Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

saska.t
8. aug 2009

radka, berus - ospravedlnujem sa ze som vam nedala link na tych kriplov 😀 som si to az teraz vsimla ale uz ho tam mate tak dufam ze ste si dobre pocitali 😉

dzambo140
5. jan 2010

pre pana a ja som dal 3 mesacnemu pribinacik a celi ho spraskal mandzelka nebola doma a cici zobrala zoz sebov tak som mu dal pribinacik co sa mu moze stat us je tomu 2 dni a este zatial mu nic klopik klop

mukky
5. jan 2010

dzambo to iste...a aj sam ho jedol lyzickou,vsak?

apna
6. jan 2010

😀 😀 😀

mamutka
10. jan 2010

neviem preco by aspon pri tych malych detoch ludia nemohli vydrzat a nekrmili ich zdravsimi vecami. naco hned kopa cukru a zahustovadla ako je pribinacik? normalny jogurt s trochou ovocia detom chuti tiez, kym si ich pravda nenaucime na presladene, potom ine nechcu...
a tie reci - ved nam davali to a to a to sme boli mladsi.... no, ja radim takym ludom, ze volakedy si nasi predkovia ani zuby neumyvali a boli v pohode, nech sa paci, nasledovat priklad aj v tomto....
umelina v strave a kopa soli a podobne veci, to sa v dospelosti odrazi, nadvaha, oblicky, zaludok v prdeli....ma to kopec ludi

kesinka
12. jan 2010

Mamutka a aky jogurtik by si poradila? Dnes sme prvy krat skusili activiu bielu nesladku a 😝 . Zjedla tak 5 malilinkych lyzieciek a dost. Aj mne to trvalo kym som ju dojedla 🙄 .

mukky
12. jan 2010

kesinka biely plnotučný jogurt,minimálne 9,10 % tuku,nesladený,ten ochutený má tuku menej a pribináčky a podobné maju o polovicu menej vápnika a o zložení ani nehovorím 😝
my kupujeme sabi a ešte jeden,neviem či nie tami značka z kauflandu,neviem presne

kesinka
13. jan 2010

Dakujem mukky. A tie ochutene sa mozu odkedy? A ta akctivia teda ano ci nie?

mukky
13. jan 2010

kesinka ja ochutené nedávam,je to zbytočne sladké a okolo ovocia to len prefrčalo 😝 😀
do jogurtu mu dávam nastruhane jablko,alebo popučený banán,nastruhanu mrkvu,pomelo alebo iné ovocie...a som spokojná ze má aj ovocie aj jogurt
jogurt dávam kazdý druhý den,niekedy tretí,podla toho čo je cez den,či je tam aj počas dň napr. acidofilné mliečko a podobne
neviem či kojíš,ak áno,bola by škoda začať s kravskou bielkovinou,takže aj maslo,jogurt,stačí uplne po roku,nikam sa nemusíte ponahlať
to iste ale aj ked nekojíš,uplne stačí po roku zaviesť mliečne výrobky,kravské mlieko po 3 rokoch,ale to iste všetko vieš 😉

saska.t
13. jan 2010

mukky - neprehanaj to 😀 😀 😀 uz zasa ta tvoja striktnost 😀 jaaaj sa raz z teba zblaznim 😀 😀 😀

mukky
13. jan 2010

saska max. do roka treba byť striktný a aj potom ak je to potrebné,či ty už si velmi poľlavila?? 😀

saska.t
13. jan 2010

mukky ja som bola striktna ale neprehanala som to, riadila som sa odbornikmi a vlastnym usudkom a samozrejme odporucaniami potravin 😀
neviem ci to nazvat polavenim, ale papame vsetko povolene, vyhybame sa farbivam konzervantom a vsetkym umelym humusom, nepapame podla odpor. skoro nic zo sladkosti obcas sa nam prihodi nejaky suchy keksik ale ziadne cokiny, cukriky atd nepozna, radsej si da ako sladkost ovocie, oriesky a hriby a ostatne nevhodne veci samozrejme tiez nema, ale ostatne veci papkame v pohode 😀 u nas v rodine ziadne alergie nemame takze uz to neprehanam 😀 😀 😀

kisska
13. jan 2010

kesinka - my ficime na Zvolenskych smotanovych a po roku sme zacali aj s ochutenymi. Activia je mne osobne nesympaticka hlavne kvoli tomu, ze obsahuje prilis vela zloziek a nesladena mi tiez nechuti 😉 Ale zase ked ma mala problemy s bruskom, tak obcas moze pomoct...

mukky
13. jan 2010

saska no ale neviem co ta tak pohorsilo alebo pobavilo na mojom prispevku?že mliečne výrobky od roka,alebo zbytočne sladký jogurt ?kesinkina malá má 9 mesiacov
radšej budem prehánať,ako neprehánať,moje dieťa dostáva všetko potrebné čo pre zdravý rast a vyvin potrebuje
aj my jeme všetko povolené,ale pribináčka aj tak dávat nebudem 😀,koli zloženiu a má o polovicu menej vápnika,je to skor sladkosť

kisska minule som práve čitala o aktivii že to nie je pravda comu vsetkému napomáha..áno jedine vtedy,pokial upravíš aj jedálniček,prestaneš piť alkohol,fajčiť.. 😀 ,zbavíš sa vsetkých neduhov 😀 😝

saska.t
13. jan 2010

mukky - urcite nepohorsilo, len opät pobavili tie tvoje hranice kedy co davat, vobec to neber v zlom ja ti rozumiem mate v rodine alergie atd., urcite by som to aj ja za takych podmienok natahovala 😀

tymothy
13. jan 2010

Tak zrovna pribináčky a tvarohy bych asi tak moc nehrotila a nedramatizovala...když to není každý den.
Nedávno jsem četla brožurku, kde jakýsi Mudr.Pudr. tvrdil, že tvaroh by se neměl do roka dávat, protože obsahuje velké množství bílkovin. A o stránku dřív doporučoval podávat 6měsíčnímu dítěti 6krát týdně dvě polévkové lžíce masa a sedmý den alespoň žloutek. No nevím, nejsem odborník, ale takováhle bílkovinová bomba by porozila i kobylu, natož půlroční dítě. 😀

mukky
13. jan 2010

tymothy s tou kobylou to bolo dobré 😀 😀

tymothy
13. jan 2010

😀 Ruce byly rychlejší než hlava - nedošlo mi, že kobyla je bíložravec. 😀

mukky
13. jan 2010

nie koli tomu,ale bolo to smiešne 😀

saska.t
13. jan 2010

tymothy - no a potom bud mudry ked mame takychto vybornych odbornikov, esteze nie sme tupci, inak ja som mala kobylu ktora zrala vtakov tak asi nie su az taki bylinozravci 😀

kisska
13. jan 2010

sasi - ked moze byt hyena vegetarian, preco by nemohla byt kobyla masozravec 😀

tymothy - skusila si uz niekedy zjest 400g krvavy steak? Najlepsie hovadzi...neviem ako vam, ale mne staci ovela mensie mnozstvo na to, aby som citila otravu bielkovinou - a to som rozozrata dospelacka 😉
Ja som si nasla brozurku, kde udavali v 7. mesiaci jednu polievkovu lyzicu masa 5x tyzdenne + 6.ty krat zltok... Ta sa mi zo vsetkych brozur pacila najviac, tak som sa podla nej riadila.
Inak najradsej mam tiez casopisy, kde sa napr. v jednom cisle venuju stravovaniu najmensich a jedna kolegyna si neprecita, co pise druha par stranok pred nou... 😒 To idem do vyvrtky, lebo inak je to celkom aktualny casopis s minimom bulvaru a reklam...

marseliatko
7. máj 2010

Tymothy tak ja teda vobec nechapem co je divneho na tom co tvrdil ten Mudr. Pudr 🙂 Nejak som tvoj dotaz nepochopila. Zda sa ti ze si protirecil? Nebolo to vsak tak. Ved predsa kazde 6 mesacne dieta zacne byt dokrmovane zeleninou a maskom (kuracie, morcacie, kralicie) a zje ho denne naozaj 1-2 lyzice a kazdy normalny pediater tvaroh zakaze podavat. Kazdy normalny clovek pochopi ze v tej lyzici maska je mozno aj niekolko nasobne tisic menej bielkovin ako v lyzici tvarohu. To som samozrejme nie presne povedala ale len ako priklad. Ja nie som odbornik, riadim sa len zdravym rozumom a snazim sa vyhladavat odborne clanky a zdravej vyzive dojciat. Aj tvaroh by bol povoleny podavat ale len v miniaturnych mnozstvach (mozno 1/2 lyzicky denne) aby zbytocne nezatazoval oblicky ale aky by to malo vyznam krmit dietatko takym malym mnozstvom? A skuste dat dietatu 1 lyzicku pribinaciku a potom ho odlozit alebo dojest sama - nenasledoval by huronsky plac? 🙂

sacramento
13. máj 2010

presne tak, obsah bielkovin v lyzici tvarohu a lyzici masa je odlisny

sacramento
13. máj 2010

kisska, ako sa citi otrava bielkovinou??? 😕 to by ma zaujimalo

bombulka200
15. máj 2010

ahojte 🙂 malá má 9 mesiacov a ja jej dávam bielu activiu a aj pribináčika chutí jej a nezbaadala som že by ju bruško z toho bolelo a ani sa mi nevyhádzala ..tak isto som jej už robila klasický puding a ryžu v mlieku a nič ona je malý papkoš zje všetko 😀

bombulka200
15. máj 2010

v jednej našej téme sme sa o tom s babami bavili ...teda o kravskom mlieku ... niektorí vravia že podávať až od roka niektorí vraj až od 3.rokov ale je to vec názoru a hlavne toho ako to bábo znáša ... ved napokon naše mamky a babky nás v takom veku krmili takými vecami že až .. aj ked je pravda že teraz je iná doba

lenka1smejka
15. máj 2010

bombulka-aj ja som davala malej pribinacka ale odrazu jej prestal chutit ale teraz nam chuti monte 🙂

bombulka200
15. máj 2010

LENKA1SMEJKA no my sme monte ešte neskušali zatial jej pribináčik chutí hehe ale tiež jej to nedávam často aby si nezvykala na lakocinky 😀

lenka1smejka
15. máj 2010

ano bola ina doba-bolo menej ecek,menej konzervantou ale ked si zoberieme ,ze teraz sa dava pozor na jedlo tak je viacej a viacej alergikov

lenka1smejka
15. máj 2010

tak monte som skusila prvy krat lebo sem sa bala arasidov