• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

5. októbra 2015 
My se taky cpeme bílou Holandií a aby byla lepčejší, přidám do ní vždycky pár lžiček dětské ovocné přesnídávky. Jinak ten tvaroh a výrobky z něj jsou min. do roka fakt blbost, protože moc zatěžuje ledviny a prý by to mohlo vést až k jejich kolapsu. :cry: Doktorka mi dokonce rozmluvila tvarohovo-ovocný dort k 1. narozeninám, že ani ten kousek za to nestojí.
23. feb 2012 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak to jsem ani nevěděla. ale ten cukr už je dneska snad všude, i v přesnídávkách.
23. feb 2012 o 17:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nedavam pribinaka ani 5rocnej nieto 7mesacnemu
24. feb 2012 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Také bych Pribináček miminku nedávala,nedávám ani dcerce -4roky,miluje bílé jogurtíky-Holadia a pod. a když už sladký tak Lipánek :wink: ,ale miminku určo ne :slight_smile:
24. feb 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja by som nedavala,7 mesiacov je velmi malo.my jeme jogurt,1x sme jedi ked mala rok a mesiac.a mlieko vobec nepijeme,az od 2 rokov.3 lekarky mi takto poradili
24. feb 2012 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
beli, určite áno ja som moje deti prikrmovala od 5 mesiaca.
1. mar 2012 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
7 mesacnemu urcite nie
1. mar 2012 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
awojte tak napriklad moje dieta ma 6 mesiacov a uz od 5 som mu zacala davat po troske pribinacika a teraz uz na olovrant alebo na desiatu mu ho dam a nic mu nieje s neho
9. jan 2013 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ak uz prikrmujes, jogurt ano, ale Pribinacik by som nevolila... obsahuje vela tuku :( skor biely jogurt
9. jan 2013 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dle mého se bez něj tak malé dítě rozhodně obejde, tak kam spěchat...? :confused: Já tedy nejsem nějak zvlášť zastáncem přehnaně zdravého stravování a tak, ale přijde mi zbytečné honem, honem cpát do dětí některé věci... Však budou mít celý život na to vyzkoušet to :wink:
9. jan 2013 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
ja som davala
9. jan 2013 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte nie,máte čas :slight_smile:
9. jan 2013 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a musia deti papať pribináčik? môj syn má skoro 14 mesiacov a ešte ho nemal, a žije :wink:
9. jan 2013 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som dala dcere asi okolo 9 mesiaca, ale nie je to v jej jedalnicku kazdy den... ale poznam jednu, dokonca zdravotnu sestru u pediatricky a ta dvojmesacnym dvojickam davala vselicomozne a chlalila sa, ze jej spapaju celeho pribinacika...
9. jan 2013 o 13:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewca Mě jedna paní týden po porodu, položila otázku, jestli už dávám malému krupicovou kaši :confounded: Že oni ve dvou měsících už dávali svíčkovou s knedlíkem a jak malému chutnala... Takže mě už opravdu nepřekvapí vůbec nic :grinning:
9. jan 2013 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
joj prečo odpovedáte na také staré otázky? veď to ,,7mesačné" už pôjde do školy. treaba si aj dátum pozrieť.
11. jan 2013 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ale prostim ta mozes.... nic sa mu nestane..... pokial nema alergiu na laktozu alebo nieco take ...... ja som davala moj syncek mal tiez okolo 7 mesiaca.... davala som mu trosicku....... a musim poklopat apetit mu to nepokazilo ani nic s tym spojene ziadne problemy... :slight_smile:)) je to len krem :slight_smile: keby si sa pytala o slaninu to by bolo ine :DDDDDD
28. jan 2013 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mataharyy jj, taky mi tchýně chtěla krmit v půlroce děti omáčkou s knedlíkem. Že prý tak své děti taky krmila, vůbec se s tím nepárala a nic jim nebylo, jak to baštily. Jj - a možná proto teď jde mm na operaci žlučníku :confounded:
29. jan 2013 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jarkalada Jo to znám, tchán chtěl synovi, když mu bylo ani ne půl roku nacpat slaninu a cibuli, no co na to říct, ještě byl k smrti uražen že jsem začala štěkat :sweat_smile:
29. jan 2013 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beli ahoj, nám to pediatrička nedoporučila, že je v tom tvaroh, který děti můžou až od jednoho roku, protože ta bílkovina zatěžuje ledviny a jednak že je to moc tučné...Takže my jsme dávali Activii nebo Holandiu
29. jan 2013 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejsistejsi
@loafeer baby neviem či vám to ušlo ,alebo nie, ale ,,sedemmesačné" bábo z diskusie už pôjde do školy:grinning:
10. feb 2013 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
10. feb 2013 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 tak mě to ušlo, to je nějaké geniální bábo:o)
10. feb 2013 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já dávala také od půl roka už prbiňáky a různé bobíky...bohužel kdybych mu nedala já, tak by mě asi celá rodina zavrhla, že mu nic nedopřeju...a i když do dneška tchýni a spol. neustále říkám ať ho necpou sladkým, stejně s tím nic nezmůžu..-dají mu. :frowning2: Takže závidím všem maminám co mají klid a výchovu na sebe a nikdo jim do toho nekecá a nekazí jim dětičky..co já bych za to dala..kdyby to šlo, klidně mu nedám sladké do 3 let :grinning: a nějaké sladké pitíčka atd. už vůbec ne..není to potřeba...bohužel mám tu smůlu, že ať řeknu co řeknu, neustále mu prarodiče do pusy cpou hnusné a nezdravé věci :angry: takže takto za mě :pensive: Přeji všem maminkám hodně síly a odvahy :sweat_smile: a hlavně vydržte a prťte na nějaké sladké hnusy pro děti :wink:
2. apr 2013 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dát můžeš, ale neměla bys a pokud možno se přimlouvám aspoň za lipánek ten aspoň nemá žádné příměsy,
2. apr 2013 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maly pribinacika uplne miluje, ale radsej ho robievam doma, co ma doviedlo k celkom sokujucemu zisteniu - ked som dala na jeden tvaroh 4 velke lyzice medu + 5 rozpustenych kinder cokoladok - ani zdaleka nebol tak sladky ako ten obchodny .... tak som sa sama seba pytala - kolko cukru do toho preboha davaju???!!! :confused:
2. apr 2013 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
My sme s vanilkovim pribinacikom začali okolo 8 mesiaca aj to náhodou ked som jej ho dala po vytrvalom žobraní od vtedy ho papáme pravidelne :slight_smile:?
2. apr 2014 o 21:45  •  čaká bábätko, termín má v júni 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
taketo veci by som veru neodporucala konzumovat nikomu :wink:
23. apr 2014 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Zienky ako si citam tieto riadky je to vlastne uplne zbytocne cela diskusia.kazda sme ina a svoje dieta vychovavame po svojom a aj tak kazda z nas si spravi po svojom.niekto ho zacne davat priskoro iny po tom roku ako"je dovolene"a niekto ho nedava vobec.jedno je hlavne aby nase deturence boli zdrave a stastne a treba najst tu zlatu strednu cestu :slight_smile: s pozdravom Marianna maminka dvoch krasnych dcer.
16. máj 2015 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok