Mobil ako hračka. Môže to škodiť?

ivkka
13. feb 2008

Malá má veľmi rada pesničky a videá v mobile,najviac gumimacka,stále ho má v rukách.Máte podobný problém?Nemôže jej to škodiť?

emjee
13. feb 2008

ja by som dietatu mobil do ruky nedavala

otrivinkajanka
13. feb 2008

no radsej jej kup taky detsky hraci aj tam ma zvuky a melodie ako normalny telefon

rinuska
13. feb 2008

My sme mali veľký problém s mobilom. Keď malý videl mobil bol úplne besný, ričal až kým nedostal nejaký do rúk.Vyťahoval ich ľudom z kabeliek , z vreciek, ja som bola strašne nervózna, lebo som vedela , že mu ho dať nemôžem- tiež som sa bála , predsa je to určité vlnenie, detský mozog je citlivý a orgány sa stále vyvíjajú. Dokonca jeho prvé slovo bolo kotona(mobi/mali sme suseda, ktorý keď prijímal hovor hovoril kotolňa príjem)Nejaké hračky , to on rozpoznal , nemalo to váhu. Starosti zmizli , keď sme pozháňali z vtedy ešte eurotelu atrapu , ktorá mala aj potrebnú váhu.To mu stačilo.

petruska77
13. feb 2008

co som si tak vsimla, tak mobil a dialkove ovladanie su najoblubenejsie hracky takmer vsetkch deti 🙂 aj nas maly sa s nimi rad hra...

tiki
13. feb 2008

Jo, nasi Zdisu to taky laka. Kdyz ho moc chce, tak ji ho na chvili pujcim, myslim, ze na tu chvilku ji to zareni nezabije. On ji beztak za chvili omrzi, to kdyz ji nabidnu misto nej krupku nebo pistlku... Ale jako hracku ji ho rozhodne nedavam...

nguyen
13. feb 2008

sesternica mojho draheho ma asi 3 roky a tiez je posadnuta telefonmi a akurat minuly vikend sme boli u svokrovcov a samozrejme na povinnej omsi sme si malu vzali k sebe a potichu sme ju zabavali aby jej nebolo dlho, ked dosli napady vytiahli sme i-phone, ktory sa obsluhuje na dotyk displeja, fotky si posuvale tym ze posuvate prst po miniobrazovke a tak. Mala sa s nim zabavala asi hodinu, bol unesena kedze nieco take nikdy nevidela a po omsi ked si ju rodicia vzali spat skusala podobnym sposobom obsluhovat mamin mobil 😅 no a kedze to neslo bola z toho znacne sklamana a mobil ju uplne prestal zaujimat. Jeden z navodov ako dieta oducit zabavat sa s mobilom 😀 😀 😀

ivkka
autor
13. feb 2008

No neviem ci sa mi to podarí lebo keď ho nahodou dostane do ruk a vezmem jej ho tak spusti krik 🙂 Ma aj hračkársky ale ten ju vôbec nezaujíma. 😠

vendeta
13. feb 2008

Ja bych dítěti do ruky mobil teda nedala. tolik napaditej hraček.............................. 😝 a proč zrovna mobil, holky přemejšlejte

malok
13. feb 2008

Já si myslím, že mobil nebo ovladač dětem do rukou nepatří (podle mě to není ,,zdravé")Kamarádka začala dávat malé mobil nebo ovladač aby ji zabavila, ta mačkala tlačítka, strkala to do pusinky, jakmile jí ho ale vzala, začala šíleným způsobem řvát a vynucovat si ho zpátky ... navíc (i když je malinké) musí si pomalinku začít uvědomovat, že mu není dovoleno všechno.

xsipm04
13. feb 2008

Naše malá teda taky mobil miluje. Nějak jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, jestli je to škodlivý jí ho občas půjčit na hraní. Doma jí ho nedávám, to většinou leží někde vysoko, kam na něj nevidí, takže jí ani nezajímá. Většinou jí ho půjčuju, když někde jsme a ona si ho buď vyloví sama z batohu, nebo mě vidí psát smsku a chce si ho na chvíli prohlídnout a ocucat. Většinou jí po chvíli zase přestane bavit. Nějak mi na tom nepřijde nic špatnýho. A ovladače od telky si taky doma občas odloví, chvíli si je ocucá a když jí omrzí, tak je odhodí. Nevím, já ji teda nechávám tohle dělat a neberu jí je.

pirlenka
13. feb 2008

Já ho "půjčuju" malému občas, když už hodně protivničí a na něco čekáme - třeba v čekárně, atď. Pustím mu tam jeho oblíbenou písničku, on drží telefon v ruce a ani nedutá. Nevidím na tom nic špatného, není to každý den, telefon neocucává, tak co.

alterna
13. feb 2008

já souhlasím s Malok 😉
xsimp:jak si může malá sam vylovit z batohu, to jí dovolíš co si vyloví a takhle malá......... 🙂 Tak to je šikula

alcatko.j
13. feb 2008

No, vidim, ze tehule v tom maji vic jasno, nez jiz maminky 😉 😉 😉 😉
Je pravda, ze jsou tisice napaditych hracek, ale uprimne, prave ty deti casto nezajimaji 😉
vedou mobily, ovladace, papirove kapesniky, klice, tuby od vitaminu apodobne, to jsou teprve hracky!! 🙂
A verte, ze nezabranite tomu, aby vas dite videlo telefonovat, aby si nejakym zpusobem na tu hracku - mobil aspon jednou nesahlo a nezamilovalo si ho 😉
Ja Nelince mobil nedavam, umyslne, ale kdyz ho vidi, tak spusti vyrval jak blazen a ja si myslim, ze jednou denne ji hio na chvilku pujcit zas tolik neznamena a verte ze neskacu jak ona piska, vi ze nektere veci nesmi nebo nedostane, ale zas na druhou stranu, nic se nema prehanet 😉

alcatko.j
13. feb 2008

Alterna, jo, 8 mesicni deti uz umi vylovit veci z batohu 🙂 A taky zakazovat vse neni dobry...

apricots
13. feb 2008

přesně jak napsala Alcatko - to s prominutím těhulky nedovedou představit, jak moc děti zajímá všechno, co není na hraní🙂 Melču hračky zajímaj dost málo, i když sou sebenápaditější, když je v okolí něco jako mobil či dálkové ovládání - a taky umí udělat vyrvál, když jí to seberem a sápe se atd. také si myslím že ty tři minuty, co ho převrací v ruce jí určo nezabijou 😀

nikka.vo
13. feb 2008

Dominik si taky denně na chvilku mobila ukořistí, většinou sám - občas mu ho dám, když potřebuju aby byl v klidu - jak už tu někdo psal - (uřády a tak)

A je pravda, že v osmi měsících už jsou děti zdatný průzkumníci a vyloví si kde co a kde koliv -až občas zírám 😅

nikka.vo
13. feb 2008

jo a jak píše apricots - převrací ho v ruce, s výrazem totálního nadšení - do pusy bych mu ho nedalo jak z důvodů bacilů, tak i proto, že bych si ještě někdy ráda zatelefonovala 😀

andrysek2
13. feb 2008

ahojik maminy tak moje prdolka trileta tez miluje mobilky ale ty decky ma aspon tri a je spokojenaa 😀

ivkka
autor
13. feb 2008

Som rada že moja dcéra nieje jediná ktorá obľubuje takéto hračky dospelákov.Ale ona sa len rada opičí po mne 😝

ikke
13. feb 2008

tak ja ako netehula a nemamina mam v tejto veci tiez jasno 😀

v prvom rade, mobil nie je hracka, a pripada mi mimoriadne infantilne, ked sa k tomuto pristroju tak spravaju aj dospeli 😝 a absolutne uchylne mi pripada, ked deti pomaly v skolke maju vlastny mobil 😒

kazdopadne, svojmu dietatu by som si vedela predstavit aspon desat vhodnejsich hraciek a cinnosti trebars aj na cakanie na uradoch 🤐 uz len predstava, co za sajrajt je v tom mobile (baterka, vlnenie, ...) mi nijako nenavodzuje predstavu bezpecnej a didakticky vhodnej veci pre dieta 😕

tak tolko moja teoria, na prax si este chvilu pockam... 😅

alcatko.j
13. feb 2008

Ikke, prax je prave trosku jina, pres veskera predsevzeti 😅 (no ale samo jsou opravdu zaryte odpurkyne a to verim, ze si za svym nazorem NIKDY mobil nepujcit, stoji) 🙂
Opravdu muzu s cistym svedomim rict, ze deti takovy mobil zajima vic nez kterakoliv hraci blikajici hracka 🙂 At uz se nam to libi nebo ne...
Ono kdyz se dodrzi jiste zasady(nedovolit ozuzlavat, nespat s nim apod), tak by to i slo..dyt my ani nemuzem vedet, kolik jakych hnusu je obsazenych v tech hrackach uzasnych pro deti(ftalaty apod).

alcatko.j
13. feb 2008

Jinak souhlas s timto: v prvom rade, mobil nie je hracka, a pripada mi mimoriadne infantilne, ked sa k tomuto pristroju tak spravaju aj dospeli a absolutne uchylne mi pripada, ked deti pomaly v skolke maju vlastny mobil

zuzula
13. feb 2008

jej, presne ma zaujalo ze NIE hovoria tehulky a babule bez deti... 🙂 aj ja som mala vela idealov a pevnych nazorov kym som nemala Adamka 😉 ale realitka je trosku ina ako idealy a myslim ze kazda mamicka vie potvrdit ze "dospelacke" veci su OVELA zaujimavejsie ako vsetky mozne svetielkujuce rozpravajuce piskajuce hracky hoci za 1000SK...ale taka flaska od malej mineralky, kluce, mobil, ovladacka...proste veci ktore rodicia dennodenne 10x pouzivaju, su pre toho drobca ovela zaujimavejsie, lebo sa s nimi "hra" aj maminka aj tatinko...
nehovorim ze ho ma maly nonstop v rukach, ale ako zabavka napr. v lietadle alebo cakarni u doktora posluzi vyborne 🙂

a to prisne rodicovske NIE si nechavam na ozaj dolezite veci ako lezenie do zachodu, vytahovanie veci zo smetaka a podobne...

nikka.vo
13. feb 2008

Ikke - samozřejmě že jakkákoliv hračka je lepší, ale to bych musela pokaždí co jdu na úřad koupit něco nového, protože když je to na něj už dlouhý, tak nezabere nic a kolikrát je ten mobil to poslední co zaručeně zabere. Taky mu na něm pustim jeho písničku a je ticho,poslouchá a s mobilem si kroutí v ruce. Nedávám mu ho přednostně před ostatníma hračkama.

Ale fandim ti, jestli nikdy nesáhneš po ovladačce nebo founu a nedáš to svému dítěti, aby se alespoň na chvíli uklidnilo 😉

ikke
13. feb 2008

ale sak predsavzatia mozem mat, nie? 😀 a myslim, ze to tak hrozne nebude, kedze ja sama pouzivam mobil VYHRADNE na telefonovanie (a asi trikrat do roka na pripomenutie niecoho...) 😅 s tymi ovladacmi to bude horsie...to sa bude musiet hlavne tatko prevychovat 😔

marse
13. feb 2008

zuzula plny suhlas 🙂

nikka.vo
13. feb 2008

ikke 😀

sylvar
13. feb 2008

u nás je oblíbený ovladač i telefon, když selžou ostatní hračky, stejně jako taková ta díra nad vanou 😀 kocour 😀

xsipm04
13. feb 2008

alterna: jak už to tady psaly holky, mimčo, který se už leze si dokáže vzít vše, co je v jeho dosahu. Já jí nějak nic nezakazuju (až na vyjímky jako jsou kočky žrádlo, kočky záchod a zásuvky 🙂 , to se jí vždycky snažím nenápadně sklidit z dosahu 😀 ). Prostě co si uloví, s tím si pak hraje. Většinou když jdeme na plavčo nebo cvičeníčko, tak je na zemi v dosahu i můj batoh a jde si tam pohrabošit. Mě je jasný, že mobil není hračka 😀 stejně tak jako kapesníky, ovládače, lžičky, maminčiny brýle 😀 atd. ale děti se nechtějí celý den jen hrát z hračkami, kterých mají doma pár, ale chtějí poznávat hlavně věci kolem sebe a tak je zajímá mobil stejně jako jsou zajímavý dveře, kterými se dá práskat, každé smítko a zrníčko na zemi, kočka, která běhá kolem, kýbl ať už je prázdný nebo plný vody, prostě všechno, co patří k běžnému běhu dne. A mobil tam dneska holt patří 😀

nikka.vo
13. feb 2008

xsipm04 ... jo jo! 😵