Môže ročné dieťa mlieko z automatu?

stastickova
7. sep 2010

ahojte, ešte som malému nedávala vôbec kravské mlieko..len ma tak napadlo že či mu môžem skúsiť dať to čerstvé ked ho tak propagujú namiesto nutrilonu..nie že by som chcela na malom šetriť mlieka mám doma riadnu zásobu lebo ho kupujem v anglicku ale tak som nad tým uvažovala..čo si myslíte?

dara76
7. sep 2010

myslim, ze je rovnako nevhodne pre taketo male deti ako to co sa predava v obchode.

jerryjanka
7. sep 2010

myslim že áno - treba ho však prevariť nie je pasterizované a isto by som ho najskôr davala zmiešane s nutrilonom aby si zvykol na jeho chuť :-P

latvia
7. sep 2010

mozes, len ho pred podavanim prevar 😉 nutrilon je tiez vyrobeny z kravskeho mlieka, len je obohateny o mineraly a vitaminy, to je vsetko

exupery
7. sep 2010

urcite nie,mlieko z automatu nie je vhodne ako pre deti tak starych ludi,nie je vobec upravovane,a mohlo by sposobit galibu v telicku babatka,to uz radsej dat plnotucne mlieko ale z obchodu,ktore preslo upravou,aj ked to tiez nie je vyhra...

kankam
7. sep 2010

ja som malej dávala takéto mlieko od cca 18 mes., zásadne prevarené, akurát že je to tak 3,5 % tuku aj možno viac a to nemusí byť to pravé orechové 😉 , ale treba skúsiť, ja dnes dávam 1,5 ku z obchodu a toto občas na premenu

zuzanockamt
7. sep 2010

moj synovec pije bezne cerstve kravske mlieko - samozrejme prevarene - kazdy den cca od 8-mich mesiacov a nema ziadny problem

roo
7. sep 2010

Tiez som sa pohravala s tou myslienkou, kojit som prestala po 13 mesiacoch, tak som uvazovala, ci davat mlieko z automatu. Zda sa mi urcite lepsie nez je plnotucne z obchodu. Samozrejme, musi sa hned prevarit, ak to ma pit dieta. Umele mlieka su sice z kravskeho, ako pise Latvia, ale su upravene co do pomeru kazeinu a srvatky. ALe tie, ktore su pre vacsie deticky, sa uz aj tymto pomerom podobaju viac na neupravene mlieko. Plus teda su este obohatene o nejake mineraly.
U nas sa to vyriesilo tak, ze dietatku ziadne mlieko po skonceni dojcenia nedavam. Papa mliecne vyrobky, jogurty, kase. Na varenie pouzivam obycajne mlieko (nie trvanlive) a mlieko z automatu.

juliagregor
7. sep 2010

UM sa síce vyrába z KM, ale je narušená mliečna bielkovina, tak nie je také ťažko stráviteľné...
pred tromi mesiacmi som aj ja skúsila automatové mlieko, nie je také husté ako priamo od kravy, má asi 4,5 % tuku, ale vrátila som sa späť ku krabicovému polotučnému mlieku ...
starší syn ten bol uplne v poriadku, žiadny problém...ale menších začalo bolieť bruško, nariekali a zhoršila sa im stolica...
ale priznám sa, že mi to takto vyhovuje viac, automatové som stále prevárala, a teraz len otvorím krabicu a ohrejem... 😉
u nás sa denne vypijú 3 litre mlieka

svetlankat
8. sep 2010

Kludne mozes. To mliecko z automatu jepasterizovane, takze neskodne.Kravske mliecko dieta moze uz od roka. Nie je problem. Skus pomaly a ked nebude reakcia, nie je co riesit

cmulinko
8. sep 2010

ja by som nedavala kravske mlieko ani z automatu a ani z obchodu 1 rocnemu dietatu.

bubulka722
8. sep 2010

Osobne si myslím, že akékoľvek prirodzené mlieko je lepšie ako tie umelé sajrajty. Všetky generácie pred nami boli vychované na kravskom mlieku, len dnes je okolo toho veľký rozruch. UM je len dobrý biznis. V jednom roku určite nebudem ani uvažovať o UM.

danciacik
8. sep 2010

Nemyslím si, že je dobré dávať mlieko z automatu, veď aj na automate je napísané že sa nesmie dávať malým deťom a starým ľuďom. Ja by som ho nedávala aby dieťa nemalo do budúcna alergiu na kravskú bielkovinu.

vodnarky
8. sep 2010

myslim,ze nie je dobre podavat rocnemu dietatku mlieko z automatu...

molka
8. sep 2010

Aj my sme dávali mlieko z automatu, keď mala dcéra jeden rok. Dovtedy bola na UM.
Samozrejme, že mlieko treba najskôr prevariť.
Ja som sa o tom bavila s našou pediatričkou a tá mi tiež odporučila zaradenie kravského mlieka po prvom roku dieťaťa. Podľa mňa je odporúčanie dávať deťom UM do troch rokov len reklamný ťah.

sasuliatko2011
10. sep 2010

mlieko z automatu je plnotučné a preto by sa nemalo davat malým detičkám, ked už treba po roku prejst na km (podla mna skoro) tak polotučné krabicové, nezatažuje tak tráviaci trakt (nám včera prednášal pediater) 🙂))

titkovamiriam
10. sep 2010

K teme sa neviem vyjadrit ja som davala od 18m-plnotucne cerstve-prevarene.No chcem reagovat na sasuliatko-padiater ti povedal KRABICOVE!!!a polotucne,dieta potrebuje koly mozgovej cinnosti plnotucne mlieko aspon do 3r.

kubaka
10. sep 2010

ročnímu dítěti žádné kravské mléko. Do dvou let lepší Nutrilon či něco takového a raději jogurty. Na tekuté KM není jejich trávicí trakt vůbec stavěný. Je příliš silné a špatně stravitelné, protože je v něm přemíra bílkovin, tohle zas vím já. Malej byl do 2,5 roku večer jen na Nutrilonu. čerstvé mléko nepil nikdy, ale jedl spousty jogurtů.

andika10
10. sep 2010

to je všetko pekné, že do dvoch rokov len nutrilon, ja som nanešťastie nemohla kojiť takže sme boli na UM. Ale keď mali 14 m tak sme prešli na kravské krabicové ale hlavne z fi. dôvodov, bohužial z jedneho platu sa to nedalo, ale to strojové som im skusila keď mali 18m a mali z toho hnačku, ja by som ešte počkala, alebo skus postupne aká bude reakcia, u nas sa minie skoro 2 litre denne takže UM neprichádza do úvahy a krabicové len nalejem a zohrejem, netreba prevárať

fem
10. sep 2010

kazde dieta je individualne, to musis posudit aj sama, ale co ja viem tak KM az od 18. mesiacov, ako najnizsia hranica...kazdy mesiac je v takom veku pre dieta milnikom...zrelost traviaceho systemu, imunita...atd.
a mimochodom ziadne generacie neboli vychovavane na KM...ale deti boli kojene v takomto veku...ak uvazujeme v takom rozmere, tak max. mozeme hovorit o jednej generacii vychovanej na KM...a to je ta, ktorych deti su alergici...t.j. zvyseny pocet alergii na KM ako dost casty jav...a asi preco?
financne su aj lacnejsie verzie UM, myslim napr. Hami od 1. roka...a urcite sa to da aj kombinovat s mliecnymi produktami....jedna krabica mesacne nie je az tak vela...ale to sa ta netyka 🙂 , ked nechces setrit

jarunka111
10. sep 2010

podľa mňa to nie je vhodné pre deti, osobne by som aj v obchode kupované krátko prevarila (žiadne 1,5%, vitamíny rozpustné v tukoch - A, D, E, K tie tuky potrebujú) a to KM dávala v podobe iných mliečnych výrobkoch, pokiaľ mám možnosť, tak určite dám UM. Každá maminka to "cíti" inak, takže ťažko povedať, čo je najlepšie

katka888
10. sep 2010

s 6 mes dcerkou som bola kupovat mlieko z mobilnej predajne a ujo mi povedal, aby som ho prevarila, ked ho budem davat malej. 😀
ja osobne malej budem davat radsej prevarene , rano cerstvo nadojene mliecko ako krabicove. samozrejme, za predpokladu, ze ked vyskusame, nebude mat nejaku reakciu.

klementina
16. nov 2010

absolutne nevhodne podla mna, svokra z neho urobila malej ovsenu kasu a uz druhy den ma hnacku a vracia. a to som jej hovorila 100x predtym, ze jej ho nesmie davat. 😠 este, ze ju mame daleko, lebo by som jej isla osobne to mlieko oplieskat o hlavu 🙄

svistik
17. nov 2010

My sme este neskusali, ale ked sme boli pred dvomi tyzdnami v poradni a konkretne na kravske mlieko som sa pytala, tak mi doktorka povedala, ze ak chcem skusit, tak uz mozem a idealne prave toto z automatu... Podla jej nazoru tie krabicove mlieka nemaju nic spolocne s klasickym mliekom... teda chcela tym povedat, ze je to samy konzervant a umelina...
A este dodala, ze ak nie z automatu, tak aspon to cerstve-sackove 🙂 My ideme pomaly skusat co to urobi 🙂

onlika
17. nov 2010

ja by som rocnemu dietatu tiez este nedavala KM, jeho traviaca sustava este nie je uplne vyvinuta. Co sa tyka argumentu, ze aj my sme v takom veku uz KM pili a nasi rodicia nepoznali ziadny sunar, tak to u mna neobstoji, vedomosti su uplne inde a vyovj tiez.
Ak ho predsa davate detom, tak urcite jedine prevarene, to mlieko v automate nie je nijak upravovane a aj ked by malo byt z kontrolovanych zdrojov a chov by mal byt bez patogenov, neriskovala by som to ani na sebe, nie este na malom decku. Osobne som sa prevaranie kazdeho mlieka, co sa dava detom (cca do 3 rokov), lebo aj to krabicove je sterilne len tesne po otvoreni, ak ho aj date do chladnicky, tak sa donho dostanu bakterie zo vzduchu.
A svistik, krabicove mlieka neobsahuju ani umeliny ani konzervanty, su specialne tepelne upravene a preto su v podstate sterilne.

laska2208
17. nov 2010

môže, ja som ho začala malej dávať v cca 14 mesiacoch, mliečko pije 2x denne, ráno jej dávam to z automatu, samozrejme prevarené a večer UM. Chutí jej aj jedno aj druhé 🙂

mirocka2000
18. nov 2010

ja som tiež bola proti kravskemu mlieku nakolko mi ho v kuse Svokrovci pre maleho nanucovali(Svokor chová kravu)....cca od 19.mesiacov sme skusili postupne tak , že kakao z kravského raz na den a na noc Bebu, po mesiaci pil iba kravske Bebu nechcel.Vybral si sám 🙂 problémy nemá 😀 chvalabohu. A na Slovensku detom odporúcaju Um do 3 rokov v iných krajinách EU od roka už možu kravské....nie su iné ako naše 🙂 Sama sa musis rozhodnút ako 😉

janneuk
13. máj 2012

Moj syn ma rok a od 6 mesiacov mu davam detske jogurty. Obsahuju kravske mlieko. Zijem v UK a tu s tym lekari nevidia ziaden problem. Takisto sa do 1 roka pri prikrmoch, podla toho ake robite, moze pridat kravske plnotucne mlieko. Od 1 roka uz dieta moze kludne pit plnotucne pasterizovane mlieko. Ci ho chcete postupne pridavat, cize doliat do pripraveneho umeleho mlieka - to je na vas. Pravda je totiz taka, podla lekarov tu u nas, ze cim dlhsie sa oddaluje zaradovanie takychto tekutin a jedal d
o jedalnicka, tym vacsia je sanca vyvynutia alergii v neskorsom veku. Horsie je, ked svojmu menej ako rocnemu dietatu davate pit caj. Nepotrebuje ho, staci mu cista voda. Poprvw, nebude mat pokazene zubky ked zacnu vychadzat a po druhe, aj zaludok a creva dostanu priestor na spravny vyvin. Moj syn mal koliku, ked bol malicky, ale nedolovala som ho cajom, lekar povedal, ze treba ulahodit umele mlieko a ak kojite, tak davat velky pozor, co zjete a sledovat, kedy ma koliku. Kolika mu presla po zmene znacky mlieka, crevka si zvykli pretoze su vo vyvine a potrebovali cas na to, aby ich babo dokazalo ovladat a pracovat s nimi. Netreba dieta obmedzovat prilis dlho, inak sa to nevyplati. Je pravda, ze cukor, sol a ine ochucovadla mu netreba davat, nepotrebuje ich. Je to ako s uvazovanim deti do periniek. Nepotrebuju to, staci im oblecenie a priedusna deka. Ziadne capicky, lebo hlavicka je jedine miesto, ktorym si babo reguluje teplotu. V perinke sa nemoze hybat, volne lezat a toto moze sposobit aj nahle umrtie dietata. Takisto ako ked date novorodenca spat na brucho, zakryjete ho dekou atd.....

zuzana17
13. máj 2012

môžeš dávať mlieko z automatu, ale musíš ho prevariť!!!

stanislavao
14. máj 2012

ja som nasmu 2,5 rocnemu ho dala a povracal sa z toho, cize to zalezi aj od dietata. jedno ho znesie, ine nie.

majdom
21. máj 2012

Moj mali pije KM od 3,5 mesiaca a je zdravy prospieva a momentalne uz papa aj pevnu stravu, zeleninu meso ovocie..... Kojit som nemohla, UM mali po tretom mesiaci zacal uplne odmietat ak ak nieco vypil tak o pol hodinu to zvycajne vyzvracal tak s "pozehnanim" doktorky prislo na rad KM, tyzden na to mrkvovy odvar a od 4 m klasicke prikrmy.