Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

dididi30
13. feb 2009

nie my ale mi 😅 idem ja radsej spat 😀

sirinka
13. feb 2009

dididi z toho moze kludne vyrast...nazbiera imunitu a moze byt, ze budes mat doma zdraveho silneho chalana, lebo mu das dobry zaklad... 😉

mimochodom by ma zaujimalo, ako cernobyl suvisi so zhorsovanim sa zdrav. stavu ludi v usa a pod...kludne pred tym zatvarajte oci a krmte svoje babatka cim chcete... 😉 my zase budeme tiez krmit podla nasho vedomia a svedomia a hlavne sa nebojte, ze ked tie nase nejedia udene a halusky od pol roka tak hladuju 😉 existuju aj zdrave, vhodne a dokonca aj chutne potraviny...

dididi30
13. feb 2009

sirinka, tak toto je podpora, dakujem 😵 😉

sirinka, ano suvisi to aj z horosovanim zdravotneho stavu...niekde som o tom citala, ale kde to neviem 🤐
tak tak podla vedomia a svetomia, joj len nech su nase deturence zdravucke 🙂

cherries
14. feb 2009

kisska a spol. ja som nehovorila ze davam malemu to co nema , nekrmim ho haluskami ani nicim podobnym ale v niektorych veciach total prehanate , poznam jednu taku co vsetko presne davkovala svojmu babu toto mu nedala hento mu nedala az ked mohol do 3. rokov chcela vsetko dodrziavat a dieta nemalo ani rok a pol a zomrelo na nedostatok vitaminov a ta znama bola mojej mami kamaratka a dieta sa narodilo zdrave ☹ z toho vyplyva ze netreba vsetko prehanat . Alergie nesuvisia s jedlom ale so vzduchom jedine potravinove alergie suvisia s jedlom a ja som tu nerozoberala USA tam su choroby z necisteneho vzduchu a samozrejme aj z jedla kedze tam nikdy nic normalne nejedia .........Najlepsi su makrobiotici , vegetarariani a spol. s tych mi je zle ale vlastne z nedostatku niektorich vitaminov a spol. sa necudujem ze im plasi na majak !!! Na margo clovek je vsezravec a ma jest vsetko !!!!! 😉

junovka
14. feb 2009

Cherries, tak, to si na na VEEEEEEELKOM O M Y L E, ked si myslis, ze alergia nesuvisi s jedlom 😎 🙂 ....aby si vedela, osobna skusenost ☹ 😔

sirinka
14. feb 2009

cherries prepac, ale ked dieta zomrie na nedostatok vitaminov, asi nedostavalo zdravu, vyvazenu a jeho veku vhodnu stravu 😉

mukky
15. feb 2009

ahojte,30%alergii napr ako mam ja,alergia na nikel,chrom atd...suvisi s potravinami ktore boli nevhodne podane do 1 roku i viac dietata,napr mlieko ,med,banany..i to je nie je nase ovocie,atd.Zvysok je dedicnost a zivotne prostredie.Nase mamy nam isto chceli len to naj,no nemali dostatok informacii.Ja uz dnes rozhodujem o zivote mojho dietatka a alergeny iste isto do roka a niektore ako med i do 3 rokov nepodam.Kolke z Vas nemozu napr,nosit bizuteriu....ano i toto je dosledkom podania alergenov v detstve,teda jedla konkretne.A prepukla mi v 28 rokoch.I v teme o jogurtoch som konkretne popisala o alegiii na kravske mlieko atd....ale je to len moj nazor,kazda mamicka ma slobodnu volbu co a ako,i ked ma to niekedy boli a je mi luto toho konkretneho dietatka.Pribinacka nedam do roka urcite.A zlozenie neviem posudit,ale nastudujem si to 🙂

daska22
17. feb 2009

moja mala zacala s prikrmom od 4mesiacov. Teraz ma 7m. a uz papa komplet vsetko. keby sme sa mali riadit podla dr a kniziek tak by este len teraz zacala s prikrmom. je zdravucka nic jej nie je ani ziadna choroba a ko jej vsetko chuti. okrem vajicok papa skoro vsetko. len neviem ako je to s jogurtom ci radsej nie alebo trosku mam vyskusat...

sirinka
17. feb 2009

daska ked papa komplet vsetko...teda asi aj parky a horcicu, tak co sa stresujes s nejakym jogurtom 🤐

nina4321
17. feb 2009

sirinka a spol!!!!

budte take laskave a respektujte rozhodnutia ostatnych bab, lebo nic ine nerobite len ,,sluzne na nich nadavate,,!!! pisete,ze kazdy ma o svoje dieta starat, zvazit, co je pre jeho dieta dobre a len buzerujete a buzerujete a robite zo seba najlepsie mamy na svete!!! a najhorsie na vsetkom je to,ze neurazate len matky ale aj ich deti, tak sa kontrolujte, lebo niekedy ste prehnane trapne 😠 🤐

sirinka
17. feb 2009

nina a ako konkretne urazame ich deti???

mukky
17. feb 2009

hmm...niektore maminy to beru ako loteriu,,,dostane alergiu,nedostane alergiu...aj tak susim....ja neskusim a nepokusam,do roka nie je taka dlha doba,a kazda mamka v pripade niecoho ak sa nedaj boze vyskytne,ponesie nasledky a bude si spytovat svedomie...nechajme to na nich...a jat vsetkym maminam prajem aby deticky boli zdrave..a ked nechcu pocuvat pediatrov,ok...ich volba..nemusia dat ani ockovat,ani chodit na poradne,ved pediatrami a lekarmi su len tak zo zartu,isto nevedia nic...

cherries
17. feb 2009

Mukky a spol. tu nikto nepovedal , ze dava do roka aj viac svojim detom to co nemaju jest ale o tom ze niektore to prehanate s tabulkovanim a robite skoro z kazdej kravu co nevie co je pre dieta na jedenie vhodne a co nie , no neviem ale asi mam taki pocit ze sa stretavate s IQ hojdacimi konikmi ked tu musite kazdeho poucovat 😠 myslim ze kazdy normalni clovek ma svoj rozum a poradi sa s lekarkou co a ako a takisto vie co dieta moze a co nie !!! 😉

Na margo bananov - kazdy alergolog a imunoalergolog ktori je vo svojom obore 1 vam povie ze banany nepatria medzi alergeni preto sa mozu davat detom uz aj do roka !!!

Add. Vacsina mojej rodiny su lekari , tak ked nieco hovorim viem o com hovorim.... 😠

daskak
17. feb 2009

cherries: lekari v akej oblasti??? vo vyzive???....

nina4321
17. feb 2009

sirinka, tak toto je prehnane, pise to mozno nejaky odobornik, ale je to jeden z miliona a zaujimave je,ze kazdy z nich ma iny nazor, no a vyberme si, ved taka prvorodicka z toho musi mat riadny gulas a este ked jej do toho stale kidaju ,,mudre,, osobky, tak spanom bohom a radsej nechodit na konika 😠
dokonca aj jahody, banany su alergeny.....hm tak toto mi stacilo, toto je jasne tabulkovanie a urcite je to nazor osoby, ktora deti nemala, pripadne sa moc az moc vrta v potravinach, cize ich skuma...
podla mna moze byt alergen kazda potravina, preto je dolezite sledova reakciu dietata a vyradit to co je pre dieta nevhodne a nie takto mudrovat.
ja si myslim,ze je vhodnejsie baby usmernit a nie sa im IRONICKY vysmievat, dufam,ze som prispela k aspon minimalnemu uzemeniu nazorov 😉

nina4321
17. feb 2009

nemyslela som jahody, ale jablka ...ze su tiez alergeny 😕 jahody samozrejma 😉

mimakro
17. feb 2009

Podľa mňa, aj také "tabuľky" sú na niečo dobré. Preto, aby sme boli v obraze. Lebo nikto múdry z neba nespadol. Samozrejme odtiaľ-potiaľ. Tiežo som si prečítala jednu knižku, že deťom do roka sa nedáva mäso, lebo je to cudzia bielkovina a zaťažuje je systémy. S týmto ja nesúhlasím. Ale som za podávanie základných potravín v ich najjednoduchšej forme a príprave. Som za prirodzené a jemné chute. A propo: lekári. Ja ich uznávam, ale opýtajte sa 10 pediatrov a každý Vám povie niečo iné(a netýka sa to len stravy). Tak si potom aj každá matka vyberie, čo jej sedí, o čom je presvedčená, že je správne. Ale mám ja doslovne brať názor nejakého pediatra ako dogmu, keď ani oni medzi sebou nie sú zjednotení vo svojich názoroch napríklad na prvé príkrmy? Ja som toho prečítala už naozaj dosť a vybrala som si z toho to pre mňa najprijateľnejšie. Nech si už o takomto prístupe myslí každý, čo chce.

sirinka
17. feb 2009

nina...ak si precitas par stranok dozadu...tak tu kazda z nas slusne pisala svoj nazor a aj dovody...a potom tu niekto napise nieco ako ze jej 7 mesacne dieta uz papa komplet vsetko...tak ked vsetko, tak vsetko...sa cudujem, ze jogurt este nie...na taku blbost sa da len blbost napisat... 😉

k tomu, ze publikacie ludi, ktori sa kvoli nasim detom vrtaju v potravinach nazyvas iba nazorom nejakej osoby...fakt rob ako myslis...daj sem aspon jeden nazor tych milionov odbornikov, ktory je opacny ako ten nas tabulkovy...inac je to tiez len tvoj nazor a k tomu ty ani nemas ziadne odborne vedomosti o potravinach a alergiach...aspon si ma zatial o tom nepresvedcila...

samozrejme, kazdy z nas moze a nemusi byt alergicky na niektore potraviny...v tych tabulkach sa odporuca obmedzit v prvom roku prisun NAJCASTEJSIE alergie sposobujucich potravin...a predstav si, ze su to roky a roky vyskumov...ale to teba zrejme nezaujima, ty si robis vyskumy sama doma 😉

inac k teme...u pribinacika nejde ani tak o alergie, ako o to, ze tvaroh je prilis velka zataz pre nezrely urologicky system babatka, konkretne pre oblicky a okrem toho sa niektore snazime v strave nasich deti vyhybat aj skodlivym eckam, ktore dokazatelne u senzibilnych ludi mozu nastartovat rast rakovinovych buniek, bohuzial aj pribinacek take obsahuje...

nikitaf
17. feb 2009

ja len otazka... co ked o 10-20 rokov zistia ze to co davame dnes detom ako "vhodne" je absolutne nevhodne? Co ked sa raz (a to dam krk na to ze sa stane) prepisu na uplne nieco ine??? Treba pouzivat rozum a nie sa riadit tabulkami od slova do slova!!!
Tot moj strucny nazor....

mimakro
17. feb 2009

pribináčik nedá malým deťom nič viac, čo by im nedal biely probiotický jogur. Akurát veľa živočíšnych tukov, cukrov a dokonca ani tie baktérie nemá. Pre mňa je to iba maškrta pre väčšie deti, zdravšia ako cukríky. Ja peibináčik nezatracujem, ale v pohode sa dá nahradiť niečím iným. Okrem toho, čo je zlé na tom, že chceme deti stravovať inak, ako stravovali naši rodičia nás? Že nemáme záujem o to, aby pol ročné jedli kapustné halušky a pod? Lebo kam sme to dotiahli my?

markytkaaa
17. feb 2009

U nás se baští Pribinák, Lipánek apod. od 8 měsíce ... psycha z toho nemám. Já byla krmená pribinákem od 4 měsíce a žiju ... možná se to dnes moc hrotí a příští generace bude odsuzovat nás za naše hrůzný metody stravování 😉
Ono taky sušený mlíko, instantní kaše, přisolované skleničky s baštou ... není to asi úplně to nej že 😉 Tak proč řešit mléčný pribináček, který není ani instantní? 😀 A je to pramen zdraví z Posázáví 😀

sirinka
17. feb 2009

nikitaf kedze nemam zazracnu sklenenu gulu a neviem, co prinesu vyskumy o dvadsat rokov, budem sa riadit tymi dnesnymi aktualnymi a nie tymi spred dvatsiatich rokov...
a aj ked ma to mozno bude mrziet, budem vediet, ze ja som urobila pre svoje dieta co bolo v mojich silach... 😉

lenkazdenek
17. feb 2009

tak já myslím,že pribiňáky od roka jsou celkem ok,akorát teda mě pobavily ty časté alergeny banán,jabko mrkev-vše doporučováno pro první příkrmy 😀 to by mě zajímkalo co by asi dítě mělo pak jíst 😀
jako já se po většinou tak nják držím tabulek ,ale tohle tada fakt ne,neřeknu citrusy ,kiwi atd ,alůe jabko ,banán 😉

kisska
17. feb 2009

babule - podla mna sa pani doktorka zaobera alergiami deti a vypisuje, co vsetko moze u deti sposobit alergicku reakciu - cize na co vsetko si maju davat rodicia pozor, ak su sami alergici, cize aj ich deti maju velky nabeh na alergie. Inak alergiu na jablka ma aj jeden moj znamy, zistil to, ked mal skoro 30rokov a bol tiez velmi prekvapeny.
nikitaf - tabulky su malokedy robene len tak na kolene a zbrucha. Len je rozdiel, ci tabulku robi vyrobca detskej stravy, alebo sa propaguje prirodzena vyziva, na ktorej nikto kontretny nezarobi...

junovka
17. feb 2009

ja som sa pri prvom dietati radila RADAMI STARYCH SKOL, a tiez som kaslala na kadejake tabulky...a poviem vam...LUTUJEM TOHO, a lutovat budem dokonca zivota, nakolko moja Timeika ma teraz nastrbeny zdrav.stav 😢 😔 ....a mat tolko poznatkov a rozumu ako mam teraz, tak ja tomu verim, zeby Timka nemusela dopadnut tak ako dopadla 😔 Hold, naivna, neskusena....taze, je to vec kazdeho, ako co robi, ale tie tabulky by som nevymenila zanic na svete 🙂 😉

beruska2x
17. feb 2009

zrovna o vikendu mi mamina rikala ze si ho po letech koupila - no traga, sama zelatina, ani to nedojedla - a to ten veliky stoji 25,- kdyz jim date dobry jogurt a banan a detskou susu tak je to mnohem lepsi nez takovyhle umely sracky (pardon)

sirinka
17. feb 2009

mimochodom, ja som tiez ako prve prikrmy pouzila mrkvu a medzi ovocnymi jablko a banan...ten link som tu dala iba na margo tvrdenia cherries, ze NIKTO z odbornikov nepovazuje banan za alergen....
myslim, ze na toto su nazory skutocne rozne a tak je mozno dolezitejsie dodrziavat urcity casovy odstup pri zavadzani tychto potravin...nie nadarmo sa hovori...pomaly dalej zajdes 😉

beruska2x
17. feb 2009

kdyz ty info uz ted jsou nechapu proc jich nevyuzit... to je jako kdyby porad pouzivaly suchy zachod ach jo... ☹

nina4321
17. feb 2009

baby, citam vas a zistujem,ze kazda ma na to iny nazor a vlastne kazda si z tych tabuliek, lekarov vzala to co bolo potrebne, cize nedirigovat, fakt len opomenut svoj nazor a nenasadzovat sa na baby, ktore ako pisu davaju detom ,,vsetko,, lebo to vsetko vlastne davame aj my 😉 akurat nesolime necukrime a nebudem obhajovat tu babu co to tu napisala, lebo fakt neviem co vsetko tomu dietatku davam, ale rucite nu nedava rezne, ci udene koleno..
inak aj ja davam vsetko, okrem citrusov, nesolim , necukrim a nevyprazam, cize davam skoro vsetko 😉 😅 a samozrejme ked som napisala,ze necukrim tak nedavam ani coko a podobne sladkosti 😉

takze baby, pomahajme si , usmernujme sa, ale neodsudzujme, lebo niekto sa riadi knizkou, niekto lekarkou a niekto mamickou, takze nazory sa roznia 😉 😀