Môžem jesť gaštany, keď dojčím?

maruskak
15. okt 2008

Ahojte maminy. Chcela by som vedieť, či dojčiace matky možu jesť pečené gaštany, alebo pochútky z nich. Možem gaštanové pyré podať aj 8 mesačnému drobcovi?
Ďakujem veľmi pekne

annag
15. okt 2008

maruskak, cartmankova manželka ich skúsila a dobre to dopadlo. Ja som si to pozerala na nete a zistila som, že gaštany obsahujú latex, ale to aj napr. banány, avokádo, ale dokonca aj hlávkový šalát. Latex sa používa v zdravotníctve, potravinárstve - napr. chirurgické rukavice . Teda, nájdu sa ľudia, čo sú na latex alergickí, a tí by sa mali latexu či už ako súčasti nejakej potraviny alebo ako veci z neho vyrábanej vyhýbať.

Sebe ich teda môžeš dať, asi nie si alergická a len pozorovať, či sa to na malom neprejaví, čo je asi veľmi malá pravdepodobnosť. Ale malému radšej nie.

matinka
15. okt 2008

ja som ich jedla varene a zdalo sa mi, ze maleho z toho bolelo brusko ☹

kattum
16. okt 2008

ja myslim, ze gastany su Ok, ale pozor na kupovane gastanove pyre, to obsahuje vo velkom mnozstve fazulu a z toho moze nafukovat.

jahodka11
16. okt 2008

maruska-ak nemate v rodine alergika, tak mozes-----gastany su alergen....ja som pri kojeni nemohla jest gastany... 😒

titkovamiriam
16. okt 2008

gastany do roka asi nie,marek ich jedol prvy raz ked mal rok a pol.ja som ich ale pri kojeni jedla 🙂

trixi
16. okt 2008

ahoj maruska, ja som jedla tiez gastany ako varene, tak pecene a aj gastanove pyre. Maly este gastany nejedol, ale zacina sezona, takze ak ich bude chciet skusit, tak mu dam ochutnat.

mywiel
16. okt 2008

My sme s tym ziadny problem nemali a ja ich mam strasne rada, myslim tie pecene. 😀

hubka
16. okt 2008

Aj ja milujem pecene gastany a nejak som sa nad tym nezamyslala, ked kojim ci ich mozem....pridu mi ok...asi si nalistujem Mama a ja Special 😀

maruskak
autor
16. okt 2008

Dakujem velmi pekne za rady. Uz som zjedla, lebo som neodolala krasnej voni. Maly sa troska skrabkal na krku,ma tam jedno miesto, ked nieco nove zjem, tak si prave toto miesto skriabe, ale teraz je to v pohode. A pecene su fakt výýýborne, mňam 🙂

janzi
22. okt 2008

ahoj ja som si dala tiez gastany a mala sa mi vyhadzala, alebo to mozno bolo z cokolady, ktoru som zjedla celu?? Ja nie som alergicka ani na jedno, tak neviem z coho to bolo.

daisy33
22. okt 2008

ja som mala gastanove pyre a v pohode