• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môže sa ísť von s bábätkom, ktoré ma zvýšenú teplotu?

18. mája 2010 
ano, odratava sa pol stupna ak sa meri v konecniku.
zabaly sa davaju iba na hrudnik, pozor na brusko takisto nie, moze dojst k podchladeniu brusnych organov. na koncatiny sa studene zabaly nedavaju, pretoze pri vysokych teplotach vacsinou periferne casti, ako su rucky a nohy su aj tak studene.
1. dec 2008 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zábaly se teď doporučují jen na zápěstí, čelo a kotníky
1. dec 2008 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andy80 tak sme to museli robit v rakusku, kde som pracovala...ver mi, nema to ziadny ucinok :wink: a opat opakujem, pri vysokych teplotach su rucky a nozky aj tak studene...tak na co este chladit zabalom :confused:
1. dec 2008 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andy - na koncatinach(dlaniach, chodidlach) su receptory na teplo, ak ich schladis, telo dostava impulz, aby srdce este viac zohrievalo...
1. dec 2008 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potieranie vlhkym na zapestia, clenky a celo ma vplyv na vnimanie tepla, tak sa da schladit v horucavach - je to periferne ochladzovanie pri non-fenrilnej hypertermii. ako pise sirinka, pri vysokej horucke su koncatiny studene

Výrazne zvýšená telesná teplota už
pôsobí na organizmus nepriaznivo, najmä zvýšenou
záťažou pre srdce a celý obehový systém, čo sa
prejaví nedostatočným prekrvením periférnych častí
končatín, ktoré sú bledé a paradoxne studené.

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=2358&magazine_id=4
1. dec 2008 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko super vysvetlenie :slight_smile:

toto je nejaka nova moda zabalov, vraj je to neprijemne pre choreho, studeny obklad na hrudnik...sama som to zazila a pri teplotach nad 39°C mi bolo akurat tak jedno, co kto na mna hadze...
1. dec 2008 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este by som dodala, ze na zabaly sa nepouziva studeny alebo ladovy obklad, ale vlazny...
1. dec 2008 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak obnovim tuto temu. z tychto odpovedi som jelen. nas maly ma 37,7-8°C bez odpocitania, beriem zo zadocku, ale ma ju dlhsiu dobu. ked zacal mat sopliky minuly tyzden, tak som zacala meriat a vtedy mal okolo 38°, tak teraz sa to znizilo, ale aj tak je to mierne zvysena. tak neviem, ci s nim ist von, ci nie? sopliky aj kaslik este trosku ma, co by nevadilo, len s tou teplotou neviem, ale uz od piatku sme vonku neboli :confounded: , tak neviem, ci mam stale cakat na to znizenie. mozno to ma zo zubov, lebo taky teply sa mi zda uz dlhsiu dobu...
18. máj 2010 o 11:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibi takze ma 37,2.....
ja bych sla ven.... Me doktorka rikala ze pokud to neni k 38 (po odectu) 37,8----a vys..... Muzeme ven. Poradne se oblect. detem dela ten cervstvy vzduch dobre-je to lepsi nez byt zavreni doma...

A k prvnimu prizpevku-nechapu vubec proc by se nemelo chodit ven se zvysenou teplotou kterou ma dite od zubu??? :confused: :confused: :confused: :confused:
18. máj 2010 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak moje malá dnes v noci měla teplotu 39,5 °C (po odečtu tedy 39°), tak jsem dala paralenový čípky a ráno ještě sirupek a už je v pohodě, teplota se srazila - měla jí od zubů. Ale každý mi říká, abych s malou raději dnes a zítra zůstala doma, prý je teď po té vysoké horečce vyčerpaná a tudíž náchylnější na nemoci, tak aby něco nechytla.

bibi: teplota 37,2° je celkem v poho, to bych s malou ven šla :wink:
18. máj 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
iluss tak to samozrejme ano... :wink: ale kdyz ma nekdo u zubu napr 37,5 tak proc nejit ven-tak sem to myslela.. pokud si teda reagovala na me... :sweat_smile:
18. máj 2010 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok