Môžem ísť s 9 týždňovou dcérou do nákupného centra?

kacicka33
21. jan 2008

Ahojte, vcera sme chceli ist do nakupneho centra s nasou 9tyzdnovou dcerkou, ale napokon sme nesli, lebo sa bojim, aby tam medzi tolkymi ludmi nieco nechytila. myslite, ze to prehanam, alebo som urobila dobre?

renika
21. jan 2008

náš drobec je presne taký starý ako tvoja Leonie a my sme s ním už boli nakupovať. Ale teraz by som asi nešla, keďže je nejako veľa ľudí chorých a je chrípková epidémia 😖

susik77
21. jan 2008

kacicka: my sme sa narodili v auguste a chodili sme uz od 6.tyzdna.ale tiez by som s malinkym mimcom teraz nechodila...ja s 5-mes.chodim, este sme neboli chori okrem nadchy...

pietra
21. jan 2008

kacicka, ked mala Kika tolko, co tvoja mala, chodili sme s nou po nakupoch, aj teraz chodievame. Ale ako pisali baby, teraz v case chripok, by som s takym drobcom nesla do preplnenych nakupnych centier, len do mensich obchodov s mensou koncentraciou ludi. Aj ked ono je to vzdy individualne, my bravame aj do tych velkych centier aj teraz a chora este nebola (len raz sopliky, ale to mala sesternica choru svoju malu a nepovedala nam to, ked sme tam isli na navstevu 😠 ) a kamoska ma o 2 mesiace starsieho chlapceka, nakupovat s nim nechodia a chory je stale ☹

adetka
21. jan 2008

my sme sa narodili v decembri... tiez do obdobia chripok... a do nakupneho centra sme prvy krat isli, az ked mala Mimi tri mesiace... v marci... a chori sme neboli az do 10. mesiaca (mozno pomohlo plavanie, mozno HA mliecko, neviem)... a tie nam zacali kvoli tomu, ze sme zacali chodit do MC a guliciek v nakupnom centre... a Mima vsetko strkala do pusy...(vsak niekedy si treba vybudovat imunitu 😉 )...

kacicka... pockaj do februaar, marca 😉

jahodka11
21. jan 2008

kacicka,my zatial nechodime, bojim sa, aby neochorel....chodime tak, ze idem ja a manzel sa s malym prechadza vonku, alebo idem len ja a chlapi zostanu doma a robia si, co sa im zachce...zatial bol s nami len, ked sme nakupovali potraviny a aj to som nervozna, aby neochorel....tak ti to tiez neodporucam....musime chvilku vydrzat 🙂

barunka
21. jan 2008

kacicka, ja som bola s malou nútená chodiť do obchodou, teda do NC prakticky takmer od narodenia. Prvýkrát sme s ňou boli, keď mala cca mesiac. Iné východisko nebolo. Simi sa mi narodila v apríli a prvýkrát chorá bola až tento december. Teda mala vyše roka a pol a to s ňou chodíme do NC aspoň raz za mesiac na nákup. U nás nekúpiš ani plienky a bez nej ísť nemôžeme...
Je to na zváženie, každé dieťatko aj rodič je iný, sama musíš zvážiť, čo bude pre vás najlepšie...

dika
21. jan 2008

kacicka my chodime do NC od 6 tyzdnov, zatial sme chori neboli (klop klop). Moj nazor je taky, ze netreba s detmi ako vo vaticke, ale je to na kazdej z nas! Podla mna ked sa to ma stat, tak dieta ochorie aj v cakarni do poradne 😒

trixi
21. jan 2008

My sme boli s nasim drobcom v Blave na vianocnych nakupoch v NC ked mal asi 3 mesiace. Potrebovala som nakupit darceky, tak sme sli. Velmi sa mu tam pacilo. Vsetko vysvietene, farebne, vela ludi. Mal co obdivovat. Strasne mi vadil hluk. A malemu to vadilo pri kojeni. Je zvyknuty, ze pri kojeni je klud, ticho. A neviem, ci to bol napad umiestnit reproduktory aj do prebalovacej miestnosti (konkretne v Avione na poschodi).
Do hypermarketov chodime casto, uz zacina protestovat, hlavne ked musime cakat na pokladnu. Ani sa necudujem, ved je to chlap. 😀

dadulka19
21. jan 2008

kacicka,teraz,v chrípkovom období by som nešla 😉 ,ale ked nutne potrebuješ... 😒 ..ja chodievam do obchodu vtedy,ked je tam menej ľudí 😒 .Absolútne nechodím v piatok poobede,ani v sobotu 😝

zajo510
21. jan 2008

ahojte, my sme boli na nákupnom centre, ked malá Alžbetka mala asi 4 týždne. Najväčšími bacilonosičmi sú predsa deti a študenti, takže si myslím, že je oveľa horšie ísť s kočíkom v autobuse, alebo prejsť okolo preplnenej zasávky autobusu ako do obchodu. a kolkokrát som šla s malou k lekárke či už na poradňu alebo s niečim iným a boli tam choré deti...a koľkokrát mi vedľa kočíku kýchali aj starci,ked som odchádzala z polikliniky, ani ruku si nedali pred ústa. tie bacily sú aj vo vzduchu, takže stačí vojsť do výťahu, kde pred tebou šiel nejaký chorý človek a pokiaľ máš slabú imunitu, tak sa bacil nalepi aj na teba.....v nákupnom centre by som mala obavy iba z prefúknutia - lebo klíma ...netvrdím, aby sa vystavovali priamo bacilom, ale myslím, že sa to až až preháňa, to že nemáme deti nosiť do spoločnosti a že majú byť iba v sterilite...ako si naberú imunitu?

katarinaa
21. jan 2008

No, moja mala ma rok a do NC chodime len v krajnom pripade. Ani nie kvoli chorobam, ale kvoli tomu, ze mala to od malicka neznasala - tie svetla, hluk atd. Vobec ju tie atrakcie nezaujali - strasne sa tam nudi.

jahodka11
21. jan 2008

zajo510, urcite mas pravdu, bacily su vsade, ale myslim, ze ked netreba, nechodme s malymi detmi do nakupnych centier, celkom staci, ze musime ist lekarovi.....mna napr zarazilo, ze nas sestricka "vyhodila", ked sme prisli pocas ordinacnych hodin, ze aby sme prisli, az ked budu koncit, aby maly neochorel, ale nevidela som ani ju, ani doktorku, ze by si aspon umyli ruky pred vysetrenim!

zajo510
22. jan 2008

jahodka11, to je pravda, ked netreba tak radsej nechodit do NC, ale ked treba tak co uz. nie som z tych, co ich priam vyhladavaju, urcite nie je celkom vhodne sa tam ist promenadovat s miminkom, miesto prechadzky vonku po sidlisku a ako forma travenia volneho casu...a s tymi ambulanciami - to je niekedy fakt sila. clovek tam pride s banalitou a nakoniec odide este v horsom stave ako bol. ja stale pre istotu volam lekarke, ze kedy mozem prist a ona ma hned potom berie.

tweety22
22. jan 2008

tak moj maly je narodeny vo februari a moj manzel mal hned po jeho narodeni sluzobku takze na nakupy som ostala sama s novorodeniatkom, chodil tam uz od narodenia a chodim tam s nim stale pretoze vzhladom nato, ze moj manzel je dost pracovne vytazeny a po praci po nom naozaj nexcem aby sa este trepal do obchodu,takze stale to ostava len na nas dvoch s mojim pokladikom... a ved to poznate, ze stale nieco chyba takze v obchodaku sme kazdy 2-3 den... ja tam s nim chodim rada pretoze je tam velke ihrisko aj pre taketo male deti a on to tam uplne zboznuje... zatial sa mu to na zdravi neprejavilo, doteraz bol len 1x vaznejsie chory a to skor pripisujem zubkom, ktore sa mu hned po chorobe prerezali 🙂

gangulienka
23. jan 2008

ahoj tak ja som bola s malou na nakupoch ked mala 10 dni, potrebovali sme surne kupit sedacku tak sme toho obehali dost, a odvtedy chodime aspon raz do tyzdna na nakupy lebo manzel nerad sam nakupuje a zatial je vsetko ok 😉

kkatrina
23. jan 2008

náš malý bol v obochodnom dome prvý krát ako 7 dňový, pretože som jednoducho nemala iné východisko, cez šestonedelie sme ešte vybavovali úver a keďže sme ho nemali kde nechať chodil s nami aj do banky. Cez vianoce som s ním obehala všetky obchody a aj teraz ho berieme so sebou všade. Dokonca aj keď chcem ísť ku kaderníčke alebo na kozmetiku ide so mnou. A chorý ešte nebol. 😉

susik77
23. jan 2008

katrina: a on vydrzi cakat kym si u kadernicky? moja by nevydrzala, ani u zubara, musim ist s manzelom, alebo ju strazi doma...

betka1
23. jan 2008

moja 4-tyzdnova bola v Tescu uz asi 5 krat a sme OK. Ale inak sa priestorom s vela ludmi vyhybame.

jahodka11
23. jan 2008

betka1, my takisto, tesco ok, inac nie.....🙂 az na jar, ked prejde chripkova epidemia 🙂

alexandra
23. jan 2008

kacicka myslim ze cim viac ju budes izolovat od okoliteho prostredia, tym skor ostane chora okamzite ako ju nieco ofukne..

Ja s malym od narodenia chodim vsade, obchody, prechadzky, vylety, ked mal mesiac a pol, boli sme na opacnom konci republiky a v pohode.. No a je z neho velmi odolne a super zdrave dieta 🙂

catrin23
23. jan 2008

my sme s malym boli prvykrat nakupovat, ked mal asi 2tyzdne a potom uz stale... vsade ho beriem so sebou 😉

zajo510
24. jan 2008

my sme s Alžbetkou chodili po večeroch na vianočné trhy do mesta teraz cez zimu a to mala asi 5-6 týždnov. To čaro si vychutnával najmä manžel so svokrou - vínko a klobáska..... ☹ ja až další rok snáď. A bola aj kosa a aj plno ľudí a všetko bolo v poriadku. Jasne že sme tam neboli 3 hodky, ale hodinu určite ked nie viac 😉 to mala akože vychádzku

januliak
24. jan 2008

Zajo aj my sme boli s Kikou na vianocnych trhoch a najviac som asi trpela ja 😠 Ako hovoris, tie vone, klobasky, varene vinko...no a ja som nich nemohla, kedze kojim...Ale radsej som to vydrzala 😉

My s Kikou chodime aj do NC ako je Aupark, ale aj HM, kedze si (ked nie je drahy doma)potrebujem nakupit. A my sme s nou boli aj vo Viedni v Shoppingu a aj v Prahe a je to bez problemov. Mala mala nadchu a vtedy sme este ani neboli takto nakupovat.Co sa tyka imunity, tak my chodime von v kazdom pocasi(mozno je to aj tym, ze nas do toho donuti aj nas hafan). Boli sme v PP a tam bolo -15. Ved ona bola zababusena a mala v kociku teplucko a aspon v takom mraze nie su bacily.
Len radsej si zaklopem, aby som to nezakrikla 😅

mory
24. jan 2008

ja si myslim ze kludne mozete chodit s babetkami po nakupoch a do 6 mesiacov by okrem nadchy nemali chytit nic su este chranene od mamicky 😉 ja som sice s mojimy nechodila ale to len preto ze ja radsej ked idem na nakupy tak sama deti mi na h;lavu netreba 😀

dadulik75
24. jan 2008

no my chodime normalne do tesca aj s denisku som chodila

quetinka82
24. jan 2008

my chodievame obcas uz od 3 tyzdnov. uz mame 4 mesiace a este maly nebol chory. ak to neprehanas a nechodis na celodenne obchodne vylety, tak preco nie. podla mna nie je dobre dieta az prilis chranit, lebo tak ci tak sa stretne s bacilmi.

danu
14. jan 2010

lanvin • 1d • Dnes o 11:57
Ahojte maminy, chcela by som vedieť, kedy sa cca najskôr môže s dieťatkom do nákupného centra...?

nikollette • 1d • Dnes o 12:00
Podla mna minimálne 6týždnov určite nie, ja by som nesla aj dlhsie.
Ale ako vídavam, maminky bez problémov berú úplne malé bábättká do avionu, auparku,polusu, a sa tam s nimi prechádzajú, nakupujú. A niektoré vyzerajú ako keby s nimi práve vyšli z pôrodnice 😒
Takže to sa mi zdá fakt skoro...

lanvin • 1d • Dnes o 12:05
veď práve, tiež som videla maminy s úplne maličkými bábätkami a vyzeralo to dosť zle.
ja mám Aupark na skok a popri prechádzke v tejto zime by som sa tam chcela aspoň na chvíľu ohriať, ale neviem, či je to ešte skoro alebo už by som aspoň na chvíľu mohla. 😅

janca13 • Dnes o 12:11
No moja malá ma 3mesiace a nákupným centrám sa vyhýbam veľkým oblúkom.Neviem,ale kedˇstrašia tou chrípkou tak nechcem riskovať,človek nikdy nevie.

nikollette • 1d • Dnes o 12:36
No ved nevyzerá to bohvie ako...
su to novorodeniatka, hlavicky im padaju, okolo milion ludí, svetlá a podobne...
Ja by som pockala, min do 3m 😉

Dokonca v jednej téme, medzi rečou jedna mamina písala už dávnejšie, že niekde v NC videla maminu s novorodencom, a to išlo priamo z pôrodnice 😕 😲

babulina • 1d, 17tt • Dnes o 13:45
ja by som pockala aspon do troch mesiacov, aj mne sa zdaju niektore babatka take malilinke ktore vozia po obchodakoch, a najma ma udivuje ze ich vyvazaju v autosedackach,ide ma az rozdrapit ked vidim takeho polamaneho drobca, s tazkou hlavkou ako je tak strceny

dadis • 2d • Dnes o 13:49
Ja ked mi je vonku zima, tak idem domov a malu necham dospat na chodbe pred dverami, necham ich iba trosku pootvorene...rozopnem jemnucko pomalicky fusak, aby jej nebolo teplo a mam hcvilu kludu...a inak ked si potrebujes ist nieco do Auparku kupit, tak chod tam, ked babo spinka, prekri kociarik plienockou - ochrani pred silnym svetlom aj pred kaslajucimi a kychajucimi ludmi. Inak nezabudni tam babo poriadne povyzliekat, aby sa neprehrialo a potom vonku zase nepodchladilo (to mne sa nedari bez zobudenia 😠 ). No a nebud tam podla moznosti dlho, vybav si co potrebujes, pretoze v Auparku je dost nafajcene ☹ . A pred tym ako budes babo chytat, je dobre si vycistit alebo vydesinfikovat ruky napr.Dettol gelom, je teraz dost chripky. So starsimi detmi by som tam uz velmi nesla, my to robime tak, ze cez vikend o 10tej doobeda nabehneme do Sadu J. Krala, manzel je s detmi vonku a ja si nakupim, co treba. Raz pred Vianocami som isla nakupovat darceky o osmej vecer, ked uz boli deti ulozene, to bolo tiez fajn.

katren
25. jan 2010

Nasa Dominika bola prvykrat v NC asi 2-týždňová. Narodila sa pred Vianocami, bolo treba nakupit potraviny aj darceky, vsade plno ludi, vsetci robili halo okolo chripky normalnej aj prasacej, svagrina bola na 3 tyzdne v USA a malinka nic. Vsetko znasa uplne super. A preco by som ju nezobrala? Ved imunitu musi niekde posilovat a doma ju urcite neposilni.

izabelkak
25. jan 2010

asi som divná ale naša malá ešte v NC nikdy nebola a ani ju tam tak skoro nevezmem ak vobec... šak sú aj krajšie a zaujímavejšie veci pre deti, to moj osobný názor, nákupy robíme osve buď ja alebo partner...

diddi
25. jan 2010

katren, preboha!...v 2tyzdnoch? 😲