Multivitamínový sirup bez citrusov. Poraďte mi

cairka
4. jan 2008

Ahojte baby. Poraďte mi, prosím, multivitamínový sirup pre deti, kde nie je tá citrusová zložka. Malá je alegrička. Skúšali sme Pikovit a teraz Cebion, ale strašne sa jej zhoršil ekzém. Myslím, že je to kvôli tej pomarančovej príchuti, keďže tam nič iné nie je a na jedlo dávame pozor. Tabletky si ešte netrúfam jej dať. Dík.

marorlinko
4. jan 2008

skus sa poradit v lekarni, oni ti povedia,ze ktory moze,kedze ma alergiu.

cairka
autor
5. jan 2008

marorlinko dík, ale to som skúšala teraz a poradila mi ten Cebion 🙄 No skúsim ísť do inej lekárne. Len mi je ľúto vyhadzovať koruny len tak. Dosť míňame za lieky, ktoré potrebuje a zbytočne kupovať ďalšie vitamíny sa mi nechce.

mimma
5. jan 2008

Cairka, o sirupe neviem, ale keby si jej kúpila tabletky/mapr. Marťánkov alebo aj ten pikovit/ a rozdrvila to, dala do čajíku, tak by to možno išlo.

cairka
autor
6. jan 2008

mimma dík. Marťánkovia nie sú pomarančový? skúsim to spraviť tak.

junovka
6. jan 2008

Martankovia nie su nahodou vitaminy pre deti od troch rokoch? 😕 Neviem , pytam sa.

cairka
autor
6. jan 2008

junovka, tak to tiež neviem. no popýtam sa v lekárni.

ena
6. jan 2008

vacsina tych multivitaminov je od 3 rokov... a aj hroznovy cukor napr.

junovka
6. jan 2008

Pamatam si, ze ked som chcela zacat davat Timke Martankov, proste vitaminy, tak ma pediatricka odhovorila od Martankov, nakolko vraj na kongrese vraveli, ze je v nich viac chemii ako vitaminov.Ja som od 3 rokoch zacala davat Timke od Finnclubu vitaminy.Boli sice drahe, ale vydrzali nam na cely skol.rok, amusim poklopkat/klop-klop/, bola mi minimalne chora. 😉 Zvazovala som zacat Nelke tiez davat Cebion multi, ale dokina povedala, ze pokial mi chce papat ovocie, tak nemusim.

mimma
6. jan 2008

Mhm, tak to už neviem, od koľkých rokov to je, ale určite musia byť aj nejaké tbl, kt. sa dajú popučiť, Marťankovia sú rôzne príchute.

andy.a
6. jan 2008

Marťánkovia aj iné tbl.multivitamíny/napr."Shrekovia" / obsahujú fenylalanín,preto sa nedoporučujú pre deti do 3 rokov..

andy.a
6. jan 2008
bubaczik
6. jan 2008

no to vam kazal dr davat deckam vitaminy?lebo ja som v zivote detom vitaminy nedavala..a zeby boli chore,by som netvrdila..tak a do mna..hehehe.. 😀

vesi
6. jan 2008

bubaczik, tak to ti závidím, lebo moja staršia bola často chorá, tak dávame v zime vitamíny, ale možno to je aj tým, že mi nechce poriadne jesť a to zeleninu vôbec a ovocie maximálne jablko, aj to nie často. moja mladšia nebýva chorá, ale zje všetko čo nezje ju 🙂 dostáva vitamínový sirup len preto, že vidí staršiu a chce aj ona 😝

andy.a
6. jan 2008

bubi,ale veď Vigantol dávaš Dankovi,nie?? 😕 aj to je vitamín..

aj Cebion s vitamínom C sa bábetkám dáva..ale záleží od dr.. 😉

bubaczik
6. jan 2008

andy tu sa nebavime o vigantoile,ale o martankoch a o podobnych gebuzinach 😉

andy.a
6. jan 2008

viem,viem.. 😀 😀 😀

j.a.k.a
6. jan 2008

Ak je tvoja mala alergicka, ziaden multivit.sirup jej nedavaj, ani tablety, obsahuju vela prid. latok, ktore tiez vyvolavaju alergiu. Radsej cerstve ovocie a zeleninu. To je moj nazor,teraz som sice na materskej, ale inac som magistra v lekarni.

cairka
autor
6. jan 2008

baby, díky za odozvu. Vitamíny mi nekázala dávať dr,. ale malá je alergička, má zníženú imunitu a najnovšie zistenú astmu a k tomu patria opakované zápaly priedušiek. Tak som jej len chcela doplniť vitamíny, pretože si myslím, že ani tie pravidelné lieky jej na zdraví nepridajú. Ovocie naštastie papá, v podstate je to to jediné, pri čom mám istotu, že sa naje. teda jablká, hrušky a banány. Tak mi neostáva iné, ako dúfať, že to ovocie bude stačiť.

zuky
7. jan 2008

...no musím povedať, že malému už asi mesiac a pol dávam cebion multi a medzitým mal trikrát "soplíky" a dnes ho chytil už aj kašeľ ☹ ..., tak neviem nakoľko je ten sirup účinný...

milhaus
12. jan 2008

ale strasne dobre jej chuti, lieky vypluva ale zatym sa zalizuje ale tiež ho mame ako prvy krat, je teraz chora a tak som jej ho vzala i ked ma i atb..

bibinka
20. jan 2008

ja som objavila v lekárni Multi-Vitamol šťava od dr. Theissa,je to od 1 roku,má to broskyňovú arómu,je to 200ml a stojí 130,-. Malý ho papá každý deň a musím zaklopať,soplíky čo má teraz -neprešli do choroby s horúčkami. 😀

cairka
autor
20. jan 2008

bibinka, dík za info. skúsime.

cairka
autor
20. jan 2008

bibinka,pozerám, že si z Martina. V ktorej lekárni si ho kúpila?

bibinka
20. jan 2008

áno som z MT,konkrétne z Vrútok. kupovala som to v lekárni Avena,za obchodným strediskom,v budove zdravotného stred. a potom je tam ešte jedna lekáreň-Cyrila a Metoda-aj tam to mali,ale neviem za koľko. Myslíš,že by maličkej vadila tá broskyňová príchuť kvôli alergii ?

cairka
autor
21. jan 2008

bibinka, dík. Nie, broskyňu už máme vyskúšanú, pošlem tam sestru, tá to má bližšie 😀