• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

5. októbra 2015 
My sme malemu davali Pribinacika casto (ale az ako 1,5 rocnemu) a potom raz v TV bolo "ste to, co jite" a tam ta doktorka doslova "sprdla" jednu maminu, preco dava dobrovolne dietatu same jedy /aj to dieta uz malo nabeh na obezitu/. Teraz ma 3 aj pol a aj pribinak aj kostik maximalne tak raz za dva tyzdne ako dezert...to uz radsej sama uvarim puding alebo vyslaham tvaroh. Mam stastie, lebo lubi aj cisty biely jogurt a bud mu tam dam kusok medu alebo domaceho dzemu a to ho bavi rozmiesavat a cele vzdy spapa. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. feb 2012 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@beruska.zuzanka tiez som fanusikom holandia jogurtov
17. feb 2012 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@slniecko77 tato kombinacia nejde ani u nas.
17. feb 2012 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my kupujeme ovocnou bio holandii, a malo mu ji zamicham, aby vetsina toho sladkeho zustala na dne a je u nas vetsi hit nez pribinak, ten jim ja :grinning: :grinning: :grinning:
17. feb 2012 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte baby, ja som malemu kupovala v DM v rakusku take detske jogurty. hotove v tegliku, velmi prakticke. myslim, ze uz sa daju kupit aj u nas. vyraba ich firma NESTLE, vola sa to jogurtova desiata. v roznych prichutiach uz od ukonceneho 6 mesiaca. su bez cukru, su naozaj vyborne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , sama som neodolala ich ochutnat. ODPORUCAM :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. feb 2012 o 11:25  •  čaká bábätko, termín má v apríli 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sona_123 myslis tieto? http://www.dojcenskavyziva.sk/sk-SK/Vyrobky/Desiate
Ak ano tak v tychto cukor je a aj modifikovany skrob
17. feb 2012 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sona_123 hm, jogurtova desiata od 6.mesiaca a "vďaka spôsobu spracovania nemusíte skladovať v chladničke" tak toto pre nas urcite nie :slight_smile:
17. feb 2012 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
teda neviem o co sa jedna a nezvyknem odsudzovat veci o ktorych nic neviem,ale to je co za jogurt, ktory nemusi byt v chladnicke ? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. feb 2012 o 12:41  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sona_123 tak toto ma od jogurtu dost daleko, to uz fakt kup riadny... a ze od 6mes... :astonished:
17. feb 2012 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sona_123 Ano, tak to jsem koupila jednou a pěknej humus teda, je to lecos, ale určitě ne teda jogurt, fuj tajbl igelitovej to je...
17. feb 2012 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kvetinka211 ahojky, biele jogurty nemajú prečo obsahovať škrob, keďže ten sa používa na zahustenie ochucujúcej zložky, aby neriedila jogurtík :wink:
a my samozrejme jedávame aj biele, alebo biele s domácim džemom, alebo teda tie ochutené
lentilkové a iné neochutnala ani neochutná, ja danone bojkotujem, za prvé je plné humusov, za druhé je drahé a za tretie ani nám nechutí :zipper_mouth: :grinning: :grinning:

plus ešte ako alternatívu pribináčika, ten nejeme, ani nejedla nikdy mávame Lipánek, tam je smotana, cukor a príchuť, takže žiadne umeliny :slight_smile:
17. feb 2012 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 tie lidl jogurty poznáme a sem tam kupujeme :slight_smile: sú fajn
17. feb 2012 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sona_123 no, to je teda riadny humus, al jogurt istotne nie :wink: to radšej nič, ako hento :slight_smile:
17. feb 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajkape no, presne pribináčik je reklamný ťah, nič zdravé a potrebné v ňom nie je... ale dobre si to vyriešila :wink:
17. feb 2012 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
my napr.davame activiu obyčajnu,lebo s pribináčika vracal-bol mu tažky na žaludok.no a tiež mame problémy s papaním lebo už asi mesiac nechce pit ani mlieko.tak skušame vselijake kaše a varime zeleninu na všelijaky sposob.
18. feb 2012 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja bi som sa chcela spitat ja mam maleho chlapceka ale on je chory ma vyvod na brusku a neviem ze ci mu mozem dat pribinacik chcela bi som ze ci by ste mi vedeli poradit ako dalej a on ma este len 6 mesiacom us papa decke biskoty aj zeleninku .. :slight_smile:
22. feb 2012 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laddy ak si prečítaš zopár príspevkov, dozvieš sa, že pribináčik všeobecne nie je zdravý pre deti a nie to ešte pre 6 mesačné bábätko s vývodom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22. feb 2012 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@laddy Nie pribinacik mu fakt urcite nedavaj, tvaroh je tazky pre take male deti a hlavne ich oblicky :unamused:
22. feb 2012 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ja som zacala bielym jogurtom a teraz mu chuti a pekne papa
22. feb 2012 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mléčné výrobky nejdříve od roku a to ještě některé - včera jsme to dokonce probíraly na předporodním kurzu :slight_smile:
22. feb 2012 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dakujem za radu lebo mne lekary povedali ze mu mozem davat vsetko co chcem
22. feb 2012 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a co bi som mohla mu davat papat?
22. feb 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to som ja ta laddy..ja som mu dala dneska a nebolo mu fakt dobre cely den nieje spokojny
22. feb 2012 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minodora však skús začať bielymi nesladenými jogurtmi
22. feb 2012 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emily_666
@minodora 6 mesacne babetko predsa este nepotrebuje ziadne jogurty :wink:
Ak ma navyse babo vyvod na brusku, v prvom rade by mali lekari urcit co moze a co nie okrem mliecka, aku tuhu stravu a kedy zavadzat.
22. feb 2012 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
aha tak ja to skusim a dakujem vam za radu .......on bi spapal vsetko ale nemoze
22. feb 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minodora být tebou jsem zatím převážně jen na mlíčku.. příkrm jiný než mlíko tak jednou denně max. 2 :wink:
22. feb 2012 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no hej hej papa len decke piskoty
23. feb 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, nečetla jsem všechny příspěvky, tak nevím, zda jste už nezmínily. Výborná věc, Matylda. Jogurt a tvaroh dohromady. Dávám to Míše od 10.měsíce, ať není stále na jogurtech.
23. feb 2012 o 16:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leona82 ale v matyldě je taky cukr. manžel si jí občas koupí, tak myslel, že bychom ji mohli dát i eliášovi, ale je právě slazená.
23. feb 2012 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok