Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

kajkape
17. feb 2012

My sme malemu davali Pribinacika casto (ale az ako 1,5 rocnemu) a potom raz v TV bolo "ste to, co jite" a tam ta doktorka doslova "sprdla" jednu maminu, preco dava dobrovolne dietatu same jedy /aj to dieta uz malo nabeh na obezitu/. Teraz ma 3 aj pol a aj pribinak aj kostik maximalne tak raz za dva tyzdne ako dezert...to uz radsej sama uvarim puding alebo vyslaham tvaroh. Mam stastie, lebo lubi aj cisty biely jogurt a bud mu tam dam kusok medu alebo domaceho dzemu a to ho bavi rozmiesavat a cele vzdy spapa. 🙂 🙂 🙂

lilla244
17. feb 2012

@beruska.zuzanka tiez som fanusikom holandia jogurtov

katy1979
17. feb 2012

@slniecko77 tato kombinacia nejde ani u nas.

oli26
17. feb 2012

my kupujeme ovocnou bio holandii, a malo mu ji zamicham, aby vetsina toho sladkeho zustala na dne a je u nas vetsi hit nez pribinak, ten jim ja 😀 😀 😀

sona_123
17. feb 2012

ahojte baby, ja som malemu kupovala v DM v rakusku take detske jogurty. hotove v tegliku, velmi prakticke. myslim, ze uz sa daju kupit aj u nas. vyraba ich firma NESTLE, vola sa to jogurtova desiata. v roznych prichutiach uz od ukonceneho 6 mesiaca. su bez cukru, su naozaj vyborne 🙂 🙂 🙂 , sama som neodolala ich ochutnat. ODPORUCAM 😝

katy1979
17. feb 2012

@sona_123 myslis tieto? http://www.dojcenskavyziva.sk/sk-SK/Vyrobky/Des...
Ak ano tak v tychto cukor je a aj modifikovany skrob

gabika7706
17. feb 2012

@sona_123 hm, jogurtova desiata od 6.mesiaca a "vďaka spôsobu spracovania nemusíte skladovať v chladničke" tak toto pre nas urcite nie 🙂

gangulienka
17. feb 2012

teda neviem o co sa jedna a nezvyknem odsudzovat veci o ktorych nic neviem,ale to je co za jogurt, ktory nemusi byt v chladnicke ? 😝

cicimon
17. feb 2012

@sona_123 tak toto ma od jogurtu dost daleko, to uz fakt kup riadny... a ze od 6mes... 😲

dlabinecka
17. feb 2012

@sona_123 Ano, tak to jsem koupila jednou a pěknej humus teda, je to lecos, ale určitě ne teda jogurt, fuj tajbl igelitovej to je...

beruska.zuzanka
17. feb 2012

@kvetinka211 ahojky, biele jogurty nemajú prečo obsahovať škrob, keďže ten sa používa na zahustenie ochucujúcej zložky, aby neriedila jogurtík 😉
a my samozrejme jedávame aj biele, alebo biele s domácim džemom, alebo teda tie ochutené
lentilkové a iné neochutnala ani neochutná, ja danone bojkotujem, za prvé je plné humusov, za druhé je drahé a za tretie ani nám nechutí 🤐 😀 😀

plus ešte ako alternatívu pribináčika, ten nejeme, ani nejedla nikdy mávame Lipánek, tam je smotana, cukor a príchuť, takže žiadne umeliny 🙂

beruska.zuzanka
17. feb 2012

@katy1979 tie lidl jogurty poznáme a sem tam kupujeme 🙂 sú fajn

beruska.zuzanka
17. feb 2012

@sona_123 no, to je teda riadny humus, al jogurt istotne nie 😉 to radšej nič, ako hento 🙂

beruska.zuzanka
17. feb 2012

@kajkape no, presne pribináčik je reklamný ťah, nič zdravé a potrebné v ňom nie je... ale dobre si to vyriešila 😉

danama25
18. feb 2012

my napr.davame activiu obyčajnu,lebo s pribináčika vracal-bol mu tažky na žaludok.no a tiež mame problémy s papaním lebo už asi mesiac nechce pit ani mlieko.tak skušame vselijake kaše a varime zeleninu na všelijaky sposob.

laddy
22. feb 2012

Ja bi som sa chcela spitat ja mam maleho chlapceka ale on je chory ma vyvod na brusku a neviem ze ci mu mozem dat pribinacik chcela bi som ze ci by ste mi vedeli poradit ako dalej a on ma este len 6 mesiacom us papa decke biskoty aj zeleninku .. 🙂

emily_666
22. feb 2012

@laddy ak si prečítaš zopár príspevkov, dozvieš sa, že pribináčik všeobecne nie je zdravý pre deti a nie to ešte pre 6 mesačné bábätko s vývodom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kukucg
22. feb 2012

@laddy Nie pribinacik mu fakt urcite nedavaj, tvaroh je tazky pre take male deti a hlavne ich oblicky 😒

renata5
22. feb 2012

ahoj ja som zacala bielym jogurtom a teraz mu chuti a pekne papa

megy
22. feb 2012

mléčné výrobky nejdříve od roku a to ještě některé - včera jsme to dokonce probíraly na předporodním kurzu 🙂

laddy
22. feb 2012

no dakujem za radu lebo mne lekary povedali ze mu mozem davat vsetko co chcem

laddy
22. feb 2012

a co bi som mohla mu davat papat?

minodora
22. feb 2012

to som ja ta laddy..ja som mu dala dneska a nebolo mu fakt dobre cely den nieje spokojny

emily_666
22. feb 2012

@minodora však skús začať bielymi nesladenými jogurtmi

gabika7706
22. feb 2012

@emily_666
@minodora 6 mesacne babetko predsa este nepotrebuje ziadne jogurty 😉
Ak ma navyse babo vyvod na brusku, v prvom rade by mali lekari urcit co moze a co nie okrem mliecka, aku tuhu stravu a kedy zavadzat.

minodora
22. feb 2012

aha tak ja to skusim a dakujem vam za radu .......on bi spapal vsetko ale nemoze

alenv
22. feb 2012

@minodora být tebou jsem zatím převážně jen na mlíčku.. příkrm jiný než mlíko tak jednou denně max. 2 😉

minodora
23. feb 2012

no hej hej papa len decke piskoty

leona82
23. feb 2012

Holky, nečetla jsem všechny příspěvky, tak nevím, zda jste už nezmínily. Výborná věc, Matylda. Jogurt a tvaroh dohromady. Dávám to Míše od 10.měsíce, ať není stále na jogurtech.

ikarkulka
23. feb 2012

@leona82 ale v matyldě je taky cukr. manžel si jí občas koupí, tak myslel, že bychom ji mohli dát i eliášovi, ale je právě slazená.