Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

skorica9
19. jún 2008

Ahojte maminy, ja som pohorela s pribinacikom. Na tomto fore niesom dlho, tak to aj dopadlo. Mala sa mi vysypala na lickach, mala priznaky na atopycky akzem. Bolo to od pribinacika, a ako zistujem davam jej tvaroh. ... Uz viem preco nemiznu dalej. Smotana a tvaroh, ktory je z nej vyrobeny zatazuju organizmus. 🤐

lenocka6
19. jún 2008

Ale ved tvaroh sa dava detickam az od jedneho roku a neviem ci aj neskor. Ja som sa rozpravala s mojou lekarkou ohladom jogurtom pre maleho (10,5m). Povedala mi, ze sa nemame kam ponahlat, lepsie je neskor, ked uz bude navyknuty na stravu ako skor a nieco mu spravit. My uz atopicky mame a zistili sme to, ked som malemu dala petrzlen. Ja by som skor davala nejake kasicky, ale tvaroh a pribinacky uz vobec nie. Ale kazdy ma na to iny nazor.

nensy
20. jún 2008

tak kamarádka dává malé pribináčky už v puj roce.Dr ji řekla že už muže dávat jogurty a tak všechno mě zase moje Dr řekla až od 8 měsíce

mimakro
20. jún 2008

Prečo niekto berie slová doktorky ako dogmu? Nie každý lekár sleduje nové poznatky a radí mamičkám to isté, čo pred 20 rokmi. Stačí niečo si prečítať a pohnúť vlastným rozumom. 😉

junovka
20. jún 2008

k tomu, nemam co dodat 😒 🙄

Este som chcela....vyskusali ste Lipanka???,je to v podstate taky isty ako Pribinak, len je vacsi, menej konzervantov ako v Pribinaku , chut ta ista a cena je ovela nizsia ako u Pribinaka.A nam vsetkym chuti 😵 😵 😵 😵

lenocka6
20. jún 2008

Preco by som sa toho nemala drzat. A samozrejme mam aj vlastnu hlavu, pozri sa z coho ten pribinacik vyrabaju, ja som ho prestala davat aj trojrocnej dcere, no hnus. Lipanek je ovela lepsi a ja davam dcere zvolensky jogurt.

sirinka
20. jún 2008

jogurt je jogurt...a pribinacek je tvaroh...to je trosku rozdiel...ja tiez davam zvolensky smotanovy a obcas jogobelu. a fakt je ten pribinacek taky zly? manzel hovori, ze uz to nema tu chut, co pred 30 rokmi 😅 kto sa vyznate, dajte tipy, ktory vyrobcovia su ok...diky

zdenucha
20. jún 2008

Tak naše dětská doktorka mi například teď řekla,že mám malé dávat tvaroh a dochutit ho medem......... 😕 🤐 to jsem teda koukala,samozřejmě že jí to nedám!!!!!!!!!! 😉

junovka
20. jún 2008

takym to lekarkam hovorim"stare skoly"

sirinka
20. jún 2008

zdenucha zmen pediatricku ☹ ta si asi zabezpecuje pacientov do buducnosti...

lyongirl
21. jún 2008

lenočka6, mimakro myslela slová lekárok takých, čo kážu dávať deťom jogurty od pol roka. Stačí si prečítať jej všetky príspevky, určite nie je za Pribináčika. Vďaka nej som sa toľko dozvedela o výžive, ale treba viac čítať 😉

lindulak
21. jún 2008

Zdenucha tak to nechapem, ze aj take doktorky su - radit med 8 mes. babu!!! 😕

A co sa tyka pribinaka - kazdy kto cita nieco pre maminy vie, ze az od roka, vraj zatazuje oblicky. Ale zlozenim sa mi nezda zly - vanilkovy a smotanovy, ja osobne ich jem, chutia mi a maju menej somarin v sebe ako ine podobne pochutky. Samozrejme, ze najzdravsi je biely jogurt si medom osladit - ale pre seba nie babu 😉

s.arik
23. jún 2008

pribiňák, tvarohové dezerty...
takovou věc nedám dcerce nejméně do roku. tvaroh má mnoho bílkovin = zátěž ledvin, navíc je to slazené jak sirup 😝

jo a nějak nechápu některé reakce tady typu: "já pribiňáka dávala od 7m a nic děcku není"

když budu každý den obědvat v mekáči, taky se neosypu a nezhroutím do měsíce, ale zdravé to není a myslím že se u malých dětí vyplatí prvních pár let dbát na zdravou stravu.
jednak budou mít zdravý základ, a dále hlavně zdravé návyky.

(do mě rvala hlídající babička čokolády horem dolem od roka a jsem dodnes na nich závislá 😝 😔 , kdybych sladké ochutnala až po 2,3 roce a jen příležitostně, pravděpodobně bych na tom byla dnes trochu lépe)

herminka
23. jún 2008

S.arik, výborně napsáno, souhlasím do puntíku!

mikula
23. jún 2008

Asi je to věc názoru a taky jak si to kdo udělá 😕
Ale já to taky do roku nedoporučuji,dělala jsem rok s dětskou mudr a řešili jsme to několikrát.je to zátež na ledviny.ale to už psala S.arik tak se nebudu opakovat.
Ale záleží na každé matce jak si to udělá,já osobně bych ho do roku nedala a ani nemám v plánu 😉

lyongirl
24. jún 2008

baby a čo by ste mi poradili pre 14 mesačného drobca? Jogurty - biele netoleruje, ovocné moc nechcem dávať, tak som rozmýšlala, že nejaké tvarohové dezerty, ale aké? Také aby nemali moc chémie v sebe. Papá ako do roka, len na raňajky má chlebík, potom ovocie, ak stihne a nezaspí, potom obed, poobede, buď to ovocie čo nestihne do obeda, alebo kaša, alebo zas chlebík a na večeru mlieko, ale ja by som mu už chcela zaradiť aj niečo iné, pripadá mi, že je jednotvárnu stravu a že by už mohol aj niečo viac, ale neviem čo. Nevyzerá, že by mu strava nevyhovovala, ale ja už neviem čo vymyslieť, aby nejedol dokola to isté. Privítam každú radu.

maart
24. jún 2008

Lyon a co primichat to nejakeho dobreho bileho jogurtu domaci zavareninu nebo domaci jablickove pyre? Mne moje mamca zasobuje zavareninkami, takze je mazeme na chleba, kluci a manza je milujou a myslim, ze to pujde skvele do jogurtu, uz se na to chystam...bo moje zkusenost je taky takova, ze moje deti bile jogurty nejedly.....no ani jsem to vlastne moc nezkousela 😅 , ale s domaci marmeladou, to jooooooo 🙂 .

bubi7
24. jún 2008

pribinaka davam malej od pol roka

lyongirl
24. jún 2008

maart - on netoleruje jogurty. Dala som mu už aj pribináčika, ale ide o to, že pokiaľ by jogurty toleroval, tak jeme a len biele, on ich zbožňuje, ale nemôže, tak preto chcem niečo zdravé ako biele jogurty, ale nič som také tvarohové nenašla, samozrejme jak biely jogurt nie je nič, ale čím zdravšie, tým lepšie 😉

maart
25. jún 2008

Aha Longirl, tak to jo, to jsem to spatne pochopila.....ale toho pribinacka asi opravdu ne, to nikdo pro takhle male detatko nedoporucuje....a co nejaka ryzova kasicka (jako klasicka) nebo tak neco....hmmm, ale nic moc me nenapada 😒 .

lyongirl
25. jún 2008

kašičky dávame, aj zeleninové, aj všelijaké ryžové...., len si pripadám, že sa nejak nehýbeme zo stravou a papá jak bábatko a nie jak batoľa 🙂

any191
15. júl 2008

mne pribinacik odporucila davat detska doktorka a malemu z toho nic nebolo a dava ho aj vela mamiciek ktore poznam

junovka
15. júl 2008

any, a ake mas tare dieta?

luckam77
31. júl 2008

ahojte baby...no môj syn ma 10mesiacov a lekar povedal ze môze biely jogurt,lenze bohuzial on ho nechce ani ked je velmi hladny....ovocne jogurty deti VOBEC nemôzu su alergie na jahody a cucoriedky a ribezle....tak pozor....no nemali by ani pribinacik do 1roka,ale.....myslim ze raz za cas to neuskodi....ja davam malemu MATKA neviem ci to niekto z vas pozna je to sice tvarohovy jogurt ale nieco ako termix je to riedke nie take huste ako pribinacik...nedavam mu to stale kedze obsahuje tvaroh...ozaj môzete mi poradit????co vsetko by uz mohol taky 10mesacny chlapec papat????ake mäsko, atd....

sirinka
9. dec 2008

ozivim tuto temu trosku...castejsie sa stretavam s nazorom, ze pribinacek by mnohe maminky nedali babetku ani po roku, ze ma nevhodne zlozenie a ze ani ony same ho radsej nejedavaju.
ja sa do toho zlozenia nejako velmi nerozumiem, malej od roka pribinaceka davam. ale mozete mi niekto vysvetlit, co je v tom pribinaciku take nevhodne? preco by sme sa mu mali radsej vyhnut?

kalu
11. dec 2008

stačí si přečíst složení- nepamatuju si to přesně,ale vše co je tam kromě tvarohu,smetany a cukru, tak je naprosto zbytečná chemická zátěž pro organismus. Ono ani s tím tvarohem,smetanou a cukrem by se to teda nemělo moc přehánět, ale pořád jsou to přírodní suroviny. My baštíme Lipánka, to je jediný krém co znám,který nic navíc neobsahuje. Máme ho tak 1 až 2 týdně. Jednou jsem si přečetla složení na Pribiňáku a hned jsem ho vrátila do regálu.

sirinka
12. dec 2008

xantanova guma a skrob su prirodne, jedla zelatina a vanilkova aroma...tak neviem, co z toho je chemicke...

petka80
12. dec 2008

Sirinka, já bych se toho taky zas tak nebála 😉 Rozhodně jsou horší věci než pribináček nebo lipánek., které maminky běžně dávají. Jasně že je lepší dát třeba obyčejný bílý jogurt, ale občas bych ho klidně dala.

Kalu, lipánek a pribináček je úúúúúplně to samé. Jenom lipánek má o něco "promyšlenější" reklamní taktiku. Vím to proto, že manžel pracoval v mlékárenství a tohle co píšu, je názor odborníků, kteří se v tom složení opravdu vyznají.

petka80
12. dec 2008

Ono totiž když ten lipánek je vanilkovej, tak něco "navíc" obsahovat musí 😉

sirinka
12. dec 2008

petka80 dakujem za odpoved...tiez nemam pocit, ze by bol pribinacek nejako prechemizovany, ale mnoho mamićiek to tak pise a ja neviem, co konkretne maju na mysli. ved aj na obale je napisane, ze bez chemickych latok a konzervantov, tak ak by to nebola pravda, asi by to tam nemohlo byt... 😖