Môže byť internet v blízkosti novorodenca?

luciaakubko
13. jún 2008

ak mate niektora viac info o tom, ci moze byt pc v jednej miestnosti s novorodencom, budem velmi rada, ak sa ozvete. zatial som sa stretla s nazorom, ze by nemal byt v blizkosti babatka. takiez mobil.velka vdaka.

gucz
13. jún 2008

no my sme bývali u svokrovcov v jednej izbe (obývačke), kým sme nedostali byt, to mala malá 5 mesiacov. A v tej izbe sme mali dvd, telku, počítač, a vlastne celý náš majetok. Nemyslím, že by to malo na malú zlý vpliv, akurát dobre spinkala, potom keď začala spávať v postieľke v spálni sa mi začala budiť, asi jej chýbal šum. Mávali sme totiž normálne zapnutú aj telku a nikdy jej to nevadilo

marse
13. jún 2008

Ja ked som mala prvu dcerku, tak som este chodila do skoly a obcas ked som ju kojila alebo podobne, tak som vyuzila cas a bola na nete kole materialom apod. samozrejme som tam nestravila tri hodky vkuse, ale podla mna to nemoze nejako ublizit. Ved keby to daco vysielalo tak sme ,,postihnuti" v dnesnej dobe aby viacmenej vsetci 🙂

luciaakubko
autor
13. jún 2008

🙂 doktorka nas upozornovala hlavne na tie mobily...net som pocula tiez zeby nemal byt...ze este nie su dostatocne vyskumy v tejto oblasti porobene, tak aby sa predislo roznym deformaciam, tak neviem...telka, dvd, ani ina elektronika vraj nevadia,nam pani doktorka povedala 😉

kveta
13. jún 2008

Ahoj, ja som kdesi čítala nejaký článok o tom, že syndróm náhleho úmrtia bol častejší u detí, ktoré mali blízko postele elektrické zariadenia, či sa to týka aj PC, to neviem.

emjee
13. jún 2008

nazory sa roznia a aj tak si kazdy urobi po svojom

ani dospeli by nemali mat v spalni napr. telku a ked uz ju tam maju, mala by sa na noc zakryvat alebo uzavriet do skrinky

susik77
14. jún 2008

ja si myslim ze to vobec neovplyvnuje...ale tusim sa mi fakt lepsie spi teraz v novom byte, ked mame v spalni len radiobudik 😉 predtym na private sme mali v 2+kk pocitac tam, kde sme spali.

mywiel
14. jún 2008

Ja osobne som nechcela mat pocitat v izbe pre babo, ale ked nemate dost velky byt chapem, ze niekedy sa clovek tomu nevyhne. Mne inac doki povedal uz teraz v tehotenstve aby som nespavala v blizkosti mobilu, lebo ja som ho pouzivala ako budik. 😕

bystricanka
14. jún 2008

my bývame v garzonke, takže úplne všetko elektronické(mikrovlnka,pc,telka..no proste všetko) je v jednej izbičke. A zatiaľ sa mi nezdá, že by mu to nejako uškodilo.

lefika
14. jún 2008

tak na toto vyskumy nie su poriadne ziadne a nazory sa pohybuju od totalnej hysterie typu: elektrosmog vam zabija deti az po vymyslanie pocitacovych hier pre dojcata.
mne osobne pripadalo prakticke pri kojeni browsovat 😅 a prvych 6 mesiacov sme mali take podmienky ako bystricanka: vsetko v jednej miestnosti...ale aspon mobilovy vykryvac bol daleko, telefonovat sa dalo len v kupelni 😉

emogeon
14. jún 2008

bystricanka tieto ziarenia sa mozu prejavit po niekolkych rokoch a nie po roku...

ilijanka
15. jún 2008

môj kolega sa o to dosť zaujímal a od neho viem, že škodí hlavne žiarenie z obyčajnej obrazovky- či už z počítača alebo z televízora- oveľa lepšie sú ploché monitory a LCD televízory- ja si myslím, že niečo na tom bude, a naozaj sa to môže prejaviť až po pár rokoch ako píše emogeon

bystricanka
15. jún 2008

emogeon...no jasne,že sa to môže objaviť po pár rokoch. Ale ja som písala, že zatial sa nič zle na nom neprejavuje. A len dúfam, že ilijanka (teda skôr jej kolega)má pravdu a že ploché a lcd telky neskodia,lebo my máme len tie. 🙂

kacenqa
15. jún 2008

luci no ak mas net po kabli tak nevidim dovod preco nie. ved to je ako akakolvek ina snura od lampy, radia, zehlicky... ak mas daky wireless alebo mobilny internet tak to uz netusim...

matote
15. aug 2014

tiez som sa tym trosku zaoberal (ako nastavajuci zodpovedny tatino) a ono problem elektrosmogu je ten, ze v poslednom desatroci su obrovske elektronicke novinky a zmeny v zivotnom style (mobily, wifi su na kazdom kroku a to v nasom detstve nebolo) a nikto - nikto nemoze presne vediet co to sposobi o 30-50 rokov, ked nase deti budu dospele...

Dokonca som si precital ze mobily boli WHO zaradene do skupiny potencionalnych karcinogenov tusim a vyskumy ze hlavne v tehotenstve a malych detoch je dobre davat na elektrosmog pozor...

V kazdom pripade, my sme trosku prisposobili nase zvyky (mobili a router sa na noc vypinaju, elektronika zo spalni odisla, mikrovlnka sa takmer nevyuziva a obmedzili sme mobilovanie v aute). Nestalo to nic a zda sa mi to krok spravnym smerom aj bez ohladu na elektrosmog...

Elektromagneticke ziarenie je okolo nas... to neovplyvnime. Ale citlive buduce mamicky a hlavne deticky chranit mozem, preto to vyuzijem nakolko budem vediet. (ale vramci moznosti, ktore si mi stanovime)
Zaujimave pravidla na http://elektrosmog-ochrana.eu/ochrana-elektrosm...
"Zopár základných pravidiel, ktorými vieme vplyv EMF žiarenia - elektrosmogu na náš organizmus obmedziť:
byť čo najďalej a čo najkratšie pri zdrojoch žiarenia
zabrániť žiareniu na detí a tehotné (najcitlivejšie skupiny)
telefonovať z mobilu čo najkratšie a použiť reproduktor telefónu
vyhnúť sa telefonovaniu v aute (ideálne vypínať telefón) a v slabom pokrytí signálom
pri počítačových sieťach uprednostniť káblové pripojenie namiesto wifi (prípadne wifi-router po ukončení práce vypínať)
zbaviť sa elektrospotrebičov v spálni - čo najďalej od spálni, na noc vypínať router, mobili...
použiť klasický - drôtový telefón
obmedziť mikrovlnku a v prípade použitia byť od nej čo najďalej (hlavne tehotné a deti)
zapínajte wifi a bluetooth len ak ich používate (následne vypnúť)"

Zdaju sa mi fer, nic nepredavaju len poukazuju na jednoduche zmeny v zivotnom rezime...
Nakolko ich kto uplatni vo svojej domacnosti je jeho vec ako vo vsetkom je dobre najst spravnu rovnovahu... Ja vsak svojim detom urcite telefon ku uchu prikladat nebudem a ani im ho tak skoro nekupim.
A takisto mam pocit ze aj mne tieto pravidla pomahaju.... v kazdom pripade neskodia! 🙂
Mozno neskor bude existovat seriozny vyskum...