Od 1.1.2009 sa ruší balenie na široko. Čo vy na to?

janzi
19. nov 2008

Dnes som sa u pediatricky dozvedela ze od noveho roku sa nebudu musiet balit deti do postoliek. Ak je na to vas nazor??

petruci6
19. nov 2008

to vazne? preco prave od tohto datumu? nechapem

tamia
19. nov 2008

to čo, ako sa to može zrušiť, čo to je nejaký zákon či čo...? 😅 a ako sa bude riešiť to, ked dieťa potrebuje baliť na široko kvoli nevyvinutým klbikom...?

susik77
19. nov 2008

No, vsak v zahranici sa uz davno nebali preventivne nasiroko. robili sa vyskumy a zistilo sa, ze je to zbytocne. Balenie na siroko doporucuje az ortoped po 1.sono , kt. ma byt urobene najneskor do 6.tyzdna 😉

jett
19. nov 2008

inak - keď tu boli naši z IT pozrieť malú ako bábätko, len zírali, čo za čudo jej to na plienku dávam 😕 😀 . Je mnoho názorov či má vôbec niejaký vplyv na široko baliť na vývin kĺbikov 😖 tak nech si robí každý ako chce 😉

kili
19. nov 2008

to je dobrý dátum, ľudia budú do polnoci aj tak hore, takže môžu deti potom z poštoliek odbaliť 😀

tamia, je to myslené asi tak, že sa ruší preventívne balenie, čiže aj keď nie sú vyvinuté, keby sa vyvýjali zle, tak na široko by sa balilo.

jett
19. nov 2008

kili 😀 😀 😀 😀 😀

jaduska
19. nov 2008

Ani som nevedela, že to bolo povinné 😝

gucz
19. nov 2008

kili 😀 😀 😀

cessy
19. nov 2008

kili 😉 , super 😀 😀 😀

sksko
19. nov 2008

zaujimave- ale v zahranici sa nebali uz davnejsie... moje krstnata neboli balene ani jedno.
Podla mna je to dobre preventivne robit do prveho sona ( resp. podla doporuceni lekara pri prepusteni z porodnice)
JA chvilku balit budem...

sksko
19. nov 2008

inak aj samotna pamperska drzi uz tie nozky nasirsie...

susik77
19. nov 2008

sksko: mne prave v porodnici povedali, ze je to zbytocne, ze balit budem az ked to ten ortoped na 1.sono doporuci 😉

evitkamalicka
19. nov 2008

mne tiez v porodke nekazali balit nasiroko, vraj je to zbytocnost

petruci6
19. nov 2008

aspon nemaju zapareniny chudata male

titkovamiriam
19. nov 2008

ked netreba netreba asi maju ortopedi malo roboty ☹

mima595
19. nov 2008

No asi sa rusi preventivne balenie - mojej sestre napr. vyslovene kazali v porodnici balit nasiroko, lebo maly mal zle uhly... takže asi tak

petruci6
19. nov 2008

mna by len zaujimalo,kde to bolo napisane,ze sa to rusi????

pietra
19. nov 2008

v porodnici som nasiroko nebalila, po prepusteni do 1.sono u ortopeda ano. Klbiky boli po sone v poriadke, tak sme od 5.tyzdna nebalili. Ja by som do sona a vyjadrenia ortopeda urcite balila, aby som si potom netrieskala hlavu, ze som nieco zanedbala

janzi
autor
19. nov 2008

Samozrejme som mala na mysli preventivne balenie nasiroko 😕 som sa neuplne vyjadrila, a balit az ked po vysetreni odporuci ortoped. Nasej malej robili vysetrenie v porodnici a na kontrolu mame prist az po 3 mesiaci. Doteraz som ju balila, ale uz dlhsie sme uvazovali ze ci ju mat cely den takto zabalenu, ked vsetko bolo v poriadku. Asi ju aspon na cas dna necham len v jedorazovke, a casom mozno vypustime uplne.

janzi
autor
19. nov 2008

petruci6 ako som uz hore pisala dozvedela som sa to u pediatricka, a ta to ma od Dr. ktora sa stara v porodnici o novorodencov. Mozno maju "nove smernice"

susik77
19. nov 2008

ja si myslim, ze tym bal. 6 tyzdnov sa nic nezachrani ani nepokazi, ak ma teda klbiky od narodenia ok, je to zbytocne, ak nema, tak aj tak budete muset balit aspon 3 mesiace. Mala mala ze vraj v 6.tyzdni vyvynute na urovni 8-mesacneho dietata-tak mi povedala dr. na sone. Ze balit normalne len jednoraz. plienku, ziadne siroke balenie.

nevesta
19. nov 2008

My sme balili do 1. sona a dalsie tiez balit budem 😉 Radsej ako si potom trieskat hlavu v pripade problemu 🤐

ikke
19. nov 2008

a od 1.1.09 zacina platit aj zakaz zvazovania babatiek do periniek???\

ked sa povie A, malo by nasledovat aj B
("na zapade" sa nebali na siroko, ale ani nepoznaju snurovacie perinky pre babatka... 😉 )

denduska
19. nov 2008

no v zahranici sa nebali preto, lebo tam sa tam problemy s klbikmi jednoducho nevyskytuju....ale v SR, CR, Polsku a Madarsku a este tu niekde naookolo bol vyskyt az 10-20%..preto sa zaviedlo to balenie...a preto sa v zahranici cuduju ze co to tu stvarame.....
my mame lave bedierko nie v uplnom poriadku takze balime dalej....uz nam zacina 4. mesiac 😖

janka_pn
19. nov 2008

nam po prvom sone kazali balit len preventivne a to na noc, ked to babatku najmenej prekaza. klbiky ma vyvinute na urovni jej veku. dievcata a ake uhly su dobre a od kolko stupnov je to uz zle???? 😕 😕 😕 😕

erikasadek
19. nov 2008

ahojte pripajam, sa v zahranici, to ani nepoznaju balit na siroko, roby sa len rontgen, v 6 tyzdni, ak je vsetko v poriadku tak len jednorazovky.........

neviem o tom aby tu mali velky problem s klbami u deti..... 😉

susik77
19. nov 2008

erika: rontgen v 6-tich tyzdnoch? neni to moc skoro? tu sa robi sonografia...

nevesta
19. nov 2008

Okrem toho, kto pouziva latkovky bali na siroko aj bez postoliek 😉

susik77
19. nov 2008

ikke: presne, na tom sone nam povedali, ze ziadne siroke balenie nepotrebuje, ale ze ju mam prestat davat do perinky 😉

hellosona
19. nov 2008

nam sa jadierka vyvinuli az prednedavnom... dost neskoro... a ortoped ma doslova upozornoval, aby som nasiroko nebalila, ze vplyv to na to nema...