Od 1.1.2009 sa ruší balenie na široko. Čo vy na to?

janzi
19. nov 2008

Dnes som sa u pediatricky dozvedela ze od noveho roku sa nebudu musiet balit deti do postoliek. Ak je na to vas nazor??

erikasadek
19. nov 2008

dididi, to robia, aj tu vo fr... neboj hned po narodeni a potom kazdy mesiac na kontrole u pediatra...; margaretka, ved ja to neberiem, nech to ostane, tak aslovenska specialita...

mne vadi, nase slovenske,boze ty nebalis si normalna, ved bude mat problemy s klbami........no nema,
nech to ostane, ako slovenske specifikum......neberiem, len mi vadi niekedy to ked nebalis tak nie si normalna,,,toto mi vadi......

no tomu rongenu sme sa nevyhli dididi, bohuzial povinne... ☹

dididi30
19. nov 2008

erika aj mne tie otazky vadili a ked som mu nedala ciapku alebo nedala teplejsiu deku no zbohom a to bolo leto, teraz by ma dali asi do basy 😀

danona
19. nov 2008

dididi-dietatku sa daavno nerobi rtg klbikov 😕 , robi sa sono.. 😉

ikke
19. nov 2008

ja mam skor pocit, ze na slovensku sa casto veci robia hlavne preto, ze to tak robili vsetci pred nami (cize sa vlastne "ako stado opicime" po nasich vlastnych predkoch). bez toho, aby sme sa zamysleli nad tym, cim to je, ze prave u nas bol taky vysoky vyskyt tychto "vrodenych" chyb 😉
namiesto toho zvazujeme novorodeniatka do periniek a potom im to kompenzujeme zas vyvazovanim nasiroko...

majcik
19. nov 2008

Margaretka, Valka - suhlasim ...

Dididi - nejdem Ti nadavat, vsak kazda mama robi pre svoje dieta, to, co uzna za vhodne.
Ja osobne si myslim, ze niektore postupy v nasom zdravotnictve nie su az tak na zahodenie. Ako som uz spomenula, moja sestra zdedila po mame a starej mame problemy s klbami, nastastie si to detsky lekar vsimol pomerne skoro (v tom case sa chodilo na RTG v 4. mesiaci veku babatka), mama ju dlho balila nasiroko a mala aj take specialne remence a vdaka tomu sa jej klbiky upravili a vyzera to tak, ze sa vyhla operacii, ktoru musela absolvovat mama aj stara mama s touto poruchou ... takze takato skusenosti mi uplne staci na to, aby som aj svoje deti nasiroko balila ...

A k tomu pozeraniu z vnutra u tehotnej zeny - ja mam zas kamosku v Holandsku, ktoru pocas tehotenstva vobec takto neskontrolovali a lekarka nespozorovala, ze sa otvara a porodila v 7. mesiaci. Mozno, keby zistili, ze sa skoro otvara, tak by vedeli ten porod oddialit ... tazko povedat.

Myslim, ze su to veci individualne a diskutabilne, urcite sa to neda aplikovat rovnako na vsetkych.

erikasadek
19. nov 2008

dididi, vidis, asi teraz nelutujem , ze som nebola doma 4 roky, ale svoje som si vypocula aj cez telefon... 😀

danona, budes sa cudovat ale robi sa rontgen, aj v takych vyspelych krajinach, sa robi, ako fr.; nie sono..

dididi30
19. nov 2008

majcik, ale sa pytaju ci niekto v rodine ma problemi s klbmi ak ano to je ine 😉 to sa inac riesi suhlasim 🙂
a tiez som pocula o pripade, ze zeni mali v zahranici problem s porodom a tehotenstovm, to som napisala sice o sebe ale aj seobedne ako to oni beru, ze babo sa ma narodit prirodzenou cestou bez zasahu .....tak kazda zena je ina a dufam,ze babo je zdravucke🙂

danona ups sekla som sa, myslela som sono 😉

dididi30
19. nov 2008

ikke suhlasim

danona
19. nov 2008

erikasadek - na sk je sono 😅 na 100% 😉 nie som slovenka, no s dcerkou som tu sono absolvovala 😉

majcik
19. nov 2008

Hej, u nas sa robi sono babatkam, ideme na buduci tyzden na tretiu kontrolu.

erikasadek
19. nov 2008

no nevadi, ja to beriem, len som dodala ze su krajiny kde sa robi rontgen, na tom nic nevidim...
na slovesnku je boom, ultrazvuku 3D, tu ho robia napriklad , malo, na konci vysetrenia, prepne, na 3D, na niekolko secund, pretoze sa zistilo, ze , ultrazvuk 3D, nie je bez nasledkov u baba, teda nie az taky nevinny, preto sa tu nepraktizuje ani nepreplaca, zdravotnou, kedze nie je odporucana..... 😉

ale to som mimo temy... 😉

dididi30
19. nov 2008

majci tak drizim palec aby ste uz balit nemuseli 😉

dididi30
19. nov 2008

erika presne , aj tu je nejake 3D nic nikto to nechce a je to drahe ako fras, ale to preto aby odradili mamicky od toho ozarovania babakta, tiez sa to tu neodporuca

hej mimo temy ale je to aj tak k teme 🙂

majcik
19. nov 2008

Dididi - uz nebalime, pri kontrole v styroch mesiacoch nam povedala lekarka, ze uz mame balit iba na noc nasiroko a staci do pol roka. Ja som balila trosku dlhsie, nejako som si neuvedomila, ze polrok presiel a ze uz nemusim 😀 Maly ale nemal este vyvinute jadierka, tak preto ideme na kontrolu, vraj je to normalne, ale chcu to este skontrolovat.

danona
19. nov 2008

erikasadek- 😉

dididi30
19. nov 2008

majci jaj tak, no tak neva...inak ti aj drobcek lozi|?

dididi30
19. nov 2008

no idem ja , lebo sa odtial neodtrhnem

inak baby , tak nech sa vam dari v tom nebaleni na siroko 😉

erikasadek
19. nov 2008

danona, dididi 😉

olise69
19. nov 2008

baliť naširoko nie je prežitok. Dávno sa vie, že jadierka sa vyvíjajú do 3 mesiacov, u dievčatiek až 4mes. Je oveľa jednoduchšie baliť naširoko , ako neskôr mať vážne problémy s bedr. kľbami. A ani moderná doba tento vývoj neurýchli.
Baliť takto neobmedzuje bábätko a myslím že ani mamičku. 😉 😉

dididi30
19. nov 2008

oli tak mimo temy fuha, tu mas doma veselo po tolkych rokoch take malinke babatko, juj to je krasne a starsie deti ti pomozu 😵

dididi30
19. nov 2008

oli jaj sak to su vnucata 😀 😵 ale neva aj ak je to krasne 😉

mywiel
19. nov 2008

Ja zijem vo Svajciarsku tu sa nikdy nebalilo a deti su v poriadku, ani mi nebalime. 🙂

erikasadek
19. nov 2008

dididi ty stihas vsetko si precitat, sikulka jedna 😉

dididi30
19. nov 2008

erika ja som maniak, nestiham sa ani len odelpit od pc 😀

erikasadek
19. nov 2008

😀

olise69
19. nov 2008

didi- ja som tu taká zamotaná staršia dorastenka ! 🙂 To vám zlepšujem vekový priemer .
Ale vnučky sú super, niekedy som chcela 4 deti, tak to kompenzujem

zuzka1.
19. nov 2008

no didi hello, kde si cely den!!!!!
s obliekanim sme mali aj my prblem, lebo som z kazdej strany, teda mama svokra pocuvala, ze malemu bude urcite zima!!!!!hrooooooooooooooooooooza!!!!ale ja si robim po svojom, ked je treba poviem svoje aj 20x ked nechapu a ofucane odfujazdia, ved sa odfucia!!!!!
didi to si sa nebala, ked ta clee tehu nepozerali ci je vsekto ok??
od temy sorry

majcik
19. nov 2008

Dididi - hej, lozi, ale zatial iba dozadu a toci sa okolo svojej osi.

Olise - veru, mna to neobmedzovalo vobec, vsak za tie tyzdne a mesiace clovek ziska urcitu zrucnost 😀 😀
A okrem ineho, malo to aj tu vyhodu, ze ked sa maly riadne pocikal a pokakal, ta plienka nasiroko toho dost zachytila ..

zuzka1.
19. nov 2008

nechapem ako by mohlo balenie na siroko nirkoho v nircom obmedzovat, ved nas tom nic nie, jednoducho s to robilo akto chce , ten to bude robit aj o 100-200 rokov 😉

3558
19. nov 2008

erikasadek ja zijem v Uk a chodim k detskemu ortopedovi. ja som nebalila, ale som sa bala ze co ak,,,, tak som sa objednala u nas v nemocnici a pekne tam aj chodim.bola som dva krat, a pojdem naposledy ked bude mat maly 6 mesiacov. a mam dusu na mieste. lebo ja som balila len tyzden.