Môžem ísť s 9 týždňovou dcérou do nákupného centra?

kacicka33
21. jan 2008

Ahojte, vcera sme chceli ist do nakupneho centra s nasou 9tyzdnovou dcerkou, ale napokon sme nesli, lebo sa bojim, aby tam medzi tolkymi ludmi nieco nechytila. myslite, ze to prehanam, alebo som urobila dobre?

maatkka
25. jan 2010

baby tak mne sa budete asi smiat 🙂 ale musim na svoju obranu povedat ze mala je predcasne narodena a uz pocas vyse 2-mesacneho pobytu v nemocnici nas lekari milion krat varovali pred chodenim co NC aj do 2 rokov...
takze my sme s malou boli 1.x ked mala asi tak 9-10 mesiacov a to som tam nevydrzala a po 10 minutach som s nou odtial vysla - taku fobiu vo mne ti dr. vypestovali 😀
v lete sme tam potom chodili normalne ale od jesene a zimy a chripok a prasacich chripok a inych chorob som tam s nou zase nebola...
a to mi v jednom NC robi sestra v kaviarni a ja k nej tak rada chodim na kavu 😅
nakupovat chodi vacsinou mm a ked idem ja tak tiez bez malej...
ked nieco surne potrebujem skocim si vedla baraku do vecierky 🙂
a imunitu jej posilnujem prechadzkami povonku skoro v kazdom pocasi a vitaminmi z ovocia a zeleniny 😉 aj stretavanim sa s ludmi ale nie s kadejakymi chorymi ludmi v uzavretych priestoroch NC s klimatizaciou...
mozno vam budem pripadat smiesna ale mne ako "odmena" sluzi to ze moje predcasniatko ktore by malo mat slabu imunitu bude mat rok a pol a ani raz nebolo chore 🙂 (klop-klop) 🙂

vodnarky
27. jan 2010

ahojte..no tak my sme chodili dost do nakupnych centrou..ked sa nam nasa malinka narodila,tak sme vysli von prvy krat po 8 tyzdnoch a odvtedy to bolo skoro kazdy den,kedze som tam pracovala a byvame blizko,tak ma chodili z mojou dcerkou navstevovat.. 😀 ..to bolo tak asi pred rokom a pol..no a teraz jak sa objavila ta prasacia chripka,tak sa snazim,aby tam moc nasa hviezda nechodila..ide len vtedy,ked tam musim surne ist a som s nou sama a nemam na vyber.. ☹ ..a to je asi tak raz za mesiac..inak chodime radcej na prechadzky,nadychat sa cerstveho vzduchu.. 😉 ..

izabelkak
27. jan 2010

maatkka na tom nie je nič na smiech, je to podla mňa normálne, ale beriem že pre každého je normálne niečo úplne iné, keďže sme do NC nechodili ani keď sme malú nemali, nechodíme tam ani teraz s ňou ...

zuzanakarolinka
28. jan 2010

Ahojte baby, ja si myslím, že všetkého treba s rozumom a bude všetko OK. Moja malá má bud. týždeň 6 mesiacov a NC chodíme, mám to blízko, sú tam veľké potraviny. Chôdzou takou normálnou vychádzkovou je to cca 15 min. máme to v rámci prechádzky, ale v žiadnom prípade nenahrádzam pobyt v NC za pobyt na čerstvom vzduchu. Ten je nanahraditeľný pre mňa a čo potom ten malý drobec.

katarina.banska
16. jún 2010

ahojte
my mame 6 tyzdnov a potrebovala by som ist do nakupneho centra s malou. niektore pisete, ze je to v pohode, ine nie kvoli chripkovej epidemii. no teraz epidemia nie je, tak co si o tom myslite?
a este jedna otazocka. ako riesite, ked sa vam babatko zobudi alebo je hore a zacne strasne plakat, ze je smadne alebo tak.... nakojite alebo zoberiete na ruky? a brat na ruky v obchode je dobre pre malicke? 🙂
dakujem

ichbinich
16. jún 2010

@katarina.banska:
V pohode chod, ked potrebujes. Teraz, ako sama pises, nie su epidemie, a jednoducho davaj pozor, aby sa ti ludia nepchali do kociara. Tak som to parkrat zazila, preto pisem "pchat". Ak ti to vyhovuje, mozes dat aj na kociar plienku...
Vo vacsine nakupnych centier su prebalovacie miestnosti, kde byva aj stolicka na krmenie. Ak ju nenajdes, s kludom si sadni do kabinky na skusanie. Mne sa raz maly v meste strasne rozreval, hladala som wecko, a jedna pani v butiku ma poslala do jej kabinky, ze tie wecka su aj tak katastrofalne... Takze teraz viem, ze ak by som nestihla sa dostat do peknych cistych miestnosti na prebalovanie (uz pomaly viem, kde ake su), tak pojdem do prvej volnej kabinky. Mozu ma mat vsetci radi, mne je moje dieta prvorade...
Ja som bola s mojim malym ani nie dvojtyzdnovym na svagrinych promociach a potom v meste a v nakupnom centre. Ked bol hladny, sla som do prebalovacej miestnosti a hotovo. Ked place a neda sa inak utisit, vyberiem ho, aj teraz samozrejme.

sasikas
16. jún 2010

@katarina.banska - no my sme s nasou malou boli asi tak v tych 6.tich tyzdnoch prvy krat....prehodil
a som plienku cez kociar a celkom v pohode sme to zvladli.... a kojime sa bud v miestnosti na prebalovanie alebo v detskom kutiku, prip. v aute....urcite je s drobcom lepsie vybehnut radsej kdesi von, ale tak ked clovek potrebuje obcas nieco vybavit tak sa inak neda.... 😉 len pozor na klimatizaciu, kamaratkin maly tak chytil zapal nervu...takze vzdy davame ciapocku a ked je klima moc silno pustena tak tam radsej nejdeme....

traktor
16. jún 2010

....my sme z matkom isli do obchodu v ten den ako nas pustili z nemocky...skratka sme doma nic nemali...chlap sam doma 😀 ....tak sme museli skocit, kedze sme to mali po ceste...a bezne som zo vsetkymi detickami chodila aj na prechadzky aj na nakup...ja to povazujem za normalne...zas dietatko nemozme drzat v uplnej sterilite...nehovorim, ak je vyskyt napr...chripky to je ine... 😉