Od 1.1.2009 sa ruší balenie na široko. Čo vy na to?

janzi
19. nov 2008

Dnes som sa u pediatricky dozvedela ze od noveho roku sa nebudu musiet balit deti do postoliek. Ak je na to vas nazor??

heppu
20. nov 2008

no mne pride trosku nelogicke rusit nieco a com tvrdia lekari ake je dolezite ako keby si protirecili, inak nasa bola balena nasiroko tak do prveho vysetrenia aj to len v noci a perinku v zivote ani nevidela

expertka8
20. nov 2008

...ja by som skor zrusila "na siroko" slecny pri cestax... 😝 😀

...nevidim dovod...z akeho dovodu rusit veci osvedcene 😔

prasiatko30
20. nov 2008

dididi - presne balia na siroko a potom decko zapasu do perinky tak aby nemohlo mat tie nozicky od seba - vsak tie decka ked su rozvalene na chrbatiku tak maju prirodzene nohy roztvorene na siroko - cize ako ho nebalis do perinky cely cas tak ho nepotrebujes trapit nejakymi postolkami 😉

babulka
20. nov 2008

Ja som maleho nebalila ani jeden den, nemohli sme kvoli brusnej operacii, a ked lezal v postielke, mal nozicky prirodzene "na siroko", zvazovat do perinky by ma ani nenapadlo. Robili mu aj dost skoro sono, prave pre to, ze sme nemohli balit, a bolo to v poriadku. Ked som bola po prepusteni v 8. tyzdnoch na dalsom sone, tak doktorka zhrozena, ze dieta nezabalene a az ked zistila, ze ma na brusku stomiu, tak sa mi velmi ospravedlnovala. A ze balit naozaj nemusime, lebo to nie je potrebne. Ale kym nezistila, ze balit nemozme, tak ma isla zozrat. Tak neviem.
Dalsia vec - prakticky, logicky - neviem si predstavit, ze jednak babatko zabalite na siroko a potom ho zviazete do perinky - predstavte si to, ake to musi byt. Na jednej strane nasilu nohy rozcapene a na druhej zviazane do perinky, kde mu ich zase tlacite k sebe. tak potom je asi efekt nula 😀

capy
20. nov 2008

ahojte ani my sme moc na siroko nebalili. moji obydvaja synovia spavaju na brusku a neako samo spaval s nozickami na siroko. podla mna to bola zbytocnost pokial je vsetko ok. nieje ziadny dovod ich trapit a hlavne v lete v tom horku 😝 😝 😝 .

dididi30
20. nov 2008

babulka, ja som sa nad tvojou poslednou vetou zamyslala hore v mojom prispevnku 😀

prasiatko 😉

capy, moderna zena 😉

inak baby co je osvedcene? ja by som povedala,ze zastarale a treba ist a mysliet do predu a nie na to co bolo, sme uz v unii a veru v unii to uz nik nerobi, len my, a susedia......tak ako sa meni koruna na euro tak sa meni z povinneho balenia na siroko na nepovinne 😉

babulka
20. nov 2008

Dididi 😀 😀 😀

capy
20. nov 2008

a perinku sme mali pri vikinovi len na krste a tomi ju nemal vobec 😀 😀 😀

dididi30
20. nov 2008

capy, dcera bola balena na siroko aj v perinke 😉
syn ani baleny na siroko ani v perinke, neznasal ju a ked sme ho krstili tak mal 4 mesiace, takze by sa do nej ani nezmestil 😀

danuska24
20. nov 2008

ja som mala malu v perinke, aj som ju balila na siroko a budem aj druhe. ako pise dididi - lepsie sa mi manipulovalo ked bola este malinka, v zavinovacke som ju mala raz a vtedy som mala pocit akoby fakt bola v nejakej handre..

capy
20. nov 2008

neviem si predstavit ako by tam spal na brusku 😀 😀 😀

danuska24
20. nov 2008

nasa bola v perinke asi do 3 mesiacov (a do 3 mes. bola aj nasiroko balena), potom jej zacinali trcat nozicky 😅

shela
20. nov 2008

my sme vobec nebalili nasiroko ani perinku sme nemali a malinka je zdravucka..tu to vobec nepoznaju...

suzie
15. jan 2009

Aj my sme balili nasiroko asi do troch mesiacov, lebo nam v nemocnici na kontrole tak kazali, ale posledny mesiac uz len na noc. Tiez by sme si vycitali, keby v buducnosti mala Terezka problemy s klbikmi, keby sme nebalili, ale malej to vobec nevadilo, skor som mala pocit, ze jej to bolo prirodzene.
Tak ako buvanie v perinke, lebo tam citila bezpecie, a v noci, v postielke sa k tej perinke tulila a krasne spinkavala. Bez perinky si veru neviem predstavit prve tri mesiace, hlavne v noci, do nasej postele si malu nechceme naucit, nech sa aj jej aj nam pohodlnejsie haja, takze takto sa mohla tulit aspon k tej perinke,na ktoru bola od malicka zvyknuta. Mne bolo za nou luto, ked sme z nej vyrastli. Ale cez den, kedze bolo leto, bola Terezka "free like a bird", iba v bodicku a ponoztickach, perinku sme mali len ako podlozku. Ja si myslim, ze kazda maminka uprednostnuje svoj sposob balenia ci uz postoliek alebo perinky. Kazdy sme inak vychovani a mame ine potreby,zvyky a dispozicie, tym padom aj ine potreby, postupy a priority, nemyslim, ze je lepsie jedno alebo druhe. V tom je to caro zivota, kolko ludi tolko chuti 🙂.

jaja64
16. jan 2009

Ahojte,
mi sme balili na široko prvých šesť týždňov, boli sme na sono nožičiek a doktorka povedala, podľa toho čo napísal doktor, že postavenie je dobré ale jadierka nevyvinuté, že už nemusíme baliť na široko, bola som rada, lebo malý mal veľké problémy s bruškom a trávením a kakaním, tak sa nám uľavilo, mohol sa viac pohybovať. Ale po druhej návšteve, tam pán doktor napísal, že je aj postavenie zlé aj nevyvinuté jadierka, ale to som sa dozvedela až od našej doktorky, podľa tých znakov, nechápala, ako môže najskôr napísať že je postavenie dobré, a potom zlé. Tak teraz poctivo ho balím na celú noc na široko, aj ked sa mu to moc nepáči, ale do ďalšej návštevy tak budem robiť. A budem sa modliť aby to mal v poriadku.

mataaaaa
16. jan 2009

mi sme balili na siroko bo prepusteny z porodnice, ked mala 1 a pol mesiaca sme boli na sone, a povedali mi ze uz nemusim. takze som rada ze sme sa toho zbavili, aj malej to vadilo nemohla hybat nozkami.

paulina9
24. júl 2011

ahojte, tak ja mam 19 mes dcerku ktora sa narodila s vklybenycm bedrom a nasiroko sa preto balilo aj davno davno aby predisli k problemom s tym sa nic nemoze pokazit pokial je su nozicky ok tak to nespravi nic a na druhej strane ak dieta sa narodi s tymto problemom a 1. sono je az v 6 tyz.d tak to pomoze co v nasom pripade bohuzial nebola balena leakraka zanedbala az v 4 mes. sa to zacalo riesit, 3 tyzdne dieta lezi vyvesenymi nozickami a taha sa az do spagaut, potom nasleduje uspavanie a pod RTG daju klb namiesto a zasadruju nozicky od pol pasa az k patickam nasiroko a tak su 2x 4 tyzdne potom ortezy tiez nasiroko mi sme to mali do 13.mesiaca a predsa je tu problem, dufam ze nie ale pravdepodobne chcu operovat,takze ma to sovj vyznam, a v zharanici to nepoznaju pretoze toto je len tu u nas a v okolitych statoch sposobilo to, ze nasi predkovia este davno davno sa sobasili medzi rodinou aby majetok ostal v rodine. Tak som to pocula ja, tak sa majte a budte radi ze ste predisli tymto veciam.