Môže med na cumlíku uškodiť zdraviu dieťaťa a zubom?

betica
14. júl 2008

Ahojte,chcela by som sa poradit,ked sme boli s malinkym na ockovanie,asi hodinu potom dostal neskutocny zachvat placu,davala som studene obklady a aj paracetanol od bolesti,no namocila som malinkemu cumlik do medu,tym sa akosi ukludnil a pomalicky sa utisil,obcas ked som ho uspavala na rukach a isiel uz do hysterickeho placu vzdy som siahla po mede,samozrejme ze ho tam nenamocim uplne,len koniec,da sa povedat malicko,lenze ta moja sikulka zacina strajkovat coraz castejsie,viem ze si moze na to zvyknut,co ozaj nechcem ,ale chcem sa aj opytat na radu,ci ta troska medu moze malemu uskodit,chcem aby mal zdrave zubky neskor,aj ked zubky este nemame,ale do buducnosti,dakujem za odpovede

anezena
27. júl 2008

ahojte baby,
precitala som si celu diskusiu. My sme nikdy medik nedavali, ale za to som davala na cumel 2 - 3 kvapky SAB Simplexu. A to nam pomahalo. A ked nam isli zubky okolo 3 mes. nepomahalo ani to. Nastastie uz mame dva vonku, trvalo to mozno 2 tyzdne a teraz je pokoj.

A cumel pouzivame, v nemocnici ho dali malemu len co bol 3 hodky na svete. Ked som sa pytala preco. Povedali mi, ze si straaasne cumle prstek na ruke a je lepsie ked cumle dudel ako prst. Neviem, co je na tom pravdy.

Ale nam dudel velmi pomaha aj kvoli tomu, ze mame reflux a ked dudluje,prehlta mliecko a nevraca az tak strasne. I ked sa nam stane, ze aj cez ten dudel vyvrati vse. Snad to uz coskoro pominie.

sirinka
27. júl 2008

anezena s tym cumlanim je podla mna lepsi dudel ako prst, ze ten dudel mu v urcitom veku budes moct zobrat, pricom prst asi nie 😅 ale to je len taky moj sukromny nazor

anezena
27. júl 2008

presne tento nazor som pocula aj ja. takze podla mna je ten dudel v pohode a co ked cumle od narodenia. na nech.

kukujka
6. sep 2011

ja davam na ukludnenie na cumlik 2kvapky sab simplexu ale nechcem to zbytocne davat ked ju uz brusko nebolieva,med nechcem davat kvoli alergiam neviete mi poradit nieco sladke co by sa mohlo dat na cumli namiesto neho?????

stardust
6. sep 2011

v ziadnom pripade nenamacat cumel do medu!!! Raz som v nemocnici zazila hotove peklo, ked nejaka uz asi prilis unavena mama doslova odlozila svoje dieta na infekcnom oddeleni na dva tyzdne. Dvojrocne dieta bolo navyknute z domu na med na cumli, strasne revalo a tyranizovalo svoje okolie, ak tuto svoju "drogu" nedostalo.Preto jednoznacne nie, nie, nie sladkym cumlom.

marianna_c_
25. okt 2011

@kukujka mozno by som skusila trosku vody s glukopurom-to je hroznovy cukor, ten sa v malom mnozstve moze davat aj malinkym detom, aspon to mi odporucila moja dr aj lekarnik. 🙂 ale my sme malemu davali obcas aj prevareny medik-proste som ho supla do mikrovlnky a ked uz bublinkoval bol prevareny-sice sa zabili nielen zle mikroorganizmy aj tie dobre, ale troska mu neuskodilo 🙂

sice dnes sme boli s malym na jednom vysetreni a strasne rumazgal, bolo mu to neprijemne, a sestricka potrebovala, aby sa ukludnil, ale on sa nedal utisit, ked protestoval proti tomu, co sa s nim robi.nefungovali ani hracky, knizky, proste nic, tak som siahla po poslednej moznosti, vzdy v taske nosim malu nadobku s takymto medikom, pre pripad, a aj cumlik, tak som namocila a sup do pusy a maly uz bol na chvilu OK, ale sestricka nebola OK, zacala mi tam prednnasat, ci si neuvedomujem, ze mu pokazim zuby atd....ale ja si to uvedomujem, ale ved ho chcela utisit a tak co som mala urobit?!?!! Jasne ze takto maly nechodi s dudlom s medom cez den po dome alebo podobne, ale niekedy to spravim aj v noci, ked sa preberie a place tak, ze ho nic neutisuje, ani cajik ani cumel, tak mu dam medik a prejde to...maly ma uz vela zubkov a jasne, ze sa bojim a nechcem, aby sa mu pokazili, ale pre lasku boziu, co mam urobit, ak sa neda utisit...uz 2 mesiace nekojim, tak ani tato moznost tu uz nie je....tak poradte co s takymto nervoznym, hnevlivym a budiacim sa dietatkom...