Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

bombulka200
15. máj 2010

presne LENKASMEJKA je to velmi diskutabilné a si myslím že každý rodič vie čo je dobré pre jeho dieťa 😵

gabika7706
15. máj 2010

Osobne by som sa vyhybala jogurtom, ktore maju dlhu dobu spotreby, co activia teda ma...,
ad activia a male deti, na web stranke activie najdete aj toto:

Ako dlho musím jest activiu aby sa mi upravilo trávenie a mám 9mesačného syna a môžem ju dávat aj jemu dakujem

Ing. Judita Kobzová
Dobrý deň, pri pravidelnej dennej konzumácii Activie môžete už po piatich dňoch pozorovať prvé známky zlepšenia trávenia, ak však chcete trvalo zlepšiť trávenie, vyskúšajte aspoň 30 dní. Activia nie je špeciálne vytvorená pre deti, odporúča sa od troch rokov života. Ale kedže Activia neobsahuje žiadne umelé konzervačné látky ani farbivá, nie je pre Vaše dieťatko nebezpečná. Ak už konzumuje kravské mlieko alebo iné mliečne výrobky a nevyskytli sa u neho problémy súvisiace s ich konzumáciou, nemusíte sa báť mu ju v prípade potreby dať.

bombulka200
15. máj 2010

GABIKA no vidíš ja osobne ju dávam 😀 ale vidíš čo človek to iný názor 🙂 potom by sme deťom nemali dávať skoro vôbec nič v dnesšnej dobe

gabika7706
15. máj 2010

bombulka, ano, co clovek to iny nazor, to, aky zaklad detom dame, sa prejavi mozno az v dospelosti 😉

Ak dam dietatu sladku aktiviu, pribinacik, monte atd...normalny biely jogurt, prip. bifidove, acidofilne mlieko, nicim neochutene uz nevezme do ust, cest vynimkam.

bombulka200
15. máj 2010

všetko je možné 😉 ale zase ja až tak týrať svoje dieťa nechcem že spozná sladkosť až v osemnástke 😀 😝

helcenka
15. máj 2010

Ahoj děvčata,
já přidám něco ze své zkušenosti. Malýmu jsem začala cca v 10. měsících dávat jogurty. Začali jsme s bílými jogurty bio z mlékárny z Val. Meziříčí. Osobně i mně chutnají, protože nejsou zbytečně smetanové a zárověň nejsou kyselé, protože ty moc děti nechtějí. To nám vydrželo cca do 18. měsíců, kdy jsem malýmu zařadila i polotučný tvaroh s rozmačkaným ovocem a čas od času jogurtík ochucený. Cca do dvou let jedl převážně bio jogurty.
Po druhém roce jsem začala kupovat i jiné značky, ale vždycky vybírám tak, aby neobsahovaly zbytečně ochucovadla, barviva a také zahušťovadla. A zrovna když se podíváte na složení tak oblíbených Kostíků, tak mě jímá hrůza, co všechno obsahují a to jsou určené pro děti. Stejně tak jako Pribiňáček. V jedné diskuzi zrovna nedávno hodnotili mléčné výrobky určené pro děti a rozhodně nezabírali přední místa.
Takže teď papáme nadále jogurty z Val. Mez., jogurty Choceňské, čas od času i Lipánka, tvarohy a malej má dál rád bílé neochucené jogurty, takže dvakrát, třikrát v týdnu je papká. Jde jenom o to, na co je dítě zvyklé. Vzhledem k tomu, že nejí skoro žádné sladkosti a laskominy, krom doma upečené bublaniny nebo koláče a občas celozrnnou sušenku, tak mu bílé jogurty chutnají. 😀

helcenka
15. máj 2010

Bobulka, tady určitě nejde o týrání. Ale na druhou stranu, abych dítěti dávala třeba do tří let jen bílé jogurty, to by se jich asi přejedlo a do smrti by je nechtělo vidět. 😝
A ještě dodám, že malej je dítě ohrožené alergií, kterou má můj manžel a taky obě babičky a moje ségra, takže je to ze všech stran, tak se mu snažíme dát dobrý základ, aby se u něj alergie neprojevili nebo jen v malé míře. Já teda alergie nemám, tak snad to bude mít po mně, i když již v roce se u něj projevila alergie na kakao, kterou jsme včas podchytili. A kakao mu do jídelníčku zařadím tak jednou dvakrát do měsíce a jsme v pohodě, jo a Mikuláš mu vždy přinese Kindervajíčko, tak se na něj zase na podzim těší. 😀
Taky ho nechci držet v nějakém vakuu, aby nepoznal sladkost nebo něco takového, ale i když je takhle malý, tak ví, že sladkosti prostě nejsou potravinou, která je vhodná ke každodenní konzumaci. A zrovna včera mu sousedka dávala perníčky s polevou a on jí řekl, že je nechce, že už měl ráno buchtu, tak až příště (to jsem se musela začít smát). 😀

gabika7706
16. máj 2010

Bombulka, tak ako Helcenka pise, to nie je vobec o tyrani - pouzila si dost silne slovo. Moja starsia pozna aj Pribinak, aj zvolensky mliecny dezert, aj kostikov, ale nejeme to pravidelne, pretoze sme alergici a tych Ecok sa v zivote naje este dost. Volime radsej kyslomliecne vyrobky, aj ovocne aj biele a myslim, ze o nic nie je ochudobnena. Co sa sladkosti tyka, pecieme doma (spolu), obcas nieco aj v obchode kupime, ale nie hocico...
A stalo sa aj nam, ked Katke ponukli na Mikulasa cokoladoveho Mikulasa, vratila naspat s tym, ze dakuje, ona take nepapa, lebo ju po tom bude boliet brusko 😝 cokoladu papa, nie dennodenne, no hlavne, kvalitnu 😉

Deti maju jest aj sladkosti, ale myslim, ze vo forme pribinaka a pod. nie je prave najlepsia volba. Teraz to uz necitam, ale kym bola dcera mensia, na Pribinakovi bol udaj "plnene dusikom" ...

Mozes argumentovat, ze to by sme uz nemohli dat detom nic jest, no myslim, ze sa da najst vhodna alternativa (zdravsia), ja napr. robim Katke akoze Pribinacika aj doma 🙂

bombulka200
16. máj 2010

HELCENKA ak máte v rodine alergie to už je trošku iná vec ... to by som si dávala pozor viac ... 😎
ale pokial malá s tým nemá problém tak prečo jej to nemám dávať???a GABIKA jasné že jej to nedávam praividelne ..písala som raz za čas 😉 😝

helcenka
17. máj 2010

Bombulka, já přeci nikomu neříkám, co má a nemá dítěti dávat. Jen mi přišlo výraz "týrání" trochu moc drsný. Já to teda jako týrání nevidím.
Je každého věc, co dává svým dětem. Já jenom napsala, jak je to u nás. A i kdyby jsme v rodině alergie neměli, tak budu vybírat potraviny, které jsou pokud možno s co nejmenším počtem ochucovadel, barviv a zahušťovadel, toho si ještě užije v životě dost. Já malýmu taky občas dám Lipánka, nebo BEBE sušenku nebo něco jiného. Na druhou stranu má dobrý základ, protože ví, že to nejsou potraviny, které jsou důležité pro zdraví. A když mu dám vybrat mezi mrkví a sušenkou, vybere si mrkev.
Já třeba rozhodně nejsem zastáncem toho, abych dítěti nedávala žádné mléčné výrobky, jak jsem se tady dočetla. Nebo toho, že maminky vegetariánky nedávají svému dítěti maso, protože ho samy nejedí. Ale všeho s mírou. A pokud má dítě nějaký zdravotní problém, je nutné omezit další věci. Ale i u zdravého dítka bych si dávala pozor, co mu dávám (tím ale nemyslím např. pribiňáčky, activie....), zrovna dnes jedna mamina řešila, že její doteď naprosto zdravé 7-leté dítko má zvýšený cholesterol a to je už na pováženou.
Tak se přece nebudeme mračit, ne? 😉

bombulka200
17. máj 2010

HELCENKA ja tu píšem môj názor a nemračím sa 😉 a už som to písala vyššie že každý vie čo je pre jeho dieťa to najlepšie a som písala aj to že to malej nedávam 3x denne ale raz za čas 😉

zuziq
17. máj 2010

ja by som s kravskym mliekom a s vyrobkami z neho bola do jedneho roka opatrna... to ze dietatku to chuti a nic mu z toho nie je na druhy den, neznamena, ze je vsetko OK. Treba premyslat do buducna, alergie a ekzemy sa mozu prejavit aj vo vyssom veku 😉 casto si ale myslime, ze dietatku nieco odpierame, ked mu nedame to, co chuti nam... a pritom ich iba "ucime" na sladke, ci slane aj ked bez toho by bolo ich organizmu ovela lepsie 😕

bombulka200
17. máj 2010

cením si vaše názory 😉

bets
19. máj 2010

moje deti uz davno nie su babatka a pribinaciky a podobne produkty nejedavaju. nehovorim, ze nikdy nejedli, ale nie ako babatka.. my si robime vlastne jogurty a mna tesi, ze detom chutia, viem z akych surovin ich robim. bezne chodia so mnou do obchodu, bezne prechadzame okolo pribinacikov, vedia co to je, ale netuzia po nich, davaju prednost domacim produktom - citia rozdiel chuti, nie sme prechuteni aditivami v zlozkach potravy... obcas im tvarohovy krem na styl pribinacika robim radsej sama.

bombulka200
19. máj 2010

BETS ja z tvarohu malej pribináčika robiť nebudem lebo ja som už raz salmonelu mala z tvarohu ... robili sme koláč s tvarohovou plnkou ktorá sa nepiekla čiže nebol tepelne upravený a sme ochoreli ... takže nebezpečenstvo číha všade 😎

bombulka200
19. máj 2010

nielen v termixoch a pribináčikoch či jogurtoch a podobne

mystique
25. máj 2010

No hlavně do roka není vhodný tvaroh a pribináčky kvuli zatížení ledvin. Když už pominu ty ečka a cukr 😉 Jinak myslím, že salmonela se spíš chytí z vajiček a masa tepelně neopracovaného než z tvarohu.

gabika7706
25. máj 2010

@bombulka200 tvaroh predsa nemusis tepelne spracovavat, ked ho ides jest....ze ste mali salmonelu, to nebolo z tvarohu, skor, ako mystigue pise, z vajicok...

bombulka200
25. máj 2010

vajíčka v tom kréme neboil len tvaroh, cukor a citr. kôra 😉 asi viem z čoho sme mali salmonelu ale díky za postrehy 😝

bombulka200
25. máj 2010

jaj a ešte maslo som zabudla

jitkatatarova
25. máj 2010

Ja som tiez mojim bambulkam davala pribinacik ked este nemali rok,ale iba tak 2x do tyzdna,strasne im chutil a nikdy im nebolo zle.A poto zrazu nechceli a doteraz ho ani nezjedia.Viac imide teraz ovocie a klasicke pudingy.

mystique
25. máj 2010

Taky myslím, že uvařený puding doma nebo ovoce je 100x lepší. Člověk ví co tam má.
Bombu salmonelu můžete mít klidně i z toho, že ji má někdo na rukách nebo se třeba použije infikovaný nůž na ovoce. Mě ten tvaroh moc nesedí, ale jak jsi psala vy jste to věděli z čeho jste ji měli. 😉 Klasicky salmonela je z vajíček a všeho co se z nich dělá a není pořádně tepelně opracované. Pak z masa a co s ním došlo do kontaktu.

bombulka200
26. máj 2010

ani ten tvaroh nebol tepelne spracovaný kedže tá plnka sa nepiekla iba sa naniesla na upečené cesto 😉
ja tiež robím malej aj klasické pudingy ale kupim jej občas aj pribináčika 😎

bets
26. máj 2010

moja mama robi na SOI a casto jej chodia staznosti na rozne produkty, ze dostali z toho salmonelozu, samozrejme moze sa stat, ale 99% pripadov to nie je z mliecnych produktov, ale ako bolo pisane z vajec a najcastejsie z kurata. mama niekedy zistuje aj podrobnosti ohladne jedalnicka a vacsinou je to kura, teda ak nie je dokladne tepelne opracovane.... ked pride nejake podanie, tak su povinni to preskumat, a ta salmonela sa tam teda povacsine nenajde...
a salmonelozu mal aj moj syn, ked bol malicky, v dost nevhodnej dobe (v case ked sa mi narodilo druhe dieta, co mohlo byt pre nas dve nebezpecne), preto som zistovala od doktorky priciny, ale v jeho pripade to dokonca nebolo zo stravy....
a ako pise mystique - salmonela moze byt aj z noza, pripadne ineho riadu, ktory nebol dostatocne umyty, preto sa odporuca na maso pouzivat dosky, misky a ostatne, ktore sluzia na maso... pripadne umyvat v umyvacke na vysokej teplote.

mystique
26. máj 2010

http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...
Pribinák ma hrozně tuku a cukru. Má 6x víc kalorii než jogurt.

daducha
27. máj 2010

ahojte,

to co tu teraz napisem bude zniet neuveritelne,no ak chcete mat zdrave deti mleiku a vsetkym mliecnym vyrobkom sa vyhybajte.Nasa detska lekarka povazuje mlieko za biely jed a po prestudovani par knih napr. Pravda o mléce, k tomu dôjde kazdy.Samozrejme tym nechcem nikoho odsudzovat,kazdy robi pre svoje deti to najlepsie co vie,no dviha ma zo stolicky, ked citam ze ani nie rocnym detom niekto dava termixy,pribinacky a pod.
Mlieko nie je potravina pre ludi,z neho vapnik neziskate,okrem ineho spôsobuje osteoporozu,ekzemy,nici imunitu u deti a pod.Ak by si niekto dal tu namahu a zistoval by u ludi s rakovinou hr. creva kto ma intoleranciu na laktozu, mali by ju vsetci...
Len tak na zamyslenie : videli ste uz slona,resp. akekolvek ine zviera s osteoporozou ?Ja nie, iba cloveka .......... ☹
Ak mate niekto v rodine akukolvek alergiu vyhybajte sa mliecku,to ze dietatko nezareaguje hned po jeho zjedeni, to este neznamena ze mu neuskodi .
Toto je len môj nazor,ak chcete kludne sa do mna pustite 😎 , no ak nad tym pouvazuje co i len jedna mamina,budem rada 😉

mystique
28. máj 2010

Dadu to mě přijde poměrně kontroverzní názor, že člověku mléko a mléčné výrobky škodí. To bychom se už rovnou mohli vrátit ke kořínkům, protože těma jsme začínali a škodí nám asi nejmíň z toho co v dnešní době jíme.
Dětem pribináčky rozhodně nedoporučuji ani termixy do toho roku určitě, ale dál si myslím, že už je to blbost.
Rakovina tlustého střeva je z toho, že jíme hodně masa a uzenin ne mléčných výrobků. Hlavně u nás lidé kašlou na prevenci a nechodí k lékaři, takže pak máme umrtnost na rakovinu tlustého střeva jakou máme. Myslíš, že lékaři, který denně vidí rakovinu tlustého střeva nejí mléčné výrobky ? Lékaři, kteří operuji rakovinu plic si myslím, že nekouří, tam je to prokazatelné. A tvrdit, že všichni s rakovinou tlustého střeva mají intoleranci mléčné laktozy takhle nejde. Žádná studie na to není tak jako třeba u těch slonů 🙂 Nehledě na to, že když už máš rakovinu tlustého střeva tak máš narušené vstřebávání látek ze střeva celkově.
S takovýmto názorem bychom mohli vyřadit z jídelníčku mléko, maso, cukr, lepek apd. Všeho moc škodí.

majka35
28. máj 2010

ja sa do teba daducha pustím len v jednom ... a to: koľkých slonov máš prebádaných a preskúmaných ich zdravotný stav, keď vieš, že ani jeden z nich nemal osteoporózu ... lebo takéto argumenty ma vždy zdvíhali zo stoličky 😀

majka35
28. máj 2010

a ešte jeden argument ... môj manžel bol 1 rok vegánom, nejedol žiadne živočíšne produkty a úplne vyradil z jedálnička mlieko, po roku jeho zdravotný stav bol taký, že skoro prišiel o zuby,v akom stave ich mal a krvné testy dopadli katastrofálne ... lekárka bola zhrozená a vynadala mu, že okamžite sa má spamätať a začať znovu jesť normálne 😝

luthien.k
28. máj 2010

Já tedy souhlasím s dadu, existují seriózní výzkumy o tom, že mléko není dospělému člověku prospěšné a nikde v živočišné říši nenaleznete dospělé jedince, kteří by se živili mlékem, natož jiného živočišného druhu. Souvislost mléko - osteoporóza skutečně existuje atd. Kdo chce vědět o mléku víc, nechť čte:

http://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko.html