Mobil ako hračka. Môže to škodiť?

ivkka
13. feb 2008

Malá má veľmi rada pesničky a videá v mobile,najviac gumimacka,stále ho má v rukách.Máte podobný problém?Nemôže jej to škodiť?

schnek
13. feb 2008

my jsme vyřadili starej telefon a je Ondrovo 😀 samozřejmě ho nemá zapnutý, ale i tak je to nej nej hračka 😅

draga
13. feb 2008

alčí 🙂) krásně jsi to napsala ale to ty umíš 🙂))) v tom jsi na koníku jedna z nejlepších 😵 😉 přesně mobil, ovladače, tuby od léků, mastičky a kapesníčky jo a ještě letáky a noviny a pet lahve...u nás teda taky ještě obal na vajíčka ...to jsou prostě pro dětičky zajímavůstky, ne ty nablblý hračky co kupujem a platíme za ně tolik 🙂))
Dála se taky sápe po mobilu, zvlášť když z něj je slyšet babička nebo děda 🙂) dali jsme mu s manželem starý vyřazený ale nějak pacholek poznal že to není ono, že když ho zmáčkne nic se neděje...nesvítí nehraje 🙂) 😎

alcatko.j
13. feb 2008

Zajimavy je, ze jsme koupili oranzovej umelohmotnej mobil-hracku, dokonce s antenkou!! 😕 A hrka 😅 A nic, nezajem 😀 😀

tweety22
13. feb 2008

no tak u nas je mobil na 1. mieste, zatial vyhrava ten hrackarsky co blika a vydava rozne zvuky ale samozrejme bez povsimnutia neostane ani moj mobil a dialkove ovladanie, su to jedine veci, ktore dokazu moje dieta zabavit ked ho prebalujem a verte mi uz som vyskusala snad vsetko... on prebalovanie proste neznasa a radsej mu nieco *nezdrave* do ruky dam ako ho nechat nervovat, plakat... ja som si sice tiez vravela, ze mobili do ruky detom nepatria a stale som toho nazoru ale zial niekedy je realita trochu ina, osobne si myslim, ze je vela mamiciek , ktore su radi ked ich dietatko aspon nieco zaujme, ci uz ide o mobil alebo nie 🙂

nikka.vo
15. feb 2008

U nás je na prvním místě notebook 😔 😔 😔 , pak mobil a ovladačka je už prý OUT 😀

Když odejdu od stolku (nízký konferenčák), tak Domísek hned využívá situace a vysápe se k němu, ten výraz co v tu chvíli má je nepopsatelnej - je to to nejvíc nadšený a soustředěný dítě a pak začne rodeo- tříská do klávesnice, mačká všechno, kouká jak mu na obrazovce naskakujou různý varovný okýkna (např.: opravdu si přejete tento soubor vymazat? 😀 😀 😀 ) , a tak. Jakmlile přijdu a posadim ho k hračkám, tak řev, otočka o 90 stupňů a nejrychleji jak může je znova u notebooku 🙄 .
Předevčírem se vysápal do stoje, přidržoval se sedačky a už už se sápal na notese...já se odšoupla víc do prostoru, klekla si ke stolku a notesovi a Dominik chodil jak lev v kleci podél té sedačky a pořád vymýšlel jak se k tomu dostat. Chodil fakt asi 5 minut sem a tam... Přitom by stačilo, kdyby se spustil na zem, doplazil se ke stokku a vysápal se do stoje. No byl k sežrání, jak MOC toho notebooka chtěl 😵 😵 😵

S tím se holt nic neudělá 🙂

nikka.vo
15. feb 2008

tweety - hezky si to napsala 😵

mersedesa
16. feb 2008

moja švagriná tieš furt pchala detom mobil do ruk a ja som jej hovorila,že ja to určite robit nebudem. 😅
a na všetky naše hračky aj tie super drahe sada prach 😅 mobil je mobil,mame aj dva pokazene,ale tie ju vobec nezaujimaju,len ten s ktorym sa telefonuje.a zaujimave je že iny nechce len ockov(ani moj,starkin,...)
a ten je stale strááášne špinavy,takže ked vidí,že je volny musim ho vičistit.ked ho niekde vyložim na skrinu cely den bude špekulovat ako sa k nemu dostat,takže jej ho radšej dam a po 3 min. je po zaujme 😉
kolko zasad som si aj ja davala ako nemaminka,ale realita je uplne ina,ked vidite ten blaženy vyraz tvare dietatka musite aspon na chvilu popustit 😉
no a notebooku-stalo sa mi,že som ju mala na kolenach a bola som zapozerana do TV,počitač bol otvoreny a ona otrhla klavesu,vobec som na nu nezakričala len som zhíkla a ono chudiatko bolo take prekvapene a zlaknute,že som už ani nič nehovorila(ona nevie čo spravila).opravilo sa a odvtedy na počitač ani okom nepozrie 😅

elenni
18. feb 2008

rada by som pripojila svoj nazor ohladne mobilov ,,,som trosku prekvapena urcitou lahostajnostou mamiciek pri rozhodovani ci nechat alebo nenechat svoje deticky hrat sa s tymto podla mna vysoko skodlivym pristrojom,,urcite tu nechcem nikoho kritizovat alebo odsudzovat ale zdravie mojho dietata je urcite na prvom mieste pred "nuz co mobily sa stali sucastou nasho zivota a musime sa stym zmierit a mozno to aj tak neskodi"..je to podla mna trochu nezodpovedne,,,
pripajam link ak by ste sa o tom chceli dozvediet viac..

mobil.idnes.cz

elenni
18. feb 2008

oprava,,neviem preco ten prvy sa neda otvorit tak posielam dalsi..sorky 🙂

http://mobil.idnes.cz/mobilni-telefony-opravdu-...

maja22
18. feb 2008

Náš malý je taktiež úplne unesený mobilom, ovládačom a tiež klávesnicou a myškou pri pc. Keď ma vidí, ako sedím za počítačom, mrnčí, kým si ho neposadím na kolená a nenechám ho trošku pohrať sa - najčastejšie takto "píše" ockovi na skype 🙂 Navrhla som mužovi, nech mu zoženie nejakú starú vyradenú klávesnicu a je z nej taký nadšený (resp. z toho kábla, čo z nej trčí), že sa v pohode sám zahrá aj 20 min. Ja ho len pozorujem, aby sa mi na tej šnúre náhodou neobesil 🙂 Ale mobily a ovládače sa mu bojím dávať, aby to neoblizoval, to mi pripadá dosť škodlivé...

masinka
18. feb 2008

Nelka ma niekolko hrackarskych mobilov co hraju a blikaju - absolutny nezaujem, tiez dostala od babky atrapu mobilu co sa dava do vykladov a k dispozicii ma aj stary tatov mobil - tiez nula bodov.... oblubene hracky su u nas kelimky, nadobky od kozmetiky, vytahovanie vreckoviek zo sacku alebo este lepsie z krabice, skatulky od caju, flasticky z liekov a o prve miesto v rebricku oblubenosti sa biju ovladacka na televizor a video s tatovym mobilom.
Na dosah k mojmu mobilu sa dostala iba raz (zabudla som ho na stole po tom ako mi v noci niekto volal)....tri dni nefungoval vobec (kym vyschol) a odvtedy funguje obcas ☹ tato pouziva mobil ako jeden z budikov, kym sa on zobudi, je hore cely barak a Nelka len co mobil zbada, hned sa za nim hrabe, obycajne kym jej ho da, ho vypne, ale vcera som sa zobudila na to, ako hlas mojej mamy vykrikuje Halo, halo - Nelka sa jej dovolala (este ze nezavolala tatovmu sefovi ) . Ovladacky mavame vylozene vysoko na polici (Nelka si vie zapnut telku od cca 8 mesiacov a navyse tak rozladila vsetky kanaly, ze to ani tato nevedel dat naspat), dostane ich jedine vtedy, ked som s nou sama doma a potrebujem ist na WC - to mam istotu ze sa 5 minut ani nepohne z gauca

tweety22
19. feb 2008

tazke je diskutovat o tom co v dnesnej dobe skodi pretoze mam pocit, ze je to snad vsetko ☹ nie som lahostajna k tomu s cim sa moje dietatko hra, co spapa ale skutocne *milujem* ked ma pouca starsia generacia... skusme sa zamysliet aj nad tym co vsetko skodilo nam ked sme boli male a co nam davali rodicia pretoze ak dobre viem v tej dobe bol trend nekojit a supnut decko do jasli, taktiez nam dovolili travit neurekom casu nad starymi blikajucimi skodlivymi televizormi (dovolim si tvrdit , ze tie CRTecka skodili ovela viac ako dnesny LCD televizor alebo notebook) taktiez sa preferovalo davat kravske mlieko pricom dnes sa neodporuca podavat ho skor ako v 3.rokoch veku dietata... pri tychto a mnohych inych mojich uvazovaniach nad tym co je pre moje dieta najlepsie mi vzdy vznika jeden velky ? a velmi sa tesim nato ako budu moje deti vychovavat svoje deti a verim tomu, ze sa moj syn raz bude chytat za hlavu preco som mu davala ako prikrm HIPPku, ktora ma zaruku 2 roky a v skutocnosti nikto nevie co ten sajrajt obsahuje 😠

alcatko.j
19. feb 2008

tweety, souhlasim 🙂