Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

capy
16. dec 2008

ja tiez davam synovi pribinacika a ziadny problem v tom nevidim. strasne mu chuti. aj starsi ich jedol a este nebol chory ak neratam pneumokoka ale to s tym nema nic spolocne.

petka80
17. dec 2008

capy, ale dávat pribináčky a pod. dětem do roka se nedoporučuje hlavně z toho důvodu, že tvaroh obsahuje hodně bílkovin či co a to zatěžuje ledviny. Takže do roka vůbec a pak tak 1-2x týdně...... 😉

ajlinka
17. dec 2008

no vy sa mate...ked mate pribinacky....ja tu v taliansku nic take asi ani nezozeniem...skoda...dala by som si...tu je nieco podobne ...taky jemny tvaroh ,vola sa ricotta...a videla som ju aj u nas v tescu,tu ju detsky lekari odporucaju uz od 6-8 mesiacov,zalezi ako kto....je chutna s troskou cukru a stipkou skorice a trochou mliecka,lebo nieje ako nas tvaroh...kyselkasta...takto ochutenu a rozmixovanu som robila pre starsiu dcerku...a bolo to v pohode a dokonca sa da pouzit aj so zeleninkou....

janka900
19. dec 2008

Ahojte, ja dávam malej pribináčiky a žiaden problém zatiaľ nebol 😀 veľmi jej chutia 🙂

vinka
19. dec 2008

Ajlinka ale ved pribináčik si ty môžeš vyrobit sama a je zdravší ako kupny.Aspon som to tak niede čítala. 😉

ajlinka
19. dec 2008

vinka,posli recept ak niekde zozenies,ok? tu v taliansku je vela vec ,co mi chybaju...napr.treska,tatarska....asponze tu mame Lidl,tak sa aspon tesim z klobasky,slaninky, zavinacov a hlavne kyslych uhoriek....dcerka s manzelom mi ich vzdy pojedia 😝

libka1
20. dec 2008

Ajlinka jednoduche, zmiesaj ten jemny tvaroh o ktorom pises so slahackovou smotanou, pomer 2:1 a ochut vanilkovym cukrom podla toho ako sladke to chces, pribinacik ako vysity 😀

ajlinka
21. dec 2008

dik kocky!!!

xuan
12. feb 2009

ja nevim ale od 6 mesice davam male pribinacky a ostravacky a to sama doktorka rekla ze mam zacit davat a chutna ji to ja bych dala podle sebe a ne na rady druhych jsou tu i lidi co jogurty nedaji ani v 5 letech a jen rozdavaji rady!!!!

sirinka
12. feb 2009

xuan kludne daj na seba a nie na overene informacie, ze tvaroh v takom skorom veku nadmerne zatazuje organizmus... 😉

sirinka
12. feb 2009

a nehovoriac o tom, ze som sa po dlhom patrani dopatrala, ze pribinacek obsahuje zelatinu ktora obsahuje zlut, a ta je oznacena ako nevhodna a nebezpecna pre deti 🤐
takze ja uz kupujem iba lipanka...

kisska
12. feb 2009

xuan - su tu maminy, ktore boli v detstve krmene vyvarom z ovsennych vlociek, krupicovou kasou, tvarohovymi haluskami, knedlami a gulasom - a dnes maju nadvahu, vysoky krvny tlak, celiakiu, atopicky exem, cukrovku... a menej ako 30rokov. Co myslis, ako rychlo zbadas poskodenie obliciek?

mimakro
13. feb 2009

kisska, ty ma poznáš? 😀 😀 😀 mám skoro 30, nadváhu, atopický ekzém, alegiu na mlieko a vaječný bielok, sennú nádchu a alergický zápal spojoviek. Moje deti nejedli od pol roka pribináčikov, tie až od dvoch rokov, mliečne výrobky od roka. Myslím, že počkať aspoň do roka nie je problém. A možno aj je, keď niektoré mamičky majú potrebu dávať svojim niekoľkomesačným deťom hranolky (lebo sa to dobré drží) aj rezeň (lebo je to také dobré) a však mu nič nie je. Teraz. A v dospelosti?

monkap
13. feb 2009

kisska: co je zle na tvarohovych haluskach?? nas drobec mal pred tyzdnom prvy-krat, som myslela, ze je to OK a ovsenne vlocky tiez jedava ... ?? 😨

sirinka
13. feb 2009

monkap ona mala na mysli deti okolo pol roka 😉

monkap
13. feb 2009

siri: aha, ... bo napisala, ze v detstve ... mne to uz dako nemysli dnes 😒

kisska
13. feb 2009

monkap - sirinka ma uz nastastie pozna 😉 presne tak som to myslela. Vyvar z ovsennych vlociek nase mamy pouzivali na zarabanie sunaru, a uz som videla diskusiu o tom ako je to super aj dnes... Aj tvarohove halusky su vo vasom pripade uuuplne v poriadku a dobra mnamka 😀

mimakro - aj o sebe som pisala... a o mojich kamoskach, ktore lubim strasne moc, ale nemozem vacsine priniest kvety k narodkam a uvarit veceru je pre ne dost komplikovane 😒

cherries
13. feb 2009

kisska - na margo tvarohovych halusiek tie som dostala ako 4.mesacna a aj ostatne som jedla skor a nemam ani jeden z tych priznakov ktore uvadzas zdravotnych myslim a mam 22 rokov tak to prosim vas az tak nedramatizujte lebo sa mi zda ze tu detom do 7 rokov nic nedate jest 😝 🤐

cherries
13. feb 2009

Pre infosku vela zdravotnych problemov tu suvisi s vybuchom cernobylu a radioaktivitou minimum s jedlom 😉

monkap
13. feb 2009

kisska: jasom to nejako nepochopila, ale uz je to v pohode, uz sa to vysvetlilo 😉

dididi30
13. feb 2009

baby suhlasimi s vami, so vsetky co ste tu napisali, teda som si urobila zaver, dat okostovat a staci 😀 😉 lebo mne to pripada dost sladke na to,ze nesladim a necukrujem, ja neviem....ale piste dalej 😉

dididi30
13. feb 2009

pardon nesladim a nesolim 😀 😉

kisska
13. feb 2009

cherrie - vydrz do 30ky 😎 nie zeby som ti nieco z toho priala, to nie, ale postav sa niekedy len tak na ulici a poobzeraj sa, mozno budes jedina modelka v okoli 😉

junovka
13. feb 2009

cherries, ja som tiez bola krmena uz pomaly na 4 mesiace a alergie som zacala mat az po 30-tke...co ty na to? 🙄 🙂 😔

dididi30
13. feb 2009

cherries ja tak isto ako junovka 🙄 teraz mam astmu, kaslem ako bezna, furt aj teraz 😒
inak nechapem, maly je tiez kaslos a soplavcek a pritom je kojieny a zdravo sa stravujeme 😕 zeby to mal vrodene 😕 🤐

junovka
13. feb 2009

asi didi 🙂 😉

dididi30
13. feb 2009

junovka no dakujeme, to si ma nepotesila 😖 co mam teraz robit? ☹

junovka
13. feb 2009

nist 😉

dididi30
13. feb 2009

junovka 😠 no tak to si my pomohla, podpora jak h..do 😅 😀 😀 😀