zobrala a položila do kuchyne, že neskôr to vyhodím. Potom som už len zbadala môjho syna, ako to dojedá. Môže sa niečo stať?

lufa777
27. sep 2013

chcem sa opytat, ci mozeme ist na navsetevu k znamym, ktori maju dve macky chovane v byte...maly ma mesiac, dakujem 🙂

slnieckko
8. okt 2013

@lufa777 vobec by som sa nebala, my mame v byte kocura od maleho narodenia a nieje alergik, chory bol 1 krat v 14 mes takze imunitu ma tiez fajn macky by som sa nebala, bude zvedava mozno ti babo onucha lebo je to nieco nove a predsa jej nedovolite aby sla vyslovene k nemu... bez strachu 😉

georgeo
7. feb 2014

Ja som prekonala toxoplazmózu, a napriek tomu sme neskôr mali doma kocúra. Ked som otehotnela, nebála som sa toxoplazmôzy, lebo mi bolo povedané, že ju druhýkrát nemôžem chytiť, ale aj tak som radšej nečistila jeho záchodík, ani ho nekúpala a pod. ked sa dcerka narodila prvých šesť týždnov sme dali kocúra k svokrovcom. Manžel ho už pred pôrodom "cvičil" aby malej neublížil a naozaj kocúr, kým bola malinkatá ani si ju nevšimol, ked ho už dokázala chytiť, tak vydržal, ani "necekol" a čakal, kým ho pustí, potom ušiel 🙂 po roku sa narodil aj synček a to sme už kocúra nechali doma a nebol žiaden problém, teda deti versus kocúr. Zato ja som mala už počas prvého tehotensva záchvaty kašla a ked som spala budila som sa na to, že nemôžem dýchať. Podla lekárov to bola tehotenská nádcha, opakovalo sa to aj počas druhého tehotenstva, dali mi morskú vodu do nosa. Až teraz nedávno, ked už nie som tehotná, tak to začali lekári riešiť a ALERGIA NA MAĆKY, velmi silná, už mi to prechádzalo do astmy a tak kocúr musel z domu. Ćo mi je aj lúto, lebo deti, hlavne dvojročná dcérka sa s ním už krásne prehrala, ťahala pred ním špagátik a hádzala mu loptičku...Takže ked to zhrniem, zviera je určite super spoločník aj k deťom, samozrejme riadne "zazverolekarovaný", ale riziko tu vždy je, aj také čo nečakáte, lebo mne testy na alergény pred otehotnením robili, získala som ju počas tehotenstva.