Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

kisska
20. feb 2009

babulka - dakujeme za podporu 😉

dididi30
20. feb 2009

babulka, ale ja si myslim,ze praveze tuna su matky ,,inteligentne a ten segedin nedaju 😉
inak mna by v zivote nenapadlo napisat, ochutnavky typu cigareta a rum 😲 😕 😕 normalne oci gulam ako ta to na padlo 😅

mimakro
20. feb 2009

babulka. to som sa pokúšala vysvetliť mojej svokre po celý čas, čo sme tam bývali. Našťastie už nebývame a aj ona časom pochopila, že so mnou sa v niektorých veciach neoplatí prieť. 😀 A propo, sú aj 2 ročné deti, čo pijú penu z piva 😕

mukky
20. feb 2009

babulka presne a velmi trefne vsetko povedane...mam ten isty nazor

babulka
21. feb 2009

Dididi30 - ironia nist nehovori? Skoda.

dididi30
21. feb 2009

babulka, babo=cigarety alkohol??? 😨 akoze toto mi nepripadalo ironicke prirovnanie 🙄..skoda, ale akurat tak reci.... 🤐

babulka
21. feb 2009

Dididi - babo = sunka, parky, vyprazany rezen, cokolada...? To ide k sebe?
Podla argumentacie niektorych supermatiek tu, treba vyskusat vsetko, vsak jedenkrat neublizi. Tak s chutou do experimentovania.
Ale nevadi, ine baby pochopili, to staci 😵

dididi30
21. feb 2009

babulka, ale ja s tvojim nazorom suhlasim, len skus zmenit SPOSOB podania 😉
skus si zobrat priklad z annag, dava rady a je pri tom setrna k ostatnym babam, len tolko, tak sa nedurdi 😉

babulka
21. feb 2009

jaaaj, dididi, ja uz som tu tak dlho, tusim o tri roky dlhsie nez ty, a ja sa skutocne neviem durdit. Ja si bez najmenjsich problemov napisem a poviem svoje, takze sa nebudem hrat na matku Terezu. Neviem, kto je Annag, ale iste bude fajn. Ale ja Annag nie som.

Akoze som asi mala napisat: "Mile mamicky. Potesila ma vasa rozprava o vhodnosti jednotilvych zloziek potravy a pochutin. Samozrejme, kazda z Vas chce pre svoje babatko to najlepsie a ten vas sposob je ten najspravnejsi. Ked vas drobcek na vas vyvaluje okale, je to znamenie, ze mu chyba urcita zivina, preto mu prosim predlozte prave ten pokrm, ktory mate na tanieri. Iste ho nenechate hladne. Spomente si, prosim, im krmili nas. Krupica v dvoch mesiacoch, zaprazane polievky v troch, kuracie stehno v styroch. A tu sme. Nevadi, ze mame alergie, nadvahu, vysoky tlak ci cukrovku, snad by nas nase mamy nenechali hladne. Detski lekari a vyskumnici to takitso nemyslia zle, ale urcite su plateni zlymi farmaceutickymi spolocnostami a preto je potrebne brat ich vyskumy s rezervou. Pre tie mamicky, ktore sa rozhodli dodrziavat rady pediatrov a vyskumnikov, musim aj vas pochvalit, lebo robite dobre. Ocenujem a sklanam sa pred vasou snahou viest babatko k zdravemu zivotnemu stylu uz od jeho raneho detstva. Spravne zavedenie prikrmov je najdolezitejsie prave v prvom roku zivota. Vase babatko iste oceni vasu starostlivost."

Tak takyto prispevok nikoho nenahneva, je absolutne alibisticky, a neskodny. Sic, poucim sa.

😀

dididi30
21. feb 2009

babulka, ty su tu 3 roky a ja som tu chodila od teh s mojoj dcerou, len som tu neprispievala....az teraz, do kedy sme v zahranici, bolo mi tak trocha smutno, ale to je o inom....

a inak dost sa tu odbaca od temy 😉
takze, ja uz radsej nebudem prispievat 😀

dididi30
21. feb 2009

ospravedlnujem sa za chyby 🙂

nina4321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulka
21. feb 2009

Nina, tak ty si pripad pre psychiatra. Myslim, ze by diagnostikoval zakomplexovanost a pocit menejcennosti skor u teba. Este rozmyslam, ci vies co znamena slovo "deficit", lebo mi to nejako nesedi do kontextu tvojej vety (teda ak vies aj co znamena slovo "kontext").
Ale vidim, ze mas toho na rovasi dost aj inde, za tych par dni tvojho posobenia na MK, takze to chroba je choroba beriem skor ako s tou trafenou husou. Len tak dalej, budes tu velmi popularna 😖

jankando
21. feb 2009

Dididi.. 😉 😀
Len pis dalej..bo take maminy premudrale si budu mysliet , ze vyhrali..
Nina...suhlas.. 😉 😀

babulka
21. feb 2009

Jankando, tu ide o nejaky zapas? Ze niekto vyhra alebo prehra? Zaujimave, ze ako zapas to beru ocividne tie menej vzdelane (pozerajuc na gramatiku, teda nezvladnute ucivo zakladnej skoly), ze musia bojovat proti vsetkemu a vsetkym.

angienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankando
21. feb 2009

Babulka
nezvladas kritiku?ci co
ONo, ani ja tak ako Dididi nepochopim ako si mohla napisat alebo skor pouzit vobec vyrazy ako rum a cigarety.....
je tu milion roznych zien- maminiek, ale myslim, ze ani jednej by toto nenapadlo podat dietatu....
taqkze tak
inak , suhlasim, ze nedam dietatu vsetko co ja jem, len preto , ze na mna vyvaluje oci, alebo ze skusim vsetko, sak raz to nezaskodi...ee...
ale je mi smiesno ako sa baby ako ty a pod vedia ohradzat a inak ako utokom nevedia.. 😀 ..poznamky typy pripad pre psychiatra... 😖 a bla bla... 😀 😀 😀
Myslim, ze moja gramatika je uplne perfektna.. 😝

jankando
21. feb 2009

och, ale to nie gramaticka, ale preklep...typuu

mikalove
21. feb 2009

tak naspäť k teme,ja som začala davať teraz v 10 mes. pribináčik alebo miláčik,na doporučenie dets. mudr,vraj v zime sa može začať skor,v lete až okolo 1 roku.malej chutí,spapá všetko...

angienka
21. feb 2009

jani to su maminky ktore nevedia prijat aj nozor inych,proste jedine ich doktor alebo s kym sa radia ten vie vsetko a ostatne su hlupe nevzdelane a este asi aj padle na hlavu podla nich 😠 proste kazdy nazor je len nazor a hadat sa je zbytocne aj tak si kazda robi svoje lebo si mysli ze to co robi je spravne,ved niktora nechce svojmu dietatku ublizit 😒 aspon dufam...

jankando
21. feb 2009

No a dodam jednu vec ..
tot na ukor Mukky, Babatkaa ostatnych mamin....
ja si myslim, ze kazda mama nech si robi co chce so svojim babom...ci mu poda pribinacek ci nie, ci mu da polievku ci nie, ci mu da kura ci nie...je to kazdej z nas osobna vec....ak ublizi , tak ublizi jedine svojmu, nie inemu..
tak nechapem preco stale tak bojujete......
je to koniec koncov jedno kazdemu..c 😀

jankando
21. feb 2009

Mikalove 😉 😉

mikalove
21. feb 2009

jasne,je na každej matke čo dá svojmu dieťaťu jesť...

angienka
21. feb 2009

mna tiez mamka nahovarala ze vsetky deti uz papaju pribinacky ale ja este nechcem no my mame len 9mes tak este pockame a ak vobec niekedy budeme moct,lebo v 2mes mi kozna zakazala pit mlieko a jest tvaroh,smotanu a cokoladu lebo sa vysypal no a ja som mu asi pred mesiacom skusila dat tvaroh ci je este vzdy nachylny

jankando
21. feb 2009

Angie
ano, ziadna z nas nechce ublizit svojmu dietatu, takze vazi co poda dietatu... 😉

babulka
21. feb 2009

Angienka, a tvaroh je podla teba v poriadku pre 9. mesacne dieta? Nehadam sa, len sa pytam, ci ano..

angienka
21. feb 2009

no neviem ci v poriadku ale chcela som vyskusat v malom mnozstve 😕 nie zeby som mu to planovala podavat kazdy den v plnej miske len ci proste moze,kozna mi povedala ze mam skusit ja prestat toto jest a pit lebo som len kojila a zabralo a ked som ja pak zjedla pribinak tak uz mu to nic nerobilo,preto som chcela vediet ako to je mne povedala ze to je prva novorodenecka alergia a je velmi casta tak ze to mam skusit prestat pozivat...tak len tolko.

angienka
21. feb 2009

niesom zato ze by sa malo uplne vsetko skusat,viem ze vsetko ma svoj cas,ale niekto s tym aj skor zacina a dava jest aj horsie veci a o dost skor takze nemyslim ze tie 3vyrazky nejak mojmu syncekovi ublizili ani tvaroh.Ale nehadam sa ani ja aby ma zas niekto zle nechapal,som tu preto zze chcem diskutovat ale ked na mna niekto utoci jaka som zla matka a ze neviem jak ublizujem svojmu dietatu tak sa branit budem-to asi kazda 😉

babulka
21. feb 2009

Angie, prosim, neber to ako mudrovanie...Tvaroh je fantasticky zdroj bielkovin, ale pre deticky do jedneho roka nie je vhodny, prave preto, ze obsahuje tych bielkovin vela. Tie zas zatazuju oblicky. Po roku je mozne ho pridavat, najskor v mensich mnozstvach.

jankando
21. feb 2009

Baby
k teme
ja pribinacek nepodam asi riadne dlho... 😖
nie som totiz doma.. 😠
ale ja myslim, ze by som skor prvyyy vyskusala nejaky iny jogurt alebo ako to nazvat...ci sa pribinacek berie ako jogurt? 😕
neviem ako je to s detksymi jogurtikmi doma na SR ale tuna su detske jogurtiky uz od ukonceneho 4 m..cudne...nie?
no isto este nedavam.. 😀 bo by som tu ukamenovana bola.. 😀
nie nie, ta ani napad, prv musi papat zeleninku pekne az pak sa pridruzi nieco sladsie.. 😝
ale to ja tu ani asi nespadam, my este nemame 7 mes...ale budeme o chvilocku.. 😉