Nechávate bábo pozerať sa na televízor?

mvl8
5. sep 2007

nechávate chvíľu babo na kolenách keď sa pozeráte na TV?alebo vobec nie?ja viem,že by sa nemalo.ale predsa?

hanka274
5. sep 2007

mvl8, to je rozne.
stredna cesta, zlata cesta...
ono sa tam uci kadeco v TV, farby...rozvija sa.
Druha strana, ze ak nieje kvalitny TV, kazi to oci, boli hlava...no a v neposlednom rade, zavislost.
aby z deciek nevyrastli deti, co pozeraju v telke novodobe rozpravky na dobru noc-sama bitka, prisery, buchacky, zbrane, noze, mece....chapes.

takze asi s mierou. a ta miera je na kazdom rodicovi.

nadhera
5. sep 2007

mvl8 - nas maly rad "pozera" tv, hlavne teletext /nevieme preco/ mas mladsieho drobca, takze asi taky isty problem, ako ja.

nenka83
5. sep 2007

ahoj mvl8, ked mam zapnutu telku a malu na rukach kuka! myslim ze to nie je az take hrozne!hlavne aby bola daleko od tv a nie dlho kukat.

mvl8
autor
5. sep 2007

no my máme LCD takže je dost kvalitný.jej sa páčia hlavne tie velké postavy a farby a tiež zvuky. nevie stoho oči spustit.niekedy ho aj 2 dni nezapnem koly nej

hanka274
5. sep 2007

tak sa neboj, vela sa tam nauci, ale aj dobreho aj zleho.
Ale ako pises, tak ides tou strednou cestou s mierou, takze je to v poriadku si myslim.
papa.

petaba
5. sep 2007

Ahoj tak sme na tom rovnako. Ja ked malu otocim od telky chrbtom tak si otoci hlavu a kuka dalej ako keby nic 😅

andy.a
5. sep 2007

moja malá tiež rada pozerá na TV...keď leží na gauči,vždy sa otočí tváričkou k telke.. 😉
A syn keď bol menší,obľuboval najmä teleshopping a reklamy/tie miluje dodnes,vie ich naspamäť-.. 😀 /

hanka274
5. sep 2007

my sa zase hadame co budeme kukat....furt si prepina na farebnejsie a pripadne aj dake hudobne kanale.

inak je zvlastne, ze uz v roku deti, teda aspon Hanka, vedela rozoznat film a pod. od rozpravky. Proste film nic, dialogy, rozne hlasy nic....ale akonahle rozpravka-tak to cumakuje....
cim to bude? smiesnymi hlasmi, tónmy??? pochybujem, ze si uvedomuje, ze to je film-obraz skutocny a rozpravka animovana....

ladybird1l
5. sep 2007

moja mala tiez rada pozera tv, ked je v kuchyni a pocuje znelku reklamu, tak sa rychlo doplazi pred telku a pozera, nikto ju nemoze pritom vyrusovat 🙂 takisto ma tiez rada teletext a ta3, asi preto ze su dost farebne 🙂 niekedy sa hrabe uplne k telke, ze hladka obrazovku ale snazim sa ju od toho oducovat, takze myslim ze tv je dobra na vyuku a rozvoj

miriamka12
5. sep 2007

Aj mne pripadalo že také malinké detičky by nemali pozerať na TV,strašne bliká a dokonca som počula že časté pozeranie telky u detičiek môže vyvolať až epileptické záchvaty ☹ tak som nevedela čo robiť, lebo naša malá Sarinka telku asi zbožňuje,dokonca keď nevie zaspať natočí hlavičku na telku a za minútku buva 😀 Ale vidím že nie sme sami 😀

loren
5. sep 2007

aj mi pozerame tv ale neprehaname to

mvl8
autor
5. sep 2007

To som rada,že nie som sama.ja sa len bojím očiek,aby sa jej nezapálili alebo čo.

ladybird1l
5. sep 2007

my tiez s tv neprehaname, vacsinou pocuvame muzicku, tiez sa bojim o jej ocka

tomaslavka3
5. sep 2007

Ja skoro vobec nepozeram telku,takze ja neberiem vobec deti k telke.Skor k PC,ale tu uz vymyslaju a ned sa s nimi,ako ked boli malicke.Ked väcsie deti maju zapatu telku male sa tam pytaju a ked zbadaju zviera,co sa podoba na psa,tak kricia havo.Zato radio u nas hra cely den a maju velmi radi pesnicky.

hanka274
7. sep 2007

obrazovka blika...ci na TV, alebo aj na PC.
Su to vacsinou starsie typy TV a PC.

ale skuste toto:
ak mate mobil, kde sa da nahravat video, skuste si ho zapnut a nasmerovat na obrazovku-monitor, akoze idete kamerovat do mobilu do je v PC a v TV.
Ak vidite v mobile to blikanie, tak zial monitor nieje dobry a mal by tam byt taky kryt (na pc), na telku neviem-menej pozerat-urcite skodi. My to mame ok, plazmu alebo LCD zatial nemame, ale TV je stary 1 rok, a PC mame noteboook s tych kvalitnejsich-ale aj drahsich 😠 )

Verim, ze skodia aj nove TV, a aj nove PC, ale menej.

mysidlo
7. sep 2007

my nasu od narodenia nepustame pred TV ani pred PC, nech je akokolvek kvalitny.
Kto ma zaujem, nech si precita toto: http://zdravi.idnes.cz/diva-se-vase-dite-na-tel...

hanka274
7. sep 2007

mysidlo, nech je akokolvek kvalitny, zial TV ani PC sa v buducnu nevyhnes, obzvlast TV. 😉 😉 ved uvidis ked budes mat starsie 😉

a vyskumy, vyskumy...tak striktne sa toho nedrz...vsetko s mierou...

mysidlo
7. sep 2007

To snad nemyslis ako argument, ze "v buducnu sa TV ani PC nevyhnes"?! Mne je jasne, ze v buducnosti sa tomu nevyhnem, ved existuje vela vhodnych TV alebo PC programov pre starsie deti. Ale teraz ani netusi o co ide, tak naco by mala pozerat uz teraz?

hanka274
7. sep 2007

to nebol argument.
pozerat nemusi, ani nasa, len tam cumi, neboj, ale viac ako 2hodiny denne zdaleka nie 😉 😉

baby a vedeli ste o tom, ze v 6 rokoch zivota sa zacina kazit vraj zrak?? vraj...

mysidlo
7. sep 2007

aky je rozdiel "pozerat" a "cumiet"? 😖
nasa by tiez rada kukala telku, ale to TV hned radsej vypneme alebo malu zabavame niecim inym, aby otocila hlavu. Bojim sa o jej zrak, lebo manzel mal pred operaciou dioptrie 6-ky. Tak snad bude mat oci po mne. 🙂

hanka274
7. sep 2007

mysidlo...pre mna je taky, ze cumi-na spravy napriklad, ktore zial kvoli nej nevypnem, snazim sa tiez zabavit a ak nie, tak proste kuka chvilu, aj tak sa vzapeti otoci a ide si za svojim, o chvilu ju zlakaju reklamy a potom zase hracky 😉
Nepozera tak, ze ju rano posadim na stolicky a vecer z nej dam dolu 😉

mvl8
autor
7. sep 2007

MYSIDLO ČÍTALA SOM TO AJ JA A JE TO ZAUJÍMAVÉ.JE JASNÉ,ŽE TAK DLHO JU NENECGÁM ANI JNESKOR SA POZERAŤ.JE SOM ČÍTALA,ŽE DOKONCA V MIESTNOSTI V KTOREJ SPINKÁ BABATKO BY NEMAL BYŤ PUSTENÝ ŽIADNY ELEKTRO SPOTREBIČ A AJ TELKA BY MALA BYŤ VYTIAHNUTÁ ZO ZÁSTRČKY A NEMOŽE BYŤ V BLÝSKOSTI ANI TELEFON.TO SA MI ZDÁ PREHNANÉ

babulka
7. sep 2007

U nas sa pozera TA3, to od malicka, najma tie rozne zvucky, grafy, pozorne sleduje vyvoj cien ropy a menove kurzy 😀 A reklamy, samozrejme, ako pisala Hanka274, spolahlivo rozozna od ineho programu, vtedy vypne v sebe obraz aj zvuk a len cumi na reklamu. Uz ma aj svoje oblubene, napr. Tmobile, s tymi sipkami (papaparapapa), cocacoal (aaaaaah) 😀
A rozpravky, ale len Winnie the Pooh na DVD, malokedy nieco ine.
S nicim to netreba prehanat, ani s telkou, ani s jej zakazovanim a trapenim sa, ze moje dieta je TV maniak., My sme vacsinu dna von (doobeda dve hodiny, poobede aj styri), cez obed spi aj dve - tri hodiny, tak na tu telku uz vela casu neostava 😀

mvl8
autor
7. sep 2007

Tak to budeš mať veľmi inteligentné dieťa keď ho už od mala zaujímajú také veci čo sa riešia na ta3

zuzu13
7. sep 2007

my pozeráme Tv keď "tróni" na šerblíku...najradšej teleráno a hlavne tú bláznivú rozprávku Oggi a šváby...

liliandax
7. sep 2007

my skor pocuvame, ako pozerame 🙂 Maly sa strasne chyta, ked ide nejaka oblubena pesnicka z nejakej reklamy, alebo uvodna piesen z jednej telenovely 😀 Vtedy tak rozhadzoval od radosti ruckami, len skoda, ze uz ta telenovela skoncila, bola to zabavne, sledovat ho 😵

hanka274
8. sep 2007

babulka, presne, T-Mobile, najnovsie PAT a MAT na Seditu reklamu, a aj tie sproste prasky ju uz chuda oblbli...

liliandax...nemyslis nahodou Skrytu vasen??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

broskynka
8. sep 2007

ahojte, ja sa sem-tam taktiež pozabudnem,keď mám malého na kolenách,že pozerá telku,tak si to už nemusím výčítať,že to robím len ja 😀

vilki
10. sep 2007

moj maly praveze telku nechce pozerat, sem tam ked ho chcem trosku zabavit tak mu pustim nejaku rozpravku co ide v telke ale vobec ho to nezaujima a robi si svoje.jedine co sa mu v telke paci je reklama na jupik a to asi len ta pesnicka lebo ked ju zapocuje hned sa pozrie a pozera kym neskonci...no a este dvd z nasej svadby ked tam vidi mamu a tata, to sa mu paci 😀 inak nic.

dannynka
10. sep 2007

my tiez radi telku pozerame hlavne v tedy ked sedime na serbliku,tiez ma rada ogyho a kuka rada TA3 a najradsej ma zvucku pocasia.... 😎 😎 😎 😎