Nastreliť náušnice alebo dať uško prepichnúť ihlou?

ivush
28. jún 2010

Maminy, poraďte....aké sú vaše skúsenosti s jednou či druhou možnosťou ? 🙂 Ktorá je podľa vás šetrnejšia pre malú slečinku ? 😉

dankadina
28. jún 2010

jednoznačne prestreliť 🙂

weiya
28. jún 2010

My sme davali prepichnut okolo 3.mesiaca dcerky, pekne sa to zahojilo, no dost dlho to trvalo. Ale urcite setrnejsie je dat prestrelit, keby sa mam rozhodnut teraz, po prepichovani, tak dam nastrelit.

prsky
28. jún 2010

nastrelit je setrnejsie, rychlejsie, lahsie sa to hoji a dierka je rovnejsia. ja som davala nastrelovat po absolvovani povinnych ockovani v 8 mesiacoch (aj usnica uz bola vacsia, takze nehrozilo riziko, ze bude dierka vyssie/nizsie/nakrivo ako by sme si zelali) u Dr. Simovicovej na Mytnej (http://www.vasalekarka.sk/sluzby.html) - vtedy to bolo za 14€ vratane nausnic. Dcerke viac vadilo vyznacovanie miesta fixkou ako nastrelenie.

maggie2
28. jún 2010

jednoznačne prestreliť. My sme sa pekne dali objednať na prestrelenie do Ústavu lekárskej kozmetiky, sú tam veľmi milé panie doktorky dermatologičky, ktoré to vedia aj s deťmi (dcéra mala cez 3 roky) , a predsa to je tam i opticky na dobrej úrovni, parkovať sa dá bez problémov. Majú i trpezlivý prístup, starostlivo označia po dohode s mamičkou aj na ktorom mieste na uškách tá dierka má byť, neplatí sa nakoniec ani veľa (v Rakúsku to stojí raz toľko). Náušničky majú na prestreľovanie priamo tam, na výber, kvalitné, lacné, pekné s kamienkami aj bez. Úplne bez problémov. Napíšu potom ešte ten liehový roztok, ktorý treba kúpiť v lekárni a s tým ušká potierať (dezinfikovať). My sme boli úplne spokojní, bez problémov i po tom.

bashka
28. jún 2010

prvej dcere sme dali prepichnut , vrestala jak pavian a hnisalo jej to 2 tyzdne, uz som myslela, ze jej odpadnu uska, som jej chcela vybrat nausnice, cistili sme 3x denne, framykoin a nic nepomahalo, druhej dcere nastrelit a ziadny problem, ani nezaplakala pri tom a kludne spinka na boku, prvu sme ani obliekat vyzliekat nevedeli

sonicka25
28. jún 2010

Jednoznacne prestrelit,malej som takties dala prepichnut a dodnes nemozem zabudnut na to ako plakala a aj hlavne potom ako jej to dva tyzden hnisalo😔 (a to su uz odvtedy skoro dva roky!!!)Prepichovat je sialenstvo,urcite jej to nedavaj robit ihlou!!!
Kamaratke pri prestreleni ani nemukla a vobec jej nehnisali videla som to ties na vlastne oci😉 Pri druhom babätku dam urcite len prestrelit!!!

moniqe3
28. jún 2010

nastreliť!!! jednoznačne!!! rýchlejšie a najlepšie nastreliť ešte malému dievčatku kedy ešte ani nevie že existuje niečo také ako ušká 😀

zuzanocka
28. jún 2010

jednoznačne prepichnúť a podľa možnosti ešte v pôrodnici 😉
u väčšej slečny keď už sa to v pôrodke nestíha 😉 teda asi nastreliť. i keď ja osobne som nemala s nastreľovaním dobrú skúsenosť.

tatiana1985
28. jún 2010

... hmm, kolko negativnych nazorov na klasicke prepichovanie 🙄 🙄
...ked mala Neluska 2mesiace boli sme v zlatnictve na prestrelenie uska..tam nam povedali, ze prestreluju az po polroku..cakat som nechcela tak sme sa v 3mesiacoch vybrali k nasej pediatricke dat uska prepichnut..

a musim povedat, dopadlo to ukazkovo 🙂
na porovnanie: Pri prvom ockovani Nelka plakala, priam revala ako pavian, nedala sa utisit... zato prepichovanie usiek dopadlo tak, ze si trosku zaplakala (kym prepichli) a po 5 minutach ani nevedela ze sa nieco dialo... neplakala, nebola nervozna, uska sa nezapalili, krasne zhojili..moja kamoska mala taky isty poznatok so svojou dcerkou...

...takze ivushka, urcite by som nevyvodzovala zaver, ze prepichovanie usiek je zle a nastrelovanie bezproblemove 🙂

matenka
28. jún 2010

prvej dcére som dala prepichnúť ušká ako 3 mesačnej, nielenže jej to hnisalo asi mesiac, ale jednu dierku má trochu vyššie ako druhú, takže druhej určite chcem dať nastreliť, neviem, či to bude bezproblémové, ale prepichovanie už určite nie ☹

leiinka
28. jún 2010

ahoj, ja som tiež ZA NASTRELENIE, ale aby tu neboli len negatívne skúsenosti s prepichovaním, tak kamoškinej malej sa po nastrelení riadne zahnisali ušká a nakoniec doteraz náušničky nemá..vybrali ich... nastrelenie je výhodnejšie v tom, že je to rýchle a náušnica je hneď na mieste, kdežto pri ihle treba ešte preťahovať náušničku... takže trošku zbytočného trápenia navyše... inak sme čakali až do 11.mesiacov, ale žiadny špeciálny dôvod, zo začiatku som totiž náušničky nechcela...

latvia
28. jún 2010

ja som mala prestrelene usi a nemozem niektore nausnice vopchat do dierky,lebo je mala 😒 okrem toho mi rychlo zarasta, par tyzdnov bez nausiek a musim ich takmer prepichovat.....takze ja som za klasicke prepichnutie ihlou

luga
28. jún 2010

skor prepichnutie hned v porodnici - nam to tak robili, mojmu krsniatku tiez a ziaden problem nebol .... zato najmladsej sestre nastrelovali uz ked bola trochu starsia - asi polrocna a boli problemy - hnisanie a nedala si na usi ani siahnut a plus rovnaka skusenost ako latvia - dierky jej "vedia" rychlo "takmer zarast"

adus123
28. jún 2010

My sme dali dcerke prepichnut uska u detskej lekarky, ked mala cca 3 tyzdne. Znasala to uplne v pohode, pocas prepichovania plakala, po vyjdeni z ordinacie, kedze sme tam vtedy boli sami, som ju prilozila na prsnik, a pri cickani na to uplne zabudla.... 🙂 Uska sa jej zahojili v pohode bez problemov.

bihan
28. jún 2010

Nastreliť.

sakura77
28. jún 2010

ja som za nastrelenie,ziadna krv,ziadne "triafanie " ihly a potom este aj nausnicky,ziadne hnisanie ani rany....jednoznacne prestrelit

bubina1
28. jún 2010

ja som nechala prepichnut hned v porodnici....a vyzera to tak, že sa velmi pekne dierky hoja.... alá nemala žiadnu reakciu ani zahnisanie....

natalia777
28. jún 2010

jednoznacne nastrelit, zvlast ked tvoja mala uz nie je taka mala 😅 ja som davala mojej prestrelit pred tyzdnom, plackala len chvilocku asi to bolo zo zlaknutia a potom sa uz na tety v zlatnictve smiala, a potom mi este aj zaspinkala 😅 a vobec jej to nehnisalo a do vecera ani nevedela ze ma prepichnute uska 😀

traktor
28. jún 2010

nam prepichovali uska po prichode s porodnice...akosi sme v porodnici nikdy nestihli...ale bolo to raz dva, ziaden problem..prva ani neplakala, len skrivila pusu, druha trosicku plakala ale z uskami sme problem nemali... 🙂

bluff
28. jún 2010

setrnejsie a rychlejsie je nastrelenie. to sa snad ani pytat nemusis. a aj sa to pekne rychlo hoji.

bubba
29. jún 2010

moja suseda dala staršej prepichnúť a bez problémov,mladšej dala nastreliť,keď mala asi 4 roky stratila náušnicu a za 2 týždne jej zarástla dierka 😅 .takže mne keď sa narodila dcérka,dala som jej prepichnúť hneď v porodnici,malá ani netušila lebo skoro stále spala a v spánku sa a j zranenia hoja rýchlejšie.v budúcnosti ak bude ďalšia dcéra tak len prepichnúť priamo v porodke.

bambibam
29. jún 2010

ja som dala 1 dcere ušká prepichnúť na prvej poradni ,žiadny problém sme nemali , nestihla ani plakať a teraz to zamýšlam urobiť tak isto.

katka1981
29. jún 2010

Malej prepichli v porodnici, ziadny problem, nic.

tonicka
29. jún 2010

Ja som za nastrelenie, bez problemove u nas, mne ako 5 rocnej prepichovali a tak som to mojej dcere spravit nemohla 😝 A mne zarasta dierka aj teraz po 27 rokoch,ked nemam dlhsie ako 2 dni nausnice 😉

bianca
29. jún 2010

nikdy v zivote by som uz nenechavala uska prepichovat.Tam kde som rodila sa dievcatkam s logickeho dovodu neprepichuju usi skor ako po 1.hexavakcine tak nas tento udel cakal az v 4 mesiacoch.Nikdy viac.Fakt nikdy.Mala tak hrozne plakala ze sa mi v cakarni srdce zastavovalo a musela som sa drzat stola aby som tam nevtrhla a nevzala ju prec.Od placu mala az zilky popraskane pod ockami.Vyzerala hrozne.Nadavam si ze som pod tlakom okolia spravila tuto chybu.Nastrelenie je skoro bezbolestne

miskag125
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spalka
29. jún 2010

my nebudeme ani prepichovat ani nastrelovat, nechavam to na neskor a na rozhodnutie mojej dcerky, ked bude sama chciet, tak nausnicky dostane, bude tomu rozumiet a bude vediet preco to moze boliet

aknaj
29. jún 2010

ja mám veľmi dobrú skúsenosť s nastreľovaním. A to mala dcéra už 3 a pol roka, vedela do čoho ide. Keď to ani po mesiaci odrádzania, že ju to bude bolieť, nevzdala, objednala som ju k našej detskej doktorke a tam jej náušničky sestrička nastrelila. Samozrejme, že boli aj slzy, ale keď si dala prestreliť aj druhé ucho a vydržala to, určite je to v pohode. Keby ju to veľmi bolelo, tak odídeme len s jednou dierkou. Dcéra je dosť hysterka a bolesť neuveriteľne prežíva.
V pôrodnici sme na to zabudli, čo som aj rada, doktorka mi neskôr povedala, že je lepšie to urobiť keď má dieťatko, teraz presne neviem 4 alebo až 6 mesiacov, že vtedy je už hlavička pekne zaoblená a aj ušká by sa už nemali meniť, takže náušničky nebudú nakoniec nakrivo.
Ak by som mala ďaľšie dievča, určite by som zvolila tento postup. Asi aj vek, aby som to vedela vysvetliť a ona sa rozhodla sama. Bolí to rovnako bábatko aj 3 ročné dieťa, len to bábatko to dá inak najavo

dioliana1
29. jún 2010

nastreliť, pri prvých dierkach sme u lekárky boli, velmi plakala a aj krivoj ej prepichli a hnisalo to velmi dlho možno aj tri mesiace a stále mala s jednou dierkou problem že nemohla obyčajne len zlaté naušnice, dalšie dierky si bola dať nastreliť a má asi 5 v jednom, že to len štipne...

lauraa
30. jún 2010

nastrelit.....nechcela som aby malej prepichovali hned uska , bolo mi jej luto, tak sme to odlozili az ked sama chcela.... nausnicky sme jej nechali nastrelit na jej 4 narodeniny u detskeho lekara, sama si vybrala ktore, a pri nastreleni ani nemukla, ani len slzicka nepadla, uska sa nezapalili a cela vytesena nosi teraz copiky aby jej bolo vidiet nausnicky....