• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Od 1.1.2009 sa ruší balenie na široko. Čo vy na to?

24. júla 2011 
Dnes som sa u pediatricky dozvedela ze od noveho roku sa nebudu musiet balit deti do postoliek. Ak je na to vas nazor??
19. nov 2008 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to vazne? preco prave od tohto datumu? nechapem
19. nov 2008 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to čo, ako sa to može zrušiť, čo to je nejaký zákon či čo...? :sweat_smile: a ako sa bude riešiť to, ked dieťa potrebuje baliť na široko kvoli nevyvinutým klbikom...?
19. nov 2008 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, vsak v zahranici sa uz davno nebali preventivne nasiroko. robili sa vyskumy a zistilo sa, ze je to zbytocne. Balenie na siroko doporucuje az ortoped po 1.sono , kt. ma byt urobene najneskor do 6.tyzdna :wink:
19. nov 2008 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak - keď tu boli naši z IT pozrieť malú ako bábätko, len zírali, čo za čudo jej to na plienku dávam :confused: :grinning: . Je mnoho názorov či má vôbec niejaký vplyv na široko baliť na vývin kĺbikov :confounded: tak nech si robí každý ako chce :wink:
19. nov 2008 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je dobrý dátum, ľudia budú do polnoci aj tak hore, takže môžu deti potom z poštoliek odbaliť :grinning:

tamia, je to myslené asi tak, že sa ruší preventívne balenie, čiže aj keď nie sú vyvinuté, keby sa vyvýjali zle, tak na široko by sa balilo.
19. nov 2008 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. nov 2008 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ani som nevedela, že to bolo povinné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. nov 2008 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili :grinning: :grinning: :grinning:
19. nov 2008 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili :wink: , super :grinning: :grinning: :grinning:
19. nov 2008 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zaujimave- ale v zahranici sa nebali uz davnejsie... moje krstnata neboli balene ani jedno.
Podla mna je to dobre preventivne robit do prveho sona ( resp. podla doporuceni lekara pri prepusteni z porodnice)
JA chvilku balit budem...
19. nov 2008 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak aj samotna pamperska drzi uz tie nozky nasirsie...
19. nov 2008 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sksko: mne prave v porodnici povedali, ze je to zbytocne, ze balit budem az ked to ten ortoped na 1.sono doporuci :wink:
19. nov 2008 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne tiez v porodke nekazali balit nasiroko, vraj je to zbytocnost
19. nov 2008 o 13:50  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aspon nemaju zapareniny chudata male
19. nov 2008 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked netreba netreba asi maju ortopedi malo roboty :frowning2:
19. nov 2008 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No asi sa rusi preventivne balenie - mojej sestre napr. vyslovene kazali v porodnici balit nasiroko, lebo maly mal zle uhly... takže asi tak
19. nov 2008 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna by len zaujimalo,kde to bolo napisane,ze sa to rusi????
19. nov 2008 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v porodnici som nasiroko nebalila, po prepusteni do 1.sono u ortopeda ano. Klbiky boli po sone v poriadke, tak sme od 5.tyzdna nebalili. Ja by som do sona a vyjadrenia ortopeda urcite balila, aby som si potom netrieskala hlavu, ze som nieco zanedbala
19. nov 2008 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Samozrejme som mala na mysli preventivne balenie nasiroko :confused: som sa neuplne vyjadrila, a balit az ked po vysetreni odporuci ortoped. Nasej malej robili vysetrenie v porodnici a na kontrolu mame prist az po 3 mesiaci. Doteraz som ju balila, ale uz dlhsie sme uvazovali ze ci ju mat cely den takto zabalenu, ked vsetko bolo v poriadku. Asi ju aspon na cas dna necham len v jedorazovke, a casom mozno vypustime uplne.
19. nov 2008 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
petruci6 ako som uz hore pisala dozvedela som sa to u pediatricka, a ta to ma od Dr. ktora sa stara v porodnici o novorodencov. Mozno maju "nove smernice"
19. nov 2008 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si myslim, ze tym bal. 6 tyzdnov sa nic nezachrani ani nepokazi, ak ma teda klbiky od narodenia ok, je to zbytocne, ak nema, tak aj tak budete muset balit aspon 3 mesiace. Mala mala ze vraj v 6.tyzdni vyvynute na urovni 8-mesacneho dietata-tak mi povedala dr. na sone. Ze balit normalne len jednoraz. plienku, ziadne siroke balenie.
19. nov 2008 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme balili do 1. sona a dalsie tiez balit budem :wink: Radsej ako si potom trieskat hlavu v pripade problemu :zipper_mouth:
19. nov 2008 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a od 1.1.09 zacina platit aj zakaz zvazovania babatiek do periniek???\

ked sa povie A, malo by nasledovat aj B
("na zapade" sa nebali na siroko, ale ani nepoznaju snurovacie perinky pre babatka... :wink: )
19. nov 2008 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no v zahranici sa nebali preto, lebo tam sa tam problemy s klbikmi jednoducho nevyskytuju....ale v SR, CR, Polsku a Madarsku a este tu niekde naookolo bol vyskyt az 10-20%..preto sa zaviedlo to balenie...a preto sa v zahranici cuduju ze co to tu stvarame.....
my mame lave bedierko nie v uplnom poriadku takze balime dalej....uz nam zacina 4. mesiac :confounded:
19. nov 2008 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nam po prvom sone kazali balit len preventivne a to na noc, ked to babatku najmenej prekaza. klbiky ma vyvinute na urovni jej veku. dievcata a ake uhly su dobre a od kolko stupnov je to uz zle???? :confused: :confused: :confused: :confused:
19. nov 2008 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte pripajam, sa v zahranici, to ani nepoznaju balit na siroko, roby sa len rontgen, v 6 tyzdni, ak je vsetko v poriadku tak len jednorazovky.........

neviem o tom aby tu mali velky problem s klbami u deti..... :wink:
19. nov 2008 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika: rontgen v 6-tich tyzdnoch? neni to moc skoro? tu sa robi sonografia...
19. nov 2008 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Okrem toho, kto pouziva latkovky bali na siroko aj bez postoliek :wink:
19. nov 2008 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ikke: presne, na tom sone nam povedali, ze ziadne siroke balenie nepotrebuje, ale ze ju mam prestat davat do perinky :wink:
19. nov 2008 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nam sa jadierka vyvinuli az prednedavnom... dost neskoro... a ortoped ma doslova upozornoval, aby som nasiroko nebalila, ze vplyv to na to nema...
19. nov 2008 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1 2 3 ... 5
Tvoj príspevok