Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

kamilka007
23. feb 2012

My se taky cpeme bílou Holandií a aby byla lepčejší, přidám do ní vždycky pár lžiček dětské ovocné přesnídávky. Jinak ten tvaroh a výrobky z něj jsou min. do roka fakt blbost, protože moc zatěžuje ledviny a prý by to mohlo vést až k jejich kolapsu. 😢 Doktorka mi dokonce rozmluvila tvarohovo-ovocný dort k 1. narozeninám, že ani ten kousek za to nestojí.

leona82
23. feb 2012

tak to jsem ani nevěděla. ale ten cukr už je dneska snad všude, i v přesnídávkách.

luciakatka
24. feb 2012

ja nedavam pribinaka ani 5rocnej nieto 7mesacnemu

ivicek1
24. feb 2012

Také bych Pribináček miminku nedávala,nedávám ani dcerce -4roky,miluje bílé jogurtíky-Holadia a pod. a když už sladký tak Lipánek 😉 ,ale miminku určo ne 🙂

viki2912
24. feb 2012

ja by som nedavala,7 mesiacov je velmi malo.my jeme jogurt,1x sme jedi ked mala rok a mesiac.a mlieko vobec nepijeme,az od 2 rokov.3 lekarky mi takto poradili

akeber362007
1. mar 2012

beli, určite áno ja som moje deti prikrmovala od 5 mesiaca.

machiabeli
1. mar 2012

7 mesacnemu urcite nie

dominika127
9. jan 2013

awojte tak napriklad moje dieta ma 6 mesiacov a uz od 5 som mu zacala davat po troske pribinacika a teraz uz na olovrant alebo na desiatu mu ho dam a nic mu nieje s neho

matozazzo
9. jan 2013

ak uz prikrmujes, jogurt ano, ale Pribinacik by som nevolila... obsahuje vela tuku :( skor biely jogurt

mataharyy
9. jan 2013

Dle mého se bez něj tak malé dítě rozhodně obejde, tak kam spěchat...? 😕 Já tedy nejsem nějak zvlášť zastáncem přehnaně zdravého stravování a tak, ale přijde mi zbytečné honem, honem cpát do dětí některé věci... Však budou mít celý život na to vyzkoušet to 😉

stanislavao
9. jan 2013

ja som davala

trnka77
9. jan 2013

ešte nie,máte čas 🙂

tortelinka
9. jan 2013

a musia deti papať pribináčik? môj syn má skoro 14 mesiacov a ešte ho nemal, a žije 😉

ewca
9. jan 2013

ja som dala dcere asi okolo 9 mesiaca, ale nie je to v jej jedalnicku kazdy den... ale poznam jednu, dokonca zdravotnu sestru u pediatricky a ta dvojmesacnym dvojickam davala vselicomozne a chlalila sa, ze jej spapaju celeho pribinacika...

mataharyy
9. jan 2013

@ewca Mě jedna paní týden po porodu, položila otázku, jestli už dávám malému krupicovou kaši 😖 Že oni ve dvou měsících už dávali svíčkovou s knedlíkem a jak malému chutnala... Takže mě už opravdu nepřekvapí vůbec nic 😀

lussy23
11. jan 2013

joj prečo odpovedáte na také staré otázky? veď to ,,7mesačné" už pôjde do školy. treaba si aj dátum pozrieť.

ejsistejsi
28. jan 2013

ale prostim ta mozes.... nic sa mu nestane..... pokial nema alergiu na laktozu alebo nieco take ...... ja som davala moj syncek mal tiez okolo 7 mesiaca.... davala som mu trosicku....... a musim poklopat apetit mu to nepokazilo ani nic s tym spojene ziadne problemy... 🙂)) je to len krem 🙂 keby si sa pytala o slaninu to by bolo ine :DDDDDD

jarkalada
29. jan 2013

@mataharyy jj, taky mi tchýně chtěla krmit v půlroce děti omáčkou s knedlíkem. Že prý tak své děti taky krmila, vůbec se s tím nepárala a nic jim nebylo, jak to baštily. Jj - a možná proto teď jde mm na operaci žlučníku 😖

mataharyy
29. jan 2013

@jarkalada Jo to znám, tchán chtěl synovi, když mu bylo ani ne půl roku nacpat slaninu a cibuli, no co na to říct, ještě byl k smrti uražen že jsem začala štěkat 😅

loafeer
29. jan 2013

@beli ahoj, nám to pediatrička nedoporučila, že je v tom tvaroh, který děti můžou až od jednoho roku, protože ta bílkovina zatěžuje ledviny a jednak že je to moc tučné...Takže my jsme dávali Activii nebo Holandiu

lussy23
10. feb 2013

@ejsistejsi
@loafeer baby neviem či vám to ušlo ,alebo nie, ale ,,sedemmesačné" bábo z diskusie už pôjde do školy😀

kvietok73
10. feb 2013

nie

loafeer
10. feb 2013

@lussy23 tak mě to ušlo, to je nějaké geniální bábo:o)

pissskotka
2. apr 2013

Já dávala také od půl roka už prbiňáky a různé bobíky...bohužel kdybych mu nedala já, tak by mě asi celá rodina zavrhla, že mu nic nedopřeju...a i když do dneška tchýni a spol. neustále říkám ať ho necpou sladkým, stejně s tím nic nezmůžu..-dají mu. ☹ Takže závidím všem maminám co mají klid a výchovu na sebe a nikdo jim do toho nekecá a nekazí jim dětičky..co já bych za to dala..kdyby to šlo, klidně mu nedám sladké do 3 let 😀 a nějaké sladké pitíčka atd. už vůbec ne..není to potřeba...bohužel mám tu smůlu, že ať řeknu co řeknu, neustále mu prarodiče do pusy cpou hnusné a nezdravé věci 😠 takže takto za mě 😔 Přeji všem maminkám hodně síly a odvahy 😅 a hlavně vydržte a prťte na nějaké sladké hnusy pro děti 😉

hojda
2. apr 2013

Dát můžeš, ale neměla bys a pokud možno se přimlouvám aspoň za lipánek ten aspoň nemá žádné příměsy,

katkanova
2. apr 2013

maly pribinacika uplne miluje, ale radsej ho robievam doma, co ma doviedlo k celkom sokujucemu zisteniu - ked som dala na jeden tvaroh 4 velke lyzice medu + 5 rozpustenych kinder cokoladok - ani zdaleka nebol tak sladky ako ten obchodny .... tak som sa sama seba pytala - kolko cukru do toho preboha davaju???!!! 😕

dinala
2. apr 2014

My sme s vanilkovim pribinacikom začali okolo 8 mesiaca aj to náhodou ked som jej ho dala po vytrvalom žobraní od vtedy ho papáme pravidelne 🙂?

keira
23. apr 2014

taketo veci by som veru neodporucala konzumovat nikomu 😉

rigo77
16. máj 2015

Zienky ako si citam tieto riadky je to vlastne uplne zbytocne cela diskusia.kazda sme ina a svoje dieta vychovavame po svojom a aj tak kazda z nas si spravi po svojom.niekto ho zacne davat priskoro iny po tom roku ako"je dovolene"a niekto ho nedava vobec.jedno je hlavne aby nase deturence boli zdrave a stastne a treba najst tu zlatu strednu cestu 🙂 s pozdravom Marianna maminka dvoch krasnych dcer.