Môže sa ísť von s bábätkom, ktoré ma zvýšenú teplotu?

ivinecka
1. feb 2008

Mam 7.5 mesacnu dcerku a idu jej zubky. Mava zvysenu teplotu, vzdy je to do tych 37.5-38 C. Mozem s nou chodit na prechadzky? A ako ju obliect? Je pomerne teplo, asi takych 24 C, ale pofukuje. Poradte, prosim.

suki
1. feb 2008

A ta teplota to už je po odečtení nebo před odečtením?

suki
1. feb 2008

mně doktor řekl, že teplota u miminka do 37,8 bez odečtení je u miminek úplně normální, takže já pokud vidím, že malá je spokojená a nemá rýmu ani kašel klidně ven chodím, i když těch 38,0-to bych si už asi rozmyslela, ale do těch 37,8 bych asi šla. Oblíkla bych ji jako vždycky. 😉 🙂

junovka
1. feb 2008

ja by som nesla 😉

aponchie
1. feb 2008

ja by sem sla

dominica
1. feb 2008

normálne sa s teplotou chodiť von nemá, ale ak sú to zúbky a nie choroba, tak by som asi išla, záležalo by na tom, ako sa chová dieťa, ak sa na to cíti, tak kľudne, ale ak by bola nejaká malátna a pod., to by som neišla.

sveva
1. feb 2008

ja by som nešla. Istota je istota.

kristi
1. feb 2008

taky bych nesla

honzina
1. feb 2008

Neriskovala bych to a nešla bych.

dankaa
1. feb 2008

urcite by som to prekonzultovala najprv s pediatrom a potom by som konala 😉

dankaa
1. feb 2008

može to byt aj ina skrytá pricina...nielen zubky-istota je istota.

mata79
1. feb 2008

Ivinecka, teplota do 38,2 sa u malych deti nepovazuje za teplotu. Je to len zvysena teplota, co byva u deti casto aj zo spominanych zubkov.
Ja by som v takom pripade isla von.
Ak je teplota nad 38,2 v tedy uz telo vytvara protilatky a vlastne je oslabena imunita. Dieta je vtedy nachylne dostat nejaku virozu a pod. To uz by som zvazovala, ci sa oplati ist von.
A oblec ju normalne ako ked chodite von. 😉

Maminy a ako je to s tym odcitavanim? Kolko sa ma odratat, ked sa meria v ritke?
Lebo my od malicka meriame pod pazuskou. Krasne mi drzi teplomer, v ritke by som mu ho asi neudrzala.

gabrielad
1. feb 2008

Pokud se měří teplota v konečníku tak se odečítá půl stupínku dolů. A doktoři mi dokonce říkali, že klasické teploměry jsou přesnější než elektronické. A pravda je, že tam byl vždy rozdíl 2 stupínků, elektronický naměřil vždy méně. My měříme v konečníku, protože v podpaží se mi ho pokouší vzít 🙂 . Měříme elektronickým a počítáme s rozdílem 2 stupínků.

zanetka82
1. feb 2008

ja by sem taky šla 😉

krista
26. nov 2008

danuskam • 1d • Dnes v 10:10
Prosím poraďte mi či môžem ísť svoju dcérku vyvetrať von keď má teplotu? Nie je to z choroby, ale z očkovania..Alebo radšej zostať doma? ďakujem za každú radu.

andy80 • 2d • Dnes v 10:17
Při teplotě by se ven chodit nemělo, ať už je to z očkování, od zubů nebo z nemoci

bzucinka • Dnes v 10:18
Pokial viem tak keby bola nachladena bez teploty tak mozes. Ale vraj ak ma teplotu tak radsej nie.. Ale neviem ako to je ak je teplota z ockovania...(aj ked podla mna je jedno z coho ta teplota je)

kaskya • 1d • Dnes v 10:19
ahoj, ja by som nechodila von. radsej nech babatko doma a nech mu to doma prejde.

zuzka1. • 1d • Dnes v 10:21
ahoj, ja by so von nesla, aj nas maly mal teplotku z ockovania, dali sme cipok a teplotka do pol hodiny presla, ale von radsej nie, ja som doma poriadne vetrala a na druhy den bolo dobre, tak sme uz isli.

danuskam
26. nov 2008

dakujem za rady..asi radsej zostaneme doma

bambusko
26. nov 2008

telesnu teplotu zvysuje organizmus pri potrebe urychlit niektore chemicke procesy ovplyvnujuce imunitu, napr. pri chorobe aleb po ockovani. pri pobyte vonku musi telo navyse este regulovat teplotu vzhladom k vonkajsiemu prostrediu, preto je vhodnejsie hlavne v zimnom obdobi nezatazovat termoregulaciu navyse a zostat v prijemnom prostredi. vonku ist len ak je to nutne, napr. k lekarovi

kalo
26. nov 2008

raději zůstaňte 2-3 dny doma v klidu a v teple... 😉

mkr
26. nov 2008

já bych šla malá když měla tu šestou nemoc tak měla teplotu a stejně ji nešla srazit, nijak to na ní nebylo znát jen byla hodnější a klidná, ale ven jsme šli, jen na chvilku, ona je venku ráda, záleží na tom o co se jedná

sirinka
26. nov 2008

nie...pockat kym teplota neklesne a tak ist von...ved ak je to z ockovania, jeden den vydrzite 😉

kubaka
26. nov 2008

S teplotou se vůbec nemá chodit ven - sama o sobě je zátěží i pro srdce a ještě vystavovat dítě pohybu venku?. Pokud je to po očkování tak to už teprve ne. Po očkování se má dítě nechat den dva v klidu úplně, aby se vyrovnalo s očkovací látku - jak píše bambusko. Navíc to doktorka vždy připomíná.

prasiatko30
26. nov 2008

radsej nie vsak ani tie deti nemaju na to chut - pokial im vystupuje teplota tak su vacsinou dost ubolene a unavene a potom co budes robit s dietatom ak mu bude dalej vystupovat teplota a nebude ani dobre reagovat na antipiretika - ja osobne to nikdy neriskujem a ostavame vzdy doma

bianca
26. nov 2008

zvysena teplota znamena ze organizmus bojuje.Osobne by som ho viac netrapila lebo ma dost roboty aby ustrazil infekciu alebo prejav ockovania

basado
26. nov 2008

ja si tak isto myslím že by ste mali zostat radšej doma. predstavte si že aj vy mate teplotu. uričte by sa vam nechcelo ist von a ešte k tomu ked je vonku takato 😉 zima.

kisska
26. nov 2008

Ahojte, chcela by som sa spytat ako dlho po chorobe by sme nemali chodit von (v tomto obdobi). Adam mal horucky minuly tyzden vo stvrtok, v piatok len zvysenu teplotu, odvtedy je teplota normalna. Ma necelych 9 mesiacov. Citi sa dobre, len v noci obcas zakasle (berie sirup odkasla 3x denne). Mame problem, ze musime chodit von so psom, ale zatial chodime len minimalne (max 20min.)a raz denne (zvysok venci tatino, ked pride z prace). Chcela by som vediet dokedy mame obmedzovat pobyt vonku, zajtra to uz bude tyzden....

bambusko
26. nov 2008

kisska, mozete uz chodit vonku, radsej cez obed, nie do mrazov a ked silno fuka. prevetranie pluc malemu len pomoze 😉

sirinka
27. nov 2008

kisska ked uz nema teploty, tak mozete... ako pise bambusko, najlepsie v case, ked je cez den najteplejsie.

nastasja
1. dec 2008

Dievcata, ako je to teda s tym odpocitavanim, ked sa meria v konecniku? Vyssie som si precitala, ze odratavate dva stupne na elektronickom teplomery, ja mam pocit, ze doktorka hovorila pat stupnov, ale teraz som si uz vobec nie ista. Moj chlapcek ma od vcera vecera teplotu, najvyssiu mal 38,7 po odcitani piatich! zrazit sa mi ju podarilo (kedze ma hnacku a cipky hned vykakal, tabletky sme doma nemali, doktorka mi ich dala dnes o 11:00) az dnes podvecer na 37,6 opat bez piatich. Ak by to boli len dva stupne, znamenalo by to, ze ma stale skoro 38.

bambusko
1. dec 2008

nastasja, odratava sa pol stupna, cize 5 dielikov.

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

na zrazanie vysokej teploty su dobre zabaly, vlazna sprcha, alebo umytie celeho tela uterakom namocenym vo vlaznej vpde

nastasja
1. dec 2008

fiha, no pre mna jeden dielik=jeden stupen, zla interpretacia 🙂
dakujem
a doktorka zakazala zrazat teplotu na akejkolvek casti tela, okrem hrudnika 🙂

bambusko
1. dec 2008

zabaly sa davaju len na telo, koncatiny musia ostat volne 😉

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...