Nechávate bábo pozerať sa na televízor?

mvl8
5. sep 2007

nechávate chvíľu babo na kolenách keď sa pozeráte na TV?alebo vobec nie?ja viem,že by sa nemalo.ale predsa?

iwik
11. sep 2007

Ahojte, ked mam malu na kolenach tak niekedy aj pozera TV, alebo ked lezi na chrbatiku a hlavicku ma otocenu smerom k TV. Ale som si vsimla ked mala niekedy velmi place a potom ju dam smerom k TV tak prestane... hmmm I ked si myslim ze to nie je bohvieco, pozerat telku 😒

milhaus
11. sep 2007

moju zaujmaju reklamy a rozpravky

dorotka
12. sep 2007

no ja som mala take predsavsatia ze akonahle zacne telku vnimat tak nebudeme pozerat pri nej
no ja si telku dokazem odpustit ale mojmuz nie takze cez tyzden vidi telku mala len vecer a cez vikend sa ju snazim vypinat co najcastejsie

tomaslavka3
8. jún 2008

Ako deti rastu zacinaju mat vacsi zaujem o TV.Ak je tam reklama,ci kreslene rozpravky,alebo zviarata same ostanu pri telke chviku popozeraju a odidu prec.Ako 20mesacne ich este neusadzam pred telku,aby pozerali.

luciar79
9. jún 2008

Dcéra sa dívala od 6 mesiacov na kúzelnú škôlku ale najviac ju zaujímala zvučka.a to platilo aj o teletubies.zvučka a dala pápá a koniec.môj malý syn už sa natáča k tv a tiež sa ho snažim otáčať aby sa nedíval.Ešte sa mi na to zdá malý.ale keď išiel večerník Macko Uško tak ani nedýchal.....no neurob mu radosť.... 🙂 ale nepreháňať to a z diaľky.Podľa mňa to je len taký počiatočný záujem..až začne chodiť nebude ho to baviť lebo nerozumie deju.to až časom.Deti skôr zaujíma hudba.

kadea
9. jún 2008

Nas maly ked bol malicky tak telku sem tam pozeral, hlavne ked som ja nieco pozrela a jeho to chvilku zaujimalo.
Teraz ma 3 rocky a telka ho vobec nezaujima, pozera max. hodinu za tyzden ked ho nahodou napadne, ze chce pozriet Neberte nam princeznu /mame ju na DVD/. Osobne si nemysli, ze v tak malom veku znika zavisslost. Moj syn mi je prikladom. Ale naozaj zlata stredna cesta je najlepsia. Netreba to prehanat.

miriamkac
9. jún 2008

U nas ide telka skoro cely den...ako kulisa a deti to vobec nevnimaju, nasa mala akurat pocuva pesnicky z filmu "Sialene smutna princezna"....to je nas top a chlapcov zaujala jedine zvucka od vecernicka. Podla mna tiez...vsetko s mierou, ale zakazovat to nebudem.....

kometa
9. jún 2008

Aj u nás je TV ako kulisa...Čo sa týka detí, beriem to skôr ako zdroj na rozvoj a vnímanie, samozrejme všetkého veľa škodí, ale naopak všetko v primeranej miere prospieva. Starší bol takmer "závislý" na Teletubies a Elá hop, skrátka to bol taký rituál, kt. bol a hotovo a samozrejme naj boli reklamy (hlavne mobily - a to má dodnes). Mladší tiež reaguje na TV a hlavne znelky. Napríklad je sledujem Panelák a malý keď počuje pesničku od Desmod, tak sa už usmieva... Keď TV "naordinujeme" deťom v tej zdravej miere, fakt to beriem pozitívne.

zuzka99
9. jún 2008

luciar79 - od 6 mesiacov? to už vnímala? teda náš malý ked už neviem čo s ním, pustím na 1 min. telku aby som si mohla s nim sadnuť a je mu jedno čo tam je, kludne aj TA3. hlavne že vidí ludí, zvuky...po min. vypíname, radšej si pustíme CD s pesničkami a počúva to. ale že by kludne pozeral celý nejaký program ako kuzelná školka to by mu asi nič nepovedalo. teda ešte som neskušala.

magda22
9. jún 2008

my telku nemame, nie ze by sme na nu nemali, ale prosto zo zasady, su tam same blbosti a je to iba pozierac casu a tiez to skodi dietatku, niekedy mam pocit, ze tieto televizorove a shoppingove deti budu uplne zdegenerovane, takze baby vsetko s mierou! aj nakupne centra
😉 nic v zlom...

ivush
9. jún 2008

Ja malému zvyknem na chvíľu pustiť bebe tv, to je špeciálna televízia pre deti, kde ide príjemná melódia a obraz tak nebliká ako na normálnych kanáloch...a to čo tam je si myslím, že dieťa rozvíja, jasné, že ho tam nenechám čumieť do toho celý deň, ale na chvíľku to je podľa mňa prospešné ako napísala aj kometa...
Celkom izolovať sa dieťa nemá...

danulka2
9. jún 2008

my mame spojemu obyvacku s kuchynou, takze ja som mala tv pustenu ako zvukovu kulisu a maly v ohradke pocuval. Ked bol vacsi, tak aj pokukoval, ale to bol 4metre od telky. Odkedy sam beha sme telku moc nepustali, ale ked bola pustena, tak obcas chvilu pozeral /hlavne relamu/, vacsinou ale pocuval. Teraz pozerame telerano, potom ideme von a vecer pred spanim si pozrie panelak po reklamu. Je nauceny, ze ked zacne reklama to znamena, ze panelak skoncil a treba ist spat. Len neviem co bude, ked panelak skonci 😀 😀 😀 . Ked prsi, tak sa pozera viac, ale ked je pekne, tak sme stale vonku. Nepozera, ale trochu ano. A nemyslim si, ze by to bolo nejako skodlive. Je cely rad, ked tam uvidi zvieratko alebo nieco, co mi vie ,,povedat,, .Aj tym sa nase deti rozvijaju.

jesssie
9. jún 2008

..... tak u nás telka povolená na obidva večerníčky /stv a ct/ a cez víkend doobeda relácie určené deťom. Niekedy keď staršia dcéra príde zo škôlky vypýta si či jej pustím nejakú rozprávku z DVDčka. Vtedy sa snažím ju radšej zaujať knižkou, že jej prečítam rozprávku ale niekedy je to ťažké, môžeme sa my snažiť ako chceme, keď v škôlke ešte aj novú telku kúpili, len aby mohli deťom doobeda púšťať rozprávky. 😠 😠 😠

susik77
9. jún 2008

ja malej pustam od 8.mesiaca Mach a Sebestova a staci ked pocuje uvodnu pesnicku, uz sa smeje a tancuje 🙂 pustam jej to casto ked si potrebujem urobit ranajky al. obed.Dam ju do stolicky a vydrzi chvilu sama 🙂 mame lcd m,onitor-pocitac, takze oci si nekazi 😉

lilianak
9. jún 2008

tu nejde len o oci, ale aj o to,ze male deti cca do 3-4 rokov, nedokazu rozoznat realitu od fikcie. Takze si napr. mozu mysliet, ak tam vidia pukance, ze ked prevratia televizor, pukance sa vysypu ..... 😒 takze preto myslim, ze by nemali telku deti pozerat. Nas syn nepozera tv, ak si spomenieme, vecer vecernicek 🙂 Inak si vela citame a pocuvame do zblbnutia detske pesnicky, o ktorych sa mi uz aj sniva 😕

susik77
9. jún 2008

lili: ja si myslim, ze mala v tomto veku tomu este nerozumie 😉 skor sa jej pacia obrazky a pesnicky 😉

trixi
9. jún 2008

Patrim skor k tym, ktori si myslia, ze par minut detskeho televizneho vysielania dietatu neublizia. Nas maly vsak od narodenia ma vecerne kojenie pri televiznych novinach (to bolo a je pre mna zdroj informacii), mala som kratkodoby zachvat, ze som telku nepustala, ale to sa maly nenakojil a nechcel ist spat. Tak som to nechala tak a vratili sme sa do starych kolaji. Obcas cez den, ked maly je nepokojny (teraz mu rastli zubky) tak sme spolu pozerali Bebe TV (je to vysielanie pre deti od 6 mesiacov) asi tak 15 min. A k pocitacu maly chodi vtedy, ked dostaneme od rodiny fotky a pozerame si ich. To zboznuje.

babula90
9. jún 2008

súhlasím s lilianak, vela som čítala o vplyve TV na detský organizmus, do 3 rokov má byť pre dieťa TV tabu vraj!
My sme dlho ani DVD nemali, staršej sme odmalinka veľa čítali, púšťali rozprávky na CD a má fantastickú slovnú zásobu a čítať sa naučila ako 3,5 ročná, to by jej TV nikdy nedala.

lilianak
10. jún 2008

Susik77, tak ked tomu narozumie, naco jej pustat tv?? 😕 Pesnicky jej mozes aj spievat a obrazky si pozerajte v knizke 😉 myslim,ze z toho bude mat vacsi zazitok 🙂

susik77
10. jún 2008

ja si myslim, ze sa jej nic nestane, ked si 20 minut pozrie rozpravku, co sa jej paci...nech si kazdy robi to co uzna za vhodne.knizku jej nemozem ani ukazat-ma rada, ale hned chce trhat , davam jej obrazk. casopisy na trhanie 😎
a ona je dost aktivna, ziadne riekanky al. ukazovacky a pod. ju nebavia, stale lezie a chodi...

susik77
10. jún 2008

ja si myslim, ze dnes sa vsetko moc analyzuje...my sme tiez boli vychovavani na telke a sme pekni a inteligentni 😎

trixi
11. jún 2008

susik, suhlasim s Tebou, moj synovec vyrastol na telke a pocitacoch, na play station, hrach, dnes studuje na Karlovej univerzite v Prahe synologiu (cinstina, anglictina) pracoval pre nejaku IT spolocnost, pocas gympla urobil skole www stranky, rok bol na studiach v Amerike - tak nemam pocit, ze by ho TV alebo PC ovplyvnili negativne. Naopak.
U nas doma fici aj CD, aj knizky, tie citame od 4 tyzdnov, aj pesnicky, aj TV a aj PC.

besova
11. jún 2008

Dobrá tema...
Ahojte, tak my sme to mali tak aj teraz ze ráno ked sa zobudi, a nám sa este nechce s postele, alebo vstat a zobereme ho k sebe na 15min nez ide papkat tak mu pustime bebe tv a to je priam fascinovaný.. a kuká a kuká ked sa mu niečo nelubi prestane kukat, a najviac som sa pobavila ked tak vyrastali zo zeme take redkvičky a on začal plakat a po kazde ako to vystihne sa rozplace, iba pri tomto.. Maju take velke oči a skáču tak asi sa mu to nepáči. Nemyslim si že je to az tak zlé, trochu ho to aj zabavý a ja mozem aj niečo porobit.. nekuká z blízka to je jasné len s ohrádky..

Ved aj tak či tak telka sa pozerá a to dieta vzdy kukne ked niečo pocuje, a pred tým ho neuchránite.. jedine ak niekto nekuka vobec.. Ostatne programi ho nezaujimaju, len znelka s TA3 😀 .. a na tomto sa aj uci.. vzdy ked sa dá mu hovorim to je to a to je to.. a su tam zvuky.. mne sa to zdá ako dobrá vec pre tie deti..

Mate niekto svoje skusenosti s tymto programom?? 🙂

trixi
11. jún 2008

besova, ktory program mas na mysli TA3 alebo Bebe Tv. My mame skusenosti s Bebe a tiez su rozpravky, ktore sa Matkovi nepacia. Nepaci sa mu taky zeleny pandrlak, ktory sfukuje sviecku a pritom sa tak divne smeje a vila to potom zapaluje. Za to sa mu paci znelka kravicka, zajacik a kacicka a zboznuje Shaping, tie tvary, ktore sa snazia napratat do ineho tvaru, napr. kruh do trojuholnika a pod. Pozna, ktore kam patri, ked sa ten tvar trafi tak sa smeje a tlieska rucickami, ked sa netrafi, tak krici na telku, ze je to spatne.

kometa
11. jún 2008

Trixi, mňa by zaujímalo to Bebe Tv. Ako to chytáte? Aké máte TV pripojenie? My momentálne ideme na Digi a mám pocit, že tam to nie je.

susik77
11. jún 2008

trixi: diky 🙂
mne pripadalo take smiesne, ked sestrina mala mala okolo polroka a sestra ked bola na pc-tiez s LCD monitorom jej zakryvala oci, ze sa nema pozerat 😎 ja si myslim ze to su podobne povery ako: ze ultrazvuk skodi pre miminko alebo ze jedlo pre deti sa nema zohrievat v mikrovlnke kvoli ziareniu... 😎
manzel ma VS elektrotechniku-informatiku , robil diplomku o laseroch, do vsetkych druhov ziareni sa vyzna studoval to a hovori, ze su to hluposti, ze ani ziarenie z PC, notebooku ani ta mikrovlnka detom nemozu uskodit, ze je to hrozne slabe 😎

trixi
11. jún 2008

ahoj kometa, my mame UPC, najprv sme to mali naladene, potom nam nieco zahaprovalo v tom satelitnom prijimaci, pri oprave nam to uz nenaladili a tak sme to pracne rucne hladali. Teda hladal to tatino a ladil a mal pri tom nervy, nedarilo sa mu. Myslim, ze na Digi to nie je. Mne sa ta stanica paci, pretoze je prisposobena malym miminam. Nie su to rozpravky, ale take kreslene pohybujuce sa obrazky, ziadna narocna grafika, aby to mimina stihali vnimat.

susik, presne tak, mne sa to zda uz pritiahnute za vlasy, vsetky tie zakazy - zijeme v 21. storoci, deti do kontaktu v technikou skor ci neskor pridu. Ja sa priznavam, ze TV a aj PC k zivotu potrebujem, tak ako auto, mikrovlnku, CD prehravac, MP3 atd. Jednoducho vsetko co mi ulahcuje zivot, starostlivost o maleho. A telka k tej starostlivosti patri. Samozrejme, ze neposadim maleho rano k telke a vecer ho odtial vezmem. Ale par minut mu neuskodi. (A nemyslim si, ze by sa snazil dvihat a otacat telku, aby sa mu vysypal popcorn. Nato mame popcornovac 😉 .)

jahodka11
11. jún 2008

nas maly tiez pozera tv....aj tak ho to dlho nebavi...a mame LCD a manzel povedal, ze to vobec neskodi.... a vobec? ako mu zabranit nepozerat, ked to mam zapnute? ved tu nebudem potichucku az kym nezaspi...a to je niekedy aj o 10-tej vecer.....🙂
ja tiez trixi vyuzivam vsetko, co sa da...🙂 svokra hovorila, ze aby sme mu nezohrievali jedlo v mikrovlnke, ze je to nebezpecne a na druhej strane zasa rozprava, aby sme ho davali na slniecko, aby sa opalil...tak to je co? aka rovnovaha? mikrovlnka nie, ale slniecko je dnes naozaj veeeelmi bezpecne.... 😖

susik77
11. jún 2008

na mikrovlnke je nebezpecne jedine to, ze sa jedlo zahreje nerovnomerne. Ale ked to premiesate, tak no problem 😉 vsak vsade v restikach to zahr. v mikrovlnke 😉

besova
11. jún 2008

Nie myslela som bebe tv ze kukava a ked nahodou otec pozera TA3 a je tam tá znelka tak uplne spozornie..
A o sa týka mikrovlnky si myslim ze tie mamičky co tam vyslovene odmietaju zohrievat jedlo, sa mi zdá divné, a koly čomu, ja malemu zohrievam vsetko od malička v mikre.. Jasne ze to zohrejem, premiešam ochutnám, bez toho by som mu predsa nedala..Myslim si ze clovek nemoze ku vsetkemu pristupovat v rukavičkách..čo sa týka dietata..

No to je len moj názor samozrejme, sto ludi sto.... 😀