Môže bábätko pozerať dohora?

carodejnica
29. okt 2009

Ahojte, viac krát som sa stretla s tým, že mi známi/rodina hovorili, že sa k ležiacemu malému bábätku nemôže ísť zozadu, že by nemalo vyvracať očká dohora, lebo bude škúliť.
Nikde som nenašla takú tému, ani neviem ako to mám hľadať na nete, počuli o tom? Je na tom niečo pravdy?
Ďakujem.

smailinka
29. okt 2009

pocula som o tom, mne to vraveli tiez...tak sme to nerobili....ale o nasledkoch neviem...

kutcher
29. okt 2009

Opravdu se to nema delat, ocni svaly jsou uvolnovany a namahany uplne stejne, jako kdyz naschval silhas!

germik
29. okt 2009

priznam sa,že nepoznám presne nasledky ale naša doktorka mi to zakazovala..tiež sme to nerobili...a žiaden kolotoč v postielke za hlavičkou aby sa za tým bábo neotáčalo, maximálne na úrovni rúk

rimmel
30. okt 2009

no to je aka hovadina :D sak ak kebyze to robis tak hadam nie 100krat denne :D :D :D

parkrat ak sa stane, som si ista ze z toho babo neostane skulave

iinuska
30. okt 2009

ja som tiez pocula, ze sa to nema robit, ale preco, neviem,ani to nerobim...

cikyta
30. okt 2009

ja som počula,že tak môžu zostať očká či čo.No ale mali sme kolotoč,aj v kočíku pozerala furt dohora a nič sa nestalo.

gloria78
30. okt 2009

max do úrovne očiek, ale radšej kúsok vpred, vzad určite ani o kúsok

miskachrumka
30. okt 2009

aj aj som to pocula od mnohych ludi a je to aj pravda preto sa tomu vyhybame od narodenia maleho! 😉

petreva
31. okt 2009

Je pravda, že se to nemá dělat...jsou stlačovány cévy a nervy za hlavičkou...ale jak se tomu např. vyhnout, když už dítě leze a kouká na vás nahoru? Nebo prostě cokoli zkoumá, co je vysoko?? Naše Elenka to občas prostě udělá, koukne se ze země vzhůru nebo i do strany+vzhůru...ale schválně bych to rozhorně nedělala..

katy2
31. okt 2009

my tiez na malu nepozerame zo zadu a kolotoc ma na bocnej casti postielky v urovni ruciciek....

dada78
31. okt 2009

nám tiež toto hovorili, že aby sa očká nepretočili 😕

carodejnica
autor
31. okt 2009

Dakujem za Vaše názory.
Jasné, že to nerobím naschvál, ale stáva sa to pomerne často, napríklad keď pasieme koníčky, tak malá zdvihne hlavičku a pozerá dohora, vždy ma to vtedy napadne, že ju nesmiem nechať tak dlho, ale na druhej strane bábo by malo ležať často na brušku nech si trénuje svaly na chrbátiku.. no vyberte si.. 🙂

A neviete prihodiť niekto link na nejaký článok na internete??? Ja som skúsila gúgliť, ale poviem pravdu, vôbec neviem čo dať do gúgla... a ani som nič nenašla.. 😒

germik
31. okt 2009

čarodejnica, tak to sme dve 😀 tiež neviem čo zadat do guglovača 😀

bibi78
31. okt 2009

moj maly pozera stale iba do hora. kolotoc ma na urovni bruska- ved na jeho uroven dorastie 😀 , ale ked ho drzim na rukach, stale pozera hore. neviem, ci je to zle. totiz mne to pride ako dve rozdielne veci - pozeranie hore a pozeranie akoby za hlavicku. takze ak pasie konicky a pozera hore, nepozera za seba, ale hore pred seba a to by malo byt ok. alebo som mimo? 😅 😉

carodejnica
autor
31. okt 2009

bibi, no myslela som to tak, že keď pasie koníčky na posteli a stojím vedľa postele, tak sa díva na mňa zdola, a ešte aj tak zmraští čielko, aby dovidela na mňa, čiže očká jej smerujú nahor... keby sa dívala vodorovne, pozerá na moje stehná... čiže tak nejak som to myslela..
... no a škoda, že ste nenašli žiadny článoček... by som si poštudovala...