Môže sa malým deťom podávať med?

mirka414
3. aug 2007

moja malinka ma skoro 11mes.a zaspava s dudlikom namocenim v mediku.nema ziadnu alergiu a pespi od malinka celu noc len raz vypije mliecko.lekar nam povedal ze ma dobre silny organizmus(doteraz nebola chora) vas nazor?

zuzanka0258
1. apr 2013

dari226 Dakujem pekne ...som si to prelozila ...normalne az nechapem , co vsetko sa moze stat, ked sa da bbau do roka medik 🤐 ...uz mu ho nedam ani na koniec lyzicky 😨

erzulik
10. sep 2013

Moja dcerka ma 2 roky, teraz ma sopliky a hlieny v hrdle, trva to druhy tyzden vysledky od lekara su OK, moja znama mi odporucila davat 2-3 lyzicky medu denne a verte ze po 3 dnoch je OK, keby som to nevyskusala neverim. Vela mamiciek pise ze sa kazia zubky? A my ked sme boli deti co nam rodicia davali jest? Vsetko!!!!! Od jedneho roka som bola na mede az dodnes a zuby mam zdrave. V nasej rodine pijeme caj iba s medom tak ja si neviem predstavit zit bez medu. Samozrejme treba s mierou..... 😵 Je to moj osobny nazor

m_ij_ka
1. okt 2013

11 mesačnému dieťatku by som med nedávala, med kazí zuby 😅

orchidea123
25. okt 2013

ja som Dianke obcas medik davala na dudku a od roka jej davam aj chlebik s masielkom a medikom alebo rozkom raz za tyzden dva urcite nezaskodi je liecivy a dodava energiu a nasa babula jej ma dost ....

ivetoy
1. nov 2013

@bubaczik nasa s tym nema problem...

rora
1. nov 2013

Ja dcere med nedavam a taktiez som ho nejedla ja ked som ju este kojila, raz som zjedla viac vianocky s medom a mala sa mi potom po kojeni postupne velmi vyhadzala po celej tvari sama vyrazka ☹ taktiez zle neskor reagovala na medovu kasicku. takze viac nepokusam a nic medove ani samotny med nedavam.

veronncek1
18. nov 2013

@erzulik My sme našej teraz už 6 ročnej dcérke dávali medík skoro...máme tu medárov,už dávno dôchodcov, čo sa venujú medu od nepamäti a vždy keď sme prišli po med, dcérke poslala agátový medík...a v zimných dňoch sme jej ho dávali...a super....musím zaklopať....zúbky má fakt krásne...zato rovesníci, čo im mamičky začali dávať sladkosti od troch rokov sa nevedia dojesť sladkého a zúbky majú strašné, samé kazy....no začali sme takto dávať aj nášmu synkovi tento medík a v pol roku super...úplná pohoda....no po zaočkovaní tretej hexy...mu dal môj manžel med...nie už agátový....a dostal alergickú reakciu...mal nervozny žalúdok, povyhadzovali sa mu puká a preháňalo ho...ritku mal ako v ohni....tak sme prestali....a dosť ma to aj nahnevalo...lebo to už mal 14 mesiacov....a ako hovorím pred tou treťou dávkou hexy úplne v pohode....a zrazu po pol roku takáto zmena....a to sme nikto neni alergici na med....nikto....ani z mojej ani z manželovej strany...všeobecne na potraviny nie sme alergickí...tak fakt neviem...lebo počas tej tretej dávky sme mu akurát začali medíkovať čajík a čítala som,že pri očkovaní ked sa podáva neaké jedlo čo môže byť alergén tak to telo začne na to reagovať a vytvorí si automaticky alergiu na tú potravu...napr..orechy, mlieko, med....atď....lebo telo nerozpozná hliník tak si vytvára obranné látky proti tomu čo práve v organizme je...no a u nás to bol práve med....keby som toto vedela skôr, určite by som ho vynechala v tom období kedy mu bola podaná vakcína... 😒

lucinocka
18. nov 2013

ja som dala mojej med do cajiku minuly mesiac, ked kaslala .. stale mi to prijde zdravsie ako sirupy proti kaslu z lekarne...hlavne ked je med domaci🙂

ronny311
2. jan 2014

No ja nemám proti medu nič, my ho tiež dávame našej dcére a je spokojnejšia, ked jej dáme občas med, v normálnej miere med neškodí, ved ho aj nám dávali, keď sme boli deti...keby som sa mala riadiť všetkým, čo sa nemá dávať deťom, tak je moje dieťa asi podvýživené a nemohla by som mu nič dať.

katka9876
3. jan 2014

@melory pekne hlupe....med je alergén a preto sa nedava dojcatam.Ak sa da asi pol rocnemu dietatku a ma reakciu esre beumrie.Chovame vcely 20 rokov,a vieme Co je MED.Dokonca posilnuje imunitny system.Aj alergici na rozne jarne pelotvorne kvety,senne nadchy by mali pocas zimy jest v malych mnozstvach med a posilnovat svoj organizmus a pripravovat ho tak na jar a leto.Mudry lekar to odporuci tiez.Taketo nazory su uplne smiesne.Alergicku reakciu moze mat dieta aj na silikonovy cumel.Med je prirodny produkt,ktory organizmus vstrebe.Curok je umela latka,ktora je zatazou pre organizmus a telo ju uklada...preto priberame.A chcete mi povedat,ze ovocie vecer jest je zdravsie? Ovocie OBSAHUJE velke mnozstvo cukru a ten sa vam v noci v tele ulozi,ste aktivni a nemozete zaspat.Med vecer( ale i rano lyzicka nalacno) ukludnuje a velmi dobre sa spi.

marika39
3. jan 2014

môjmu mužovi dávala mamina med pravidelne na cumlík ked bol maličký, strašne mu to chutilo, a nemal žiadne problémy ani zuby sa mu nepokazili. A my dávame našej dcérke namiesto cukru do čaju vždy len lyžičku medu , určite je to zdravšie . Pokiaľ nemáte žiadne problémy, tak by som sa tým netrápila a kľudne jej ho dávala.