• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

5. októbra 2015 
ja tiez davam synovi pribinacika a ziadny problem v tom nevidim. strasne mu chuti. aj starsi ich jedol a este nebol chory ak neratam pneumokoka ale to s tym nema nic spolocne.
16. dec 2008 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
capy, ale dávat pribináčky a pod. dětem do roka se nedoporučuje hlavně z toho důvodu, že tvaroh obsahuje hodně bílkovin či co a to zatěžuje ledviny. Takže do roka vůbec a pak tak 1-2x týdně...... :wink:
17. dec 2008 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no vy sa mate...ked mate pribinacky....ja tu v taliansku nic take asi ani nezozeniem...skoda...dala by som si...tu je nieco podobne ...taky jemny tvaroh ,vola sa ricotta...a videla som ju aj u nas v tescu,tu ju detsky lekari odporucaju uz od 6-8 mesiacov,zalezi ako kto....je chutna s troskou cukru a stipkou skorice a trochou mliecka,lebo nieje ako nas tvaroh...kyselkasta...takto ochutenu a rozmixovanu som robila pre starsiu dcerku...a bolo to v pohode a dokonca sa da pouzit aj so zeleninkou....
17. dec 2008 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja dávam malej pribináčiky a žiaden problém zatiaľ nebol :grinning: veľmi jej chutia :slight_smile:
19. dec 2008 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ajlinka ale ved pribináčik si ty môžeš vyrobit sama a je zdravší ako kupny.Aspon som to tak niede čítala. :wink:
19. dec 2008 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vinka,posli recept ak niekde zozenies,ok? tu v taliansku je vela vec ,co mi chybaju...napr.treska,tatarska....asponze tu mame Lidl,tak sa aspon tesim z klobasky,slaninky, zavinacov a hlavne kyslych uhoriek....dcerka s manzelom mi ich vzdy pojedia :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. dec 2008 o 00:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ajlinka jednoduche, zmiesaj ten jemny tvaroh o ktorom pises so slahackovou smotanou, pomer 2:1 a ochut vanilkovym cukrom podla toho ako sladke to chces, pribinacik ako vysity :grinning:
20. dec 2008 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik kocky!!!
21. dec 2008 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nevim ale od 6 mesice davam male pribinacky a ostravacky a to sama doktorka rekla ze mam zacit davat a chutna ji to ja bych dala podle sebe a ne na rady druhych jsou tu i lidi co jogurty nedaji ani v 5 letech a jen rozdavaji rady!!!!
12. feb 2009 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
xuan kludne daj na seba a nie na overene informacie, ze tvaroh v takom skorom veku nadmerne zatazuje organizmus... :wink:
12. feb 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nehovoriac o tom, ze som sa po dlhom patrani dopatrala, ze pribinacek obsahuje zelatinu ktora obsahuje zlut, a ta je oznacena ako nevhodna a nebezpecna pre deti :zipper_mouth:
takze ja uz kupujem iba lipanka...
12. feb 2009 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
xuan - su tu maminy, ktore boli v detstve krmene vyvarom z ovsennych vlociek, krupicovou kasou, tvarohovymi haluskami, knedlami a gulasom - a dnes maju nadvahu, vysoky krvny tlak, celiakiu, atopicky exem, cukrovku... a menej ako 30rokov. Co myslis, ako rychlo zbadas poskodenie obliciek?
12. feb 2009 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kisska, ty ma poznáš? :grinning: :grinning: :grinning: mám skoro 30, nadváhu, atopický ekzém, alegiu na mlieko a vaječný bielok, sennú nádchu a alergický zápal spojoviek. Moje deti nejedli od pol roka pribináčikov, tie až od dvoch rokov, mliečne výrobky od roka. Myslím, že počkať aspoň do roka nie je problém. A možno aj je, keď niektoré mamičky majú potrebu dávať svojim niekoľkomesačným deťom hranolky (lebo sa to dobré drží) aj rezeň (lebo je to také dobré) a však mu nič nie je. Teraz. A v dospelosti?
13. feb 2009 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kisska: co je zle na tvarohovych haluskach?? nas drobec mal pred tyzdnom prvy-krat, som myslela, ze je to OK a ovsenne vlocky tiez jedava ... ?? :fearful:
13. feb 2009 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monkap ona mala na mysli deti okolo pol roka :wink:
13. feb 2009 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siri: aha, ... bo napisala, ze v detstve ... mne to uz dako nemysli dnes :unamused:
13. feb 2009 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monkap - sirinka ma uz nastastie pozna :wink: presne tak som to myslela. Vyvar z ovsennych vlociek nase mamy pouzivali na zarabanie sunaru, a uz som videla diskusiu o tom ako je to super aj dnes... Aj tvarohove halusky su vo vasom pripade uuuplne v poriadku a dobra mnamka :grinning:

mimakro - aj o sebe som pisala... a o mojich kamoskach, ktore lubim strasne moc, ale nemozem vacsine priniest kvety k narodkam a uvarit veceru je pre ne dost komplikovane :unamused:
13. feb 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kisska - na margo tvarohovych halusiek tie som dostala ako 4.mesacna a aj ostatne som jedla skor a nemam ani jeden z tych priznakov ktore uvadzas zdravotnych myslim a mam 22 rokov tak to prosim vas az tak nedramatizujte lebo sa mi zda ze tu detom do 7 rokov nic nedate jest :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:
13. feb 2009 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pre infosku vela zdravotnych problemov tu suvisi s vybuchom cernobylu a radioaktivitou minimum s jedlom :wink:
13. feb 2009 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kisska: jasom to nejako nepochopila, ale uz je to v pohode, uz sa to vysvetlilo :wink:
13. feb 2009 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby suhlasimi s vami, so vsetky co ste tu napisali, teda som si urobila zaver, dat okostovat a staci :grinning: :wink: lebo mne to pripada dost sladke na to,ze nesladim a necukrujem, ja neviem....ale piste dalej :wink:
13. feb 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pardon nesladim a nesolim :grinning: :wink:
13. feb 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cherrie - vydrz do 30ky :sunglasses: nie zeby som ti nieco z toho priala, to nie, ale postav sa niekedy len tak na ulici a poobzeraj sa, mozno budes jedina modelka v okoli :wink:
13. feb 2009 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cherries, ja som tiez bola krmena uz pomaly na 4 mesiace a alergie som zacala mat az po 30-tke...co ty na to? :rolling_eyes: :slight_smile: :pensive:
13. feb 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cherries ja tak isto ako junovka :rolling_eyes: teraz mam astmu, kaslem ako bezna, furt aj teraz :unamused:
inak nechapem, maly je tiez kaslos a soplavcek a pritom je kojieny a zdravo sa stravujeme :confused: zeby to mal vrodene :confused: :zipper_mouth:
13. feb 2009 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi didi :slight_smile: :wink:
13. feb 2009 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
junovka no dakujeme, to si ma nepotesila :confounded: co mam teraz robit? :frowning2:
13. feb 2009 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nist :wink:
13. feb 2009 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
junovka :angry: no tak to si my pomohla, podpora jak h..do :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
13. feb 2009 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok