Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

vierkasteffi
7. nov 2011

Recept na Domáci pribináčik (od 1.roka)
400ml mlieka, 1 vanilkovy cukor, 100g kryštálového cukru, 1 vanilkovy puding, 600g mäkkého tvarohu
Všetky suroviny okrem tvarohu dame do hrnca a varíme a šľaháme 8-10minút a nechame vychladnút.
Potom pridáme tvaroch a vyšľaháme do hladka.
Nieje tam napísane kolko vydrzí v chladničke a to by ma celkom zaujímalo 🙂

bertica.h
7. nov 2011

pribináčika nedávam ani 6ročnej dcere a nieto kojenocovi.SOm vyslovene proti.

ilijanka
7. nov 2011

@bertica.h a prečo? 😕

gabika7706
7. nov 2011

@vierkasteffi ja detom len vyslaham kapucin alebo iny makky tvaroh s troskou cukru a idu sa za tym potrhat 🙂

@ilijanka ja napr. aj preto, ze okrem toho, co vsetko obsahuje je slahany dusikom 😉

ilijanka
7. nov 2011

@gabika7706 ale dusík tvorí 70% vzduchu a pribinák obsahuje iba tvaroh a smotanu, nie?

gabika7706
7. nov 2011

@ilijanka nie, urcite neobsahuje len tvaroh a smotanu, to by nemohol mat aj mesacnu trvanlivost 🙂 S dusikom vo vzduchu, ok, nepotrebujem ho s umelinami podavat detom aj v "jedle", podla mna su to zbytocne vyhodene peniaze.

vierkasteffi
8. nov 2011

@gabika7706 a takyto kapucim možu papat deti až od roka?

kathy.skal
8. nov 2011

já myslím, že je zbytečný... zbytečně tučný, mastný, kalorický... Dáváme jogurty Choceňské nebo Hollandie, jsou mnohem zdravější. Pribiňák je jen zprofanovaná reklama a ještě neuvěřitelně drahý.

gabika7706
8. nov 2011

@vierkasteffi tvaroh ma vysoky obsah bielkovin, je to velka zataz na oblicky, skor by som urcite nedavala a aj po roku striedmo...Kapucin davam vynimocne, je to odtucneny tvaroh, deti min. do 3 rokov by nemali jest nizkotucne vyrobky. Ale kedze mam doma aj starsiu, tak nejaky kompromis vzdy musim zvolit, obcas im to rozmiesam s kyslou smotanou a pod, podla chuti alebo co doma mame, no syn ma uz 2 roky. Prvy tvaroh jedol mozno okolo roka a pol.

lena27
8. nov 2011

Dávala jsem až po roce.
já dělám pacholíka taky doma a z domácího mlíka. nedoplatila bych se, malej ho sní každý den 200g 😀

0,5l mléka, 1 vrchovatá lžíce pudinku, vanikový cukr, 2 lžíce cukru. to vše uvařit a ještě do horkého přidat kousek másla. po vychladnutí vyšleha s 1 tvarohem. je to mňamka. mám vyzkoušeno, že vydrží 4 dny v lednici, ale možná dýl

weri1
3. dec 2011

@lena27 muzu se zeptat jestli ten pacholik je takovej tekutejsi...prave jsem ho udelala a nevim nevim 🙂

lena27
4. dec 2011

@weri1 když je právě udělaný tak je tekutější, ale v ledničce stuhne. +to máslo. já našla recept 1/4 l kléka, ale na nás to bylo moc husté a klusi se s tím dávili tk jsem to upravila

weri1
4. dec 2011

@lena27 a zhrudkovatělo to asi proto, že to mlíko nebylo úplněstudený když jsem tam dávala tvaroh viď?

nae
4. dec 2011

radsej nie a ked ta tieto nazory nepresvedcia, tak bud si to uvar doma, alebo kup Lipanka, ten neobsahuje zbytocnosti, ako Pribinacik.

lena27
4. dec 2011

@weri1 já někdy mixuju trochu vlažný a hrudky nemám. ale jednou se mi to stalo s jiným tvarohem. takže kupuji jen tvaroh z tesca - modrý, teď nevím od koho.

kvetinka211
16. feb 2012

Nasla som zaujimavu tabulku porovnania mliecnych vyrobkov ... http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...

kvetinqa
16. feb 2012

@kvetinka211 krasa 😒

katy1979
16. feb 2012

skoda ze tam ale nie je aj nejaky pokec o zlozeni hlavne o vsetkych tych latkach co by detsky organizmus ani z dialky vidiet nemal.

beruska.zuzanka
16. feb 2012

@katy1979 aj tuná nájdeš zaujímavé veci 😉

http://www.chemievjidle.cz/

katy1979
16. feb 2012

@beruska.zuzanka dakujem idem citat. to zasa budem dlho hore. uz si pripadam ako cvok zo studovania obalov a hlavne jogurtov.

slniecko77
16. feb 2012

..ja by som sa tak nebala tukov ako skor chemie..ale samozrejem hovorime o dietati cca do 2-3 rokov, ktore nema vobec jest nizkotucne vyrobky (pokial nema samozrejme nadvahu, lebo uz aj v takomto nizkom veku sa najdu take deti 😖 )

beruska.zuzanka
16. feb 2012

@katy1979 ani nevrav.... nedávno som bezradne stála v kauflande medzi regálami plnými "jogurtov"... ale u nás je osvedčená holandia, biela aj ochutená akákoľvek, okrem extrému typu vaječný likér 😀 nie je tam žiadne zbytočné aditívum a chutí super 🙂

katy1979
16. feb 2012

@beruska.zuzanka prosim ta v tych ochutenych je nejaky skrob ci ee? ak nie tak skusim pozhanat u nas ich nejako velmi nemavaju

beruska.zuzanka
16. feb 2012

@katy1979 práveže v tomto som ako v jedinom modifikovaný škrob nenašla, do ostatných to dávajú, pretože Boh vie, aké ovocie do toho dávajú a zrieďuje im to jogurt, tak aby pôsobil husto, šupnú doň škrob, ja som milovala Zvolenský, ale aj tam je 😝 jedine Holandia nemá 😉

slniecko77
16. feb 2012

@beruska.zuzanka dakujem, skrob som nesledovala
..priznam sa, ze malemu davam jogurty a ryzovu kasu z poharikov a tak skrob je (HIPP), ine mi nechce jest 😒
..no budeme musiet asi pobojovat a snad nejaky iny jogurt zje

katy1979
17. feb 2012

@beruska.zuzanka ja som icj nasla viac co nemaju. este olma robi pre lidl. su to take uzsie smotanove jogurty. A este v hainburgu kupujeme rakuske ale tiez treba citat zlozenie. aler urcite su na tom lepsie ako nase.

@slniecko77 modifikovany skrob ´ma ludovo povedane velke molekuly. A zatial podla vyskumov je nemozne predpovedat ako sa budu chovat v ludskom organizme. Zatial sa predpoklada ze skroby utocia na slinivku. Vraj ludske telo ocividne nevie aky druh enzymov ma vyrabat aby rozstiepilo monstrozne velke molekuly

slniecko77
17. feb 2012

@katy1979 no pekne 😖 dakujem za upozornenie, kupovala som to v najlepsiej viere, dokonca na nich je od 7+, ale ja som davala az po roku
..ja tiez ked nakupujem pre maleho pri citani v obchode travim vela casu, manzel zatial nakupi zvysok 😀
..my nezijeme na SVK a Hollandiu tu nekupim, no nic pustim sa opat do studovania a ked najdem ten pravy jogurt tak snad malemu bude aj chutit 😀

kvetinka211
17. feb 2012

@beruska.zuzanka ale zvolensky smotanovy biely nema skrob pokial viem ... my zatial papame len ten a s velkou chutou 😉 dufam ze mi neskor babatko nikto nepokazi s lentilkovymi danone blbostami 😠
s tymi tukmi som trochu na pochybach ... vsade sa uvadza ze deti maju mat plnotucne, lekarka mi uz odporucala aj chlebik s maslom ... bukovsky tvrdi ze radsej menej tucne a mliecny tuk nahradit za studena lisovanymi olejmi, vraj preto ze sa skodliviny koncentruju viac v mliecnom tuku ... no ale davame ten zvolensky, do papania vacsinou kvalitne rastlinne, obcas masielko ... skusala som z mliecnych vyrobkov aj lucinu a creme fraiche ale take mu nechuti ...

katy1979
17. feb 2012

@slniecko77 urcite budu ine jogurty. kazda krajina si robi svoje a najdu sa aj tie zdravsie aj menej zdrave. My mame sice doma jogurtovac kde ide naozaj len mlieko a susena jogurtova kultura takze je to jogurt taky aky ma byt. len moje deti mu zatial neprisli na chut. ale asi zacnem znova skusanim snad sa na neho chytia.
Ak ti zje cisty biely jogurt tak mas vyhrate tak skroby vacsinou nie su. vacsinou v sladenych ci ovocnych uz skrob je.

slniecko77
17. feb 2012

@katy1979 dakujem 🙂
uz som skusala aj biely jogurt zmiesanu s presnedavkou (co som robila sama), ale moc mu nesiel...bude, ale skusat 🙂