Môže 4 mesačnému uškodiť sedenie?

vilki
1. nov 2006

ahojte maminky, chcem sa spytat ci uz mozem davat maleho sadnut?ma 4mesiace a 2tyzdne a stale sa taha hore.ked ho posadim a podopriem vankusmi tak je pokojny.neuskodi mu to este?

ervotoc
20. nov 2006

čoskoro 😉

liska
20. nov 2006

ervo,aj my,ked mi robi to iste,co sue-teda az na to,ze ma len 3 a pol mesiaca? 😨

barunka
20. nov 2006

liska, aj vy 😀 😀 pôjdete asi tak ako Simi. všetko šupom a hrrrrr naraz... Simi sa prvýkrát sama posadila, keď mala cca 5 a pol mesiaca...

mercy
20. nov 2006

No s pánom Jánom, Riškovi už do samostatného sedenia teda veľa nechýba, stačí, keď mu niekto podá prst, okamžite je v sede 😎

barunka
20. nov 2006

mercy, aj Simi bola tak, ale sadá si z lezenia... keď je na chrbte, tak si bez pomoci nesadne... jedine ak sa prevalí na brucho a tak...

ervotoc
21. nov 2006

ved tak to začina,ani sa nenazdas a posadi sa sama

liska
21. nov 2006

ale su tie nase deti sikovne,vsak? 😀

barunka
21. nov 2006

liska, až mám hrôzu 😀 😀 a opravujem čo som včera napísala, moje dieťa sa vie samo posadiť z akejkoľvek polohy, dnes ráno som ju načapala ako si sadá aj keď leží na chrbte... 😲

sue
3. dec 2006

My už vieme sami sedieeeeeeeeeť 😵

miriam17
6. dec 2006

ahojte viem ze tato otazku uz bola no la esom sa aj tak nedozvedela ze ked y sa mnoze aspon podopierat vankusim mala babo???nizrby somk uz chcela ale chcem byt aspon informovana...dakujem

nikolasko
6. dec 2006

múdre knižky píšu že okolo 6teho mesiaca ale každé bábo je iné a aj nazor

miriam
6. dec 2006

Miriam17, mudre knizky a lekari hovoria, ze babo sa nema podopierat vankusmi. Babo ma sediet az vtedy, ked si dokaze sadnut samo a to byva vacsinou az v 8. mesiaci. Takze odporucam nespekulovat a prenechat to matke prirode, inak si mozno budes neskor vycitat, ze ma mala Viki problemy s chrbticou. Neboj sa este sa nasedi az az. Teraz ju radsej poloz pod nejaku tu hrazdicku prip. jej v postielke zaves nejake hracky nad pravu aj lavu rucku (tak, aby na ne dociahla) - uvidis, ako sa jej to bude pacit. Uvidis, ze to rychlo ubehne. Ani sa nenazdas a mala sa sama posadi, ale vankuse nechaj radsej na pokoji. 🙂

certica
6. dec 2006

Suhlasim s miriam 😉

barunka
6. dec 2006

presne, aj ja som počula, že nedávať vankúše ani nič podobné, max tak polohovateľné lehátko alebo čosi také...
netreba to urýchľovať, uvidíš, neskôr ti polezie na nervy, keď budeš chcieť aby ležala a ona bude vytrvalo sedieť 😀

natak
6. dec 2006

ahojte!
aj nam DR. hovorila, ze ziadne podopieranie vankusmi. Moze sa pouzit polohovatelne lehatko, ako spominala barunka. Podla nasej DR.dieta sa ma vychovavat ako ciganca - vtedy je vsetko OK, ked ti urobi samo. Tiez si myslim, ze raz pride ten cas, kedy sa posadi, kedi zacne lozit, chodit...

natak
6. dec 2006

jeeej, ospravedlnujem sa, vyskytol sa preklep - nie kedi, ale kedy 😔

miriam17
6. dec 2006

dakuejm vam za mudre riadky .takze to prenecham na nu kedy sa rozhodne uz hopat.... 😀

cherynka20
7. dec 2006

no nas maly konecne chce sediet teda uz sedi...ale pre zmenu prestal chodit 😀 😠 teraz len sedi a dviha sa,lebo sa uz vie postvit teda s pomocou 😀 deti su uzasne vymyslave sa im nieco zapaci a stare veci ich omrzia 😀

miriam17
13. dec 2006

aoje maminy viem ze ste my pisali ze je este skoro na sedenie ale viki sa taha uz hore do sedu.....nie je to priiilis skoro???lebo ked je da mruky tak sa taha az tak ze sedi.....

vavka33
13. dec 2006

Miriam,urcite ho nedavaj do sedu.Kludne ho nechaj,nech sa akoze taha hore,posilni si chrbatik a krk,ale sediet urcite nie!Je este skoro poskodi si chrbatik.Mne dcera sadela od piatich mesiacov,takze este si pockajte,dockate sa 😀

hanka274
13. dec 2006

ano, nedavaj sediet. Kazde babo sa taha, ked mu podas rucky. Ja mam 7a pol mesacnu dcerku, od 7 mesiaca sa sama postavi, hopsa a tesi sa z toho. Prizvukujem, ze sama! A.......a.......a......este nesedime! A vobec ma to netrapi, bude ma to trapit mozno za 2 mesiace. Ale to uz ako na nu pozeram stihneme do 2 mesiacov... 😀
Takze, vsetko musi robit babo same!
A miriam17 nestrachuj sa, neviem kolko mas mesacne babo, ale mas starost ako keby uz malo rok. Neboj, pozri na nas, co vieme a co este ne. Ale mame kusticok od sedenia. Lebo co stvaaara...

vavka33
13. dec 2006

Ma dvoj mesacne babo.

barunka
13. dec 2006

miriam, čo ja viem od doktorky, tak sedieť ju ešte nedávaj, maximálne jej podaj ruky a nechaj, nech sa ťahá do sedu, prípadne ju trošičku (!) popotiahni ty. Je to vlastne akási dojčenská gymnastika, maličká sa ti tým precvičí a posilní...

hanka274
13. dec 2006

2 mesacne? Jezisikriste!!!! A co ta trapi????!!!!
Cvicit s nou mozes, a to ze jej podas rucky a ono sa vytiahne, to je v ramci cvicka. Ale nie sediet, paneboze. Vies co to je 2 mesiace, mas minimalne pol roka casu!!! Naozaj! pa!

miriam17
14. dec 2006

ja viem ze namala by sediet ale aj doktorka povedal ze veelmi silna na to ue ma iba 2 mesiace......ale ta kedsa bude dvihat.... nadavat hopat ...dakujeem

hanka274
14. dec 2006

silna byt moze, to je fajn ale nechaj to az na neeeeskooooor, velmi neskor. To je moja rada !!!!

vilki
autor
14. jan 2007

a my uz konecne sedime sami.samko sa tahal hore uz ked mal 4 mesiace.ale nedavala som ho sediet,iba do sedacky a teraz uz pekne sedi sam a oprety nechce byt ani za svet.

titkovamiriam
15. jan 2007

Moj maly ma sedem m. a nenehavam ho sediet sameho,vzdy ho podopriem,lebo viem ze je to este zle na chrbticu tak viki este by som ho sameho nenehavala.

vilki
autor
18. jan 2007

sedem mesacny nemoze sediet?uz som videla aj mladsie deti sediet. a teraz ked uz to vie tak ho neviem prinutit aby nesedel.on sa uz posadi sam.

narcisa
23. jan 2007

🙂 ahojte babenky
mam k vam prosbu Poradte mi Moja dcerka sa dokazala pretacat ako 3mesacna z bruska na chrbtik a teraz ako 5mesacna to nevie Proste sa zacne zlostit a plakat a hadze si hlavku do podlozky a caka a vresti kym ju nepretocim ja Uz som ju nechala aj vytrapit ale vysledok bol ten isty Plakala kym ma presla trzpezlivost a sla som jej pomoct Na nozkach by stala jedna radost co jej samozrejme nedovolim a sedkat tiez nevie sama a ked si ju aj vezmem do lona dlho nevydrzi Najradsej lezi a vyklada si nozky hore a vyzuva si papucky Stale kojim iba kojim tak neviem v com to bude Inak je v pohode rozprava nam od silvestra cielene mama, tata, baba a od vcera uz aj zamava na pozdrav "papa" tak neviem sikovna je dost ale bohuzial len po retorickej stranke Motoricky je na tom slabsie a mozno ani nie, poradte mi Dakujem