Malé dieťa a mačka v byte! Máte niekto?

miskachrumka
12. máj 2009

😒 mate niekto babatko a aj macku pri babatku? 😒

georgeo
7. feb 2014

@ewellina skôr nie, moje deti jedli aj granule 🙂

patusha282
7. feb 2014

ahoj my máme aj mačku aj psíka, ..obaja sú pravidelne očkovaní takže sa nebojím ničoho, malý je zdravý ako buk 🙂

mica_paradnica
18. apr 2015

Vidim, ze clanky boli pisane davno, no neda mi nereagovat ;) Toxoplazmozu dostanes skor zo zle umyteho ovocia ci zeleniny, tak ako sa moze nakazit macicka sa moze nakazit aj psik. je teda nepravda, ze macky sposobuju neplodnost alebo potrat-hon na carodejnice uz nastastie mame za sebou. Co sa tyka ochrany dietatka pred moznym poranenim macickou-obmedzit pristup k miminku zatvaranim dveri. Urcite vsak macicke dovolit dojst do kontaktu s mimi aby si nan zvykla 😉 aj ja som pocula o hroznych scenaroch ako sa pri mrtvom miminku nasla macka-dusitelka. Myslim, ze je to pekna blbost od ludi, ktori macku nikdy nemali popripade ich nemaju v laske. Citala som naopak, ze psy vycitia u deti a ludi prichadzajuci zachvat epilepsie a macky vycitia bliziacu sa smrt, preto si lahnu napriklad k dietatku aby im boli nablizku. Zvieratka byvaju velmi empaticke a viac ako ludia ako casto vidim a ked citam, ze niekto vobec zvazuje utratit zvieratko, ktore je zdrave iba kvoli "jedna baba povedala..." tak trosku pochybujem o inteligencii toho cloveka-bez urazky. Ten clanok o syndrome mrtveho novorodenca a macky najdenej lezat pri nom pisal doktor a skor verim vede ako babskym zvastom

janulik2008
29. dec 2015

mám 4 mačky v dome a jedno 5 mesačné bábätko. zo začiatku sme ich nepúšťali do izby a trz v pohode sú v izbe aj pri malej. Staré neriešia schovajú sa a majú v paži ale Murko a Nicky za malou chodia. Leží na posteli malá príde nieekdy murko a ľahne k nej. samozrejme ako je malá väčšia tak začína objavovať a keď kocúr leží pri nej sem tam ho potiahne. malá ked sme prišli z očkovania tak sme ju položili na posteľ a ako sme ju prezliekali prišla mačka k malej akoby vedela že niečo malej je.
podľa mňa pravidelne očkovaná a odčervovaná mačka nemôže nič preniesť na dieťa

neodada1
5. jan 2016

Dievcata, preberate tu zivot s mackou. A co navsteva? Zajtra by sme msli ist prvy raz do domacnisti,kde roooooky chovaju macky dnu. Maju britsku modru-kocura a potom dve take klasicke poulicne. Chodia aj von,chytaju mysi a zdielaju s rodinou vsetky spolocne priestory. Maly ma necelych 9 mesiacov a doteraz sa s domacimi zvieratami nestretol. Iba ak so psami, aj to len tolkoo ich videl z vajca pri prenose z auta, ci z okna abo z terasy. Proste ziaden fyzicky kontakt doteraz. Mala by som sa bat? Ci nie? Vdaka za vsetky nazory 🙂

moni244
5. jan 2016

@neodada1 tak buď budeš v strese a to radšej nikam nechoď alebo sa daj do kľudu a bude to v pohode, dieťaťu kontakt so zvieraťom len a len prospeje

katka1981
5. jan 2016

@neodada1, ved budes pri nom, nech si pohladka, umyjes mu dobre ruky a je. Preco stresujes? My sme boli na prechadzke so psom, mame ozaj mega psa. Isla rodinka optoti po chodniku, na rukach mali pol rocne babo a chceli ze si chcu masho psa pohladkat, to ich babo. Upozornili sme, ze miluje deti a ze ho moze aj olizat. Keby si videla co si nechali od nasho psa a celi boli stastni. To som nedovolila nasmu psovi aby malej robil a pre nich bol cudzi. Daj pozor aby maly nerobil macke zle, aby ju netahal, nech si pohladi, dodrzte hygienu a nic sa nedeje, Mozno bude chciet potom macku aj domov.

neodada1
5. jan 2016

@katka1981 @moni244 dakujem,dievcata, mna by ani nenapadlo sa nad tym zamyslat, no moj muz vzdy pride s takouto poznamkou a je ako moje najhlbsie pidvedomie 🙂 proste na mna vybalil otazku, ale oni maju macky dnu, nebojis sa, ze volaco chyti? a ja som si to pre pokoj duse radsej chcela overit 🙂 kedze kvoli nasej diagnoze sme 3 z nasich 9 mesiacov stravili v nemocnici a vdaka tymto pobytom ci este pocas nich uz nachytali a riesili kadeco..... este raz vdaka za nazor 🙂

majamajova
27. nov 2016

baby a co rocny kocur? kamoska mi ho chce dat, britskeho, a mam dve deti. syn 15 mes. a dcera 3,5 roka.. vraj je flegmatik.. ale trochu sa bojim, aby neublizil malemu. kocur vyrastal medzi detmi ale starsimi. samozrejme budem davat pozor aby mu deti neblizili...

librarian
27. nov 2016

@majamajova prečo by mu mal kocúr ublížiť? a ešte k tomu podľa majiteľky flegmatický kocúr, ktorý ešte k tomu vyrastal medzi deťmi? obavy o dieťa sú síce pochopiteľné, ale zase odtiaľ-potiaľ. netreba to preháňať. ;) ...dávaj pozor, aby mu hlavne syn príliš nestrkal pršteky do očí (to by podľa mňa bolelo hocijakého živého tvora a preto by bola pochopiteľná aj reakcia). podľa mňa sa nemáš čoho báť. mňa obklopovali mačky od narodenia a žijem. bez vážnych následkov od mačky. 😉 ...úprimne, ale závidím ti. tiež by som chcela zadarmo dosť britskú mačku. okamžite by som brala, aj keď o týždeň rodím. 😅

majamajova
27. nov 2016

jeee ved ja sa na neho velmi tesim. stale som riesila ake zviera detom lebo mi je luto ze by boli bez chlpaca. ale na psa nemam.. vencenie a tak. no mne sa 2x stalo ze do mna skocila macka. raz siamska a raz poulicna. obe bytove. no a viem ze to paradne boli ked ta kusne🙂. tak len preto. ano na deti chcem davat pozor, jasne.. tiez som vyrastala s mackami a boli super a lubili nas.. len uz je to davno.. tak preto obava 🙂

majamajova
27. nov 2016

hlavne deti kricia a vyskaju.. a to macky nemaju rady. takze ma caka krusne obdobie kym ich vsetkych naucim spoluzitiu.. no ale pokial sa budeme vsetci lubit budem stastna, zvierata su super

majamajova
27. nov 2016

a ozaj, krasny , rychly porod a zdrave mimi prajem

janulik2008
27. nov 2016

@majamajova ... hovorím z vlastnej skúsenosti. Neter sa narodila keď náš kocúr mal rok aj niečo a NIKDY malej neublížil NIKDY ... máme štyri britské mačky ... z toho jeden kocúr a práve kocúr malú najviac chráni ... ked bola menšia ľahol si na kraj postele a kebyže sa pohne malá je na zemi. Staršie mačky sa zašijú a majú v paži resp. vylezú celkom hore na škrabadlo, akurát najmenšia je šalená a malú zlostí keĎ napr. začínala chodiť stále pred ňu šla trz jej to prešlo ... teda ukázali sme malej že ked ju mačka zlostí tak ju má odsunúť nabok a síce to nerobí ale kričí na ňu. Neboj sa bude to v pohode ... a inak britské mačky dosť sú drahé taže keby že môžem beriem desiatimi ani starosti s nimi nie sú akurát nech majú čisté WC voda a granule 🙂

librarian
27. nov 2016

@majamajova pozri. nikto, ani ja ti nezaručí, že teba či tvoje dieťa niekedy mačka nepoškriabe či nekusne (veď si zažila). to isté platí aj pri hocijakom psovi. vlastne, ak chcem byť detailní, tak ani za cudzieho človeka sa nedá zaručiť, že neublíži (podľa mňa človeku viac ubližujú iní ľudia ako mačky či psy...). ...ak chceš úplne eliminovať riziko úrazu, tak mačku vôbec neber. ale bola by to škoda. vyrastať so zvieratkom je úžasné! a dieťa si lepšie vybuduje imunitu, je menšie riziko alergií - to môžem sama na sebe potvrdiť. 🙂 ...áno, mačky nemajú radi detský plač, vreskot, pišťanie (to ani ja, ale čoskoro si to užijem), ale ich obvyklá reakcia je sa pred zdrojom hluku schovať. ...a ešte dodám, to sa ti asi nebude páčiť, ale je to tak - aj keby sa stalo, že kocúr tvoje deti poškriabe (ja som bola v detstve často poškriabaná, ale od mačiatok, lebo tie sú hravé a nepoznajú mieru), tak ak je mačka zdravá (sledovaná veterinárom) a dieťatku tú ranku umyješ, tak sa predsa nič nestane (horšie by bolo, keby ho pokúsal pes). PS ja mám kocúra (cca 3 ročného) a čoskoro bábo a vôbec sa nebojím. viac budem strážiť syna ako kocúra, lebo syn podľa mňa v určitom veku môže mačke viac ublížiť. ...držím palce, neboj sa a buďte trpezliví. ❤

adrinne
27. nov 2016

My žijeme v dome spoločne s 3 kocúrmi a 2 maltézskymi psíkmi a našimi deťmi od ich narodenia. Život bez týchto zvieratiek si neviem ani predstaviť. Berieme ich ako členov rodiny a nikdy nie je nuda. A patričnou láskou nám to aj vracajú späť.

majamajova
27. nov 2016

a to je este taky ten murovaty ci mramorovy sa tomu hovori, neviem. no ved uz som si pocitala v hlave kolko ma macka bude stat a zrazu vola kamoska 🙂uplne ako keby mi citala myslienky. mala som obavu ze nahodou neustriehnem, budem v kuchyni a oni mu zatial stupia na chvost alebo daco take a kocur sa samozrejme bude len branit.. pes napr. vystrazne jemne rafne ked sa mu daco nepaci, chodi to tak aj u maciek?

librarian
27. nov 2016

@janulik2008 ja mám pocit, že mačkám bábätká a menšie deti aj dosť voňajú... náš kocúr zvykol bratovu dcéru vášnivo oňuchávať a spávať pri nej. ...a iná mačka sa nechala od nej tak vláčiť, že sa čudujem, že tá chuderka mačka z toho nemala pruh. 😅 ...je to zvláštne, že ľudia často čakajú od zvierat iba to zlé (aj táto diskusia to potvrdzuje - myslím, tie staršie komentáre) a potom, ak dajú zvieraťu šancu, tak sú prekvapení, aké je to zviera milujúce, empatické a ochraňuje to dieťa... a britské mačky sú božské. dúfam, že raz takú budeme mať.

majamajova
27. nov 2016

ano, ved aj my sme chodili doskrabani a v pohode bolo vsetko. mate pravdu, pes moze pohryznut, clovek ublizit.. len ked ide o vlastne deti som trochu pokakana 🙂))

librarian
27. nov 2016

@majamajova mačky bývajú vášnivejšie a majú rýchlejšie reakcie ako psy, ale zase narobia menej škody (menšie zranenia). ...mačka má tiež ako človek určité životné etapy - ako mača je bláznivá a môže narobiť veľa škrabancov, v "puberte" je nekľudná a plná energie a potom sa postupne ukľudňuje a už je to čoraz viac fajn (ak nemá príliš nervácku povahu). 1ročný kocúr je síce ešte asi v puberte, ale ak je flegmatik (slová majiteľky), tak ju asi nemá búrlivú. náš kocúr býval vášnivý, ak mal pocit krivdy, tak hneď poškriabal a kusol a teraz? je úplne ako vymenený. už vôbec nemá potrebu "vracať úder" (napr. keď mu stúpim na chvost) - vyrástol z toho. voláme ho aj Budha, kvôli tomu. 😅

janulik2008
27. nov 2016

@librarian
čo sa týka ľudí a tie vety že prenašajú choroby ... ak je mačka očkovaná není problém mať v byte a deti so zvieratami sú aj šťastnejšie podľa mňa ... niekde som videla citát kt. všetko vystihuje: "Nič nečiní človeka ľudskejším ako láska k zvieraťu" ... niekto to nepochopí ale vzdať sa kvôli tomu mačky nedokázala by som to ... najstaršiu sme zachránili pred ulicou a ptm to šlo ... aj keď niekedy by som tie mladšie zakloštila napr. cez víkend ked budia alebo ráno naschváal ked vstávam tak sa rozvalia po posteli ale nedala by som ich za nič ... 🙂

librarian
27. nov 2016

@majamajova ešte len taký návrh - keby sa ukázalo, že si proste vzájomne nesadnete - kocúr a tvoja rodina. proste by ste spolu nemohli fungovať. ak by toto nastalo - ozvi sa mi. by sme mu dali s manželom šancu. ale verím, že to dáte a bez zranení. 😉

librarian
27. nov 2016

@janulik2008 súhlasím s tebou. 😉 a viem, že závisť nie je pekná, ale proste trošku závidím tvojmu dieťaťku, že má takých krásnych chlpáčov naokolo. nádhera. sakra, my máme iba jedného kocúra (typický tigrovaný "podvraťák). musíme to už napraviť. chcela by som mať jednu čistokrvnú mačku (napr. briťáka) a potom hocijakú bielu. biela mačka je pre mňa totiž stelesnením dokonalosti. 😀

majamajova
27. nov 2016

oukej, ozvem sa keby daco. len veeelmi rada by som bola keby to bolo ok. a verim ze bude🙂 mozem napisat o par dni. nasla som na nete jednu super chovatelku, robi to srdcom.. len musim najst link.. od nej som chcela brat maciatko.. najdem link, poslem

majamajova
27. nov 2016
librarian
27. nov 2016

@majamajova bože môj, skoro som oslintala klávesnicu! presne také - biele - by som strašne chcela. túžim po takom už dlho. ach jaj. ...manžel je obrovský milovník mačiek, čiže on by hneď súhlasil, už len mať peniaze na čistokrvnú mačku. ☹ no čo, budeme musieť šetriť. ďakujem ti za link, pokukám ten web. 🙂

majamajova
27. nov 2016

skus jej napisat, mne hned zavolala.su bez pp. mozno budu lacnejsie.... ja som sa na cenu nepytala, lebo potom uz mi volala kamoska s kocurom

librarian
27. nov 2016

@majamajova pred pôrodom to ešte nebudem aktívne riešiť (rodím cca o týždeň), no ak pôjde s bábom všetko ok a ja budem ako-tak použiteľná, tak začiatkom roka 2017 sa jej ozvem. ...skôr ako papiere a rodokmene ma bude pri tých mačiatkach zaujímať, či sú zdravé. ...som zvedavá, koľko za ne pýta, určite sa jej potom ozvem. 🙂

majamajova
27. nov 2016

drzim palce🙂 ked som s nou hovorila tak som pochopila ze od nej chcem maca.. robi to s laskou a pocut to uz aj v telefone 🙂) ona aj tak by dala maciatka najskor zaciatkom leta 2017. dava iba 12 tyzdnove, skor nie.. tak nech sa dariiii

librarian
27. nov 2016

@majamajova ďakujem, si milá. 🙂 ...trošku som si preštudovala jej články a sú napísané veľmi inteligentne a pôsobí naozaj poctivo - zapôsobila na mňa dobrým dojmom. ...začiatok leta 2017 - to by bolo z nášho pohľadu celkom dobré - krpec by už bol trošku väčší, ja po cisárskom "spamätaná" a hádam by sme už na neho našetrili. PS kľudne mi potom neskôr napíš aj súkromnú správu (ak by sa ti chcelo), ako sa vám s kocúrom žije. 😉