Môže ísť ročné dieťatko do ľadovej jaskyne?

monni
22. feb 2011

ahojte maminky, poradte mi prosim ci moze ist rocne dietatko na vylet do ladovej jaskyne? Staci ho iba poriadne obliect, nemoze mu to nijak ublizit?
dakujem za odpovede, popripade napiste vase skusenosti ak ste uz boli s takym malym dietatkom ako to zvladlo.

latvia
22. feb 2011

nebola som s tak malym, takze povedat neviem. ja by som sla, v takomto pocasi ale, nie v lete. ked ho poriadne oblecies a na pusu mu das sal, nemalo by mu nic byt....zisti si ake teploty su v tej ladovej jazkyni, ak by boli prilis mrazive tak by som nesla.ale myslim ze to bude ok. hlavne aby nebol brutalny skok v teplotach vonku a dnu v jaskyni

renab
22. feb 2011

Ak myslíš po zdravotnej stránke, určite môže. Samozrejmosťou je oblečenie, ale teraz je tam určite teplejšie ako u nás vonku. Len si zváž, či vydrží celú prehliadku a ty nebudeš mať viac starostí ako radosti.

kuratko
22. feb 2011

ja som s malym v demenovskej bola ked mal asi 9 mesiacov, bolo to cez leto, bol dobre obleceny, mala som ho v nosici na bruchu a bol zapnuty v mojej bunde cely a cele to prespal 🙂

mau
22. feb 2011

Speleoterapia je prospešná vec, a preto nevidím dôvod prečo by sa návšteve jaskyne malo vyhnúť dieťa... teplota v zaľadnených častiach je okolo nuly, čo je bežná teplota počas zimnej prechádzky...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
myzma
22. feb 2011

ahoj, my sme boli v ladovej, ked mal maly asi 7m... cely cas prespal v satke zababuseny pod mojou bundou, zobudil sa, az ked sme vysli von a vyzliekali sme sa 😉 bolo to nejakych 30 minutach v jaskyni... otazka je, ako tam chces s nim ist... odporucila by som, ak sa rozhodnes, ze ano, nosic alebo prave satku a samozrejme naobliekat...

atrami
22. feb 2011

súhlasim s ostatnými. My sme chodili s ročným dieťaťom po výletoch, buď to celé prespal, alebo bol zlý ako čert. Dlhšie ako 45-60 minút nevydržali. Inak tiež v tomto období, ako v lete. Samozrejme nejaký nosič kvoli bezpečnosti a pohodliu.

tintinka
22. feb 2011

takisto sme boli s detmi v dem. ladovej jaskyni aj v jaskyni slobody, v septembri (mensia mala rok, starsi tri) starsi to zvladol po svojich a dcerku som mala cely cas v satke zabababusenu. dem.lad. jaskynu prespala. v jaskyni slobody si vyspevovala..ona to zvladla v pohode..moj chrbat uz bol na tom trosku horsie 😀

henrieta20
16. júl 2017

Ahojte mamicky chceme ist s detmi do ladovej jaskyne.Neviem ako mam obliect deti 4-6 rocne dakujem za radu ☺

zeytin
16. júl 2017

@henrieta20 Tepláčiky alebo dlhé nohavice, celé topánky, mikinka a tenšia bundička, napr. outdoorová - goratex a nejaká šiltovka na hlavičku.

maykaaa1122
20. sep 2017

ja som s malou v demenovskej bola ked mal asi 8 mesiacov, bolo to cez leto, bola dobre oblecena, a vsetko bolo v pohode. Zalezi od rodica..ako sa na to citi