Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

mimakro
17. feb 2009

Moja kožná mi dala taký papier, kde sú vypísané skrížené alergické reakcie. Tak napríklad, kto je alergický na brezu, môže byť alergický aj na čerstvé jablko, čerešne, višne, broskyne, marhule, hrušky, kiwi, liči, avokádo, surový zeler, karotku, zemiaky, špargľu, hrášok, liskové a vlašské orechy a mandle. Naopak to asi neplatí. Tak napríklad len alergia na jablko a pod. Veľa ľudí mi hovorilo, že alergie sú z toho, že sa malé deti extra stravujú a že sa im nedáva ochutnávať zo všetkého. Že skôr tých alergií toľko nebolo. Len potom nechápem, prečo sa mne alergia naplno rozvinula okolo 20 roku a obe tehotenstvá ju ešte viac zhoršili. Malé dieťa nie som a moja mama mi dávala naozaj všetko.

angellina
17. feb 2009

nina4321: napsala jsi to moc pekne, taky si mysli,, ze by bylo lepsi se tu poradit a sdelit sve nazory a ne se pri rozdilnosti pohledu hned prehadovat. muzeme spolu nesouhlasit, ale i u toho jde se vzajemne respektovat... 🙂

nina4321
17. feb 2009

minakro, lekari skumaju, skumaju, hladaju si pracu, cize na nieco pridu a je z toho buuuuum.....cize,za par rokov, bude alergia na vsetko a este aj tie skrizene reakcie, no co k tomu dodat....
napr ja dam ochutnat zo vsetkeho, tak oliznut s prsta, nech je babo uspokojene, lebo len kuka a kuka a nedaj mu., ten oliznuty prst nevadi..a ako sa hovori, aj ked tehotnej zene sa neda nieco okostovat, tak jej ostane zle a preco, lebo babo si to pyta, ale to je o inom, no nahlas rozmyslam 😉
u mna sa prejavila astma v 25 rokoch 😔 a bola som plne kojena a susne zivena a teraz som brutal astmaticka, ked ochoriem neviem sa z toho dostat, byvam chora aj 3 tyzdne a za 2 tyzdne opat.....ale to bolo tiez ako ukazka... mimochodom manzel je alergik, cize vysoky predpoklad alergie u mojich deti, jedno ma atopak a druhe je chorlave casto ako ja a snazim sa snazim sa, ako keby na prd, s prepacenim, totalne zmutovane geny....

angelina , dik 😉

kisska
17. feb 2009

nina - mate pravdu, ale urcite uznas, ze alergie nevznikaju preto, ze lekari skumaju 😉 Ono pred tymi 20 rokmi bolo vseobecne vsade menej chemie, znecistenia a podobne. Mlieko vydrzalo len 3 dni, jablcka neboli take krasne leskle a nebolo dostat jahody v decembri 😒
Pocitajte, ako dlho do seba tlacime trvanlive potraviny, "konzervovane" a rychlene ovocie a zeleninu? Dychame "viditelny" vzduch... Pravdepodobne to zacalo niekde, ked nam nase maminy davali ochutnat vsetko a na pasavky zemiakove sa zacalo pouzivat DDT.

Dat babu ochutnat - oliznut prst nie je pravidelne krmenie drazdivymi potravinami, preto je to v najlepsom poriadku. Vsetky pozname pohlad tyraneho steniatka, ktory maju nasi drobci tak velmi dobre nacviceny 🙂 😀
Preto je mi smutno, ked si niektore maminy nedaju povedat, ale v kazdej teme, kde sa riesi nejaka potravina, si hudu svoje stale dokola (niekedy si myslim, ze len z principu, ze ani oni urcite tymito vecami nekrmia svoje deticky, ktore na to nemaju vek).

mimakro
17. feb 2009

No áno, ochutnať. Pri prvom synovi toto nebol problém. On ani neochutnával. Dcéra, to už bolo iné kafe. Keď sme nadali, hádzala sa o zem. A to mala iba 10 mesiacov. Lenže sú dojčatá, čo jedia hranolky, slaninu, chlieb s masťou, slané korbáčiky. A to je sila. Pri takýchto jedlách by sa moja dcéra mohla hádzať, koľko chcela. A doteraz platí, že sú veci, ktoré jednoducho jesť nebude aj keby sa na hlavu postavila. Napr. manžel má rád tlačenku (čo už s ním narobím 😉 ) a ona obieha okolo neho ako satelit a len mňam, mňam. Ale zostáva iba pri tom. Má smolu. A ešte niečo. O týždeň ju čaká škôlka a tam tá strava, to je des. Lángoše, čevabčiči, vyprážané filé apod. Nemám pocit, že toto je to pravé, pre dvojročné dieťa. A proti tomu naozaj nič nezmôžem, čo ma veľmi mrzí. ☹

sirinka
17. feb 2009

nuz...ja nie som ani zastanca ochutnavania...klara by najradsej ochutnala moju kavu... 😎

mukky
17. feb 2009

cherries nepis take ze mukky a spol.lebo ja ani ostatne maminky sme nikoho neurazali a ked sa chces hadat a si podrazdena tak napis ip kazdej z nas a neprenasaj tu svoju nervozitu,dakujem.

mukky
17. feb 2009

nina 4321 aj ty pis radsej ip a nehadaj sa,da sa pisat aj slusne.Sme tu na to,aby kazda napisala svoj nazor na stravu dietatka a nie aby ste utocili,kazda mame dietatko a chceme len naj,no kazda ma na to iny sposob.

mukky
17. feb 2009

sirinka,junovka mam ten isty nazor 🙂

svetlana05
18. feb 2009

Ahojte baby ja by som sa chcela poradiť davala som svojmu anjelikovi 7 mesačnemu destsku krupicu nemôže mu to nejako uškodiť ktorá z vás mi poradí.

beruska2x
18. feb 2009

tak to by me taky zajimalo odkdy muzou krupicku.. zeptam se hlek v prikrmech 😀

beruska2x
18. feb 2009

tak pry od roku 😉

nina4321
18. feb 2009

mukky, akoze co som napisala neslusne??? ty si akoze slusna, ked nam tu ides pisat,ze mame pisat IP??? pocuj, ty si spadla mudra z obklakov, ci kde si na tu bozsku mudrost dosla?....a zas neviem kto tu prejavuje nervozitu 😕 kazdy si napisal svoj nazor a iba sme obhajovali tie mamicky, ktore podla vas a teba, pani premudrela su hlupe, nevzdelane..lebo davaju detickam podla vas ,,vsetko,, zle a su tie NAJNEZODPOVEDNEJSIE mamicky na svete..

a je super, ze si kazda pise svoj nazor, to nikomu neberiem, ale nie sa na nu osocovat a hned ju zrazit na zem za to,ze dala dietatu to, co vy ste nedali, pretoze pravdepodobne moc citate a neviete,ze aj troska aj toho ,,zleho moze byt na nieco dobre.....

jednoducho tu niektora nieco napise a vy hned ako supy na nu, tak toto je fakt nadherne 🙄

nina4321
18. feb 2009

svetli, krupicka je dost agresivna, skus instatne kase pre deticky, to bude lepsie a este ta kombinacia krupica a kravske mlieko 🤐 teda neviem , ako ju robis, ale radsej ju este pockaj, ako pise kisska, pomaly dalej zajdes 😉

beruska2x
18. feb 2009

kdyz chce nekdo hazardovat se zdravim sveho ditete budiz mu prano.. 😖 😲

nina4321
18. feb 2009

beruska, no tak toto je jasny priklad osocovania a hlavne tie smajliky k tomu.....no comment, skoda reci 🤐

beruska2x
18. feb 2009

me zase prijde ze dnes je tolik moznosti jak zjistit co je a co neni pro deti vhodne ze mi odnekterych matek prijde nezotpovedne jak k tomu laxne pristupuji... slozeni vyrobku atd je vsude napsane... je to jen o lenosti 😝

daskak
18. feb 2009

berus 😉 ... nerozculuj sa.. toto fakt nestoji za to 😉 😉

beruska2x
18. feb 2009

no vid kdyz me je lito deticek

nina4321
18. feb 2009

beruska ale to je ich vec, robia tak ako uznaju za vhodne a ze im niekto bude stale pisat,ze su nezodpovedne? tak tymto si nicia nervy same sebe...

daska ale stoji to za to,napr sa budeme navzajom tolerovat a zas si nemyslim,ze svojim detom davaju vyprazene rezne!!

beruska2x
18. feb 2009

jenze vysledny efekt je skoro stejny...

nina4321
18. feb 2009

beruska, ano je, ale ty niesi matka spasitelka 😉 poradit treba, ale nie dirigovat, to neznasa nik 😉 ak sa to napise prijetelne, tak to mamicky vezmu prijatelne a nie na zaklade osocovania, matka sa potom citi menejcenne a to jej na vychove dietata veru nepomoze, iba sa zneisti..a toto je pre dieta dobre? nie lutovat ale pomahat 🙂

daskak
18. feb 2009

nina ja som myslela, ze niekomu jednoducho nevysvetlis.... nech sa akokolvek snazis... ale presne ako pise beruska vysledny efekt je naozaj skoro rovnaky.. bohuzial

alterna
18. feb 2009

holky vy které píšete že my jsme take byli na sunaru a jedli vše od kojeneckého věku, tak vás njechápu
Budte rády že je dnes tolik informací🙂Dětský zažívací systém se dotvoří až kolem 3 roku. Proč je cpete pribinákama uzeninama. Jasně každého věc, ale dřív nebylo tolik informací a coi řekl doktor bylo svatý. Nemohla sis pořádně ani vybrat doktora. Kdyby má sestřenka zustala u svého doktora tak tady už mezi námi není. Budme rádi že doba jde do předu. A že tady někdo psal že dá dítěti párek tím bych se tedy nechlubila. 😉

babulka
18. feb 2009

Svetlana, detska krupica je sice velka mnamka (sama si ju dodnes robim), ale pre take male babatko je ako kamen do zaludka. Sedemmesacne dieta ma iba pomaly skusat potraviny obsahujuce lepok, teda kusok chlebika, roztek, piskoty, na krupicu ma dost casu. Su na trhu rozne detske kase, mliecne, nemliecne, ryzove....ktore maju prisposboeny obsah zivin na traviaci trakt takychto drobcov.
Inac na klasickej detskej krupici byva napisane, ze nevhodne pre deti do troch rokov 😵

petka80
18. feb 2009

no mně teda dětská krupice nepřijde jako nějaká velká hrůza 😀 Je to prostě krupice z pšeničné mouky, takže pokud už někdo dává lepek, tak dle mého může i krupici. Pokud pak třeba dítko nemá bolení bříška, to pak samozřejmě ne.
Souhlasím ale, že jsou lepší jiné kaše - jahelné, kukuřičné, pohankové (nejlépe ze zdravé výživy).
Jinak ale podle mě je lepší doma uvařená krupice (pro malé děti v UM) než ty kupované dětské kaše, kde je milión přísad a "vitamínů" 😉 Mně teda tyhle kaše nechutnají vůbec, tak je ani nedávám dceři 😔

nina4321
18. feb 2009

petka tak toto si nemala pisat, uz budes ospevovana, aka si zla matka, ked ti krupica ne pride nejako velka hruza 😲 😀 😉

sirinka
18. feb 2009

nina skus sa vyjadrovat tak ako si to sama od ostatnych prajes a neutoc tu na tych, co maju iny nazor 😉

nina4321
18. feb 2009

sirinka no aspon ty si pochopila ako to je, ked utocite na ine mamicky 😉 🤐

beruska2x
18. feb 2009

prosim te nikdo na nikoho neutoci, to je jen podiv nad zabednenosti... ☹