Môže 4 mesačnému uškodiť sedenie?

vilki
1. nov 2006

ahojte maminky, chcem sa spytat ci uz mozem davat maleho sadnut?ma 4mesiace a 2tyzdne a stale sa taha hore.ked ho posadim a podopriem vankusmi tak je pokojny.neuskodi mu to este?

bibianka
16. apr 2009

Stvura, my máme na zemi okolo letiska periny, miesto obývačky ihrisko, na zemi puzzle. Malá aj tak teraz za mnou lozí po byte, čo je napokon dobre, lezenie je super na vývoj mozgu.

lulu723
17. apr 2009

bibianka ty mas ale pekne deticky.aj robia vsetko narovnako?myslim lozenie a sedenie a tak.a ako sa volaju? 😉

stvura
17. apr 2009

no asi aj ja spravim volno v obyvke, stiahnem gauc a dam tam deku /momentalne mam len parkety/, moj maly este tak nestvornozkuje ako drak...

lulu723
17. apr 2009

stvura ja som niekedy taka unavena z tej malej,lebo ona sice 4-nozkuje ako drak,ale sa hned aj postavi uz sa snazi aj trosku posuvat a potom vzdy padne.len po nej beham jak taka dora,aby si nejako neublizila.ale je to zlate ako taky maly cloviecik uz vie tak strasne vymyslat 😀

bibianka
17. apr 2009

Lulu, sú na tom zhruba rovnako, v niečom bol prvý chrústik, v niečom chrústiková, teraz je momentálne popredu chrústiková, prvá šla na 4, prvá začala štvornožkovať a prvá si sadla 🙂 Ešte sa nestavajú, narodili sa o 7 týždňov skôr, takže všetko je poposúvané. Podľa korigovaného veku by sa už síce tiež mohli, ale ešte nemusia.

bibianka
17. apr 2009

lulu, tiež máte sladké bábenko 🙂

lulu723
18. apr 2009

bibianka to je moje slniecko strasne ju lubim a to som vobec nechcela deti bola som doslova nestastna,ze som bola tehotna,ale teraz by som ju veru nevymenila za nic na svete 😀

north66
19. apr 2009

moja mala ma tri mesiace a 20 dni a ked jej podam prst sama sa z lahu zdvihne a sedi... hlavicku sa snazila drzat este v porodnici. uz ako mesacna drzala hlavku a otacala jedna radost. je strasne pevna a silna. takze kazde dieta je individualne.

mywiel
20. apr 2009

Mala sa naucila sama posadit a pevne sediet uplne bez pomoci az v 8 1/2 mesiaci, dieta sa to nauci samé treba mu nechat cas, obcas sa sice pritahovala s nasou pomocou uz v 4 mesiacoch ale ja som ju nicim nepodkladala, aj ked na chrbte a brusku sa jej uz velmi nepacilo.

mbrazd
20. apr 2009

ahojte, nasa mala sa za svet nechce posadit sama a to ma skoro desat mesiacov. Silou mocou len na nohy a chodit ale ked ju necham lezat, pretoci sa na brusko, zacne lozit a potom sa hnevat, lebo si chce sadnut a nevie ako na to. Co s nou?

cekina
21. apr 2009

Ahojte, mam otazocku. Mala ma 6 a pol - mozem ju nechat sediet? Stale sa tahala do sedu a do stoju a dnes vonku na vychadzke sme sa natahovali a ona ostala sediet v kociku. A sedela mi takto asi 15 minut a hrala sa. Je to ok? Mozem ju davat sediet? Sama sa este neposadi, musim ju potiahnut. Dakujem.

teresienka
14. júl 2009

AHOJTE BABY VIETE MI PORADIT MAM DCERU A MA 11 MESIACOV A ESTE NESEDI A VELMI SA O NU BOJIM SYN MI SEDEL UZ SKVOR O VELA DAKUJEM VAM ZA RADU

porubenka
14. júl 2009

Teresienka, ja len aby si sa nebala. Ja mam 10a pol mesacneho syna a tiez mi nesedi. Ja som ho do 9teho mesiaca vobec nedavala sediet, kedze mi aj neurolog povedal ze to nie je vhodne. Dieta ma sediet az vtedy ked som same dokaze. Teraz ho uz potroske davame, musi sa aj napapat, a vo vajicku uz nechce byt. Takze tak. Kazdy sa cuduje ze nesedime, ale dietatku predsa nic neutecie a aspon bude mat rovny chrbatik.

nikush4
30. mar 2010

ahojte moja mala ma teno tyzden 3 mesiace aĺe neviem si snou rady.. nechce lezat..stale sa len taha hore.. ani ked ju drzim tak sa nenecha... len by chcela sediet.. ked lezi na chrbatiku a chytim jej ruky sama sa potiahnea z uplne hore... a najspokojnejsia je vo vajicku.. lenze ju tam nechcem nechavat lebo sa bojim.. neviem ci jej to uz mozem dvolit...aj ked zakazat jejto neviem ked ona uz kludne nelezala ani nepamatam. co vy na to mam ju necat snazit sa a podporovat ju aleno ju mam este dako tlmit ??

januarova
30. mar 2010

to je normalne ze sa take dietatko dviha, aj moja to robi. ale sediet este nesmu. vo vajicku ju mozes nechat len chvilku, nie stale. ved ju davaj na brusko, na chrbatik lezat, nech sa gula. moja je strasne rada na brusku, ma prehlad.
😉

nikush4
30. mar 2010

no moja je nerada na brusku vydrzi tam len chvilku.. a a ked ju polozim tak sa mi dviha a mrnci.. no neviem co snou robit od radosti... 😠

comi
30. mar 2010

Ani my ešte nesedkáme a máme 8 mesiacov 😉 ani nelozí, ani neštvornožkuje, najradšej je ked leží, už mám depku z toho, či som niečo nezanedbala ☹

lenka1smejka
30. mar 2010

baby nestresujte!!!

nikus-vy mate este casuuuuu na sedenie,urcite by som ju nedavala sediet

comi-my sme zacali sediet v 8mesiaci a lozit v 10 mesiaci

minnie55
1. apr 2010

Ahojte, pridám vlastnú skúsenosť...

Náš drobec bude mať v sobotu 9 mesiacov a teda nesedí ani náhodou 😒 Vo vysokej jedálenskej stoličke posedí, kým papá, ale sám si nesadne. Sem tam sa plazí, aby sa nepovedalo, ale ani na 4 sa nedáva. Starší syn bol teda podstatne šikovnejší.
Minule som čítala na nete poradňu lekára ortopéda, kde sa mamy pýtali práve na sedenie a lozenie. Bolo tam napísané, že nie je dôležité, kedy sa dieťa posadí, resp. kedy začne štvornožkovať, ale AKO to urobí. Takže trpezlivo čakáme 🙂
Píšem si na jednom fóre s maminkami, ktoré majú rovnako staré deti a môj syn jediný nesedí 😀 . Niektoré deti už dokonca chodia....

wali
1. apr 2010

nasa mala ma 8 a pol mesiaca a nesedi. ale ani si nemyslim, ze by este mala. teraz ma fazu, ked sa pohupuje na vsetkych styroch a takym zvlastnym plazenim sa dostava ku hrackam. proste ideme pekne pomaly. myslim, ze zachvilu zacne stvornozkovat, tak sa na to tesim. a na sedenie ju davam akurat pri jedle, inak nie.

mirka907
2. apr 2010

Tak mi sa od 6tich mesiacov plazime, uz tyzden stvornozkujeme(mesiac predtym sme sa na 4roch pohupovali), o nabytok sa staviame uz asi 2 tyzdne, ale zeby si sadla, tak to ani nahodou. Ked som skusila, ci sa vie udrzat v sede, v priebehu sekundy bola na 4roch. Tak ja nechapem, akoby jednu fazu, a to sedenie, preskocila.

minnie55
2. apr 2010

Mirka, dieťa najprv štvornožkuje, až potom si má sadnúť. Správne by sa bábo malo posadiť tak, že zo štyroch sa prehupne na bok a potom si z boku sadne. takže vydrž, každú chvíľu na to tvoja malá príde 😀

mirka907
2. apr 2010

Ved hej, ja viem ze na to pride...Len ten sikmy sed uz tiez robi dlho, ale ako zistila, ze sa vie postavit, tak koniec....odvtedy si tak nesadla ani raz. Jedine co chce, je stat...

dankolucka
2. apr 2010

mirka, ako robi tvoje babo sikmy sed? Vytoci sa doboku a nesadne? To sa vazne pytam, lebo cakam, kedy to moja zvladne, tak chcem vediet ako nato idu ine baba.

mirka907
2. apr 2010

Dankolucka, da sa na kolienka, vytoci nozky do boku a jednou rukou sa podobrie, niekedy aj dvoma.

dankolucka
2. apr 2010

aha, dik, moja sa casto hornou castou tela vytaca nabok, ked je na brusku a pridrza sa jednou rukou, tak som myslela, ci by sa z tejto polohy nedokazala posadit, ale asi nie. Tak este pockam. 😀

vinifera
3. apr 2010

Sedenie je pre deti vraj najnáročnejšie. Tak sa netreba plašiť. Malý 4 koval mesiac až potom si sadol 🙂)

dankolucka
3. apr 2010

ahoj vini, som rada, ze ste doma, trochu som vas pocitala 🙂, drzim palce, nech je malemu uz dobre.

bajciatko
27. apr 2010

Maminy velmi ste ma povzbudili, my mame ukonceny 7 mesiac a ja uz v obavach, ze nesedime a ako tak citam, tak sa nemusim znepokojovat... Mala je velmi aktivna, paci sa jej na brusku, stale sa pretaca, brusko-chrbatik, ja ju do sedenia nenutim, ani nepodkladam, obcas ked ma naladu sa sama chyta mrezi na postielke a dviha sa, no sadnut sa jej nepodarilo ani raz 🙂 a ani nelozi, nestvorkuje, len je spokojna na brusku, ale zlosti ju ked nodociahne na hracku, tak jej len zapriem nozicky a sama sa poposuva. Myslim, ze nema zameskane nic, ze ked pride vhodny cas, ze sa to nauci sama od seba. Uz sa tolko neznepokojujem ako predtym.... tesim sa z kazdeho pokroku, ktory urobi 🙂

vierapp
12. máj 2010

ahojte chcem sa opýtať či je v poriadku keď 4-mesačnú dcéru dávam do mierneho sedu na svoje nohy...ležať sa jej nechce, hračky ju nebavia no sedieť vydrží kľudná....v pondelok sme začali 5-mesiac
ďakujem za radu 🙂