Môže med na cumlíku uškodiť zdraviu dieťaťa a zubom?

betica
14. júl 2008

Ahojte,chcela by som sa poradit,ked sme boli s malinkym na ockovanie,asi hodinu potom dostal neskutocny zachvat placu,davala som studene obklady a aj paracetanol od bolesti,no namocila som malinkemu cumlik do medu,tym sa akosi ukludnil a pomalicky sa utisil,obcas ked som ho uspavala na rukach a isiel uz do hysterickeho placu vzdy som siahla po mede,samozrejme ze ho tam nenamocim uplne,len koniec,da sa povedat malicko,lenze ta moja sikulka zacina strajkovat coraz castejsie,viem ze si moze na to zvyknut,co ozaj nechcem ,ale chcem sa aj opytat na radu,ci ta troska medu moze malemu uskodit,chcem aby mal zdrave zubky neskor,aj ked zubky este nemame,ale do buducnosti,dakujem za odpovede

mareli
14. júl 2008

betica o tomto sa uz pisalo vela. sladke nema co hladat na cumliku. dieta si privykne, bude to vyzadovat. a tiez kvoli zubkom, moze to uskodi a uz mliecne zbuby mozu byt kazove. a ak strajkuje tvoja mala, postupnom si na ten med zvykne a uz asi ani ten neupokoji...
na druhej strane, ty si matka a ty sa rozhodnes, ci upokojis dieta medovym cumlikom, je to na tebe.
ja by som ale mojej agatke urcite nikdy taky dudik nedala.

bambusko
14. júl 2008

suhlasim s mareli, navyse z medu moze byt alergicka reakcia, obsahuje pele

betica
autor
14. júl 2008

dakujem za odpoved,tak ten plac budeme musiet nejako prekonat,no co trochu placu hadam nezaskodi,este raz dakujem

andrii
15. júl 2008

mateli má úplnú pravdu, ani ja by som nedala nič sladké kvôli zúbkom a na ten med môže byť alergia,ako píše bambusko

titkovamiriam
15. júl 2008

tak toto by ma nenapadlo ☹ asi preto ze moje deti nevedeli co su cumliky

sakura77
15. júl 2008

to je fakt "blby zvyk"-rychlo oducit,sup sup 😉

prasiatko30
15. júl 2008

problem je v tom, ze mu takto mozes vyrobit kazy na este nevyjdenych zuboch - dokonca aj na tych trvalych nielen na mliecnych - neviem ti to presne vysvetlit ale je to tym ze priestor medzi mliecnym zubom a trvalym pod dasnom je velmi maly a tym padom ako keby sa nakazili aj tie trvale. z toho isteho dovodu by sa dietatu nemalo davat do kojeneckej flase ani nic ineho ako mlieko a voda - ziadne dzusy, riedke kase apod.

deina
15. júl 2008

Med moze byt pre male deti aj nebezpecny, kvoli dakej bakterii, ktora by mohla sposobit botulizmus. 😒 😉

gucz
15. júl 2008

deina má pravdu, moja doktorka ma varovala, aby som malej neskúšala dať med ani raz. Čo ma pravdu povediac ani nenapadlo, dieťatku s potom aj v neskoršom veku môže vyvinúť parádna alergia na pele, čo je nepríjemné. Švagriná dávala obom dcérkam med, ale ja by som neriskovala.

pappo
15. júl 2008

med zasadne nie, to uz rovno moze dostat aj za poharik 😀 zartujem, a nie su to zuby? nas tiez tak strasne place a ked potrem je klud

lienockaa
15. júl 2008

med na cumlik nepatri, dovody ako pise mareli, bambusko a deina..

mucha
15. júl 2008

pridavam sa... nie nie nie, ani za svet... 😠

danu
15. júl 2008

med? to urcite nie poprve alergen a po druhe chcela by som vidiet potom tie zubky ako budu vyzerat 🙄

silvia123
15. júl 2008

betica, skús namočiť dudlík do vody a daj mu ho taký mokrý - môjho to vždy ukludnilo 😉 , tiež som proti medu.

carisma25
15. júl 2008

tak, tak, aj ja namacam do vody, ale pomoze len na chvilocku 😀 na medik zabudni a to hned

bystricanka
15. júl 2008

ja som môjmu dieťaťu asi 2 krát namočila cumel do prášk.cukru(ja viem hlúposť), len potom som radšej prestala.Kúpila som mu ešte jeden cumel a ked sa mu jeden sprotiví, dam mu druhý. Zatial to zaberá 🙂

majada
15. júl 2008

....to nie ....dieťa nepozná sladkú chuť takže si ju nevyžaduje iba sa môže na sladké naučiť a tie zúbky 😒
ja som synovi nikdy nedavala sladké tak si to ani nevyžadoval keď mu dal niekto čokoládu stála mu na stole aj mesiac ... 😵

ukana
15. júl 2008

med nie 😠 , skor namocit do vody alebo nesladeneho cajiku (detskeho) 🙂
njalpesie ziadny cumel 😅

lenadka
15. júl 2008

🙄 😲 deti do 2 r. by med nemali papat....hlavne pre botulizmus, dojca nema tak odolnu traviacu sustavu /crevnu mikrofloru a dostatocne koncentrovane traviace stavy aby sa vysporiadal zo zarodkami a sporami botulizmu/ a v mede sa tento mo moze nachadzat a sposobit vazne zdravotne nasledky az smrt! 😲
v skole na vyzive deti sme to mali tucnymi pismenami zdorazneme

zucha
22. júl 2008

MED je jeden z najvacsich alergenov. Moze sa pouzivat najskor po dovrseni jedneho roku dietata. Ak je jeden z rodicov alergik, tak az neskor. Takze mozno na chvilu utisi placuce dieta, ale neskor sa objavia alergie a tak radsej pretrpiet par minut placu, ako sa trapit cely zivot s alergiami

horallka
22. júl 2008

Tiež sa pridávam- žiaden med- ani trošku.

zuzula28
22. júl 2008

med, ee, oj, oj, ten sa nemá už ani v tehotenstve, hlavne posledný trimester 😖

hubka
22. júl 2008

Ja som tiez proti medu, i ked par krat som namocila cumel do sladkeho, ale bola to stava zo slivkoveho kompotu, to mi prislo v pohode...podla mna je cumel az-az 😀

asitka
22. júl 2008

nečítala som to celé...teda vaše reakcie....ale...mám krstnú zubárku....a tá prvé čo mi povedala....že med je to najhoršie pre zúbky...čo môžem dieťaťu vyviesť.... 😕

monkula
22. júl 2008

radšej ho to rýchl ooduč...
med je silný alergén, enhovoriac o tom ,aký má vplyv na zúbky, to ,že ešte nie sú vonku neznamená, že sa nemôžu pokaziť....
Malinké deti sú veľmi prešibané, sama to vidíš na svojom malinkom synčekovi.... radšej vydrž zopár minút hysterického plaču, ak okeby si mala lietaťpo lekároch...
Jarko je napríklad na med alergický, ale len na kupovaný v obchode... Medík kupujem od pána, ktorý je dlhé roky včelár a robí skvelý med, neporovnateľne lepší a lacnejší, ak ov onchode..., takže to len na okraj...

ajuskamimi
23. júl 2008

ja som mala tiez problem ako ty, obcasne histericke place. Mala som doma nas domaci med a ked bolo najhorsie, fakt som si inak nevedela rady /voda, stava z kompotu, vymena cumla ci inej farby alebo tvaru nezabrala/, tiez som stipku cumla namocila do medu. Len taku stipocku a maly sa hned ukludnil a krasne zaspal. Vobec si na to nezvykol, hoci som to neurobila len raz. Teraz med uz vobec nevyzaduje, nepyta a ani sladke mu moc nechuti, takze si myslim, ze az taku zlobu som mu nenarobila. Mam kamosky, co uz maju odrastene deturence, tiez davali med a nie su alergici ani nemaju skazene zubky. Je to podla mna indy vindy, vec nazoru a skusenosti, ale samozrejme, ked funguje ina forma, med netreba uprednostnovat, no ked nastane situacia, ze inak sa to neda, tak radsej stipku medu na dudel ako by sa malo mimino zajst od placu 😉

sirinka
23. júl 2008

moja mala vcera po ockovani prevenarom vecer tiez hystericky plac, pomohlo jedine na prsnik az kym nezaspala, este aj zo spanku obcas zaplakala...jedine to musime vydrzat a byt babatkam na blizsku. skus potriet malemu dasna gelom proti bolestiam, mozno mu uz idu zubky, u nas vacsinou zaberal a ten med radsej uplne vyhod aby ta uz nelakal...

danu
23. júl 2008

a keby nebol med co by ste si pocali? 😕 treba babatko pohladkat niecim ho zaujat, pripadne vyskusat gel na zubky ale nie siahnut po tom najhorsom . A co urobite ked bude mat hysterciky plac opatovne?

mirka414
23. júl 2008

ja som medik tiez davala na cumlik prakticky od malicka presne v den 1.narodnin sme zo dna na den prestali a malinka si nam teraz ani nespomenie,je zdravucka a aj zubky ma krasne...tiez som tu uz mala tuto temu a skoro vsetci boli proti,ale mne lekar vo svajciarsku povedal,ze v malom mnozstve medik neskodi.