Nechávať na noc otvorenú vetračku pri novorodencovi?

monika77
26. apr 2009

nemôžem nejak ublížiť, tým že maličký prechladne, ak máme v noci otvorenú vetračku? ... ešte je taký chladnejší vzduch

usnicka
26. apr 2009

No ja som tiez mavala pri malinkom vetracku na noc, hlavne, nech nemas prievan a ak malicky nema studeny nostek, tak si myslim, ze je to ok. Ved to si sama odsledujes a uvidis, ak by sa ti zdalo, ze je to moc, tak si aspon mikro nechaj.

monika77
autor
26. apr 2009

mne sa aspoň zdalo, že keď nebola vetračka otvorená, mali sme všetci traja upchaté nosy a drobec tiež ... ja som bola vždy zvyknutá spať pri otvorenom okne, len teraz sa bojím aby malý nenachladol

mami.sk
26. apr 2009

no my pravidelne vetrame cez den ale v noci by som vetracku otvorenu nenechavala 😒

bubatinko
26. apr 2009

ja som zvykla pravidelne vnoci vetrat teraz nechavam otvorenu vetracku na obyvke a vnoci to staci deti maju v izbe tym padom akoby vetrane lebo do detskej sa chodi cez obyvku tak im to staci 😉

mami.sk
26. apr 2009

myslim tym toto prechodne obdobie 😉
predsa len noci su este chladne 😒 ina situacia je v lete 😉
u babatiek by malo byt v noci minimalne 17 stupnov a tolko v noci v aprili urcite nie je 😒

claudinka
26. apr 2009

aj ja mavam vetracku na noc 😉 ak ma teplucke rucicky, nemal by byt problem.. ja vzdy skusam a podla toho sa rozhodnem alebo mu dam teplejsie bodycko na noc 😉

usnicka
26. apr 2009

hej, aj ja sa vzdy riadim tym, ako malinky, ale my mame zatepleny dom a termostat a nam neklesne pod urcitu teplotu, tak je to mozno ine, ako na byte. Ale ked je chladnejsie, tak nam staci mikro, alebo vobec, vyvetram si cez den a ked ide malinky spinkat, tak zavriem. Podla mna je dobre si to vsetko odsledovat, mne malinky napr. nema rad teplo, ako uplne malinky maval potom potnicky.

paola.o1
26. apr 2009

ja som tiez stale vetrela a spali sme pri otvorenom a maly aj napriek tomu ze bol teplucky, stale mal zapaly mocoveho mechura. teraz mam zavrete a zatial klop klop vsetko ok. neviem , ale myslim si ze to bolo tym vetranim, predsa len v noci je vzduch chladny.

lienka79
27. apr 2009

nasje marcovy, ma 2 roky a od narodenia sme mu vetrali,aj pocas dna, aj na noc...stale...kto by spoal v takom puchu? 😀
cerstvy vzduch je pre babo dolezity..myslim,ze aj spia kludnejsie....keby nebyvame pri hlavnej ceste,kade lietaju kamiony,vetram dodnes.... ☹

terezka044
27. apr 2009

baby nevadi ked mam postielku pri okne? teda nie uplne, ale skor pri okne..
maly sa narodi v lete, tak to asi budeme aj vetrat, lebo by sa uskvaril, v zime tam mame teplo, ani v noci nie je zima - ho len viac obleciem. moze byt/? 😉 🙂

monika77
autor
29. apr 2009

terezka mimčo by nemalo spinkávať pri okne ... dala by som asi bacha

sue
29. apr 2009

My sme mali okno na vetračku od narodenia a to sa malý narodil 8.1. 😉 chorý nebol ani raz 😉

cessy
29. apr 2009

my vetrame cez den, v noci je okno zatvorene... 😉

quika
29. apr 2009

dietatku chladny vzduch neuskodi, skor naopak, napr. riziko SIDS a roznych respiracnych ochoreni sa pri vetrani znizuje 😉 radsej teplejsie obliect a vetrat, len nech nie je v prievane.

pastuska
29. apr 2009

Ja musím mať kvôli malému otvorené stále, totižto mám horkokrvné dieťa, mne je zima, jemu teplo a potom nespí. Ak mám otvorené, tak spí 🙂 Chorý ešte zatiaľ nebol, ak nerátam nádchu - ale to zo zúbkov má momentálne.

terezka044
29. apr 2009

monika nakoniec sme to vyriesili tak ze tam dam stol a babatko bude az za nim a bude mat este taku ochrannu cast na postielke aby mu tam nefukalo. 🙂

terezka044
29. apr 2009

takze vetranie im nevadi? no dobre aspon ho teplejsie obleciem. ale v lete bude treba vetrat stale chudacik vsak by sa udusil 🙂