Môže vegeta v polievke dieťaťu uškodiť?

anavila
17. okt 2008

ahojte....mam tak trocha vycitky svedomia. Varim mojej malej polievocky, hlavne zeleninove, ale nesolim , alebo len minimalne. Velmi jej to nechuti, ale zje. No a dnes som bola u svokry a ona ze jej mam dat polievku. tiez mala zeleninovu, ale normalen osolenu a aj vegweta v nej bola. Skusila som jej podat lyzicku, a ona zbastila celu misku!!!!!!!!!! nemoze jej to nejak uskodit???boze ale jej to chutilo.... normalne to vyzeralo ze jej nedavam jest, ako to spraskala.

dididi30
17. okt 2008

anavila, no boze, to raz jej nic neurobi, neboj vykaka to a bude to ok, sak nikto neije dokonaly
ja som uz pol rocna jedla halusky zo syrom a polievky od babky tiez a tu som,

yesno22
17. okt 2008

anavila..ja som nekorenila do roka cca...a tiez sme chodievali k svokre, aj k mojim rodicom a tam maly jedol aj okorenene polievky...a tiez sa tvaril, akoby doma hladoval 😀 od roka davam aj trochu soli, aj vegetu bez glutamatu a aj ine korenie, ak varim aj pre nas ale s mierou...a nemyslim si, ze malemu skodim 😉

anavila
autor
17. okt 2008

diki baby

jonatanka
17. okt 2008

anavia moja mama detom dava to co maju oni doma, solene aj s vegetou a jedia tak az sa hanbim za ne, maju az hrce za usami, ale nie je to casto ak to maju raz za tyzden, co mam spravit, no nech si daju, ale mamina sa polepsila a vari im bez soli a potom tam prida malu porciu normalne osoleneho, hlavne ze im chuti 😅

jabber
17. okt 2008

anavila - tak zkus použít dětskou vegetu 😉, tu normální s glutamanem bych prckovi nedávala, ale pro jednou se určitě nestane nic 😉 🙂

annag
17. okt 2008

Slané samozrejme deti zbožňujú rovnako ako dospelí, ale slané je obrovská záťaž na obličky pre také malé deti, aj po roku treba so soľou veľmi opatrne. A korenie je ešte horšie pre obličky. Bábetkám totiž obličky dozrievajú až okolo druhého roka života.

bambusko
17. okt 2008

ja skor vidim to zle na tom, ze dieta si velmi skoro zvykna na slane a s pribudajucim vekom bude solit stale viac. vsetci vieme, na co vsetko to vplyva

audreyd
17. okt 2008

ja používam solčanku so zníženým obsahom sodíka 🙂 samozrejme bez glutamanu, varím pre nás všetkých tak 🙂 ale malej som ešte nedala. tá neje skoro nič...

ivulinda
17. okt 2008

jakto muže dětem uškodit trošku soli nebo vegety?já malá normálně trošinku solím nebo dám malinko vegety

junovka
17. okt 2008

ivulinda, annag uz tu pisala 😒

amina
17. okt 2008

Též bych z toho nedělala tragédii. Já vsadila na solčanku, bio sušené koření atp. Bez čehokoli je jídlo děsnej blaf.

anavila
autor
18. okt 2008

kupila som dnes bez glutamanu vegetu, tak dufam ze toto je v pohode. tak dakujem baby

daluri
19. okt 2008

Holky,solit,kořenit by se nemělo do roku - je to zátěž na ledviny!!
Sladit se taky nemusí, ovoce je sladké dost...
Co se týče glutamanu, ten se nemá dávat do tří let. Ale píšete, že je nějaký dětský - tak to jsem ještě neslyšela, ale třeba jo.
Pro jednou se určo nic nestane, ale s cíleným solením před rokem, to se mi zdá zdá přehnané. Ty děcka jinou chuť neznají, jim to chutná - nám nemusí..Spíš pak ochutit kořením, jako petržel, pažitka atd.

jabber
19. okt 2008

daluri - není dětský glutaman, ale dětská vegeta - a ta je právě bez glutamanu 😉

aponchie
19. okt 2008

ja teda vegetu nedavam skoro vubec ani nam do jidla a nemam to moc rada to muj manzel by to dal vsude ,ale ja se snazim davat jen koreni jako celej pepr,nove koreni bobkac atd vegetu sem vyhodila a rikam mu,ze tam je a nepozna nic 😀 detem vubec male sem to nedavala a kdyz uz je to koreni Wurzl maj ho v tesku to je myslim bez tech sracek a jeste snad bio?uz nevim..

tanja61
19. okt 2008

ja davam len vegetu sol malokedy a myslim ze ked sa da z mierou tak neskodi 😉 ved ked ochutnam polievku tak ani necitim zeby bola slana a pritom ja nesolim jedlo,zvykla som si bez soli

vocko3
20. okt 2008

ja davam stale namiesto soli vegetu bez glutamanu, aj mne to tak chuti. vola sa solcanka a kupujem ju v bio potravinach.

ivulinda
21. okt 2008

vocko a koupim to i tady u nás v česku asi jo že??a koupím to i v normálním obchodě nebo jen v bio obchodě??

andy80
21. okt 2008

anavila, vegeta je horší než sůl. Vegetu nedávám ani mému tříletému synovi. Vždycky mu odeberu polévku, než si jí tam nasypeme.

Co takhle zkusit ochucovat čerstvýma bylinkama?

vocko3
21. okt 2008

myslim ze to kupis aj u vas. mam pocit ze som ju zahliadla ja v normalnom obchode.

bubba
21. okt 2008

hej hej ja ju kupujem v jednote ale aj tak to nedavam malej 😉 pre istotu