Používame cookies. Viac informácií tu. OK
veronikaszabova
13. jún 2019

@jednorozec99 daj si urobit zuby v celkovej narkoze

monca0021
13. jún 2019

@jednorozec99 mne radili kvôli tomu dať urobiť zuby v celkovej anesteze ja mám ten strach taký hrozný že som odtiaľ usla takze inak sa nedá nepomohol by mi nikto len celkova a to zatiaľ odkladam aj keď viem že to je hrozne

helena1982
13. jún 2019

treba sa o tom aj so zubarom pozhovarat povedat mu o probleme a riesit to v celkovej narkoze, podla mna s tym nebude problem, niektore strachy je proste tazke prekonat :-/

jppm94
13. jún 2019

mne bolo na zvracanie ak mi zatlačila zubárka na jazyk, vtedy ma naplo.... pekne som jej to vysvetlila a pochopila, že keď mám dlhšiu dobu otvorené ústa a tvoria sa sliny, že mi tam nemôže tlačiť na jazyk predsa.... myslím, že to je o necitlivosti tvojho lekára, oni by všetko zhodili na pacienta a na jeho psychiku.... ale to, že nedokážeš mať otvorené ústa, tak na tom zapracuj a dýchajú nosom ak máš otvorené ústa

rainbow82
13. jún 2019

No to sa stáva aj mojej kamarátke že ju u zubára napína keď ma otvorené ústa a zubár jej nemôže vôbec nič robiť!Tak jej vždy dajú oblbovaciu anasteziu.Je hore ale cíti sa ako nadrogovana a necíti vôbec žiadnu bolesť! Nie každý zubár to robí!

whatever1
14. jún 2019

@jednorozec99 Mozno by pomohlo ak by ti zubar predpisal neaky"oblbovak" napr neurol alebo lexaurin, ktory uzijes pred osetrenim. Nedavno som tu o tom čítala diskusiu, nevedela som ze zubar moze nieco take predpisat ale zjavne ano. Najlepsie spravis ak si tam hned zavolas, vysvetlis aky mas problem a dohodnes sa na dalsom postupe.

miriam11
14. jún 2019

@jednorozec99 a on vie o tvojom probleme? Viem si predstavit, ake to musi byt pre teba neprijemne. Aj mna napada jedine celkova anesteza, alebo nieco na ukludnenie... Ja zas chytam paniku z tej vody z vrtacky. Uplne vazne, mne hocijaky zub ked vrta, tak mi frka z tej vrtacky voda priamo do nosa a ja mam pocit, ze sa idem udusit, lebo ustami sa dychat vtedy neda, jedine nosom. No kedze mi tam frieka voda, tak chytam paniku a vrta na niekolko etap. Idem mu s tym riadne na nervy. Stretli ste sa uz s tym?

maryetta
14. jún 2019

Ja mam strasny strach zo zubara. No svoju dr. mam uz cca 20rokov.
Takze viem co od nej cakat. I ona odo mna.
Ja sa vzdy psychicky pripravujem i podporujem ze si aj horsie veci v zivote. Ze tych par minut to vydrzim. I ked naposledy to bola hodina. A predtym 40minut. Co nikdy v zivote som v kresle nebola viac ako 10-15minut.
Prezila som. Vravim si ze musim ist detom prikladom. Prekonavat samu seba.
Samozrejme bez injekcie ani usta neotvorim.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli