Na čo by si mali dať mamičky pozor

kutina
5. jan 2008

Ahojte maminy,

dlho som rozmýšľala, či začať túto tému, ale včera sme sa o tom rozprávali s kamoškou a rozhodla som sa napísať moju hroznú skúsenosť. Tiež by som poprosila ostatné maminy, ktorým sa niečo stalo, aby sem prispeli, nech sa iné ženy tomu vyhnú.
takže: vo veľa časopisoch som čítala : "v postieľke nemá byť nič okrem plienky" žiadne vankúšiky, plyšáky atď. no samozrejme ja som si tam jeden maličký vankúšik nechala, úplne na konci postieľky, pričom som bola presvedčená, že sa mojej mesačnej dcérke, ktorá bola v perinke nemôže nič stať a stalo sa. Asi o jednej v noci nám začal pípať monitor dychu, tak som preľaknutá vyskočila z postele a malá mala hlavičku celú vykrútenú, čo sa snažila lapať po dychu a vankúš bol na nej pricapený ☹ . Jediná záchrana v našom prípade bol monitor dychu.......

nenka83
5. jan 2008

kutina hrozne! my mame tiez monitor dychu, no mala spi uz 2 mesiace s nami v posteli. v postielke vobec nechce byt.a teraz ma nadchu tak jej pred spanim podkladam dva vankuse. no tiez sa bojim ze sa niekedy zabori do vankusov, ale sklzne pod perinu, no kupila som si spaci vak pred tyzdnom tak uz jej pririvam perinkou len nozky.

junovka
5. jan 2008

ponaucenie do zivota kutina 😉 Inak, je to hrozny zazitok.

zuzkafuny
5. jan 2008

Ja nemám monitor dychu... ale ako pri prvej, tak aj pri druhom mám slabý spánok... a niečo čo sa mi nezdá ma hneď preberie...
Kutina ale taký zážitok... 😢

adkag
5. jan 2008

kutina a ako sa k nej mohol dostat ten vankus,ked bola v perinke? no my mame tiez plysaka v postielke,tak asi ho odstranim. ale ja sa tam bojim aj plienku nechat, aby sa nahodou nezadusil maly. a tiez pouzivame spaci vak namiesto periny.

kutina
autor
5. jan 2008

adkag - odstran určite.....nemám šajnu ako sa tam dostal....bolo to rozdiel cc 40 cm. medzi vankúšom a nou a stalo sa ☹ všetko som odtiaľ vyhádzala - nechala som len plienku (kvôli grckaniu) a dečku, ktorú som zacvikla o matrac, aby si ju na seba nestiahla....tak som chcela mať všetko super a bezpečné, že sa stalo toto....naozaj to radšej odstráň...aj ked si myslím, že 4 mesačné bábo už vie kývať hlavičkou, takže pokiaľ nie je nadmernej veľkosti, tak by skončil vedľa nej....no istota je istota 😉

adkag
5. jan 2008

no nas maly uz v pohode otaca hlavicku a ten plysak je malinky,tak hadam by mu nevadil. on ho v noci chyta a spinka s nim,tak uvidim,ak bude bez neho nekludny,tak mu ho dam 🙂 . ale veru jak som si tento tvoj prispevok precitala tak som vypratala komplet celu postielku 🙂 . ale fakt mi nejde do hlavy jak sa k nej ten vankus dostal, chuda, museli ste mat riadne stresy. esteze to dobre skoncilo.

bubba
5. jan 2008

kutina,
no neviem,ale totalny sok,to by som uz do rana nespala.ale tiez ked bola moja malinka stacilo aby otvorila oko a ja uz som sa zobudila 😉 a tiez neznasala postielku do roka som skusala,skusala,skusala...nefungovalo.teraz spi so mnou v mojej posteli a prespi celu noc-predtym bola hore doslova kazdu polhodinu...tak som sa rozhodla ze pojde rovno do velkej postele(uz jej zachvilu hrozi trening...este jej dam take 2-3 mesiace) 😀 alebo ona mne???
adkag-
plysaky nedavajte do postielky,su to totalne lapace prachu...ked si predstavis ze kolko prachu utries na skrini a z toho plysaka nikdy...a maly ti to tam ma v noci dychat...alebo ho per tak casto ako to pojde,odporucila by som tak raz za tyzden...

jaduska
5. jan 2008

Mne sa stalo niečo podobné pri staršej dcérke. Nespávala v perinke, lebo sa mi do nej nezmestila, tak som ju dávala ležať na veľký vankúš a naňho som dávala bavlnenú plienku. Raz v noci som sa zobudila na "čudné zvuky". Keď som pozrela do postieľky, tak malá bola zosunutá skoro celá pod prikrývkou a ťažko dýchala. Zosunula sa preto, lebo som nedala na vankúš tu plienku a obliečka na vankúši bola hladká, tak sa to s ňou šmýkalo.
Pri mladšej dcérke sa mi zase raz stalo, že "vcucla" do seba bavlnenú plienku, ktorú som jej dávala na žužlanie. ťahala som jej ju von z hrdla.
Niekedy človeka ani nenapadne, čo všetko sa môže stať.

jahodka11
5. jan 2008

kutina, paneboze, este ze sa to dobre skoncilo!!! My nemame monitor dychu, ale hned, ako som si to precitala, dala som prec maly vankusik a hracieho saska....uz je len zakryti paplonikom....a pekne spinka 🙂

margaretka11
5. jan 2008

Ja odkedy máme drobcov, tak mám oveľa ľahší spánok a častokrát vstanem len preto, aby som maličkých skontrolovala, či dýchajú a či ich netreba prikryť. Hlavne Simonko je teraz ako taká vrtuľka, stále sa odkope, takže prikrývam a prikrývam 😉 . Navyše som si všimla, že aj podvedome zo spánku kontrolujem, či ich počujem dýchať. Raz sa mi tiež stala nepríjemná príhoda. Naša Simonka mala po narodení trochu problémy s refluxom. Tak nám doktorka poradila, aby sme vyskúšali nejako vyvýšiť postieľku, že by to maličkej mohlo pomocť. My sme to vyšpekulovali tak, že doma sme mali taký starší prútený koš, do ktorého babina ušila matrac, pekne dookola mal krásny volán a maličkí v tom koši zvykli cez deň spávať. Tak že Simonku dáme na noc do toho koša a podložíme malým vankúšikom. Inak, zaberalo to super, Simonka naozaj menej zvrackala a po čase jej to úplne prešlo. ALE... Raz sa mi tak stalo, že som ju šla v noci skontrolovať a krvi by sa vo mne nedorezal, keď som zbadala, že Simonka sa skĺzla pod deku (našťastie to bola taká tenká deka na leto) a stadiaľ jej trčal iba vrch hlávky. Určite si ma viete predstaviť, ako som rýchlo riešila situáciu. Našťastie babuľka pekne dýchala a spinkala. Potom sme to riešili tak, že na vyvýšenom spala iba cez deň, keď som ju mohla kontrolovať a v noci som ju v perinke polohovala tak, aby v prípade zvrackania všetko letelo von.

tanja61
6. jan 2008

ahojte tak to je teda zly zazitok ked si predstavim ze v postielke mam plysaka a este dve vankuse tak...dobre ze pisete 😉 ja mam tiez nekludny spanok niekedy sa strhnem zo spanku a pozeram na hodinky a do postielky ze moj drobcek este spinka tak hned kontrolujem dychanie,niekedy som v soku lebo spinka celu noc a ja uz o piatej hore a pozeram na neho ci nechce nahodou papat 😀 ja pouzivam spaci vak uz skoro od narodenia myslim ze je to skvela vec hlavne pre mensie deticky 😉

kutina
autor
6. jan 2008

jahodka11 - presne preto som to napísala 😉 aby mamičky, ktoré nemajú, ale aj majú monitor dychu vedeli, čo sa môže stať aj ked si človek dáva sebemenší pozor
jaduska - mi niečo o tej plienke hovor...tiež musím byť pri Naty, aby sa ňou nezadusila, ako jej prikryjem nôžky - v momente to má natiahnuté na hlave 😖 ..len dávať pozor a pozor

lula5
6. jan 2008

Tak som teda vyrazila z postielky uplne vsetko co tam bolo... ostala len hola postel a moja mala v perinke...

bubba
6. jan 2008

baby moja je uz"velka"ale od narodenia som ju davala do baby vaku(asi do 7mes)potom to uz nechcela a doteraz(17mes)ju len teplejsie na noc obleciem lebo teraz sa pre zmenu odkopava a spi len tak bez prikryvky...a uplne v pohode.my sme nikdy nemali ani milacika,ani plienku,ani vankusiky...ani ja nespavam na vankusi a neviem preco by mali deti(podla mna to krivi krc.chrbticku)a plysaky?sak uz ste citali vyssie,som zasadne proti plysakom v posteli babatka..uz ked je vacsie a zela si to...budis,ale novorodeniatku?vela mam to dava tak pre ozdobu...ale neuvedomuju si kolko prachu davaju malemu pod nos...ja aj tie ktore su na bezne hranie periem tak raz za dva mesiace co su vylozene a tie co ssa odkladaju do sacku tak v lete ked to mozem zavesit von na snuru...periem to na 30tke taky pol hod.kratky program na 600ot.a mozem povedat,ze vacsina hraciek ani nevyzera ako pratych...

mamacat
6. jan 2008

ak mate take tie hracky co vydavaju zvuky a hraju hudbu na ukludnenie babatka dbajte na to aby ste ich upevnili dost vysoko od matraca... ja som tu vec mala nizko, myslela som si ze mala na to bude lepsie vidiet.. jeden vecer som ju nasla v postielke s pricviknutou hlavou tvarickou bola k mantinelu...! bola cervena a lapala po dychu 😔

tuto vec mam na mysli:
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc...

zuzanocka
25. jan 2008

ja osobne by som ku hlavicke babatka nedavala ziadne hracky, kolotoce, svetielka..., ktore su na baterky, alebo elekrinu... mozno su to len moje "stihy", ale ja mam pocit, ze to nieco vyzaruje... a nasmu blizkemu znamemu v rakusku umrel syn - mal nador v hlavicke, lekari povedali, ze to ma z elektorniky, ktorou bol doslova oblozeny v izbe.. 😔 😔