Mladý jačmeň pre deti. Čo myslíte?

ma76
6. dec 2008

Ahojte,chcem sa podelit o skusenosti s pitim mladeho jačmena.Ake skusenosti mate s detmi?Chuti im?Od akeho veku začat?

ivanuska77
6. dec 2008

Ahoj ma76.
Som rada, ze si nacala tuto temu. Ja sama totiz uzivam mlaldy jacmen aj chlorelu. Som spokojna, beriem to len preventivne a citim, ze mam viac energie, ale ako je to s liecenim ozajstnych problemov viem len z pocutia .Viem, ze na letaciku je napisne, ze mlady jacmen je vhodny uz pre dojcata. Sama som to neskusala, ale velmi by ma zaujimalo ci niekto iny nabral tolko odvahy a daval to svojemu dietatku. Takze budem s tebou cakat na odpovede.

anika11
26. okt 2012

uživate niekto mlady jacmen alebo/a chlorelu?ake mate skusenosti?rozmyslam,ze s tym zacneme s manzelom a asi by som dala obcas aj detom (vraj sa to moze).zaujimalo by ma, ci sa citite lepsie pri uzivani,ci su deti menej chore,nas ma aj alergiu a druhy ekzem..tak ci to niekomu naozaj pomohlo..

tehulka2011
23. feb 2013

ja davam napoj z mladeho jacmena mojmu 21mesacnemu synovi skoro kazdy den, vypije plny pohar, a velmi mu to chuti - to som velmi prekvapena, lebo je inak v jedle velmi vyberavy 🙂

zvedavamt
23. feb 2013

skusenost mame taku,ze cim skorej ho deti ochutnaju,tym viacej im chuti. Rovnako aj chlorela
male deti este nemaju take pokazene chute ako vacsie. sestrini su na zelene ako draci,mala od 6mes.
mne jacmen pomaha rano na zahu, chlorela na lepsie travenie. Malej zle travi krav mlieko,tak ked neustrazime,chlorela jej pomoze od bolesti brucha.Ako som zacala citat zlozenie z lekarne uz nekupujeme 4r nic,pouzivame len zelene potraviny a bylinky ak je treba.
info ako komu pomohlo je aj tu
http://www.pijavica-lekarska-na-domace-pouzitie...

rybca
23. feb 2013

a aky je rozdiel medzi napojom a tabletkami? a chlorelu mozem aj v tehotentve?

ma76
autor
7. okt 2013

Ahojte,ja len tolko ze ho pijeme uz februara 2009 stale...dlho so 🙂 m tu nebola.

zuzu31
3. nov 2013

@tehulka2011 kolobuk dole, moje baby to nechcu a neviem ako by som ich to naucila ... ja sama ho uzivam, len som trochu v rozpakoch lebo som sa uz stretla s nazorom lekara, ktory mi povedala ze tak ako mi pomaha jacmen by mi pomohla aj destilovana voda... ale ja to vnimam tak ze mi pomaha

ollynka
18. dec 2013

moj dcérka má 15 mesiacov, ešte kojím, mladý jačmeň mám doma, ale nemám odvahu ho začať piť. Povedali síce aj mne, že môžem keď kojím, ale je aj písané, že sa používa na detoxikáciu organizmu a v jednej múdrej knihe som čítala, že deťom by sa takéto prípravky na detoxikáciu organizmu nemali dávať do 18-teho roku života. Takže neviem,....

spinoscapularnabeta
19. dec 2013

Ahojte ja som si ho kupilanedavno davam ho aj 16 mesacnej dcere, vypije ho v pohode. 5 rocny syn ho uz ale an za svet nechce🙂

spinoscapularnabeta
19. dec 2013

@ollynka ohladom tohto som sa radila s odbornikou na vyzivu a ta tvrdila ze jacmen detoxikuje ale velmi jemne takze babatku neublizi aj ked kojis. detom sa moze pridavat aj do odstavenej stavy z jablk napriklad, ja si ho davam s citronom. Tiez sme ho zacali uzivat koli lepsej imunite, uz nemienim kupovat lieky

ollynka
19. dec 2013

@spinoscapularnabeta
@spinoscapularnabeta

koľko toho dávate takým maličkým detičkám ?

spinoscapularnabeta
19. dec 2013

tak to neviem, bud dam malej napit z mojho, ta si da ale len zopar glgov, alebo jej dam tak od oka, mozno polku zarovnanej lyzicky. momentalne sme na diete zdravotnej detoxikacnej takze sa cistime a mala od kedxy zacala pit jacmen tak ju trosku prehana, tak sa nezlaknite ak vas zacne cistit trosku🙂

lubka300
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meggi28
18. mar 2024

@tehulka2011 zdravim viem ze uz stara tema ale skusim. Uzivate este zeleny jacmen? Neviem po akom siahnut a zvlast ake davkovanie dat detom. Dakujem

tehulka2011
19. mar 2024

@meggi28 dobry den, to som uz aj zabudla, ze sme ho niekedy uzivali, bola to kratkodoba zalezitost. Dietatu by som davala polovicnu davku. Uplnou nahodou ale teraz znova uzivam barley grass od Vimergy. Mam prasok, je to priserna chut, kupila by som si uz radsej tablety 🙂

meggi28
19. mar 2024

@tehulka2011 lebo vsade kde pozeram su len davkovania pre dospelych a viem ze GW maju aj poradenstvo co sa tyka davkovania ale tak zas u nich musi clovek nakupovat a tie zelenace u nich aj dost stoja.