Môžem malej ostrihať nechty po príchode z pôrodnice?

chantall33
25. máj 2009

Ahojte práve sme sa vrátili y pôrodnice.V nemocke mi zakázali strihať malej nechtíky.No má ich strašne veľké foto v albume 😅 čo myslíte môžem jej ich ostríhať? 😕

veronika81
25. máj 2009

chantall, aj nám ich zakázali strihať 6 týždňov. Riešila som to zo začiatku rukavičkami, ale stále si ich sťahoval a keď mal 2 týždne, tak som mu ich ostrihala. Nestalo sa nič 😀

Tiež ich mal také dlhé ako máš ty na fotke, začali sa mu aj zatrhávať a lámať, bála som sa, aby sa mu nezatrhol nejako bolestivo.

a..uprav si údaje v pase 😉

chantall33
autor
25. máj 2009

Veronika ja neviem čo mám robiť kažź mi povie niečo iné 😅 asi jej ich predsa ostihám veď to je hrozné 😀
Idem to skúsiť upraviť 😉

pointka
25. máj 2009

a aky je baby dovod, ze sa nesmu strihat nechtiky?

lusilia
25. máj 2009

Chantal, jasne, ze jej ich ostrihaj, to len zakazuju kvoli tomu, ze potom skor zacnu tvrdnut a rychlejsie potom rastu, ale babatko sa podla mna zbytocne len doskrabe, myslim, ze nemas sa coho bat 😉

veronika81
25. máj 2009

neviem, prečo to zakazujú. Tebe nepovedali?

A dávaš mu rukavičky? Lebo môj malý keď si ich stiahol, hneď mal škrabančeky na tváričke ☹

veronika81
25. máj 2009

aha, ďakujem za objasnenie lusilia. A máš pravdu, fakt sú už teraz oveľa tvrdšie. Ale po kúpaní sa ľahúčko ostrihajú 😉

chantall33
autor
25. máj 2009

No baby ja jej ich teda dnes ostríham 🙂 ale veď je to jedno či teraz alebo o pár týždnou neskôr nie?

dominka11
25. máj 2009

chantall, rýchlo s nimi preč 😉 nášemu sme tiež hned museli ostrihat nechty, lebo sa celý škriabal a aj pri očí...

chantall33
autor
25. máj 2009

Ona má rukavičky ale chúda v takom teple 😝 idem jej ich ostríhať 😉

dominka11
25. máj 2009

malinká 🙂 ved jej musí byt teplučko. my sme tiež dávali, ale to bol december a aj tak si ich vedel dat dole.

chantall33
autor
25. máj 2009

No Chantall skoro stále spinká 😀 tak ani nemá čas 😅

veronika81
25. máj 2009

užívaj si ešte, kým spinká 😉 😵

chantall33
autor
25. máj 2009

Užívam 🙂 som rada,že je taká dobručká 😵

lusilia
25. máj 2009

Chantal veru uzivaj, aj nas Alanko bol cely mesiac take mile stvorenie, ze len papal a spal, ale potom sa to zmenilo 😀

chantall33
autor
25. máj 2009

lusilia ani nehovor 😀 Chantallka stále buvká na papanie ju budím cez kúpanie spí 😅

dominka11
25. máj 2009

náš bol od začiatku šinter 😀 ked som čítala v mudrych knihách, že novorodenec prespí 18h....náš bol tolko hore 😅 teraz v noci naštastie prespí, ale cez den maličko.

chantall33
autor
25. máj 2009

Chantall sa budí každé tri hodky v noci 🙂

vinifera
25. máj 2009

Nám nechtíky tiež neodporúčali strihať. Pýtala som sa sestričky v pôrodnici. Povedala, že sa to potom tým drobcom veľmi ľahko zapaľuje. Vraj je tá koža ešte veľmi jemná, aj to lôžko v okolí nechtu. Nechtíky by sa vraj nemali strihať ale "lúpať". Ja som to robila vačšinou keď som malého kojila. Ako keby som mu odlúpila svojím nechtom jeho nechtík. Je to také jemné a makké, že to šlo jednoducho. Prvý krát som strihala až ked mal tri mesiace. A to som chodila okolo kočíka keď malý spať a strihala som nechty🙂) Takže asi toľko z našej strany. Takže skús radšej lúpať. Odstrániš len toľko nechtu koľko je navyše a nehrozí zapaľovanie sa alebo nejaká iná nehoda.

claudinka
25. máj 2009

aj my sme zo zaciatku pouzivali overaliky aj s takymi rukavikmi na rucicky a neskor sme tiez ostrihali..

anarida
25. máj 2009

Chantall ja by som jej ich tiež olúpala na tej fotke to vyzerá tak,že sa to bude v pohode dať 😉

zuza.m
25. máj 2009

no nam tiež zakazali ale mne sa zdali take prirastnute ku prstiku.tak si myslim že za to.ale nemal ich teda take velke 😅 .a jemu sa aj dost lamali tak že ked som mu videla nalomeny len som ho potiahla a pekne sa odlomil..ale keby mal take velke tak by som mu ich určite opatrne ostrihala.

sirinka
26. máj 2009

ja viem tiez tak, ze sa nemaju strihat, lebo nie su este celkom vyvinute lozka a mohlo by sa poskodit ked sa prilis zastrihne...

katkabod
26. máj 2009

Ja som malej ostrihala hned na stvrty den este v nemocke, strasne sa skrabala po tvari a nic sa nestalo, davala som pozor, aby som prilis nezastrihla, strihala som jej ich v spanku. Kludne jej ich ostrihaj, nie prilis nakratko 🙂 😉

glizinka
27. máj 2009

Chantall malá ma teda riadne pazúriky 😀 Ja som malej dnes ostrihala prvý krát 🙂

murinka
27. máj 2009

smelo strihaj!aj nam zakazovali strihat niekolko tyzdnov,ale necham malu doskriabat sa? 😖 celu tvar mala doskriabanu ☹ a ked sme jej cih ostrihali-to bola parada 😎