Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

junovka
18. feb 2009

svetlana, lepok sa vacsinou zvykne zavadzat tak na 8-9 mesiacov, a v podstate aj krupica sa moze vtedy davat.Len ju treba uvarit bud vo vode, alebo v UM. 😉

junovka
18. feb 2009

a uz by bolo nacase, aby ste s tym konecne prestali!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Este sa vobec cudujem adminom, ze nestopli tuto temu 🙄

sirinka
18. feb 2009

ja preferujem krupicu tiez az okolo 10. mesiaca, uvarit v MM resp. UM. dovtedy skusit ryzovu alebo kukuricnu kasu a tiez si myslim, ze doma varena strava je o nieco lepsia ako instantne kase...hlavne si treba pozriet, kolko cukru ktory druh obsahuje a podla toho vyberat...

dididi30
18. feb 2009

sirinka no aspon ty si pochopila ako to je, ked utocite na ine mamicky 😉 🤐

junovka
18. feb 2009

didi, a coze sa neukazes v teme Prve prikrmy? 😕

dididi30
18. feb 2009

junovka, ja neviem, nemam cas 😀 😉

junovka
18. feb 2009

a preco potom pises tu?? 😀 😀 😀 😀

mimakro
18. feb 2009

Ešte je tu aj špaldová krupica a iné krupice. Ale skôr ju podávať iba občas, nie každý deň. A ako tu už baby písali, uvariť vo vode. Po jednom raze sa bábätku z normálnej krupice určite nič nestane. Ibaže je horšie stráviteľná. A čo sa týka tejto témy. Každý má právo povedať vlastný názor a slušne akceptovať názor iných. Predsa kŕmiť dieťa s láskou je to najpodstatnejšie. 🙂

mukky
19. feb 2009

nina 4321 preco takto reagujes,si podrazdena a na vela mamiciek utocis,toto je tema o papani a nie o nadavavani a ak niekto nesuhlasi s Tvojim nazorom,hned sa osocis na skoro kazdu maminu,a pri tom si sama sebe protirecis,pises o krupici aka je agresivna atd,takze predsa aj ty len citas a hladas informacie.Asi mas problemy a tu si ich riesis,no a podla toho vystupovania tu asi vela podpory nemas...hmm,mne mozes pisat aj nadavat,kludne..ak Ti to urobi radost a potrebujes sa odreagovat.Ja s inymi mamkami sme len napisali ze preco nedame pribinacik,a nie ze nesmiete ho davat ani ostatne...skus aj citat,a pisali sme ze kazda mamina nech urobi ako chce.Ak das kravske mlieko ci pribinacka,kludne daj.Nas do toho nic nieje,je to na Tebe

daskak
19. feb 2009

mukky suhlas 🙂 pekne si to napisala 😉

cherries
19. feb 2009

Och joj az ma hlava boli ake ste tu skoro vsetky mudre a ste vydedukovali ze davame detom to co nedavame , nina ma moju podporu inac ja nedavam ani Pribinacik a ani Activiu neviem ale ked ste take mudre tak si precitajte co obsahuju activie a aj ine jogurty tak neviem ci to je az take vhodne jogurty tohto a ineho typu jem ja a pre male deti je na trhu od nestle probio jogurt s bananmi pre deti od 8 do 36 mesiacov tak jedine toto mu dam ale samozrejme 120 sk je viac ako dat 12 sk za joigurt ja by som slkor povedala ze setrite na detoch tu nejde o to co je dobre ale co lacne 😉 🤐

cherries
19. feb 2009

Jogurty ako take obsahuju zlozku gluten - ktora je silni alergen ako taki tak porozmyslajte a gluten je v podstate glutaman len v inej forme tak to mozte dat detom rovno vegetu , ktora ten glutaman obsahuje ( ale su aj bezglutamanove ) toto zatial vsetko 😠

dididi30
19. feb 2009

cheries, fuha to som nevedela,ze jogurty obsahuju gluten 😲 ....inak sila aj dnes som citala o detskych piskotkach,ze obsahuju vajicko a gluten, chvala bohu, mu ich nedavam, davam origo detske ako aj detske jogurtiky 🙂 napr od hipp 😉 ale nedavam casto...ja sa drzim toho,, pomaly dalej zajdes 😉
a tiez nedavam pribinacka ani actiu, pribinacek je sladky a activia ma malo tukov 😒
kompromis? davam to co je urcene pre moje dieta, v jeho veku 🙂

cherries
19. feb 2009

dididi30 - presne tak aj piskoti obsahuju gluten a aj mnoho dalsich veci , ktore by ste ani nepovedali ze to v tom je , ani moj mali neje piskoti a to z tohto dovodu presne , tiez som za kompromis ze je len to co povazujem za vhodne v jeho veku 😉

Pre vsetky schovavam vojnovu sekeru , mier 🙂

dididi30
19. feb 2009

cherries, ja si tu vselijake vymeny nazorov nevsimam, ja si precitam len to, co je pre mna vhodne, teda pre moje dieta 😵
ja sa na teba nehnevam 😀 😉

lenkazdenek
19. feb 2009

Koukám,že budu muset odnaučit svoje dítě jíst 😀 protože všechno může bejt alergení 😀 😀

kisska
19. feb 2009

cherrie - gluten obsahuju vsetky vyrobky s mukou, gluten = lepok, a mas pravdu, celiatici nemozu ani tie jogurty. A v tabulkach najdes zavadzanie jogurtov az po obilninach a lepku 😉

sirinka
19. feb 2009

😨 cherries tebe chyba akakolvek sudnost 😔

dididi30
19. feb 2009

kiska, takze sa tomu glutamanu nevyhnem 😒 ale zas som citala,ze aj ten glutaman je v malickom mnozstve prospecny 🙂 mam z toho gulas 😀

beruska2x
19. feb 2009

didi o to prave celou dobu jde... ze radsi dyl, kdyz se pocka 3 - 4 tydny tak nic neutece a postupne, jedno po druhem jak pise kiss...
cim je dite starsi a jeho organy vyspelejsi tim lepe zatez z traveni a zpracovani takovych veci zvlada, tak pro je zatezovat zbytecne brzo....
chce to pestrou stravu ovoce, zeleninu, masicko ale pomalu...
ja jsem pro to dat detem - skoro - vse ale ma to svuj cas...

karibari
19. feb 2009

cherries didi - gluten(lepek) nema s glutamanem nic moc spolecneho.

dididi30
19. feb 2009

karibari, aha, 🙂 dik za vysvetlenie 😉

berus, ano sak aj ja pisem, pomaly dalej zajdes 😉

karibari
19. feb 2009

dididi - rado se stalo. Pak zalezi, cemu se chces vyhnout. Soli kyseliny glutamove (E620, E621-625) jsou jako dochucovadla leckde, mimcu mijak extra neprospeji, ale troska obcas ani neublizi. Gluten, jak psala kisska je ve vsech veci z mouky a jako stabilizator i jinde. Pokud na nej nejste alergicti, nebo precitliveli, tak ho klidne muzete.

dididi30
19. feb 2009

kari, dik za info, ale je to tolko informacii,ze clovek nestiha fixovat v hlave 🙂 ale zas to nejde, vsetko presne dodrziavat, tak aspon sa tomu hlavnemu zlu vyvarovat 😉

sirinka
19. feb 2009

dididi tu mas zoznam eciek aj ich stupen skodlivosti a ci su alebo nie vhodne pre deti 😉
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek
ja ked si nie som ista, radsej hned tu studujem...

sirinka
19. feb 2009

no a ked uz som rpie ckach...pribinacek obsahuje zelatinu a ta zase zlut...E110...

dididi30
20. feb 2009

sirinka dik, ale ja niesom a nechcem byt az taka dokonala, to by som fakt nedavala detom nic papat, takto zvazim ja matka, co dam na papku a co nie, podla vlastneho zvazenia...niesom tabulkova, ale poradit si dam 😉

babulka
20. feb 2009

Jogurty sa skutocne zavadzaju do stravy az po zavedeni lepku (glutenu), teda okolo 8. mesiaca (lepok od ukonceneho 7. mesiaca). A biele jogurty zarucene neobsahuju lepok (gluten), teda tie klasicke, znackove, ci uz probioticke alebo smotanove (znackove myslim Rajo, Activia, Zvolensky...., nie nejake z Lidlu za 10 centov). Ovocne jogurty a jogurty s prichutami sa zavadzaju az od 1. roka. Inac po tom 8. mesiaci sa moze dat aj "domaci" ovocny jogurt, teda do bieleho jogurtu popucit banan, nastruhat jablcko, hrusku, alebo domaci lekvar (teda taky, co si uvarite doma, lebo tie z obchodu obsahuju same sajrajty).
Pribinacky, Lipanky, a ine odnoze by sa mali davat iba od 1. roka, lebo obsahuju E-cka, alebo tvaroh.
Neviem, ci dietatku niecim uskodite, ked mu budete potraviny zavadzat postupne, skor by som povedala, ze uskodit mozete priskorym zavadzanim prikrmov, na travenie ktorych ne je tarviaci trakt zrely.
Tiez by ma zaujimalo, co motivuje mamicky k tomu, aby davali svojmu niekolkomesacnemu babatku ochutnavat kadeco? myslite, ze o nieco pride? Nieco zmeska? Alebo ze mu prave ten Pribinacek (sunka, parky.....) chyba? Ze prave bez toho neprezije? Alebo ze "ved to chuda tak vyvaluje oci, tak preco by som mu nedala"?

mimakro
20. feb 2009

Babulka, isto je to tou poslednou vetou. Tej som sa ja napočúvala...

babulka
20. feb 2009

Mimakro 😀 Cize ked si mama bude davat z rumu a tato Spartu, tak ked to nase chuda bude vyvalovat oci, tak mu radsej dam srknut alebo potiahnut, ved nech zlaticko vyskusa. Raz mu urcite neublizi 😝
Mne moja doktorka povedala, ze babo ked mu date, zje aj segedin..ale je na celkovej inteligencii matky, aby vedela, ze ten segedin mu davat nema.