Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

skoromama
23. máj 2015

Super, od teraz uz ani jeden pribinacik, moja mala (8,5M) to jedla o dusu a to som si myslela ako dobre jej davam, hodnotnu potravinu na bielkoviny, vyziva pre rast a ked sme boli na poradni, tak mi narastla za mesiac len centimeter ale viac pribrala, ma take baculate licka, pritom inokedy narastla aj o 3cm. ale ona lubi aj biele jogurty, minule som jej skusila dat aj kusocek mozarelly lebo strasne pytala ked som ju jedla.chutila jej ostosest....nastastie zatial nemala alergiu na ziadnu potraviny.no je zarazajuce kde vsade je chemia a co vsetko je nevhodne jest. ked sme my boli male,nase mamy nam davali vselico a tu sme

dollynkaa
23. máj 2015

My papame pribinak od 6m a v pohode.neni baculata ani nic podobne.ma 14m a 8kg

tortelinka
23. máj 2015

najlepšia sranda je, že sa dá napísať 25 strán diskusie na tému pribináčik 😀 , to môžme začať aj tému zvolenký jogurt alebo hocičo iné
inak k téme, moje dve deti pribináčka nejedli a ani sa nechystám ho kúpiť, je oveľa viac lepších a zdravších veci ako táto cukrovo-tuková bomba

shania31
23. máj 2015

@skoromama
No ano, lenze nemozes porovnavat zlozenie potravin teraz a ked sme my bolo male. Uz ani to pecivo nie je bez aditiv, konzervantov atd. A k tomu pribinaciku dobra sladka umelina a navyse tvarohova a tvaroh by sa "mal" davat az po roku. I ked myslim, ze ten pribinacik videl poctivy tvaroh z rychlika 😀

rose32
23. máj 2015

Aj moja papavala pribinacika,jednotacika od 6mes.a vybotrne teraz ma 24mesiacov vazi13kg je stihla

miskooo1987
25. jún 2015

Malemu sme taketo veci skusali davat niekedy okolo 7-8 mes. Velmi nas to neoslnilo, celkovo sme mali pocit drobnych koznych problemov (zacervenanie) po tom. Celkovo niesme rodicia typu tvaroh az po roku a ani o den skor a podobne. Tvaroh mu velmi nechutil a ani do dnes nechuti.

Kedze pribinacik sa nam velmi neosvedcil, tak som zacal robit nieco podobne - kysla smotana plus vyslahana slahacka, obcas do toho mascarpone, obcas tvaroh, a do toho zaslahat banan, jahody, maliny kakao alebo podobne. Ked bol mensi tak sa to spravilo z polbalenia jeden den a z polbalenia druhy den. Neskor som do toho , najma kvoli slahacke v pohode hodil aj stuzovac a vydrzi to den v chladnicke... vacsinu aj tak nakoniec spapa ocko 🙂

Syn je po metabolickej stranke zjavne po mne (mam 1,95m a 75 kil uz asi 10 rokov si tu hmotnost drzim, napriek tomu ze jem vydatne, vela a pravidelne), takze nejako sa priberania alebo podobne nebojim. Zatial 5r ma asi 117 cm a 19 kg.

maricenka
5. okt 2015

Ahoj,mne lekarka povedala:naco do nej pchat tolko cukru a eciek.najlepsie je biely banovecky jogurt s trochou domaceho lekvaru.a od vtedy davam len take.ked nieco jem ja,tak samozrejme jej dam ochutnat jednu lyzicku,ale snazim sa ju krmit zdravo.