Môže med na cumlíku uškodiť zdraviu dieťaťa a zubom?

betica
14. júl 2008

Ahojte,chcela by som sa poradit,ked sme boli s malinkym na ockovanie,asi hodinu potom dostal neskutocny zachvat placu,davala som studene obklady a aj paracetanol od bolesti,no namocila som malinkemu cumlik do medu,tym sa akosi ukludnil a pomalicky sa utisil,obcas ked som ho uspavala na rukach a isiel uz do hysterickeho placu vzdy som siahla po mede,samozrejme ze ho tam nenamocim uplne,len koniec,da sa povedat malicko,lenze ta moja sikulka zacina strajkovat coraz castejsie,viem ze si moze na to zvyknut,co ozaj nechcem ,ale chcem sa aj opytat na radu,ci ta troska medu moze malemu uskodit,chcem aby mal zdrave zubky neskor,aj ked zubky este nemame,ale do buducnosti,dakujem za odpovede

jahodka11
23. júl 2008

mal ekzem, hnacky a vracal...ale to preslo a dodrziavam dietu, ako som pisala, a zatial nic....ale brali mu tento tyzden krv a je tam ako povedala dr. "alergenny teren", takze v septembri nas cakaju testy....

cervena_ciapocka
23. júl 2008

danu suhlasim, ze male babo je najlepsie materinske mlieko a nic ine
a je jasne ze kravske mlieko vtedy s dnes je velky rozdiel

kukenzi
23. júl 2008

jeee, a to sa este take nosi???? 😕 ze med na cumlik? 😕

cervena_ciapocka
23. júl 2008

dobru noc baby, nech sa vam snivaju sladke medikove sny 😵 😵 😵 z tych nie je alergia 😉

jahodka11
23. júl 2008

jaaaj, tak u mna sa prejavila v destve ekzemom, to preslo a potomaz v puberte velka nadcha, zachripnutie, kychanie....a po case aj alergia na potraviny, srvbenie ust, opuchy.....senna nadcha, trva vsetko dodnes, akurat tehotenstvom sa to trosku zlepsilo...ved bodaj by nie, ked som to "podala" dalej ☹

danu
23. júl 2008

cervena ciapocka ked nesuhlasis s medom KM ti preco nevadi ved ked zena nemoze kojit mohla by dat KM ked moze dat med tak preco nie KM? obidva su alergeny tak preco ich nespojit

(ja som samozrejme proti KM)

cervena_ciapocka
23. júl 2008

nepovedala som,ze nesuhlasim s KM 😉 len to, ze ked zena moze kojit netreba zbytocne experimentovat
a jasne ze pre malinke babo je KM tazko stravitelne

kukenzi
23. júl 2008

tak ja osobne si myslim, ze experimenty a deti nejdu do hromady.

kukenzi
23. júl 2008

experimenty na detoch mam na mysli.

kukenzi
23. júl 2008

dohromady, pardon

maji4
23. júl 2008

Nako ste sa tu rozčertili 😅
Ale nie trošku vzrúša nezaškodí.
Ale k téme "med" -my sme mali koliky do 7 mesiaca a verte my bolo to strašné popri tom má stále dosť veľký reflux ale med am v živote ani nenapadol dať na cumeľ a vydržali sme dávala som kvapky všelijaké možné od bruška..............................masírovala , hladkala , chodila po izbe na rukách a strašne nám pomohlo hopsať na fit lopte 😉
Ja som si ju akurát tak naučila na granulový čaj a to som tiež asi do 9 mesiaca vravela ,že nikdy ešte sa mi dieťa naučí na sladké a potom čo budem robiť a aj tak bolo 😔

cervena_ciapocka
24. júl 2008

baby, vy ste ako osy 🤐 kazdeho slovicka sa chytate a "prekrucate"
kukenzi, jasne, ze som nemyslela doslovne experimentovat, ale v tej chvili mi nenapadlo ine synonymum.
Aj tak vsetko okolo medu, kravskeho mliela, a inych veci je u kazdeho dietatka ine. Je na kazdej matke kedy a pre aku vec sa rozhodne. A ako som uz pisala, Mirka asi chcela pocut nazory ludi, ktore maju s medom osobne skusenosti, ci uz dobre alebo nie. Lebo take pre a proti ako tu pisete vy si moze precitat hocikde inde (bez urazky).

mirka414
24. júl 2008

ahoj temu zalozila beticaa nie ja,ja som len pridala moju skusenost ze cumlik som namacala a ze mi to lekar nevyvratil ako zlu vec...nebojte a mamicky este sa najde vela veci co skodia detom a mozno aj v tejto chvili to davate svojim detom,alebo sa s tym vase nase deti hraju...tak trosku viac kludu prosim...

cervena_ciapocka
24. júl 2008

aha, lebo potom som tu beticu uz neregistrovala 😅
a ako povedala mirka "trosku viac kludu prosim" 😉 😉

ajuskamimi
24. júl 2008

SIRINKA mam dotaz k tvojmu prispevku, ak ste obaja s manzelom alergici /je uplne jedno aky druh alergie mate/ je viac menej 100 percentna sanca, ze vase deti budu tiez alergici, hoci ich budete chranit pred moznymi alergenmi. Pred pelom ci vzduchom ich neuchranis a ak nebudu mat alergiu z potravin, mozu mat z tohto. Toto nie je z mojej hlavy, mam to od koznej. Nas maly mal AE a to nie som ani ja ani MM ziaden alergik. Ale sestra mala tiez v detstve AE, a Dr. nam povedala, ze to je 50 perc. sanca na to, ze maly bude v niecom alergik a ak su to rodicia /teda obaja alergici/ tam to je skor iste, ze casom bude na nieco aj mimino alergik.

A banany su alergenom a tiez sa davaju ako prvy ovocny prikrm. Fakt vsetko zalezi od organizmu dietatka ako sa s danym problemom dokaze organizmus vyrovnat. Mam kamosku, co isla podla kniziek, doslova ukazkovo. Ziadne alergeny, do roka ziaden lepok, kojenie 3 roky. KM az po 3 rokoch, nic sladke. Mala ma celiaku, skazene zuby a je alergicka. Tak kde urobila chybu? Sak ju chranila pred vsetkym ako oko v hlave? Priklad inej kamosky - obcas med na cumel, rohliky a pecivo od cca 8 mesiaca, KM od 1.5 roka. Kojene 9 mesiacov. Maly ma 5 rokov, ziadna alergia a dokonca doteraz okrem soplov nemal ani anginu ani chripku. Takze fakt to je indy vindy.

ajuskamimi
24. júl 2008

a takisto nepoznam jedineho cloveka, ktoremu by v neskorsom veku povedali, ze ma vyslovene alergiu z toho, ze v detstve dostal trosku medu na cumlik, resp. vseobecne alergiu z medu. Sak to mimino nepoje medu na tony.

A rozhodne neushlasim s nazorom, ze to je nezodpovedne. NEZODPOVEDNE je podla mna odstrcit dieta, nedat mu lasku, zavrhnut ho, nechat ho valat sa v spine, tyrat, nedat mu jest ci pit. Nezodpovedne je nechat male dieta donoci vonku, pustit male dieta bez dozoru hrat sa na cestu a podobne pripady, ale nie dat mu trosku medu na cumlik pri zachvate placu 😉

jahodka11
24. júl 2008

ajuskamimi-ved to je pravda, ze svoje zohraju aj geny a celkovy stav dietatka....len sme sa snazili poradit, ale je fakt, ze niektore maminy sa chytaju kazdeho slovicka 😒

livika
24. júl 2008

boooze,nehadajte sa!Mame si predsa vymienat rady a nie...... 😠

froschka
24. júl 2008

ahojte

ja som nedavno pozerala vysielanie na RTL o detskych zubkoch

cisty cukor ako med,sladke malinovky,cukriky su ziva poda pre bakterie ktore zapricinuju zubne kazy
bolo tam 2 rocne dievcatko a mala v ustach hotovu hnilobu...asi 6,7 zubov jej opravovali v narkoze a zobudila sa cela opuchnuta,krvava ubolena...

je to kazdeho vec a rozhodnutie kolko cukru date svojim detom...no pracdaze kto by im nedal nejaku sladkost to je ok...no odtial potial...

takisto cmulanie gumovych medvedikov aj ked date kazdu hodinu len jeden ale prave tym stimulujete neustalu hladinu cukru v ustnej dutine co opat zapricini tvorbu bakterii

ja by som tedy cumlik s medom rozhodne nedavala...
a po sladkostiach umyt zubky!!!

natana
24. júl 2008

nechcem vám tu kazit debatu, nečitala som všetko, ale ja som tiež svokre nedovolilka strkať deťom medove cumle. proste z principu, lebo moja druha dcera bola malý čert od narodenia a ten cumel s medom ju utišil, len na 5 minut, pokiať bol sladky a potom zasa rev. a nemyslim si že je dobre deti od babatkovskeho veku učiť na taketo priliš sladke veci a tie zubky to sa prejavi až potom, či ich maju náchylne na kazy alebo nie.
ale na druhej strane je pravda, že ked sme boli malí my, tak sme pravdepodobne tie medove cumle v ústach mali a priznajme si že následky to to nezanechalo.
takže ako to bolo už písane indi vidi, každy si musi uvážiť, čo da dieťatu. no pravdou je že medový cumel nie je riešenie ako ukludniť plačuce dieťa. nam sa osvedčilo nosenie na rukách natriasanie spievanie.... a milion iných veci, ktoré zase ine mamičky odsudzuju, takže tak

ajuskamimi
24. júl 2008

LIVINKA nahadam sa, len som vyjadrila svoj nazor 😉

JAHODKA viem, ze kazda sa tu snazi poradit, len u niektorych mi to pride skor ako totalne odsudenie mamiciek, ktore dali trosku medu a nie rada 😉 a ten odkaz pre Sirinku bola cista reakcia na to, ze sa snazi vyhybat vsetkemu, len aby male nemalo alergiu, ale ono uz ma v genoch nieco, z coho moze ale samozrejme nemusi mat alergiu. Ja osobne zelam kazdemu miminku, aby ho choroby ci alergie obchadzali 😉

my sladke moc nedavame, maly mi to moc nechce a ci teda dame cez den nieco sladke alebo nie, kazdopadne uz od prveho zubku umyvame zubky poctivo kazdy den, lebo podla mna, to je zakladom zdravych zubkov, spravna a pravidelna ustna hygiena 😉

mercy
24. júl 2008

Ja by som medík na cumlík nedávala,ale to je môj názor.mňa koľkokrát trápilo aj to, že malý už mal v roku zubov ako motorová píla,ale zaspával pri fľaške a budiť ho potom kvôli umývaniu zubov 😒 A teraz je to podobné.Umývame pri večernom kúpkaní a ráno po papaní

sirinka
24. júl 2008

ajuskamimi a co je vlastne ten dotaz??? nepochopila som otazku?
mne povedala moja alergologicka ze sanca je 75%...riziko velmi vysoke 😒
to najdolezitejsie co pre moje dieta robim je, ze klaru vela dojcim...prikrmy sme zavadzali pomalicky a fakt postupne, aby som mohla hned zistit, ci na nieco nereaguje alergiou...hlavne alergeny vynechame az do troch rokov.
uz v brusku prichadzala do styku s nasim kocurom a dnes je na nom dennodenne nalepena a chlpy ma jasne aj v ustach, nastastie zatial ziadna alergia.
v zahrade ju nechavam hrat sa, nech pekne pomalicky zbiera imunitu, nechranim ju nejako extremne pred bakteriami, ako kedysi moja mama mna...
a zostava mi len verit, ze nasa snaha bude odmenena

sirinka
24. júl 2008

ajuskamimi inac pocula si o tom, ze mame v sebe nespocetne vela veci napisanych v genoch ale len zopar z nich sa u nas aj presadi a prejavi...ja ich proste nechcem budit 😉

ajuskamimi
24. júl 2008

SIRINKA s tym dotazom, zle som sa vyjadrila slovkom dotaz. Len som ti chcela povedat, co nam povedala kozna o alergii miminka, to je cel 🙂 snad som ta nenahnevala, ak ano - prepac 😵

viem, ze geny su geny, ale myslim si, ze nech by sme deturence chranili akokolvek od vsetkeho zleho, ak to miminko raz v zivote ma nieco mat, tak to proste mat bude. Mozno tym, ze ho budeme az moc svedomito chranit to len oddialime, ale naozaj ak ma nieco mat, neubranime ho pred tym, zial taka je pravda 😠 😉

cervena_ciapocka
24. júl 2008

no vidite, kolko matiek tolko nazorov.
Sirinka, ja zas by som nenechala take male dieta sa len tak hrat s mackou 😒
plus hlavne zdroje toxoplazmozy: macky, pôda, ....

sirinka
24. júl 2008

cervena_ciapocka...hlavne zdroje su vajicka a maso...kedze tu macku mam, tak som si ohladne toho vsetko nastudovala a od macky je minimalne riziko nakazy.

skolara
25. júl 2008

sirinka ma pravdu rizika toxoplazmy su v nedovarenom mase a vajickach. Macky len tie ktore lovia mysi a ked aj macka chyti toxo tak je prenosna len 2 tyzdne a potom sa neda nakazit.
AJ mi mame cicu a zatial ju mala nechyta ale ked bude liezt tak ju samozrejme chytat bude.
Nasa Roxy (macka) je samozrejme zaockovana.
ALe spat k tomu medu ja ho nedavam ani nebudem ale zase nevidim to tak tragicky. Viem ako to cervena ciapocka mysli a uplnne s nou suhlasim. 😉

cartmanko
26. júl 2008

nam tiez neodporucali davat med ani dzem ani nic sladke na cumel. dokonca by se sa cumliku chceli uplne vyvarovat.

arabela36
26. júl 2008

Med bol jeden so zakazanych potravin pre dieta do 1 roka, v brozurke co nam dala doktorka. Tusim moze obsahovat nejaku bakteriu nebezpecnu. Nic blizsie k tomu neviem 😕