Nebezpečné, karcinogénne prísady v jedle našich detí

erikasadek
21. sep 2008

ahojte, zakladam tuto temu pretoze tato problematika sa nas tyka snad vsetkych.

problem , je ze sa malo hovory o tejto teme a malo pise, je fakt ze v strave v cukrikoch je mnoho prisad niektore su neskodne , niektore poskodzuju zdravie, a niektore su rakovinotvorne a co je najhorsie ze hlavne detskych jedlach a cukrikoch.
chvalabohu nie v dojcenskej strave....;
ja osobne poznam niektore a chcem sa svami o ne podelit ja ich mam vylozene na papiery na ladnicke v pripade potreby kontrolujem.

bola by som rada ak aj vy poznate niektore produkty zdraviu nebezpecne aby ste ich tu napisali takto sa mozme spolocne podelit o tieto mnohokrat tajene informacie

SILNE RAKOVINOTVORNE PRISADY

E 131,142,210,211,213,214,215,216,217,239

POZOR E 123 je silne rakonovinotvorna, a v mnohych krajinach zakazana
ja osbne som ju nasla v niektorych gumennych cukrikocha aj v plechovkach, zo zeleninou.

erikasadek
autor
2. mar 2009

BILUSKA PRECITAJ SI HORE JE VYSOKO ALERGENNA;;

erikasadek
autor
2. mar 2009

OSPRAVEDLNUJEM SA POSLAlo mi to samo....
takze , hore som dala ze je vysoko alergenna; a to mozem potvrdit, a ako vidim aj denisocka ti to moze potvrdit..

vidis to je jednen odbornik, ja som pocula od mnohych ci na cnn, a ci tu v fr, alebo aj na tejkto oficalnej stranke fr, kde je presne vysvetlene, co je co,a ake ma pouzitie v praxi...

tato tema bola zalozena, aby sme si vymienali informaci emedzi sebou, ja osm to len opiasla ako vies; a dovtedy som sa ani velmi nezaoberala tym riadila som sa tym listom, ale prisli deti a trapi ma to viac..

nasla som viac informacii , a tu fr sa tomu dost venuju aj v telke... takze od mnohych odbornikov som sa dozvedela mnoho veci.....a mnohe maju spolocne....
😉

bilushka
2. mar 2009

Ved ja nepisem nic o tom, ze nie je alergenna...ale nie je rakovinotvorna.

Inak nic v zivote podla mna nie je cierno biele a chapem mamicky, ktore bud nemaju dostatok financii aby napr. kupovali dzemy bez chemie konzervovavne len co ja viem hroznovym cukrom, alebo im dieta nechce jest a za dva dni vypije pol litra mlieka a viem, ze zje co ja viem Pribinaka s xantanovou gumou alebo ja neviem este nejaky termix s E-ckom zakonzervovany, tak mu ten Pribinak dam, aby som do neho nieco dostala.

erikasadek
autor
2. mar 2009

jasne, 😉
ianc ja som ju nevyhrabala... 😉

tamia
2. mar 2009

erikasadek,
ja som to udala ako príklad,a nešla som útočiť na nikoho... 🙂

erikasadek
autor
2. mar 2009

jasne neboj ja som to aj pochopila.. chcela silen blizsie vediet pozrela si si tu stranku co som hodila , mas tam vsetky vysvetlene.. 😉

baby ja ani nechcem aby sme sa tu hadali, ale aby sme si vymienali informacie.... 😉

martinabarak
2. mar 2009

Ahojte.

Myslim si, ze to netreba prehanat s tym kontrolovanim vsetkeho. Ja osobne svojmu synovu vobec nekupujem sladkosti, ak aj by som tak mozno nejaku kvalitnejsiu coky a nikdy by som mu nekupila lentilky, alebo nejake penove cukriky. Samozrejme ak nieco dostane od babiciek, tak mu to dovolim zjest ved raz za rok mu ziadna umelina nezaskodi. 🙂 Taktiez doma varim a nepouzivam ziadne dochucovadla ako vegata a ine.... Je velmi vela protirakovinovych korenin (tym myslim co obsahuju vela antioxidantov) ako kurkuma, rasca, bazalka, majoranka, cesnak atd. atd, ktorymi sa vyborne a zdravo dochuti hociake masko ci zeleninka ....
.......a tym chcem povedat, ze radsej robit osvetu doma vareniu a pouzivaniu vyssie spomenutych, ako kontrovat polotovary co za ecka maju....
nie? 🙂 😀 🙂

Inac k tym co radi papaju salamky, sladke napoje, syry (tie aj ja 😉 ) som nasla toto http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

jaron
2. mar 2009

Ahojte,

ono je to väčšinou tak, že potraviny v ktorých sa najviac používajú "éčka", farbivá, konzervanty a pod. sú väčšinou nezdravé sami o sebe, to znamená, že aj keby boli BIO, nie sú príliš vhodné na každodenné používanie (všetky druhy sladkostí, tičinky, keksíky, salámy, šunky, párky, mäsové konzervy, malinovky....). Sú aj výnimky (napr. celozrnný chlieb môže obsahovať aj tie nežiadúce látky), ale väčšinou je to tak.
Takže občas máme na raňajky celozrnné pšeničné lupienky, ktoré zrejme obsahujú aj niečo, čo by nemuseli, ale jedávame často aj ovsené vločky, domáce celozrnné vafle, kukuričnú kašu.... ktoré síce nie sú BIO, ale nie sú ani "obohatené" niečim navyše pri výrobe. 🙂

kiwuska
2. mar 2009

tiez si davam pozor co kupim a cim menej ecok tym lepsie. nesuhlasim vsak ze slovenske vyrobky su same ecka a v zahanicnch ci americkych cipsoch a podobnych vyrobkoch nic nie je. neverim. nezamyslali ste sa nad tymze to nemusi byt povinne tieto udaje uvadzat? na Slovensku je aspon tato povinnost, tak si mozes vybrat, ci kupis alebo nie. napriklad slnecnicovy olej. kazdy ho kupoval, lebo sa dlho hovoirlo zeje najlepsi. uz som tu citala ze nie slnecnicovy ale neviem aky, ale co ja mam informacie ani ten neviemaky nie je zdravy, ale mal by to byt repkovy. vyskum stale robi pokroky, ale zial je to tak, ze to co sme v najlepsej viere robili pre svoje zdravie o par rokov niekto vyvrati... asi to bude v tom ze vsetko s mierou.

teraz mi prisli na um bylinkove caje? nepijete ich? asi ano. a viete, kto a kde zbieral tie byliny, pri ceste urcite nie na luke daleko od chemie

martinabarak
2. mar 2009

Kiwuska, tak ako ty o bylinkach ........ja ked idem na trh si hovorim....tak tato babka ci tetka byva pri USSteelke a teraz si od nejaj vyberam papricky, atd., atd., 😀 😀 😀

hasleerka
9. mar 2009

no ja sa tiež k vám pridám, na linke mám vyvesené všetky éčka, pomaly v každej potravine sa už nájde to škodlivé, niektoré sa snažím deťom nedávať, ale nie vždy sa mi to podarí ... a možno je pravda, že kde to nie je napísané, neznamená že tam tiež nie je

teraz som kúpila malej nutrolin ako výživový doplnok, no hned som tam zbadala E110, tak teraz som na pochybách, či jej ho mám dávať, aby sa jej zlepšila probiohodnota v brušku, alebo nie kvoli éčku 😒

lilu18
9. mar 2009

😕 v nutrilone?

grettka
9. mar 2009

nie v nutrilone (mlieku), ale v nutroline - to su probiotika s b-vitaminmi

hasleerka
9. mar 2009

no veru tak lilu, nikdy som si to nevšimla, je to farbivo a dokonca je tam ešte jedno E385, ale to nemám vôbec v zozname
a dostali sme niake čokoládové slamky do mlieka, neni tam éčko, ale neviete ktosi čo znamená : acesulfam-K

erikasadek
autor
9. mar 2009

umele sladidlo.. 😉

jarka007
9. mar 2009

je to umele sladidlo, povolena davka je 9 mg na 1 Kilogram vahy

jarka007
9. mar 2009

haslerka co je to za mlieko nutroline ? Od akeho vyrobcu ?
Inak E110 je synteticke farbivo, zlte a E385 je stabilizator farieb calcium dinatrium

lilu18
9. mar 2009

jarka-Nutrilon-je nazov mlieka aj probiotik 🙂

certica
9. mar 2009

jarka: nutrolin B nie je mlieko, ale probiotika - doplnok vyzivy pre deti. grettka asi mysli v sirupovej forme (su aj tableky), ten ma nejaku mailnovu alebo pomarancovu prichut, takze predpokladam, ze tam bude to farbivo.

grettka
9. mar 2009

nutrilon je mlieko a n u t r o l i n je vyzivovy doplnok.. velmi lahko zamenitelne nazvy

hasleerka
9. mar 2009

jarka dík, len nie je tam napísaná dávka, tak prosím ťa ešte porad, jedna tá tyčinka má 6g

lilu nie, ved si sa predtým opravila, nutrilon - mlieko, nutrolin - probiotiká a vyrába to CIPLA India

a tá 385 je škodlivá?

grettka
9. mar 2009

ja som len reagovala na to, co bolo napisane vyssie 🙂 a tu eckovu latku v zlozeni nasla hasleerka

hasleerka
9. mar 2009

ja som asi slepá, to si sa neopravila ty lilu ale ťa opravila grettka ☹

grettka
9. mar 2009

a ked uz sme pri tych sajrajtoch co jeme, kupila som si nezdrave chipsy, prestudovala zlozenie.. a cudovala sa, ze v paprikovych chipsoch nie je ani stopy po paprike.. zato je tam cesnakovy prasok a nejaka dymova aroma.. 😖 zas ich nebudem jest.....

lilu18
9. mar 2009

uz od unavy pisem blbosti.sorry-idem off a diky za opravu 😎

hasleerka
9. mar 2009

ved ja už som kopec vecí vyradila z jedálnička, ale napr. pudingový prášok obsahuje tiež E110, ale my máme rady pudning, no bohužial tak si ho robíme (ved na niečo umrieť musíme 😀 )

grettka
9. mar 2009

hasleerka, to fakt v pudingovom prasku? ja puding milujem a o priatelovi ani nehovorim, ten ho vie zjest teda dost... ale co.... ved nemozeme zas nic nejest.. a keby sme zas vsetko jedli iba v bio kvalite, tak sa nedoplatime...

jarka007
9. mar 2009

hasleerka na den. a EU ma dokonca 40mg/kg vahy na den. Tych 9mg je v Nemecku. Takze jedna je asi OK.
sorry, myslela som, ze je to mlieko 🙂.
E110 sa dava do vanilkovych pudikgov, aby boli zlte. Normalne, ak mate pravu vanilku tak maju taku nevyraznu bledu farbu s takymi ciernymi bodkami. Tak aby to bolo pekne, pridava sa tam farbivo 🙂.

sirinka
9. mar 2009

E110 je zlut, obsahuje ju najme zelatina a je veeeelmi nevhodna a zvlast pre deti... 😠 a ja som malej tiez davala nutrolin, toto som si neskontrolovala ☹
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek

hasleerka
9. mar 2009

gretka no je v zlatom klase, ten ja niekedy používam ako náhradu za vanilkový puding, napr. do dukátové buchtičky

pozerám ten zoznam éčiek, tam je E330 ako neškodná a v mojom zozname mám ako rakovinotvornú

a ešte som ho našla v cukríkovom jogurte - kostici, baby ho majú radi, tak odo dnes majú smolu