Môže med na cumlíku uškodiť zdraviu dieťaťa a zubom?

betica
14. júl 2008

Ahojte,chcela by som sa poradit,ked sme boli s malinkym na ockovanie,asi hodinu potom dostal neskutocny zachvat placu,davala som studene obklady a aj paracetanol od bolesti,no namocila som malinkemu cumlik do medu,tym sa akosi ukludnil a pomalicky sa utisil,obcas ked som ho uspavala na rukach a isiel uz do hysterickeho placu vzdy som siahla po mede,samozrejme ze ho tam nenamocim uplne,len koniec,da sa povedat malicko,lenze ta moja sikulka zacina strajkovat coraz castejsie,viem ze si moze na to zvyknut,co ozaj nechcem ,ale chcem sa aj opytat na radu,ci ta troska medu moze malemu uskodit,chcem aby mal zdrave zubky neskor,aj ked zubky este nemame,ale do buducnosti,dakujem za odpovede

cervena_ciapocka
23. júl 2008

ale aj tak si mylim, ze sa tu o tom mede hovori v extremoch

danu
23. júl 2008

cervena ciapocka ty davas med na cumlik babatku?

lusya
23. júl 2008

tiez som myslela ze medik bude lepsi ako cukor na cumliku, potom som bola upozornena na alergie, ktore sa ukazu o vela neskor...o tych pokazenych zubkoch - to je na dlhy debat...no a nakoniec ma presvedcil clanok o mediku pre deticky v majovej Mama a ja - precitala som si o butulizme a stacilo mi - medik som este neskusala a urcite ani neskusim... 😉 😉

smary
23. júl 2008

cervena ciapocka....akoze ze ak by bol med zly,tak ho zakazu? ale aj choditka su nebezpecne a predavaju sa a aj cigarety su nebezpecne a predavaju sa 🤐 🙂

btw. my sme mali koliky 4m! a teda o mede na cumli ako o lieku na koliku som este nepocula a to som uz pocula toho v zivote naozaj vela 😅

inak pekny vecer vam prajem 🙂

cervena_ciapocka
23. júl 2008

ja len, ze ho netreba uplne zavrhnut

jahodka11
23. júl 2008

presne tak danu, tiez sa snazim vyhybat alergenom aspon v strave, ak sa to len trosku da....a da sa 😉 a ako pise smary - kolko veci je "zlych a predavaju sa a reklamy su vsade...napr spominane cigarety..... 😖

danu
23. júl 2008

cervena ciapocka zavrhnut urcite nie ale minimalne do 1 roka urcite

Radsej vydrzat tych par mesiacov ako si dozivotne vycitat ze som mojmu dietatu sposobila alergiu

smary
23. júl 2008

ciapocka,ale co sa tyka zdravia mojho dietata tak tam je podla mna extremizmus na mieste...nieco moze skodit? nedam to!!!

mirka414
23. júl 2008

ano davala som ho od malicka do jedneho roka a teraz uz skoro cely rok nie a mame krasne zubky a moja maminka dostavala medik skoro stale od jej maminky,ked nemali vtedy ine medicini a aj moja maminka je zdrava,ma pekne zubky...aj ja som hladala moznosi ako predist kolike zmenou stravy,masaze,ale aj medom.a dcerka ma uz skoro 2rocky a okrem tej koliky nebola inak skoro chora,ziadne ine lieky a to sme spolu aj precestovali tisice km.

cervena_ciapocka
23. júl 2008

danu: "zavrhnut urcite nie ale minimalne do 1 roka urcite" tato veta sa mi uz paci viac 😉

lilynka
23. júl 2008

jaaaaj babulky moje nehadajte sa, kazda matka resp. rodic je zodpovedny za svoje dieta 😉

moj chrobacik maval chudatko koliky este aj ako 9 mesacny ☹ med som teda nepraktikovala, ale ani ziadny cumel, kedze cumel nechce ani vidiet...

a inac tie vyhodi sladkeho na cumel sa nam tlacia do hlaviciek este od nasich starych mam (podobne ako aj KM u malinkych deti 😖 )

jahodka11
23. júl 2008

cervena ciapocka-ja sa budem snazit nedavat alergeny (ako cokolada, med...atd..)do 2 rokov a potom poamlicky zacat davat....uz teraz viem, ze to bude tazke, hlavne preto, ze od inych ludi moze dostat hocico, ale budem sa snazit....a uvidime, sama mam alergiu a ked tomu mozem aspon trosku predist alebo ju zmiernit, tak sa o to aspon posnazim... 😖

mirka414
23. júl 2008

este chcem len podotknut,ze cumlik som nenamacala,az sneho tieklo,ale len malinku milimetrovu foliu som natrela prstom na vrch cumlika.

danu
23. júl 2008

mirka to neznamena ze tvoja maminka a aj ty mate krasne zubky a nemate alergie vies moze chytit alergiu tvoje dieta. A nemusi ju chytit teraz ale neskor.

cervena_ciapocka
23. júl 2008

lilynka je KM?

cervena_ciapocka
23. júl 2008

co je KM? to co som zabudla 😅

kristina_tvb
23. júl 2008

ja na med vyhraneny nazor nemam, tiez som na nom vyrastla a moji bratia tiez. Volakedy sa to bralo bezne, namocil sa do medu a bolo. Ja som ale davala ked mala moja zachvaty placu a nic nepomahalo na koniec dudlika trosku sab simplexu, je dobry na brusko, zaroven sladky, takze posluzil 😉

lilynka
23. júl 2008

km=kravske mlieko 😉

lusya
23. júl 2008

kristi - super napad, skusim, ale nam pomaha zatial prekryt plienkou ale to je uz ina tema 😀 😀

kristina_tvb
23. júl 2008

Lusya, to praktikujeme teraz aj my, tu plienku. Ona ma take obdobia, chvilu jej pomaha to, chvilu to. Ale to asi vacsina deti.

hubka
23. júl 2008

taka horuca debata o mede, teda...ja som malemu zvykla davat kvoli kolike SAB Simplex na cumel, ale to bolo pocas sestonedelia a ono sa to samo upravilo...a ked bol zly, ako som uz napisala stava zo slivk kompotu, teraz ked je mrzuty, tak len dudku, ved nech si dieta aj trosku pomrnka nie???

cervena_ciapocka
23. júl 2008

tak ja som po mamkinom mliecku presla na kravske z nasej domacej kravicky 😵

lara1znk
23. júl 2008

boze, med na cumliku??? 😖
jasne ze dieta sa ukludni, aj ja sa ukludnim ked si dam poriadnu davku cokolady 😅

cervena_ciapocka
23. júl 2008

ale uz som sa pytala, poznate niekoho komu povedali, ze dieta malo v neskorsom veku alergiu preto ze jedlo med, alebo pilo kravske mlieko?

lara1znk
23. júl 2008

ano pozname

jahodka11
23. júl 2008

aj ja poznam, napr seba...🙂 a aj moj maly, dokrmovali sme ho obycajnym nutrilonom a to bolo problemov...chudacik a mna to ani nenapadlo...bola som hlupa, teraz mame nutrilon bez KM a vsetko ok

pd900bo
23. júl 2008

to ze sa neda urcit presna pricina alergie este neznamena ze to nie je prave z tyx potravin

cervena_ciapocka
23. júl 2008

a aku mal alergiu? a z cotho to akoze mal?

danu
23. júl 2008

cervena ciapocka domaca kravicka v tej dobe a KM v tejto dobe je rozdiel ale to je uz o inom a je zbytocne tu o tom pisat 😉

cervena ciapocka skus pozriet do Temy KM-rozumej kravske mlieko a tam mas aj nazory bab ktore maju alergiu na kravske mlieko kedze im ho rodicia davali ale to je uz ina tema.

Mozno zistis neskor sama ze med nie je dobra volba pre tak male babatko 😉

cervena_ciapocka
23. júl 2008

jahodka11, ale nemyslim alergiu co sa prejavi v podstate hned, ale napriklad az o par rokov